Κακοποίηση ζώων

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.
Τα ζωα ΠΟΤΕ δεν φταινε.Λειτουργουν με το ενστικτο ΠΑΝΤΑ.Δεν εχουν λογικη ουτε ηθικο κωδικα.Εμεις ομως και η΄πολιτεια φταιμε.

Αν δεν υπηρχαν τα αδεσποτα τα σκυλια αυτα δεν θα ηταν εξω,ουτε οι γατες και ουτε αυτα τα σκυλια θα ειχαν την αναγκη να λειτουργουν ως αγελη και να επιτιθονται στις γατες.

Κια ενα λιονταρι αν το αφησεις μεσα σε πολη θα επιτεθει.Φταιει το λιονταρι; ΟΧΙ.Αυτη ειναι η φυση του.Εμεις γιατι μπλεκομαστε στα ποδια του; ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ.

Εξισου παλι φταιει ο ανθρωπος οταν εχει κατακλυσει το συμπαν με τσιμενο και κανει πολεις ακομα και στις ζουγκλες με αποτελεσμα αγρια ζωα που χανουν το ενδιαιτημα τους τελικα να επιτιθονται στους ανθρωπους που μενουν στα μερη τους.

Τελεια και παυλα.

Η ΑΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ Η ΑΝΕΥΘΥΝΗ ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ που ειτε τσιμεντοποιει τα παντα και τα ζωα χανουν τα εδαφη τους με αποτελεσμα να επιτιθονται, ειτε τα φυλακιζουν και τα αγριευουν ειτε τα εκπαιδευουν να ειναι αγρια,ειτε τα κακοποιουν και γινονται αγρια ειτε τα εχουν εξω αδεσποτα με αποτελεσμα να αναπτυσουν νοοτροπια αγελης και να επιτιθονται κλπ.

ΞΑΝΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
Οτιδηποτε αλλο ειναι ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Αυτό απευθύνεται σε εμένα; Αν ναι, μπορούμε να το συζητήσουμε. Γενικά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι σκυλιά, γατιά και λοιπά ζώα συντροφιάς, δείχνουν επιθετική συμπεριφορά για δυο λόγους:

1. Άμεσος ανθρώπινος παράγοντας
2. Έμμεσος ανθρώπινος παράγοντας


Στον πρώτο αναφέρθηκες και πολύ ωραία τοποθετήθηκες. Ο δεύτερος, που τον βάζω εγώ στην εξίσωση, πάει και «δένει» στις “αναίτιες” επιθέσεις στις οποίες έκανες αναφορά.

Ένα ζώο δεν επιτίθεται χωρίς λόγο. Μπορεί να μην είναι οφθαλμοφανής. Π.χ. μπορεί να πας να περάσεις δίπλα από τον σκύλο του φίλου σου που ουδέποτε έχει κακοποιηθεί. Ωστόσο εμφανίζει μια τάση να δαγκώνει όποιον τον πλησιάζει. Εκεί, λοιπόν, κρύβεται ΠΑΛΙ ο άνθρωπος. Όμως διακριτικά. Με τις παράνομες γέννες, ανεξέλεγκτες γέννες, το κοκτέιλ κακών γονιδίων που ευνοούν την πιθανότητα εμφάνισης επιθετικής, καχύποπτης συμπεριφοράς απέναντι σε αγνώστους ή ακόμα και τους ίδιους ιδιοκτήτες. Το ζώο πριν γυρίσει και σου σκίσει το δάχτυλο, το χέρι, το δέρμα όλο, έχει λόγο που το κάνει. Ένιωσε άβολα, φοβισμένο, νευρικό. Το γιατί φτάνει σε αυτό το σημείο πάει far back. Σαν να έχουμε:

Κακοποίηση ή Γονίδια -> Νευρικότητα, φόβος, καχυποψία, επιθετικότητα -> Επίθεση
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.
Δεν υπάρχει αναίτια επίθεση.
Εσυ παλι τι εννοεις; Οτι παντα καποιος φταιει και επιτιθεται ενας σκυλος..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ; ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΓΑΤΕς ΑΣ ΠΟΥΜΕ;
Α..οκ..μολις ειδα οτι το εξηγησες.Τα ιδια λεμε.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 141 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.
1701965741077.png


Κια βεβαια
Τα βιντεο δειχνουν οτι ο σκυλακος αφαινοταν ΜΟΝΟΣ του και ΑΣΥΝΟΔΕΥΤΟΣ οχι μονο την φορα που κατακρεουργηθηκε αλλα και αλλες φορες να κυκλοφορει εξω.Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΤΠΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΠΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟΝ ΝΟΙΑΖΕΙ ΜΗΠΩς ΤΟΥ ΑΠΑΓΓΕΛΘΟΥΝ ΚΑΤΗΓΙΡΙΕς..ΚΑΘΩς ΕΧΙΕ ΠΑΡΑΒΕΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ ΤΗΝ ΝΟΝΟΘΕΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ.ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΤΕΡΑΣ...ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΝΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΛΑΚΑΣ.

Κτηνωδία στην Αράχωβα: Για συμπληρωματική κατάθεση ο ιδιοκτήτης του χάσκι – Τι δείχνουν βίντεο που έχει βρει η ΕΛ.ΑΣ.​

17:23, Πέμπτη 07 Δεκεμβρίου 2023

Αράχωβα σκύλος Όλιβερ


Για συμπληρωματική κατάθεση κλήθηκε στο αστυνομικό τμήμα το μεσημέρι της Πέμπτης (07/12) ο ιδιοκτήτης του σκύλου στην Αράχωβα, που βασανίστηκε και υπέκυψε στα τραύματά του, με τον θάνατό του να συγκλονίζει το πανελλήνιο.

Σύμφωνα με ρεπορτάζ του Alpha, ο κηδεμόνας του αδικοχαμένου χάσκι καταθέτει για περισσότερες από τρεις ώρες στο αστυνομικό τμήμα που χειρίζεται την υπόθεση, καθώς προέκυψαν στοιχεία για τα οποία κρίθηκε σκόπιμο να δώσει διευκρινίσεις.
Ο ιδιοκτήτης του σκύλου, ήταν μαζί με την δικηγόρο του, καθώς είχαν πρόθεση να ζητήσουν κάποια στοιχεία του φακέλου της υπόθεσης. Ανάμεσα σε αυτά, όπως μετέδωσε ο Alpha, είναι και τα έγγραφα που δεν κατάφεραν να πάρουν χθες από την εισαγγελία στη Λειβαδιά, δηλαδή τη γνωμάτευση των δύο κτηνιάτρων που πραγματοποίησαν την νεκροψία-νεκροτομή του Όλιβερ.

Ο λόγος που έχει κληθεί για συμπληρωματική κατάθεση ο ιδιοκτήτης του σκύλου, σύμφωνα με το ρεπορτάζ του Alpha, είναι γιατί οι αστυνομικοί έχουν συλλέξει βίντεο από την περιοχή, στα οποία φαίνεται ότι ο Όλιβερ κυκλοφορεί μόνος του και ελεύθερος και στις 24-25-26 Νοεμβρίου, γεγονός το οποίο έρχεται σε αντιπαράθεση με τα όσα τους είχε δηλώσει ο κηδεμόνας του σκύλου. Ο ίδιος είχε αναφέρει πως ο Όλιβερ ήταν πάντα μέσα στο σπίτι και δεν έβγαινε ποτέ μόνος του έξω, παρά μόνο μία ημέρα που έφυγε και επέστρεψε στις 27 του μηνός, στην φρικτή κατάσταση που βρέθηκε.
Εκτός από αυτό, οι αστυνομικοί έχουν ζητήσει τόσο από τον ιδιοκτήτη, όσο και από γείτονες της περιοχής, να καταθέσουν εγγράφως και ενόρκως, εάν υπήρχαν ποτέ κάμερες στα σπίτια τους ή όχι.

Ενταξει...αφου τους ερβαλαν να ορκιστουν...ειμαστε σιγουροι οτι τιποτα δεν εκρτυψαν καποιποι..τιποτα δεν κατεστρεψαν... :whatever:
 

stepicezs

Νεοφερμένος

Ο stepicezs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Πότε ο νυχτοφύλακας παθαίνει τσιρλιπιπί. Όλα έχουν ειπωθεί. Πραγματικά δεν ξέρω τι φταίει και ορισμένοι έχουν τέτοιο είδος παιδείας. Κρίμα. :down: Το θέμα δεν είναι μόνο οι ποινή αλλά ότι δεν υπάρχει γενικώς παιδεία για τα ζώα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.
Μεχρι και το ανθρωποκτονιων στην Αραχωβα...και καλα κανουν.Το/τα τερας/τα πρεπει να βρεθιυν.
ΚΑΜΙΑ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ.


Ραγδαίες είναι οι εξελίξεις στην υπόθεση του άγριου βασανισμού και του θανάτου του Όλιβερ στην Αράχωβα. Σύμφωνα με πληροφορίες του enikos.gr, με απόφαση του υπουργείου Προστασίας του Πολίτη, μετέβη σήμερα (07/12) κλιμάκιο του Ανθρωποκτονιών προκειμένου να διερευνήσει σε βάθος το περιστατικό που έχει συγκλονίσει το πανελλήνιο.


Το κλιμάκιο του Ανθρωποκτονιών, με την εμπειρία του σε ανάλογες υποθέσεις, θα συνδράμει στις έρευνες για τον εντοπισμό του δράστη της πρωτοφανούς κτηνωδίας.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,939 μηνύματα.
Πως γίνεται να φέρονται κάποιοι εγκληματικά στους καλύτερους φίλους του ανθρώπου;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,864 μηνύματα.
View attachment 126754

Σοκαριστικό, έτοιμη να βρει σπιτάκι ήταν το καημένο :/:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,864 μηνύματα.
Τώρα θυμήθηκα και ένα συμβάν που μας είχε πει ο πατέρας μου (καποια χρόνια πριν μας αφησει).
Ο πατέρας μου μικρός, ζούσε στο χωριό και ειχε ένα μαύρο σκυλάκι το οποιο ένας βρωμοχωριαταρας του το είχε πυροβολήσει. Και τονίζε ότι μόλις φέραμε την κατάμαυρη Εβίτα σπίτι, του θύμισε αυτό το κομμάτι. Άλλο ένα σκυλάκι στη ζωή του κι αυτό κατάμαυρο. Μπορεί να ήταν και η ίδια ψυχή.

Είμαι σίγουρος, θελω να καταλήξω ότι ειδικά οσοι μεγάλωσαν σε χωριά 60s 70s θα έχουν πολλά βιώματα από κακοποίησεις ζώων. Ήταν πολύ συνηθισμένο.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,520 μηνύματα.
Τώρα θυμήθηκα και ένα συμβάν που μας είχε πει ο πατέρας μου (καποια χρόνια πριν μας αφησει).
Ο πατέρας μου μικρός, ζούσε στο χωριό και ειχε ένα μαύρο σκυλάκι το οποιο ένας βρωμοχωριαταρας του το είχε πυροβολήσει. Και τονίζε ότι μόλις φέραμε την κατάμαυρη Εβίτα σπίτι, του θύμισε αυτό το κομμάτι. Άλλο ένα σκυλάκι στη ζωή του κι αυτό κατάμαυρο. Μπορεί να ήταν και η ίδια ψυχή.

Είμαι σίγουρος, θελω να καταλήξω ότι ειδικά οσοι μεγάλωσαν σε χωριά 60s 70s θα έχουν πολλά βιώματα από κακοποίησεις ζώων. Ήταν πολύ συνηθισμένο.
Ναι, έχεις δίκιο. Ήταν πολύ συνηθισμένο το φαινόμενο.

Έχω ακούσει άπειρες ιστορίες, στο χωριό μου, για το πως έπνιγαν τα γατάκια. Σε βαρέλια με νερό. Τρομερό, έτσι ; Απάνθρωπο. Κτηνωδία. Κι όμως συνηθίζονταν τέτοιου είδους τακτικές...
 

Natsuko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natsuko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Έχω αρχίσει να πιστεύω πως το έχουν κάνει πιτσιρίκια πάντως για να ακούγεται πως το συγκαλύπτουν τόσο πολύ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.

Σε θρίλερ εξελίσσεται η υπόθεση με την κακοποίηση και τον θάνατο του χάσκι στην Αράχωβα. Σύμφωνα με πληροφορίες, πλέον περνά στα έμπειρα στελέχη της Ασφάλειας Αττικής και μάλιστα του τμήματος Ανθρωποκτονιών αν και πρόκειται για θάνατο ζώου.

Όλα από την αρχή
Επίσης οι έρευνες ξεκινάνε από την αρχή γεγονός που δείχνει ότι η υπόθεση αντιμετωπίζεται ως ιδιαιτέρως σοβαρή λόγω και των αντιδράσεων που έχει προκαλέσει και των επιπτώσεων στην τοπική κοινωνία της Αράχωβας.


Την ίδια ώρα αστυνομικές πηγές κάνουν λόγο για μια περίεργη υπόθεση με πολλές ιδιαιτερότητες που εμπλέκονται διάφοροι παράγοντες.



Τις ευθύνες του κηδεμένα για την εικόνα παραμέλησης του χάσκι ερευνά η Αστυνομία

Όπως αποκάλυψε νωρίτερα και ο Βασίλης Λαμπρόπουλος στο MEGA, στην Αράχωβα έχουν μεταβεί δύο στελέχη του Ανθρωποκτονιών της Ασφάλειας Αττικής ενώ αποφασίστηκε να γίνει εκταφή του χάσκι προκειμένου να γίνει νέα κτηνιατρική έκθεση αυτή τη φορά από το Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

Βρέθηκε το χάσκι
Οι νεότερες πληροφορίες αναφέρουν ότι ουσιαστικά δεν έγινε κάποια εκταφή αλλά παρουσία των δυο αξιωματικών της Ασφάλειας Αττικής εντοπίστηκε το σημείο που είχαν αφήσει τον σκύλο μέσα σε μια σακούλα με λίγο χώμα και περισυνελέγησαν οστά και ότι άλλο είχε απομείνει.


Αυτά τα ευρήματα θα μεταφερθούν στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας και θα εξετασθούν από τον έμπειρο Καθηγητή Κτηνιατροδικαστικής Δημήτρη Τόντη.

Πλέον οι έρευνες ξεκινούν από την αρχή και όλα είναι ανοιχτά.

Αυτό σημαίνει ότι θα εξετασθούν και πάλι όλα τα στοιχεία που έχουν συλλεχθεί και θα κληθούν να δώσουν καταθέσεις εκ νέου όσοι έχουν εμπλακεί στην υπόθεση με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.

Σε αυτό το πλαίσιο κλήθηκε σήμερα το απόγευμα για τέταρτη φορά να καταθέσει ο κηδεμόνας-ιδιοκτήτης του χάσκι.

Γιατί ελέγχεται ο ιδιοκτήτης
Η αστυνομία έχει στα χέρια της 6 βίντεο από την περιοχή χωρίς ωστόσο να δείχνουν κάτι που να οδηγούν έστω σε κάποιον ύποπτο. Ωστόσο, σύμφωνα με πληροφορίες, δύο από αυτά τα βίντεο δείχνουν το χάσκι να κινείται μόνο του δίνοντας την εικόνα ενός εγκαταλελειμμένου, ταλαιπωρημένου και γενικά απεριποίητου ζώου.


Και ένας λόγος για τον οποίο ζητούνται εξηγήσεις από τον κηδεμόνα του είναι αυτός ακριβώς, αφού με τον ισχύοντα νόμο για τα ζώα συντροφιάς, φέρει ευθύνη για αυτή την εικόνα του σκύλου και φυσικά για την ασφάλεια και την προστασία του.

Παράλληλα θα εξεταστούν εκ νέου καταγγελίες που έχουν γίνει στην Αστυνομία είτε ανώνυμες είτε από φιλοζωικές οργανώσεις που δείχνουν ύποπτους χωρίς στοιχεία όμως που να τους εμπλέκουν άμεσα στην κακοποίηση του σκύλου και στον θάνατό του.

Η κτηνιατρική έκθεση
Ιδιαίτερη σημασία στην υπόθεση και καθοριστική για την απόδοση ευθυνών έχει κτηνιατρική έκθεση.

Όπως αποκάλυψε στο MEGA ο Βασίλης Λαμπρόπουλος η κτηνιατρική εξέταση των κτηνιάτρων του Δημοσίου δεν έχει σαφή στοιχεία που να δείχνουν τι ακριβώς έχει γίνει στο χάσκι και δεν βοηθά στην έρευνα της Αστυνομίας για τον εντοπισμό του δράστη εφόσον μιλάμε για κακοποίηση.

Συγκεκριμένα οι αστυνομικοί λένε ότι από αυτή την κτηνιατρική έκθεση εν είναι σαφή τα δεδομένα της υπόθεσης.

Στην έκθεση αναφέρεται πως, με βάση τα στοιχεία, το σκυλί έχει ένα δάγκωμα από άλλον σκύλο στο αυτί του, ενώ δε φαίνεται, σύμφωνα με το έγγραφο, να υπάρχει ανατομικά κακοποίηση του σκύλου.

Παράλληλα οι αστυνομικοί διευκρινίζουν ότι δεν μπορούν να ξέρουν αν υπάρχει ανθρώπινη κακοποίηση ή οτιδήποτε άλλο έχει συμβεί, χωρίς ωστόσο να το αποκλείουν, και αναφέρουν ότι είχαν βρεθεί κάποιες τρίχες σε επίμαχο σημείο του χάσκι οι οποίες εστάλησαν στα εγκληματολογικά εργαστήρια της ΕΛΑΣ για δείγμα DNA, με την εξέταση ωστόσο να δείχνει ότι οι τρίχες αυτές ανήκαν σε σκύλο, πιθανόν και στο ίδιο το χάσκι.

Όλα αυτά φαίνεται να οδήγησαν τις αστυνομικές αρχές στην αναβάθμιση των ερευνών και ουσιαστικά να ξεκινήσει μια νέα έρευνα για την υπόθεση προκειμένου να ξεκαθαρίσει τι ακριβώς έχει γίνει και να μην πέφτουν σκιές.

Με πληροφορίες από in.gr

ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟς Ο ΑΜΟΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΤΟΥ.Αναρωτιεμαι αν ειχε και φαγητο κιολας.
ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ!
Ουτε καν δεν τον εθαψε!!!!!!!!!!! Μεσα σε σακουλα αποριματων και λιγο χωμα απο επανω! Αττο λεει πολλα!

1702010503461.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,939 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,495 μηνύματα.
Ασυλληπτο! ΚΑΝΕΝΑΣ πραγματικα φιλοζωος και ανθρωπος που αγαπαει το κατοικιδιο του ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΑΦΙ Σ ΕΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΆ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ!
Εγω οταν πεθανε η Πουπυ μου την εθαψα σε μια τεραστια γλαστρουλα.Την εχω στην βεραντα μου,τα κοκαλακια της πλεον και λουλουδακια απο πανω.Τον μπουκακο μου,επειδη ηταν η εποχη που ειχα παρει τη μεταθεση και θα εφευγα απο την ζακυνθο και δεν μπορουσα να τον θαψω εκει...τον εστειλα μεσα σε ενα κουτακι καλα κλεισμενο με τα ΚΤΕΛ στην μανα μου να τον θαψει στο κτημα μας στη ΛΑΜΙΑ.

Αυτο που εκανε ο ιδιοκτητης βαζοντας τον φιλο τοκυ να το κανει..ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ.
ΠΟΙΝΙΚΗ ΔΙΩΞΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ οπως οριζει η νομοθεσια.
ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
Ο ερμος συνεχως εξω κυκλοφορουσε μονος του,απεριποιητος και παρατημενος.

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΧΑΣΚΕΥ.Βλεπεις...το πρεστιζ.Μετα τον βαρεθηκαμε και αστον αμολητο.
Ειδικότερα και σύμφωνα με κεντρικό δελτίο ειδήσεων του ΣΚΑΪ, στην περιοχή έχει μεταβεί κλιμάκιο του ανθρωποκτονιών που έχει ήδη λάβει κατάθεση, από τον φίλο του ιδιοκτήτη του σκύλου, που φέρεται να έχει πετάξει τη σορό του Όλιβερ σε ένα χωράφι, μέσα σε μια τσάντα απορριμμάτων.
ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΕΙΔΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟς/ΟΙ ακομα και ΑΥΤΑ παιζει ...και ντροπη στον μαλακα ιδιοκτητη και καθε ιδιοκτητη ψυχων που αγοραζουν ΨΥΧΕΣ σαν αντικειμενα για πρεστιζ και μετα χεστηκαν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top