Κακό sex... τι κάνεις τελικά;

Κακό sex ... τι κάνεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • Χωρίζω και του λέω την αλήθεια

  • Χωρίζω και του λέω ψέματα

  • Περιμένω, μήπως και αλλάξει κάτι

  • Δεν χωρίζω αν υπάρχουν σοβαρά και έντονα συναισθήματα

  • Δεν χωρίζω γιατί το sex δεν παίζει ρόλο

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν συμφωνώ.
Εδώ του/της πλένεις το βρακί για χρόνια και ακόμα δεν μαθαίνεις το χαρακτήρα του/της
:dance3:

Αν είσαι με κάποιον για χρόνια ολόκληρα και ακόμη δεν ξέρεις τον χαρακτήρα του κάτι πάει πολύ λάθος σε αυτή τη σχέση.

Άσε που δεν χρειάζεται να ξέρεις στο 100% κάποιον για να καταλάβεις αν σε τραβάει ή όχι.
 

Forgetit

Νεοφερμένος

Η Forgetit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αν είσαι με κάποιον για χρόνια ολόκληρα και ακόμη δεν ξέρεις τον χαρακτήρα του κάτι πάει πολύ λάθος σε αυτή τη σχέση.

Άσε που δεν χρειάζεται να ξέρεις στο 100% κάποιον για να καταλάβεις αν σε τραβάει ή όχι.
Σωστά και τα δυο.
Αναφερομουν όμως σε συναίσθημα έρωτος και όχι αν απλά σε τραβάει κάποιος.
Αυτό το καταλαβαίνεις με την πρώτη άντε τη δεύτερη ματιά
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστά και τα δυο.
Αναφερομουν όμως σε συναίσθημα έρωτος και όχι αν απλά σε τραβάει κάποιος.
Αυτό το καταλαβαίνεις με την πρώτη άντε τη δεύτερη ματιά

Τείνω να συμφωνήσω σε αυτό, αλλά φυσικά έχουμε και τα παραδείγματα από προηγούμενες εποχές όπου οι προγαμιέες σχέσεις ήταν απαγορευμένες και σε κάποιες περιπτώσεις ο έρωτας προϋπήρχε.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Το αντίστροφο όμως το θεωρώ αδύνατο.Οποιοδηποτε συναίσθημα εκ του "μακριά κι ανέγγιχτα" είναι ψευδες ή ουτοπικό και επικίνδυνο να μας ρίξει αποτομα από το ροζ συννεφάκι μας

Ένα asexual άτομο μόλις πέθανε... :Ρ
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Οποιοδηποτε συναίσθημα εκ του "μακριά κι ανέγγιχτα" είναι ψευδες ή ουτοπικό και επικίνδυνο να μας ρίξει αποτομα από το ροζ συννεφάκι μας
Εκατομμύρια ζευγάρια ανά τους αιώνες που αγαπιόντουσαν χωρίς καν να έχουν πιάσει το χέρι ο ένας του άλλου διαφωνούν μαζί σου.
 

Forgetit

Νεοφερμένος

Η Forgetit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

Guest 880151

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε, μα επειδή πρόκειται για ερωτική σχέση κι όχι φιλική το σεξ είναι απαραίτητο να υπάρχει. Γνώμη μου είναι ότι κανείς υπομονή λίγο καιρό, μετά κάπως με ευγενικό τρόπο το συζητάς με τον άλλον κι αν περάσει πολύ ο καιρός και βλέπεις ότι το σεξ είναι κακό χωρίζεις. Σημαίνει ότι απλά δεν υπάρχει χημεία μεταξύ σας, δεν είναι απαραίτητο εσύ ή ο σύντροφός σου να είστε καλοί στο σεξ.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Χωριζω ελα τωρα που θελει και ερωτηση :D
Χωριζω και το λεω ναι και θα ηθελα να μου το πει κι εμενα.Αν και μεχρι τωρα δεν ειχα λογο χωρισμου το κακο σεξ:clapping:
Λοιπον κομβικο σημειο μιας σχεσης ερωτικης ειναι το σεξ,πως να το κανουμε?Δεν ειστε ουτε φιλαρακια απο το στρατο ουτε ξαδερφακια για να μπορεις να αντεξεις την ελλειψη.
Θες γιατι εχεις οπως ο καθενας μας ερωτικες αναγκες.Και αν ο αλλος κανει κακο σεξ αλλα δεν το λες,ε καποια στιγμη οσο το κουκουλωνεις θα βγει,δεν γινεται να βγει αυτη η ελλειψη,ή θα σε κανει να το ψαξεις αλλου σε παραλληλο.
Ειναι προβλημα που αφορα και τους 2 γιαυτο τα συζηταμε αυτα και προσπαθουμε να βρουμε μια λυση,αν δε διορθωνεται ενταξει σας ρωτω ποσο υπομονη να κανει καποιος?Τι θα λεει εχω την ιδανικη γυναικα αλλα στο σεξ το κανω μονος μου?
Αδικο για τον αλλον να μην ικανοποιειται.
Και αδικο και για αυτον που κανει το κακο σεξ να τρωει απορριψεις.
Αναλογα τα ατομα πιστευω καθε φορα,καποια ζευγαρια το προσπαθουν αλλα πιστευω οτι απο ενα σημειο και μετα βγαινει αυτη η ελλειψη δε γινεται.
Και εκει δημιουργουνται πολλα.Συγκρουσεις κλπ διαφορα.
Γενικα η σχεση ειναι ενα παζλ,αν λειπει ενα κομματι δε χαλαει το συνολο?
Ποσο να το αναπληρωσεις ή να αδιαφορησεις?Παντα θα ναι λειψο
 

Experience

Νεοφερμένος

Ο Experience αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 74 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Σωστά έγραψε η @EvanescenceQ πως η σχέση είναι παζλ.
Ξέρουμε όμως έστω και μία περίπτωση σχέσης που το παζλ είναι πλήρες κομματιών;
Κάποια κομμάτια λείπουν από τον έναν και άλλα από τον άλλον που απαρτίζουν το σύνολο.

Το θέμα δεν είναι αν υπάρχει το απόλυτο (γιατί δεν υπάρχει) αλλά ποια είναι τα ελάχιστα απαιτούμενα του καθενός.
Η χημεία είναι καλή αλλά όπως και η ορίτζιναλ Χημεία, άλλη φορά δημιουργεί ενώσεις και άλλοτε αντιδράσεις.

Αφετέρου, κάποιος φίλος έγραψε παραπάνω,
"Αν είσαι με κάποιον για χρόνια ολόκληρα και ακόμη δεν ξέρεις τον χαρακτήρα του κάτι πάει πολύ λάθος σε αυτή τη σχέση"
Δεν είναι έτσι όμως, γιατί η προσωπικότητα δεν είναι μονολιθικό είδος.
Διαμορφώνεται κάτω από εξωτερικές επιδράσεις και μυριάδες παραμέτρους, γι'αυτό και εξελίσσεται άλλοτε θετικά και άλλοτε αρνητικά.
Στην πραγματικότητα κανείς δεν ξέρει ακριβώς ούτε καν το χαρακτήρα του εαυτού του.

Τέλος, επειδή το θέμα έχει να κάνει και με το σεξ το οποίο βεβαίως είναι σημαντικότατος παράγοντας στη ζωή του ζευγαριού, θα ήθελα να σημειώσω πως ο άντρας έχει εντελώς διαφορετική προσέγγιση από το γυναίκα στην όλη διαδικασία.

Αν και άντρας, (με το συμπάθιο αδελφοί) οφείλω να ομολογήσω πως ο άντρας -κατά πλειοψηφία στο είδος του- δεν ενεργεί και πολύ με το περιεχόμενο του πάνω κεφαλιού του σε αυτά, σε αντίθεση με τη γυναίκα που στο συγκεκριμένο θέμα είναι ένα τεράστιο βιοχημικό εργοστάσιο με πλήρη εμπλοκή του συναισθηματικού παράγοντα και με πολλά ιδιαίτερα μοναδικά στοιχεία ανά άτομο.

Χρειάστηκε να κλείσω τα 103 χρόνια μου, αλλά το κατάλαβα.
:-)
 

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Πόσο κακό μπορεί να είναι το σεξ... Με τον κάθε άνθρωπο το κάνουμε διαφορετικά κι αν δεν είστε κομπλεξικοί και απλά ανοικτοί σε συζήτηση για να τα βρείτε, πιστεύω μπορεί να διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό.

Πιστεύω είναι χειρότερο η ανάποδη περίπτωση. Καλό σεξ και όλα τα άλλα χάλια.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Νομίζω ο καθένας ιεραρχεί το σεξ διαφορετικά.Επιπλέον,κάτι που για κάποιον δεν είναι κακό για κάποιον άλλον μπορεί να είναι απίστευτα λάθος.
Αν είσαι με τον άλλον μόνο για το σεξ,προφανώς το παραμικρό λάθος που θα κάνει(με βάση πάντα τι σου αρέσει και τι όχι) θα σε ξενερώσει πολύ.Επειδή ο λόγος της σχέσης είναι το σεξ(ή γενικά το σεξ είναι ο ανεβασμένος ιεραρχικά λόγος ύπαρξης της σχέσης) προφανώς θα χωρίσεις.
Αν από την άλλη τον άλλον τον θέλεις και επειδή σου αρέσει και εμφανισιακά και σαν χαρακτήρας,σίγουρα θα θελήσεις να του πεις τι σε χαλάει ή τι σου τη δίνει σε αυτόν τον τομέα.Θα θελήσεις δηλαδή να τον ενημερώσεις επειδή τον σέβεσαι και επειδή πέρα από αυτό σου προσφέρει και άλλα πράγματα που για εσένα μπορεί να είναι πιο σημαντικά από μερικές αποτυχημένες συνευρέσεις οι οποίες ίσως σταδιακά με το καιρό βελτιωθούν.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Η 1η κίνηση που κανείς είναι να επικοινωνήσεις και να εξηγήσεις τι σου αρέσει και τι όχι. Τι κάνει λάθος και πως θέλεις να το κάνει. Τις περισσότερες φορές μπορείς να το βελτιώσεις. Τώρα αν ο άλλος επιμένει και δεν ακούει δεν ξέρω τι κάνεις. Δεν μου έχει τύχει.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω. Η αλήθεια είναι ότι ούτε και φαντασιώσεις τρελές ποτέ είχα, ούτε βίτσια, ούτε τίποτα. Μάλλον ξενέρωτο θα με αποκαλούσα στο θέμα σεξ.
Πιο σημαντικό θεωρώ να είμαι με μια κοπέλα που έχει χιούμορ και μπορούμε να γελάμε, να κουτσομπολεύουμε και να είμαστε πάνω από όλα φίλοι, πέρα από ζευγάρι.
 

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Δεν ξέρω. Η αλήθεια είναι ότι ούτε και φαντασιώσεις τρελές ποτέ είχα, ούτε βίτσια, ούτε τίποτα. Μάλλον ξενέρωτο θα με αποκαλούσα στο θέμα σεξ.
Πιο σημαντικό θεωρώ να είμαι με μια κοπέλα που έχει χιούμορ και μπορούμε να γελάμε, να κουτσομπολεύουμε και να είμαστε πάνω από όλα φίλοι, πέρα από ζευγάρι.

Άσε λίγο το "φίλοι"...απλά είσαι χαμηλών τόνων.

Για φαντασιώσεις και βίτσια, ίσως σου βγουν σιγά σιγά μόλις βρεις ακριβώς τι σε έλκει στις γυναίκες
(εκτός όσων ήδη νιώθεις) και βουτήξεις μέσα σε αυτά.

Πάω τώρα να γράψω τι μου αρέσει κι όποιος θέλει ακολουθεί.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top