Καλύτεροι Metal/Rock τραγουδιστές

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Robert Plant - Led Zeppelin
Rob Halford -Judas Priest
Steven Tyler -Aerosmith
Paul Rodgers-Free, Bad Company,the Fir
Ronnie James Dio-Rainbow, Black Sabbath
Bon Scott -AC/DC
Chris Cornell -Audioslave, Soundgarden
Freddie Mercury -Queen
Bruce Dickinson-Iron Maiden
Ozzy Osbourne-Black Sabbath
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Από άντρες:
Rob Halford - Judas Priest
Marilyn Manson
Brian Molko - Placebo
Andrew Eldritch - Sisters of Mercy

Από γυναίκες:
Tarja Turunen - Ex Nightwish
Sharon den Adel - Within Temptation
Simone Simons - Epica
Cristina Scabbia - Lacuna Coil

κ.ά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Nocturno Culto (Darkthrone)
Vans Vikernes (Burzum)
Fernando Ribeiro (Moonspell)
Aaron Stainthorpe (My Dying Bride - δεν νομίζω να έχω γράψει ορθογραφημένα το επίθετο)
Nick Holmes (Paradise Lost)
Christina Scabbia (Lacuna Coil)
Mikael Akenfield (Opeth)
King Diamond (King Diamond - Mercyful Fate)
Dani Filth (Cradle of Filth)
Jonas Renkse (Katatonia)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Αυτό το dani filth γιατί τον κοτσάρεις παντού; Χαλάει το σύνολο. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω το προβλημά σας με το Dani. Στα παλία albums των CoF (όταν ήταν ακόμα black metal group) απλά έσπερνε. Στα νέα albums έχει χαλάσει πολύ, όπως και όλο το σχήμα.

Θα ήθελα να προσθέσω, με πολλές επιφυλάξεις στη λίστα μου τον Καιάδα από Naer Mataron, πολύ καλός vocalist αλλά, δυστυχώς, είναι και φασίστας:mad:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Θα ήθελα να προσθέσω, με πολλές επιφυλάξεις στη λίστα μου τον Καιάδα από Naer Mataron, πολύ καλός vocalist αλλά, δυστυχώς, είναι και φασίστας:mad:.

Καλά, εγώ σαν καλλιτέχνες τους βλέπω όλους, τα άλλα δεν με απασχολούν. Επίσης μιας και πιάσαμε τους black metal vocalists πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρουμε τον θεο Attila Csihar (Mayhem, ex-Aborym, ex-Tormentor, ex-Plasma Pool). :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αμα πιασουμε black/death....
Emperor Magus Caligula... Και μονων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ageliki2502

Νεοφερμένος

Η Ageliki2502 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Bruce Dickinson, μακραν ο καλυτερος για μενα!
Jim Morrison
Corey Taylor
Christina Scabbia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georges5773

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
SLAYER,SLIPKNOT ΚΑΙ LINKIN PARK!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Καλά, εγώ σαν καλλιτέχνες τους βλέπω όλους, τα άλλα δεν με απασχολούν. Επίσης μιας και πιάσαμε τους black metal vocalists πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρουμε τον θεο Attila Csihar (Mayhem, ex-Aborym, ex-Tormentor, ex-Plasma Pool). :thumbup:
Γ****τος ο Attila αλλά προτιμώ Euronymous.
Btw και τον Abbath των Immortal δεν τον είπαμε :(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Jim Morrison ο καλύτερος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Warrel Dane
Vincent Cavannagh
Ronnie James Dio
Matt Barlow
Serj Tankian

Πω, αυτό το είχα πει πριν 3 χρόνια, και δεν έχω αλλάξει γνώμη :|

Να βάλω και τους Steve Von Till (Neurosis) και Carl McCoy (Fields of the Nephilim)

Τετρα, θα σε πλακώσω, ξέχασες να πεις ότι ο Αττίλα πέρασε και από Sunn o))) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Γ****τος ο Attila αλλά προτιμώ Euronymous.
Btw και τον Abbath των Immortal δεν τον είπαμε :(.

Εμμμ ο Euronymous ήταν κιθαρίστας...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εμμμ ο Euronymous ήταν κιθαρίστας...:worry:
Omg ξεχάστηκα, τέσπα προτιμούσα τον παλιό τους vocalist, αν δε κάνω λάθος ο Euronymous ήταν αυτός που σκότωσε ο Vans Vikernes;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Omg ξεχάστηκα, τέσπα προτιμούσα τον παλιό τους vocalist, αν δε κάνω λάθος ο Euronymous ήταν αυτός που σκότωσε ο Vans Vikernes;

O varg vickernes σκότωσε το Euronymous. Ο πρώτος vocalist ήταν ο Dead.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Λίγο σαλάτα τα έχω κάνει στο θέμα Mayhem, να φανταστείς ότι είμαι και fan. Τέσπα, μια ερμηνεία του freezing moon με το πρώτο lineup.


Υ.Γ. Τα comments στο video έχουν πολύ γέλιο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
1.Buddy Lackey (aka Devon Graves) πρώην Psychotic Waltz και νυν Dead Soul Tribe ο αγαπημένος ΟΛΩΝ
2. Zakk Wylde , Black Label Society
3.Kvohst με χίλια λέμε, ειδικά στους Code

4.Geoff Tate, QUEENSRYCHE

5.Dave Mustaine γιατί είναι σκύλος και κάφρος με ξεχωριστή-αν όχι μελωδική χαχα- φωνή

6.Glen Benton, Deicide

7.MkM, Antaeus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1.Buddy Lackey (aka Devon Graves) πρώην Psychotic Waltz και νυν Dead Soul Tribe ο αγαπημένος ΟΛΩΝ
Μαρεσει κι εμενα. Δε τον λεω "αγαπημενο ολων" γιατι δε κανω τετοιες διακρισεις, αλλά εχει χαρακτηριστικη φωνη.

5.Dave Mustaine γιατί είναι σκύλος και κάφρος με ξεχωριστή-αν όχι μελωδική χαχα- φωνή
Dave rules. Φωνη και εκφραση προσωπου, καποιου μεταξυ δυσκοιλιοτητας, μισους και στεναχωριας. Cant beat it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Μαρεσει κι εμενα. Δε τον λεω "αγαπημενο ολων" γιατι δε κανω τετοιες διακρισεις, αλλά εχει χαρακτηριστικη φωνη.

Dave rules. Φωνη και εκφραση προσωπου, καποιου μεταξυ δυσκοιλιοτητας, μισους και στεναχωριας. Cant beat it.

εγώ τον Graves τον ξεχωρίζω επειδή ήταν από τα πρώτα μου ακούσματα όπως και από τις πρώτες μου συναυλίες, πριν 5-6 χρόνια και έχει χαραχθεί στο μυαλό μου η φωνή του, φυσικά και μ'αρέσουν κι άλλες φωνές εξίσου, ίσως και πιο πολύ ( βλ. Cloven Hoof ή Zed Yago, τρελαίνομαι για τα φωνητικά) αλλά ο τυπάς ήταν δάσκαλος για τα μετέπειτα ακούσματά μου, κι έτσι δεν κατέληξα να ακούω γκερλι μέταλ , ούτε γκοθ-μπαρμπι-χιμ μέταλ.

Όσο για τον Mustaine είναι το ινδαλμά μου μετά τον Eric Cartman, είναι και οι 2 εξίσου μισητοί χαχαχαχ! Ψάξε και δες στο youtube το ντοκιμαντέρ για την πορεία τους μέχρι το The World Needs A Hero:clapup:

και ξέχασα να αναφέρω τον Ian Anderson... σε περσινό λάηβ είχαμε μέινει με ανοιχτό το στόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stargazer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stargazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Για μένα η λίστα έχει ως εξής:

1. Freddie Mercury (απλά ο καλύτερος)
2. Ian Gillan
3. Ronnie James Dio
4. Robert Plant
5. Rob Halford
6. David Coverdale

και πολλοί άλλοι φυσικά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top