Κακοποίηση ζώων

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και οτι εγω τωρα,θα σεβαστο αυτο το ξοανο,,δεν πατε καλα καποιοι

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και αυτον ισως;

Μα καλά, τι γίνεται; Τώρα τα βλέπω αυτά.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι αδιανοητο τωρα να καθομαστε κρινουμε τον Βαλ ή αυτο που ειπε οτι θα του εσπαγε τα μουτρα αν του πειραζαν τον αρμιν και οτι ειναι ΤΟ ΙΔΙΟ.
Ο ΘΕΟΣ και η Ποναγια που ειναι το ιδιο.Ποση ανοησια και κυριως ΠΟΣΗ ΔΗΘΕΝΙΑ και καλα ανωτεροτητα;:whatever:

Και βεβαια δεν ειναι το ιδιο διοτι αυτος που σου πειραζει αγαπημενο προσωπο ήκατοικιδιο δεν ειναι αθωο πλασματακι που ηρθε επειδη του ταζεις φαγακι και εκμεταλλευεσαι την πεινα του.ΡΤο ερμο ειναι ενα αθωο πλασμα που δεν τον πειραξε.
Οποιος μου πειραξει ανθρωπο η ζωο ναι..θα τα ΔΕΙ ΟΛΑ.ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΟΜΙΖΩ.ΘΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΑΔΟΞΑΣΤΟ.
Τελεία.

Να σου πειραξουν το παιδακι ΣΟΥ κυρα μου και ελα μετα να μου το παιξεις δηθενια και ανωτεροτητα.
Να..αυτα δεν μπορω.Τις αηδιαστικες δηθενιες.


Ειλκικρίνια γμτ.
Και εγώ δεν μπορώ να τους βάζουν οι άνθρωποι όλους στο ίδιο τσουβαλι δεν είναι δηθενια εγώ έτσι κάνω το ξεκαθάρησα και παραπάνω στην υπόθεση που έτυχε να με αφορά.

Η κοινωνία μας έχει νόμους τους οποίους οφείλουμε να τηρούμε απέναντι σε κάθε άνθρωπο είτε ο άλλος τους τηρεί είτε όχι. Για αυτόν που δεν τους τηρεί ας αναλάβει η δικαιοσύνη εμείς δεν έχουμε κανένα δικαίωμα. Η κοινωνία έτσι λειτουργεί πάρτε το χαμπάρι ο νόμος υπάρχει για να συμβιώνουμε ομαλά αν θέλετε να κάνετε ότι σας καπνίσει πηγαίνετε να ζήσετε μόνοι σας το έχω πει πολλές φορές η αυτοδίκια δεν είναι λύση σε αυτό είμαι κάθετος
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Μα καλά, τι γίνεται; Τώρα τα βλέπω αυτά.
Πριν λιγο τα ειδα και εγω.ΠΑΡΑΠΟΛΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ,απλα γινονται γνωστα οσα ανεβαινουν στα MME
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ δεν μπορώ να τους βάζουν οι άνθρωποι όλους στο ίδιο τσουβαλι δεν είναι δηθενια εγώ έτσι κάνω το ξεκαθάρησα και παραπάνω στην υπόθεση που έτυχε να με αφορά.

Η κοινωνία μας έχει νόμους τους οποίους οφείλουμε να τηρούμε απέναντι σε κάθε άνθρωπο είτε ο άλλος τους τηρεί είτε όχι. Για αυτόν που δεν τους τηρεί ας αναλάβει η δικαιοσύνη εμείς δεν έχουμε κανένα δικαίωμα. Η κοινωνία έτσι λειτουργεί πάρτε το χαμπάρι ο νόμος υπάρχει για να συμβιώνουμε ομαλά αν θέλετε να κάνετε ότι σας καπνίσει πηγαίνετε να ζήσετε μόνοι σας το έχω πει πολλές φορές η αυτοδίκια δεν είναι λύση σε αυτό είμαι κάθετος
Μονο που δεν τηρηται ο νομος ειδικα για τα ζωα.ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ.

Και επισης ειπαμε για αυθορμητη αντιδραση και εγω προσωπικα αντεδρασα κυριως ΣΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΒΑΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ειναι το ιδιο.
Ελεος δηλαδη.


Ε..ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙ ΑΝ ΠΟΤΕ ΤΗΣ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ,...ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΑΙΔΙ.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ότι ο νόμος δεν τηρείται δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πάρεις στα χέρια σου γτ εσύ και ο κάθε ένας από εμάς θα τα κάνει τρισχειροτερα. Και ναι αυτόν που θα σκοτώσει το παιδί σου Δεν τον σκοτώνεις εκτός αν προσπαθείς εκείνη την στιγμή να το σώσεις από τον θάνατο και ξέρω γω τον χτυπήσεις άσχημα στο κεφάλι στην προσπάθεια σου να σώσεις το παιδί σου από τα χέρια του. Εκ των υστέρων ποτέ ότι και αν έχει κάνει δεν κάνεις εσύ τίποτα άλλο πέρα από το να κινηθείς νομικά και όπου σε βγάλει αυτό. Έλεος πια αν αντιδράσεις βίαια πέφτεις στο επίπεδο του παραβάτη αντιμετωπίζεις την παρανομία με παρανομία προσπάθειες να διορθώσεις ένα λάθος με άλλο λάθος πράγμα που δεν αποδίδει σε καμία περίπτωση
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ότι ο νόμος δεν τηρείται δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πάρεις στα χέρια σου γτ εσύ και ο κάθε ένας από εμάς θα τα κάνει τρισχειροτερα. Και ναι αυτόν που θα σκοτώσει το παιδί σου Δεν τον σκοτώνεις εκτός αν προσπαθείς εκείνη την στιγμή να το σώσεις από τον θάνατο και ξέρω γω τον χτυπήσεις άσχημα στο κεφάλι στην προσπάθεια σου να σώσεις το παιδί σου από τα χέρια του. Εκ των υστέρων ποτέ ότι και αν έχει κάνει δεν κάνεις εσύ τίποτα άλλο πέρα από το να κινηθείς νομικά και όπου σε βγάλει αυτό. Έλεος πια αν αντιδράσεις βίαια πέφτεις στο επίπεδο του παραβάτη αντιμετωπίζεις την παρανομία με παρανομία προσπάθειες να διορθώσεις ένα λάθος με άλλο λάθος πράγμα που δεν αποδίδει σε καμία περίπτωση
Η βια φέρνει βία ειδικά όταν αυτή επιλέγεται σε ψυχική ηρεμία..

Μην περιμένεις κατανόηση από ανθρώπους που έχουν μάθει να φέρονται με αυτή, να συζητάνε πάντα με ένταση και φωνές και το κυριότερο με υποτίμηση..

Δεν μπορώ να μη συμφωνήσω σε κάτι λιγότερο από όλα αυτά που λες και χαίρομαι πραγματικά που διαβάζοντας το σύνολο των ποστ βλέπω ότι η έκφραση βίας είναι από όλους κατακριτέα..

Όλοι υποστηρίζουν ότι υπάρχουν νόμοι, πότε βία..
Αλλιώς υπάρχει θέσεις και για βία και για φωνές..
Στη ζούγκλα...

Τώρα αν υπάρχουν και ένα δύο άτομα που συμφωνούν με αυτή είναι δικαίωμα τους και οπως εγώ έτσι και εσύ θα υποστηριζουμε πραγματα που έχουμε μάθει να κάνουμε και στην ζωή μας ...

Χωρις χαρακτηρισμους και χωρίς οποιαδήποτε μικροτητα πιστοποιεί αυτα που υποστηριζουμε ..

Κανόνας ευτυχώς θα πω δεν είναι ούτε οι φωνές, ούτε η υποτίμηση και το κυριότερο οι μαγκιές με ξυλοδαρμούς και βία ...


Είναι πραγματικά πολύ λυπηρά οσα διαβάζω για την υποστήριξη αυτής ακόμα και κατω από τέτοιες προϋποθέσεις...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Το ότι ο νόμος δεν τηρείται δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πάρεις στα χέρια σου γτ εσύ και ο κάθε ένας από εμάς θα τα κάνει τρισχειροτερα. Και ναι αυτόν που θα σκοτώσει το παιδί σου Δεν τον σκοτώνεις εκτός αν προσπαθείς εκείνη την στιγμή να το σώσεις από τον θάνατο και ξέρω γω τον χτυπήσεις άσχημα στο κεφάλι στην προσπάθεια σου να σώσεις το παιδί σου από τα χέρια του. Εκ των υστέρων ποτέ ότι και αν έχει κάνει δεν κάνεις εσύ τίποτα άλλο πέρα από το να κινηθείς νομικά και όπου σε βγάλει αυτό. Έλεος πια αν αντιδράσεις βίαια πέφτεις στο επίπεδο του παραβάτη αντιμετωπίζεις την παρανομία με παρανομία προσπάθειες να διορθώσεις ένα λάθος με άλλο λάθος πράγμα που δεν αποδίδει σε καμία περίπτωση
Ουδείς μίλησε για δυσανάλογη βια, ούτε για βια εκ των υστέρων. Δίνετε μόνος σας την απάντηση στην δεύτερη γραμμή πολύ ορθώς.

Το "εκ των υστέρων" ποτέ δεν ειπώθηκε σε αυτό το θέμα. Υστερία επίτηδες για προσωπική ατζέντα κάποιων, πιθανότατα.

Ευτυχώς υπάρχουν και Κυρίες εδω μέσα που κατάλαβαν το νόημα, όπως η Πουπουλίνα μεταξυ άλλων.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Α...μην ξεχασω να θυμησω την πολυ γνωστη υποθεση ενος νεαρου 18 ετων,ενηλικας δηλαδη που ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΄ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ επειδη συνεχως κακοποιουσε την μανα του και δεν το αντεξε για αλλη ια φορα.


ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΝ ΑΘΩΩΣΕ.ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΦΥΛΑΚΗ.ΤΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΡΗ ΔΙΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ οτι απεναντι του δενε ιχε εναν δολοφονο.


Διοτι η δικαιοσυνη δεν ειναι παντα τυφλη ουτε τα βαζει ολα στο ιδιο τσουβαλι,οπως καποιοι ΔΗΘΕΝ ΕΔΩ.

Οποτε,θα παρω το παραδειγμα της δικαιοσυνης που σαφως δεν μπορει να πει ειναι το ιδιο πραγμα να σκοτωσεις στα καλα καθουμενα αθωο πλασμα,με αυτον που σκοτωνει εν βρασμο επειδη του σκοτωσαν η βασανισαν αγαπημενο προσωπο ή ζωο.

Εντ οφ στορυ και καλη ειλικρινια πληζ με διαβασμα περι δικαιοσυνης διοτι δεν το εχετε.

ΥΓ Δεν βαρεθηκατε καποιοι να παραποιητε τα γραφομενα αυτων που δεν χωνευετε;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ότι ο νόμος δεν τηρείται δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον πάρεις στα χέρια σου γτ εσύ και ο κάθε ένας από εμάς θα τα κάνει τρισχειροτερα. Και ναι αυτόν που θα σκοτώσει το παιδί σου Δεν τον σκοτώνεις εκτός αν προσπαθείς εκείνη την στιγμή να το σώσεις από τον θάνατο και ξέρω γω τον χτυπήσεις άσχημα στο κεφάλι στην προσπάθεια σου να σώσεις το παιδί σου από τα χέρια του. Εκ των υστέρων ποτέ ότι και αν έχει κάνει δεν κάνεις εσύ τίποτα άλλο πέρα από το να κινηθείς νομικά και όπου σε βγάλει αυτό. Έλεος πια αν αντιδράσεις βίαια πέφτεις στο επίπεδο του παραβάτη αντιμετωπίζεις την παρανομία με παρανομία προσπάθειες να διορθώσεις ένα λάθος με άλλο λάθος πράγμα που δεν αποδίδει σε καμία περίπτωση
Να, και γιατί γίνονται οι παρεξηγήσεις. Και γιατί η μια κουβέντα φέρνει την άλλη κ.ο.κ...

Στην περίπτωση που σου σκοτώνουν το παιδί, λοιπόν, τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Γιατί ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που είσαι παρών και προσπαθείς να το σώσεις, απ' τα χέρια του...

Στις περισσότερες των περιπτώσεων, πληροφορείσαι το γεγονός από ένα τηλεφώνημα. Και εκεί...η καρδιά παύει να χτυπά. Η ζωή μετατρέπεται σε μια κόλαση, μέσα σε μια στιγμή...

Το μόνο που θες (αν θέλουμε να λεγόμαστε ειλικρινείς...), το μόνο που στριφογυρίζει στο μυαλό σου, είναι το πώς θα τον σκοτώσεις...

Γι' αυτό, όταν τους πιάνουν, τους φυλάνε τόσοι. Για να μην τους λιντσάρουν γονείς και συγγενείς. Αλλά, πραγματικά τώρα, ποιός γονιός θα ήταν αυτός που θα τον είχε στα χέρια του και δεν θα τον σκότωνε, εκ των υστέρων ; Τί θα είχε να χάσει ; Τη ζωή του ; Ένας ζωντανός νεκρός είναι, ούτως ή άλλως. Ή θα τον ένοιαζε, νομίζετε, ν' αποδοθεί δικαιοσύνη ;

Ναι, δεν είμαστε ζούγκλα. Ναι, δεν παίρνουμε το νόμο στα χέρια μας. Αλίμονο. Αλλά άντε να τα πεις αυτά, σ' ένα γονιό που του σκότωσαν το παιδί...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μόνο που θες (αν θέλουμε να λεγόμαστε ειλικρινείς...), το μόνο που στριφογυρίζει στο μυαλό σου, είναι το πώς θα τον σκοτώσεις...
Μην γενικεύεις τόσο επιπόλαια τις απόψεις σου. Έχω γνωρίσει την κολλητή της μητέρας μου που έχασε τον σύντροφό της και δεν πήγε στον υπαίτιο να του κάνει την μούρη κρέας. Και ας βρισκόταν για κάποιον καιρό εκτός φυλακής. Ναι έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της όταν το έμαθε όμως με την καθημερινή μας στήριξη και βοήθεια κατάφερε να βελτιώσει την κατάσταση της. Πολλοί είναι οι άνθρωποι που σκέφτονται έτσι όπως λες όμως θεωρώ ότι είναι θέμα χαρακτήρα καθαρά το τι θα σκεφτεί ο καθένας και δεν υπάρχει γενικός κανόνας σε αυτά τα θέματα
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην γενικεύεις τόσο επιπόλαια τις απόψεις σου.
Αν και δεν συνηθίζω να μιλώ έτσι, θα σου πω ότι εσύ το κάνεις. Πού ; Παρακάτω...
Έχω γνωρίσει την κολλητή της μητέρας μου που έχασε τον σύντροφό της και δεν πήγε στον υπαίτιο να του κάνει την μούρη κρέας. Και ας βρισκόταν για κάποιον καιρό εκτός φυλακής. Ναι έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της όταν το έμαθε όμως με την καθημερινή μας στήριξη και βοήθεια κατάφερε να βελτιώσει την κατάσταση της. Πολλοί είναι οι άνθρωποι που σκέφτονται έτσι όπως λες όμως θεωρώ ότι είναι θέμα χαρακτήρα καθαρά το τι θα σκεφτεί ο καθένας και δεν υπάρχει γενικός κανόνας σε αυτά τα θέματα
Νομίζα ότι ήμουν σαφής...

Στην περίπτωση γονιού αναφέρθηκα...
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν υπάρχει αγάπη δεν γνωρίζει και πολλές διαφορές όταν αυτός είναι ο άνθρωπος σου ο άνθρωπος με τον οποίο έχεις δεθεί σε τεράστιο βαθμό μαζί του Και δεν μπορείς να σκεφτείς ούτε λεπτό της ζωής σου χωρίς αυτόν γτ τόσο αγαπημένοι ήταν πίστεψε με η διαφορά είναι μικρή.

Επίσης εγώ δεν έκανα καμία γενίκευση απλά είπα ότι δεν μπορείς ποτέ να προβλέψεις μια συμπεριφορά σε τέτοια κατάσταση πραγματικά είναι το εντελώς αντίθετο της γενίκευσης
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαλλον, δεν είσαι γονιός. Αυτό καταλαβαίνω...

Έχω υπάρξει στη θέση της γυναίκας που δεν θα μπορούσε να φανταστεί τη ζωή της, χωρίς το σύντροφό της. Μέχρι εκεί, όμως. Όπως κι αν μεταφράζεται αυτό.-

Ειμαι μητέρα, όμως. Και ξέρω γιατί είμαι και γιατί δεν είμαι ικανή. Καλώς ή κακώς...
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαλλον, δεν είσαι γονιός. Αυτό καταλαβαίνω...

Έχω υπάρξει στη θέση της γυναίκας που δεν θα μπορούσε να φανταστεί τη ζωή της, χωρίς το σύντροφό της. Μέχρι εκεί, όμως. Όπως κι αν μεταφράζεται αυτό.-

Ειμαι μητέρα, όμως. Και ξέρω γιατί είμαι και γιατί δεν είμαι ικανή. Καλώς ή κακώς...
Πώς να είμαι γονιός κυρία μου αφού πηγαίνω ακόμα σχολείο όπως λέω παραπάνω
Επίσης τι εννοείς μέχρι εκεί όμως; αφού δεν μπορείς να φανταστείς ποτέ την ζωή σου χωρίς αυτόν δεν υπάρχει όριο πραγματικά την κολλητή της μητέρας μου στο τσακ την σώσαμε απ'την αυτοκτονία...

Για τον εαυτό σου μπορείς να λες ότι θες εσύ τον ξέρεις καλύτερα από όλους όμως μην γενικεύεις για το σύνολο των περιπτώσεων αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τον εαυτό σου μπορείς να λες ότι θες εσύ τον ξέρεις καλύτερα από όλους όμως μην γενικεύεις για το σύνολο των περιπτώσεων αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις
Δεν μίλησα εξ ονόματος όλων των γονιών του κόσμου. Και να το ήθελα, δεν γίνεται...

Μίλησα, απλά, ως γονιός που έχει συναναστραφεί με πολλούς άλλους γονείς...

Τί να πω ; Μάλλον παίζουμε με τις λέξεις τώρα...

Μας δείχνουν το φεγγάρι και κοιτάμε το δάχτυλο...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Μην γενικεύεις τόσο επιπόλαια τις απόψεις σου. Έχω γνωρίσει την κολλητή της μητέρας μου που έχασε τον σύντροφό της και δεν πήγε στον υπαίτιο να του κάνει την μούρη κρέας. Και ας βρισκόταν για κάποιον καιρό εκτός φυλακής. Ναι έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της όταν το έμαθε όμως με την καθημερινή μας στήριξη και βοήθεια κατάφερε να βελτιώσει την κατάσταση της. Πολλοί είναι οι άνθρωποι που σκέφτονται έτσι όπως λες όμως θεωρώ ότι είναι θέμα χαρακτήρα καθαρά το τι θα σκεφτεί ο καθένας και δεν υπάρχει γενικός κανόνας σε αυτά τα θέματα
Μαλιστα.
Για πες μου κατι.

Αν τωρα ο πατερας της Τοπαλουδης της κατακαημενης που βιαστηκε απο δυο αποβρασματα και μετα πεταχτηκε ζωντανη στα βραχια,παει και σκοτωσει τους φονιαδες αυτους...ναι..τωρα..μετα απο καιρο,πιστευιες οτι θα βρεθει κανενας δικαστης να πει οτι ο Τοπαλουδης ειναι ιδιος με τους βασανιστες και δολοφονους της κορης του και δεν εχει καμια δικαιολογια που το εκανε αυτο;.

ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΤΑΚΡΙΝΑΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...και οχι οτι ειμαστε υπερ της ζουγκλας της εκδικησης.Μπορεις να το διαβασεις ή θα συνεχιζεις στον ιδιο χαβα;

ΑΛΛΑ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ..δΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ.

Το ιδιο εκριναν και οι δικαστες,με την περιπτωση του 18χρονου που σκοτωσε τον πατερα του γιατι συνεχως κακοποιουσε και βιαζε την μανα του,μιλαμε του εδωσε και ΧΑΡΗ,ουτε καν μια μερα φυλακης...και το ιδιο κανει σε τοσες αλλες περιπτωσεις που δεν εχουν την ιδια βαρυτητα τα εγκληματα.
Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΛΕΜΕ!


Μονο εσυ και η αλλη, θεωρειτε οτι ολα τα εγκληματα ειναι το ιδιο. :whatever:

Κια οφειλετε να το κοιταξετε αυτο,διοτι ουτε η δικαιωσυνη συμφωνει μαζι σας.
Αρα κατι παει στραβα.

Για πες τωρα...αν ο Τοπαλουδης σκοτωνε τους 2 βιαστες και δολοφονους,εσυ θα ελεγες οτι ειναι ιδιος και εκανε το ιδιο εγκλημα και δεν εχει καμια δικαιολογια που το εκανε σε αυτα τα 2 κνωδαλα;Ειναι ιδιος με τα 2 ξοανα που βιασαν και σκοτωσαν την κορη του;
ΝΑΙ Ή ΟΧΙ;
Μπορεις να μου απαντησεις εδω;
ΞΕΚΑΘΑΡΑ;Χωρις πολλες φιοριτουρες και παραποιησεις γραφομενων;
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαλιστα.
Για πες μου κατι.

Αν τωρα ο πατερας της Τοπαλουδης της κατακαημενης που βιαστηκε απο δυο αποβρασματα και μετα πεταχτηκε ζωντανη στα βραχια,παει και σκοτωσει τους φονιαδες αυτους...ναι..τωρα..μετα απο καιρο,πιστευιες οτι θα βρεθει κανενας δικαστης να πει οτι ο Τοπαλουδης ειναι ιδιος με τους βασανιστες και δολοφονους της κορης του και δεν εχει καμια δικαιολογια που το εκανε αυτο;.

ΣΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΤΑΚΡΙΝΑΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ...και οχι οτι ειμαστε υπερ της ζουγκλας της εκδικησης.Μπορεις να το διαβασεις ή θα συνεχιζεις στον ιδιο χαβα;

ΑΛΛΑ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ..δΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ.

Το ιδιο εκριναν και οι δικαστες,με την περιπτωση του 18χρονου που σκοτωσε τον πατερα του γιατι συνεχως κακοποιουσε και βιαζε την μανα του,μιλαμε του εδωσε και ΧΑΡΗ,ουτε καν μια μερα φυλακης...και το ιδιο κανει σε τοσες αλλες περιπτωσεις που δεν εχουν την ιδια βαρυτητα τα εγκληματα.
Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΛΕΜΕ!


Μονο εσυ και η αλλη, θεωρειτε οτι ολα τα εγκληματα ειναι το ιδιο. :whatever:

Κια οφειλετε να το κοιταξετε αυτο,διοτι ουτε η δικαιωσυνη συμφωνει μαζι σας.
Αρα κατι παει στραβα.

Για πες τωρα...αν ο Τοπαλουδης σκοτωνε τους 2 βιαστες και δολοφονους,εσυ θα ελεγες οτι ειναι ιδιος και εκανε το ιδιο εγκλημα και δεν εχει καμια δικαιολογια που το εκανε σε αυτα τα 2 κνωδαλα;Ειναι ιδιος με τα 2 ξοανα που βιασαν και σκοτωσαν ρην κορη του;
ΝΑΙ Ή ΟΧΙ;
Μπορεις να μου απαντησεις εδω;
Εγώ Δεν είπα ΠΟΤΈ ότι όλα τα εγκλήματα είναι το ίδιο για αυτό και παίρνουν και διαφορετικες ποινές άλλωστε όμως δεν πρέπει ποτέ να σκέφτεται κανείς να "διορθώσει" ένα έγκλημα με άλλο έγκλημα αυτή είναι η ένσταση μου τόση ώρα αυτό είπα εγώ. Ναι έχει ελαφρυντικά αυτός που έκανε την πράξη κάτω από αυτές τις συνθήκες που το δικαστήριο πρέπει να λάβει υπόψη του αλλά στο τέλος της ημέρας εγώ δεν θα πω "καλά του έκανε" αν μάθω για τέτοιο περιστατικό
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Εγώ Δεν είπα ΠΟΤΈ ότι όλα τα εγκλήματα είναι το ίδιο για αυτό και παίρνουν και διαφορετικες ποινές άλλωστε όμως δεν πρέπει ποτέ να σκέφτεται κανείς να "διορθώσει" ένα έγκλημα με άλλο έγκλημα αυτή είναι η ένσταση μου τόση ώρα αυτό είπα εγώ
Οπως και εμεις δεν ειπαμε ΠΟΤΕ οτι τα εγκληματα διορθωνονται με εγκληματα.ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΑΥΤΟ..ΓΡΑΨΤΟ ΤΩΡΑ!

ΤΩΡΑ!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ;

Ειπαμε οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΝ ΒΡΑΣΜΟ ΨΥΧΗς να αντιδρασεις βιαια στον αλλον ΑΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΟ Ή ΖΩΟ..με αυτον που εντελωςΑΝΑΙΤΙΑ σκοτωσει ή βασανισει αθωο πλασμα.

Διοτι αυτο εγραψε η αλλη πριν.ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΑΜΕ.

Ειδες τι ωραιο που ειναι να παραποιεις τα γραφομενα των αλλων.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Ουρλιαζουμε ωρες τωρα οτι η ενσταση μας ειναι για το ΙΔΙΟ...και εχεις βγαλει ολο το κατηχητικο οξω και μας λες για αγαπες κλπ/

Κια θα σε ξαναρωτησω την αποψη σου για το ερωτημα ππου σου εκανα για τον τοπαλουδη.
Σου ειπα θελω απαντηση ΞΕΚΑΘΑΡΗ και οχι φιοριτουρες και γενικολογα.ΑΠΑΝΤΗΣΕ αν μπορεις αλλιως πες ξεκαθαρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.

Οχι υπεκφυγουλες ομως.
 

Guest 831328

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και εχεις βγαλει ολο το κατηχιτικο οξω και μας λες για αγαπες κλπ/
Είμαι άθεος και δεν έχω περάσει ούτε απ'έξω από κατηχητικό. Απλώς είπα την άποψη μου και δεν μίλησα ποτέ για αγάπη να τον φτύσεις τον εγκληματία... μίλησα για σεβασμό στον νόμο.
Κια θα σε ξαναρωτησω την αποψη σου για τοε ρωτημα ππου σου εκανα για τον τοπαλουδη.
Ξαναλέω λοιπόν ότι δεν θα θεωρούσα ίδια τα εγκλήματα αλλά δεν θα επικρωτούσα την πράξη του σε κάλυψα;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.

Γνώμη;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Και δεν έχω πρόβλημα με κανέναν εδώ. Μ' έναν (καλύτερα μία...) που έχω, μόλις το είπα...
Το περιεργο ειναι αν υπαρχει ενας που δεν εχει... :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαι άθεος και δεν έχω περάσει ούτε απ'έξω από κατηχητικό. Απλώς είπα την άποψη μου και δεν μίλησα ποτέ για αγάπη να τον φτύσεις τον εγκληματία... μίλησα για σεβασμό στον νόμο.
Ξαναλέω λοιπόν ότι δεν θα θεωρούσα ίδια τα εγκλήματα αλλά δεν θα επικρωτούσα την πράξη του σε κάλυψα;
Κια ξαναλεω οτι ΠΟΤΕ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΗΣ ΒΙΑΣ,ΕΙΠΕ Ο ΒΑΛΝΤΕΡ τι θα εκανε αν καποιος εκανε κακο στο πλασματακι του και καποια εδω ειπε οτι ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ.
ΕΚΕΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΑΜΕ.ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΩ;
Οποτε αλλου αυτα οχι σε εμενα.

Διοτι εβγαλες μαχαιρια για κατι ΠΟΥ ΠΟΤΕ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ.
Το καταλαβες,η να στο ζωγραφισω καλο μου;.

ΥΓ Φιλικη συμβουλή.,Μαθε να διαβαζεις προσεχτικα τα ποστ και οχι να παρασυρεσαι απο εναν/μια..που διαβασες το ποστ του και εβγαλες βιαστικα συμπερασματα,διοτι ισως αυτος ο ενας/μια να ειναι επαγγελματιας διαστρεβλωτης,.αλλα εσυ δεν το ξερεις.

Οποτε καλο θα ειναι να εισαι πιο προσεκτικος στα γραφομενα και οχι να υιοθετεις κατι που εγραψε καποιος/καποια και μετα να εκτιθεσσαι διοτι εκανες εναν ολοκληρο σαματα για κατι ΠΟΥ ΠΟΤΕ,ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΠΕ! ΟΥΤΕ ΥΠΟΝΝΟΗΣΕ.

Διοτι αν δεν ειδες οτι η αντιδραση μας ειναι στο ΙΔΙΟ,ξαναδεστο.Υπαρχουν ολα εκει εξω.

Κια αν εχεις δει καπου να λεμε οτι ειμαστε υπερ της δικιας μας εκδικησης και χειροδικιας...ΓΡΑΨΤΟ ΤΩΡΑ.
Ελπιζω να σου εγινε μαθημα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top