Κακοποίηση ζώων

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.
Είδα το βίντεο χθες και μου ράγισε η ψυχή
Κάποιοι άνθρωποι πρέπει να πάνε σε ψυχιατρείο.
Το καημένο το σκυλάκι, ευτυχώς που ένας περαστικός κύριος με το αυτοκίνητό του τον σταμάτησε.
Να μπουν πρόστιμα και να τα εννοούν όμως. Πρέπει να βάλουν μυαλό.
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Επειδή δεν ζούμε στην ιδανική κοινωνία, και θα το πω και ας χαρακτηριστώ δεν ξέρω και εγώ πως, θα έπρεπε κάποιος να περάσει από επιτροπή για να έχει όπλο, να κάνει παιδί, να υιοθετήσει ζώο ή να εργάζεται με ζώα, μεταξύ άλλων.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,587 μηνύματα.
Να είμαι "πολιτικά ορθή", ανεκτικά αδιάφορη, να μην χρησιμοποιήσω επιθετικές λέξεις, ν΄αποστρέψω το βλέμμα μου απ΄αυτό που βλέπω και να πείσω τον εαυτό μου ότι ήταν ένας διεστραμμένος εφιάλτης, να ομογενοποιήσω την ετερογένειά μου;;;
Δεν θα το κάνω.

Πάρα πολύ θα ήθελα, να έδεναν τον εν λόγω "άνθρωπο", σ΄έναν κοτσαδόρο και να τον έσερναν.
Πάρα πολύ.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Έφαγε και 30.000 EUR πρόστιμο το 75 χρονο καθίκι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Έφαγε και 30.000 EUR πρόστιμο το 75 χρονο καθίκι.
Και λίγα έφαγε ο καριόλης.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Αυτο και αν ειναι κακοππιηση ζωων.Απο την αρχη..μεχρι το τελος του.
Ποσο μα ποσο λυπηρο και ποσο ποταπο ζωο ειμαστε γμτ.
1688658230483.png

Σύμφωνα με πληροφορίες της ΕΡΤ, τα αίτια του θανάτου του αλόγου δεν έχουν διευκρινιστεί ακόμα και θα πραγματοποιηθεί εξέταση από κτηνίατρο της αρμόδιας υπηρεσίας.


Πέραν όμως του συμβάν, υπενθυμίζεται ότι η οδηγία που έχει δοθεί στους αμαξηλάτες αναφέρει πως δεν επιτρέπεται να κινούνται οι άμαξες από τις 13:00 έως τις 17:00 τις θερμές ημέρες του καλοκαιριού και με θερμοκρασίες από 35 βαθμούς Κελσίου

Τα ζώα τις ώρες εκείνες θα πρέπει να αναπαύονται σε σκιερά και δροσερά μέρη.
Καγχαζουμε με το υπογεγραμμενο βεβαια...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.

Α δεν πάμε καλά τι είναι αυτό ρε??
Μήπως το έκανε κανένα άλλο σκυλί αγριεμένο;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Α δεν πάμε καλά τι είναι αυτό ρε??
Μήπως το έκανε κανένα άλλο σκυλί αγριεμένο;
Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Πριν έναν μήνα πχ στη Χαλκίδα βρήκαν υπολείμματα προφυλακτικού στη μήτρα μιας σκυλίτσας. Επίσης να αναφέρω ότι μερικές δημοσιεύσεις αναφέρουν ότι βρέθηκαν στο στομάχι, αλλά ξέρω από έγκυρη πηγή ότι δεν έγινε έτσι.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Πριν έναν μήνα πχ στη Χαλκίδα βρήκαν υπολείμματα προφυλακτικού στη μήτρα μιας σκυλίτσας. Επίσης να αναφέρω ότι μερικές δημοσιεύσεις αναφέρουν ότι βρέθηκαν στο στομάχι, αλλά ξέρω από έγκυρη πηγή ότι δεν έγινε έτσι.
Τί κτήνη, Χριστέ μου. Τρομερό...

Μπράβο στους κατοίκους. Συντονισμένη προσπάθεια...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.

τι πράγματα είναι αυτά ρε πώς γίνεται να υπάρχουν τέτοιοι "ανθρωποι", δεν το χωράει το μυαλό μου
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

τι πράγματα είναι αυτά ρε πώς γίνεται να υπάρχουν τέτοιοι "ανθρωποι", δεν το χωράει το μυαλό μου

Πω ρε φίλε είναι δυνατόν;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.

τι πράγματα είναι αυτά ρε πώς γίνεται να υπάρχουν τέτοιοι "ανθρωποι", δεν το χωράει το μυαλό μου
Εντάξει, δεν υπάρχει αυτό. Τόση ανωμαλία ;

Κρίμα, το ζωάκι, κρίμα. Μαρτυρικός θάνατος...

Μακάρι να τον έπιαναν και να του έκαναν ό,τι έκανε...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Το εχω δει και εγφω και αρρωστησα απο τη στεναχωρια μου.
Καλα για το τερας αυτο δεν υπαρχουν λογια.
Ομως ευθυνες υπαρχουν και στον ιδιοκτητη και το βλεπω συνεχως.Επειδη βαριουνται να τα πανε βολτα..τα αφηνουν ελευθερα να βγαινουν απο το σπιτι και να γυρθζουν οταν θελουν.Αυτο ειναι εγκληματικο.Κια να τα αποτελεσματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,346 μηνύματα.
Είμαστε ο χειρότερος λαός που υπάρχει δυστυχώς. Μόνο κακιά, μιζέρια, ασέβεια και απανθρωπιά προς τον συνάνθρωπο/ κατοικίδια / φύση.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.
Το εχω δει και εγφω και αρρωστησα απο τη στεναχωρια μου.
Καλα για το τερας αυτο δεν υπαρχουν λογια.
Ομως ευθυνες υπαρχουν και στον ιδιοκτητη και το βλεπω συνεχως.Επειδη βαριουνται να τα πανε βολτα..τα αφηνουν ελευθερα να βγαινουν απο το σπιτι και να γυρθζουν οταν θελουν.Αυτο ειναι εγκληματικο.Κια να τα αποτελεσματα.
Ναι, έτσι είναι. Τ' αφήνουν έξω και γυρίζουν όλη μέρα. Αλλά, στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν δεν 'την πλήρωνε' αυτό, θα 'την πλήρωνε' κάποιο άλλο...

Απλά το συγκεκριμένο είχε ιδιοκτήτη και μαθεύτηκε. Αν ήταν αδέσποτο, ίσως να μην μαθευόταν και ποτέ τί έκανε το κτήνος...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Ναι, έτσι είναι. Τ' αφήνουν έξω και γυρίζουν όλη μέρα. Αλλά, στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν δεν 'την πλήρωνε' αυτό, θα 'την πλήρωνε' κάποιο άλλο...

Απλά το συγκεκριμένο είχε ιδιοκτήτη και μαθεύτηκε. Αν ήταν αδέσποτο, ίσως να μην μαθευόταν και ποτέ τί έκανε το κτήνος...
Ναι βρε συ..δεν αναιρω την πραξη του τερατος.Ο υπευθυνος ιδιοκτητης ομως ΟΦΕΙΛΕΙ να μηνα φηνει ετσι το ζωο του.Ειναι εγκληματικη ανευθυνοτητα αυτο,παραλληλα με το εγκλημα του τερατος.ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.Δεν ειναι λογικη αυτη .
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Ναι βρε συ..δεν αναιρω την πραξη του τερατος.Ο υπευθυνος ιδιοκτητης ομως ΟΦΕΙΛΕΙ να μηνα φηνει ετσι το ζωο του.Ειναι εγκληματικη ανευθυνοτητα αυτο,παραλληλα με το εγκλημα του τερατος.ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ.Δεν ειναι λογικη αυτη .
Σε πιο μικρές κοινωνίες , χωριά δηλαδή , και από άτομα τρίτης ηλικίας είναι δεδομένο ότι θα αφήσουν το σκυλί ελεύθερο. Δεν αλλάζει αυτό . Το βλέπω και στα δικά μου χωριά , και όλα δυστυχώς έχουν την ίδια κατάληξη : εξαφανίζονται, ρίχνουν φόλες οι γείτονες κτλ ..
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,602 μηνύματα.

τι πράγματα είναι αυτά ρε πώς γίνεται να υπάρχουν τέτοιοι "ανθρωποι", δεν το χωράει το μυαλό μου
Η αρρώστια στο μεγαλείο της. Το σκεφτόμουν εχθές και δεν το πίστευα.
 

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλοι θυμόμαστε και πριν περίπου 5 χρόνια την περίπτωση με τον σχιζοφρενή που βασάνιζε ζώα επί πολλά χρόνια χωρίς κάποιος να τον καταγγείλει..

Αυτά τα περιστατικά είναι συχνά απλά πρέπει να φτάσει στο αμήν η σε κάποιον ο οποίος δεν εθελοτυφλεί και να καταγγελνει τέτοιες διαταραγμνενες προσωπικοτητες ...

Δεν υπάρχει φυσιολογικοτητα πίσω από τέτοια περιστατικά ούτε φυσικά θα ειναι το πρώτο που διαπράττει...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Αυτα τα τερατα ή τερας πρεπει να πληρωσουν ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ.
Εξισου να πληρωσουν πρεπει και αυτοι που ισως....πανε να συγκαληψουν το εγκλημα.
Ειμαι εξαλλη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top