Καμερες στην Ελλαδα

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ειτε βουλευτες, ειτε βιομηχανοι, ειτε...
δεν οδηγεις καπου με αυτη τη σκεψη. ειδικα οταν σκαρτοι βουλευτες και βιομηχανοι εχουν μεγαλη εξουσια.



εσυ θελεις παντα ενα κρατος, το οποιο ουσιαστικα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο ουτε κατα διανοια, να περνει αποφασεις αντι για σενα, που επηρεαζουν ομως αμεσα τις πραξεις σου;


δεν ανεφερα οτι τα μαγαζια με την εγκληματικοτητα εχουν σχεση. αλλα ομως ειναι ενα ζητημα πολυ πιο σημαντικο απο αυτη(δεδομενου οτι η εγκληματικοτητα ως κοινωνικο προβλημα δεν ειναι τοσο εντονο, τη δεδομενη στιγμη, οσο η ελλειψη χρηματων στην αγορα). γιατι δεν προσπαθουν να ενισχυσουν την αγορα;
(καπου μπερδεψαμε τα μπουτια μας νομιζω:P)


Νομίζω πως υπάρχει γενικότερα μια διάσταση του Κράτους και των πολιτών. Δε συνεργάζονται, δεν εμπιστεύονται ο ένας τον άλλο. Γι' αυτό και λένε κάποιοι ότι οι Έλληνες είναι αναρχικοί, και νομίζω ότι έχουν ένα δίκιο. Από την άλλη όμως, δεν έχουν μάθει να ζουν χωρίς κανόνες, γιατί είναι υπερβολικά ασυγκράτητοι, και δε θα έχουν εσωτερικούς κανόνες να ρυθμίζουν τις ζωές τους.
οταν ενα κρατος δυσλειτουργει, απεχει απο το ρολο του ως κρατος δικαιου. οταν αδιαφορει για τους πολιτες του που ουσιαστικα υπηρετει, τοτε ειναι ενα κρατος αχρηστο



ελεως, οι βωμολοχιες στους τοιχους δειχνουν περισσοτερο ελλειψη παιδειας παρα πνευματικη ασθενεια. ελεος ομως.
ναι βεβαια δυο καμερες στο τοιχο μπορουν να χρησιμοποιηθουν ανετα απο ενα διευθυντη για να τιμωρει οποιαδηποτε παραβατικη συμπεριφορα κρινει αυτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Έστω.Προτιμώ να βλέπω @@ και βρισιες στους τοίχους και να είμαι ελεύθερη παρά να βλέπω φρεσκομπογιαντισμένους τοίχους και να είμαι υπο συνεχή παρακολούθηση.
Εξάλλου για μένα είναι πολύ πιο αντιαισθητικό να βλέπω τη σκατόφατσα του κάθε μ@λ@κ@ που κατεβαίνει στις εκλογές κολλημένη σε κάθε κολώνα και τοίχο.Αυτό ναι είναι αντιαισθητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
(διάβασα παρακάτω και απαντώ:P)
Αλέξανδρε συγγνώμη αλλά αυτός δεν είναι λόγος να γίνουμε μαριονέτες στο σόου τους.Για τη δημόσια περιουσία κάποιοι φορείς είναι υπεύθυνοι. (για το σχολείο η διευθυνση του και ο δήμος κοκ)
Αν αυτοί λόγω της ανικανότητας τους αδυνατούν να φέρουν εις πέρας τις υποχρεώσεις τους,εγώ δε φταίω σε τίποτα να έχω μια κάμερα μέρα νύκτα να με ελέγχει.Γιατί μη μου πείς οτι άμα τελικά μπούνε θα μπορείς να ξέρεις το ''ωραριο'' τους...Αυτό το μέτρο κατά τη γνώμη μου είναι ακραίος φασισμός.Κατάφωρη καταπάτηση της ελευθερίας μας.Δείχνει οτι έχουμε φτάσει σε ένα σημείο οπου ο πολιτισμός,το πνεύμα έχει πιάσει πάτο.Αδυνατώ να καταλάβω τη νοοτροπία του βούρδουλα και του εξαναγκασμού υπακοής στους νόμους με τέτοια μέσα.Δηλαδή όλα με τη βία πρέπει να γίνονται;Τόσο απολίτιστοι είμαστε;Τόσο ακατόρθωτο είναι η πολιτεία να παρέχει τα κατάλληλα πνευματικά εφόδια στους νέους για να τους αποτρέψει απο την παραβατικότητα;Αλλά η παιδεία βέβαια δε συμφερει...

Domenica το παρακανεις παρα πολυ. Οχι και ακραιος φασισμος, ηρεμησε, ειναι σχεδον προσβλητικος αυτος ο χαρακτηρισμος γιατι αν οι καμερες ειναι ακραιος φασισμος τοτε οταν ειναι κατι οντως φασιστικο πως θα το πεις; Υπερβαλεις παρα πολυ και στα αλλα που λες,σαν ναπροσπαθεις απλα να μεγαλοποιησεις τα πραγματα χωρις ουτε εσυ να καταλαβαινεις οντως τι προβληματα μπορουν να προκαλεσουν οι καμερες.
Σαφως συμφωνω στο οτι δε θα δεχομουν ποτε να μπει καμερα μονο και μονο γιατι δε μπορουν να πιασουν μερικα παιδια που βαφουν τους τοιχους, ας βαλουν φυλακα οταν ειναι κλειστο το σχολειο δε θα την πληρωσουν ολοι για κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το σχολειο πρεπει να ειναι ανοιχτο hello...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εννοω οταν δε λειτουργει για μαθημα
(σχολειο με την αοριστη εννοια :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ειτε βουλευτες, ειτε βιομηχανοι, ειτε...
δεν οδηγεις καπου με αυτη τη σκεψη. ειδικα οταν σκαρτοι βουλευτες και βιομηχανοι εχουν μεγαλη εξουσια.

Θέλω να πω ότι δε γίνεται να αποφύγουμε κάποιου είδους επιβολή στο επίπεδο στο οποίο βρισκόμαστε.

εσυ θελεις παντα ενα κρατος, το οποιο ουσιαστικα δεν ειναι αντιπροσωπευτικο ουτε κατα διανοια, να περνει αποφασεις αντι για σενα, που επηρεαζουν ομως αμεσα τις πραξεις σου;

Όχι, ίσα-ίσα που κατακρίνω την κοινοβουλευτική δημοκρατία, ειδικά στην Ελλάδα, που δεν αφήνει στους πολίτες σχεδόν καμία νομοθετική πρωτοβουλία.

δεν ανεφερα οτι τα μαγαζια με την εγκληματικοτητα εχουν σχεση. αλλα ομως ειναι ενα ζητημα πολυ πιο σημαντικο απο αυτη(δεδομενου οτι η εγκληματικοτητα ως κοινωνικο προβλημα δεν ειναι τοσο εντονο, τη δεδομενη στιγμη, οσο η ελλειψη χρηματων στην αγορα). γιατι δεν προσπαθουν να ενισχυσουν την αγορα;
(καπου μπερδεψαμε τα μπουτια μας νομιζω:P)

Μπα, ιδέα σου είναι:P.
Υποτίθεται πως προσπαθούν.

οταν ενα κρατος δυσλειτουργει, απεχει απο το ρολο του ως κρατος δικαιου. οταν αδιαφορει για τους πολιτες του που ουσιαστικα υπηρετει, τοτε ειναι ενα κρατος αχρηστο

Οπότε ερχόμαστε σε αυτό που είπες:
καλυτερα να τον ελεγχουν συνεχεια για να εχει μια ψευδαισθηση ασφαλειας, παρα να προσπαθει να διεκδικησει μια πιο καλη ζωη, ως ενεργο κομματι της κοινωνιας.

εσυ νιωθεις οτι εχεις πραγματικη προσβασει στη δημοσια περιουσια;
γιατι το σχολειο σου με τις εγκαταστασεις του δε λειτουργει ολη τη μερα;
για ποιο λογο δεν υπαρχουν πολλες δημοσιες εγκαταστασεις, οπου μπορεις να αθληθεις, να παιξεις μουσικη, να ζωγραφισεις, να συζητησεις, να μαθεις ή να διδαξεις;
γιατι θεωρω οτι η δημοσια περιουσια ανηκει σε ολους μας, δεν υπαρχει μονο για να τη κοιταμε

(Βρε Φάνη, χωρίς να θέλω να σε μειώσω ή οτιδήποτε, γιατί μου βγάζεις τα μάτια με αυτά τα ει;:P Αφού τη μια το γράφεις σωστά (πραγματική) και μετά ακριβώς από δίπλα το γράφεις με ει! Επίτηδες το κάνεις;:P:jumpy:)

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει σωστά διαχειριζόμενη δημόσια περιουσία. Πρόσβαση έχεις σε κάτι που ήδη υπάρχει.

η γενικευση χωρις να τη στηριζεις καπου πραγματικα δημιουργει προβληματα.
απο τη στιγμη που κανεις δεν ενδιαφερθηκε να οργανωσει το σχολειο ως μια κοινοτητα συνεργασιας και στηριξεις, θα υπαρχουν σκαρτοι. απο τη στιγμη που περιθωρειοποιεις μια ομαδα ανθρωπων, τους οποιους αβασημα αποκαλεις ως σκαρτους, ειναι ευκολο να διαπιστωσεις τη πηγη του προβληματος. και δεν ειναι αυτη η ομαδα.

Κοίτα, τη λέξη "σκάρτους" δεν ήθελα να την κάνω να πάρει τόσο κακό νόημα.
Μα γι' αυτό μίλησα, ότι θα πρέπει να υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να βρουν ποιοι είναι αυτοί, και να βοηθηθούν (αν υπήρχε σωστό σύστημα, τελοσπάντων).

ελεως, οι βωμολοχιες στους τοιχους δειχνουν περισσοτερο ελλειψη παιδειας παρα πνευματικη ασθενεια. ελεος ομως.

Αποφάσισε, με ω ή με ο:P.

Βασικά θεωρώ την έλλειψη παιδείας πνευματική ασθένεια.

ναι βεβαια δυο καμερες στο τοιχο μπορουν να χρησιμοποιηθουν ανετα απο ενα διευθυντη για να τιμωρει οποιαδηποτε παραβατικη συμπεριφορα κρινει αυτος

Δε μπορεί να ενεργήσει αυθαίρετα, αφού η κάμερα θα επιβεβαιώνει το αν όντως ήταν άξιος τιμωρίας ο "παραβάτης" ή όχι.

Έστω.Προτιμώ να βλέπω @@ και βρισιες στους τοίχους και να είμαι ελεύθερη παρά να βλέπω φρεσκομπογιαντισμένους τοίχους και να είμαι υπο συνεχή παρακολούθηση.
Εξάλλου για μένα είναι πολύ πιο αντιαισθητικό να βλέπω τη σκατόφατσα του κάθε μ@λ@κ@ που κατεβαίνει στις εκλογές κολλημένη σε κάθε κολώνα και τοίχο.Αυτό ναι είναι αντιαισθητικό.

lol βρε:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
και παλι ανοιχτο πρεπει να ειναι:P, εκτος αν θες να πεις οτι οταν δε λειτουργει για μαθημα (αλλα ανοιχτο) πρεπει να υπαρχει φυλακας.
εγω λεω οτι πρεπει να υπαρχει προσωπικο ωστε να μπορουν να αξιοποιουντε και οι χωροι του γενικοτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ναι ρε συ, οι χωροι να ειναι ανοιχτοι, απλως ο φυλακας να ειναι οταν δε γινεται μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ασε βιαζομαι και κανω λαθη
με ο επιλεγω:P

πνευματικη φτωχεια θα την ελεγα οχι ασθενεια. ο πιο αποδοτικος τροπος να γιατρεψεις αυτα τα παιδια ειναι να τα κανεις να ενδιαφερθουν. με συμμετοχη και οχι απορριψη

Θεωρώ ότι δεν υπάρχει σωστά διαχειριζόμενη δημόσια περιουσία. Πρόσβαση έχεις σε κάτι που ήδη υπάρχει.
για ανελυσε, διορθωνω αναλυσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Domenica το παρακανεις παρα πολυ. Οχι και ακραιος φασισμος, ηρεμησε, ειναι σχεδον προσβλητικος αυτος ο χαρακτηρισμος γιατι αν οι καμερες ειναι ακραιος φασισμος τοτε οταν ειναι κατι οντως φασιστικο πως θα το πεις; Υπερβαλεις παρα πολυ και στα αλλα που λες,σαν ναπροσπαθεις απλα να μεγαλοποιησεις τα πραγματα χωρις ουτε εσυ να καταλαβαινεις οντως τι προβληματα μπορουν να προκαλεσουν οι καμερες.
Σαφως συμφωνω στο οτι δε θα δεχομουν ποτε να μπει καμερα μονο και μονο γιατι δε μπορουν να πιασουν μερικα παιδια που βαφουν τους τοιχους, ας βαλουν φυλακα οταν ειναι κλειστο το σχολειο δε θα την πληρωσουν ολοι για κατι τετοιο.

Όντως ο χαρακτηρισμός αυτός είναι υπερβολικός.Κακώς χρησιμοποίησα αυτό το σχήμα λόγου,αλλά η αλήθεια είναι οτι ήμουν αρκετά εκνευρισμένη τη στιγμή που απαντούσα.Ανακαλώ λοιπόν.Παρολαυτα επίτρεψε μου να συνεχίσω να πιστεύω οτι αυτό το μέτρο είναι φασιστικό και καταπατά τις ελευθερίες μας.Πιστεύω οτι έχω συναίσθηση των συνεπειών αυτού του μέτρου.Δεν ήταν σκόπιμο να μεγαλοποιήσω τίποτα και ούτε θα προσπαθούσα να κάνω κάτι τέτοιο.Απλώς είπα αυτό που πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε μπορω να σου υποδειξω τι να πιστευεις :P Αλλα ναι οτι περιοριζει τις ελευθεριες το κανει. Ποσο μαλλον σε ενα χωρο οπως το σχολειο που εισαι εκει 6-7 ωρες τη μερα σαν δευτερο σπιτι σου. Στους δρομους λιγοτερο, αλλα η αισθηση να υπαρχουν καμερες δηθεν για την ασφαλεια δεν ειναι καθολου ευχαριστη. Ελπιζω το μετρο να μην γινει γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ασε βιαζομαι και κανω λαθη
με ο επιλεγω

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει:P.

πνευματικη φτωχεια θα την ελεγα οχι ασθενεια. ο πιο αποδοτικος τροπος να γιατρεψεις αυτα τα παιδια ειναι να τα κανεις να ενδιαφερθουν. με συμμετοχη και οχι απορριψη

Μα για να τα κάνεις να ενδιαφερθούν, θα πρέπει να τα ψάξεις να τα βρεις, δε θα έρθουν από μόνα τους να σου πουν "δε μπορώ να εκφράσω τον εαυτό μου και γι' αυτό γράφω ό,τι μου κατέβει στον τοίχο".

Παράθεση:Θεωρώ ότι δεν υπάρχει σωστά διαχειριζόμενη δημόσια περιουσία. Πρόσβαση έχεις σε κάτι που ήδη υπάρχει.

για ανελυσε, διορθωνω αναλυσε

:D

Έχω πρόσβαση στη δημόσια περιουσία που υπάρχει τώρα, απλώς αυτή δεν είναι καθόλου ικανοποιητική.
-----------------------------------------
Δε μπορω να σου υποδειξω τι να πιστευεις Αλλα ναι οτι περιοριζει τις ελευθεριες το κανει. Ποσο μαλλον σε ενα χωρο οπως το σχολειο που εισαι εκει 6-7 ωρες τη μερα σαν δευτερο σπιτι σου. Στους δρομους λιγοτερο, αλλα η αισθηση να υπαρχουν καμερες δηθεν για την ασφαλεια δεν ειναι καθολου ευχαριστη. Ελπιζω το μετρο να μην γινει γμτ.

Βρε παιδιά, μια σκέψη εξέφρασα! Σαφώς και είναι πολύ προτιμότερο να βρίσκεται ένας επιστάτης και να τα κανονίζει αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
για να δουμε.
ενας χωρος που εθελοντικα οι πολιτες θα μιλουν θα συζητουν, θα παιζουν κτλ κτλ ειναι ενας χωρος που δεν τον βρισκεις παντου. αυτο θα τα τραβουσε ομως. αντι να κατσεις να τα ψαξεις εσυ, αστα να ερθουν μονα τους. κεντρισε τους τη περιεργεια.
δωσ τους χωρους να κανουν graffiti.

εγω δε θεωρω οτι εχω μεγαλη προσβαση στη δημοσια περιουσια. εχω μεν, αλλα οχι σε ολη. δε με εχουν κανει να νιωσω τη δημοσια περιουσια ως κτημα μου, ως ενα χωρο που πρεπει να σεβομαι και να φροντιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
....Ακομα και πολλες αιθουσες των σχολων αμπαρουν τι προσβαση σε δημοσια περιουσια λες εσυ....Καμμια προσβαση πουθενα σε σχεση με τους υποτιθεμενους δημοσιους χωρους εννοω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Άλλο γκράφιτι, άλλο γράφω ό,τι μου κατέβει στον τοίχο.

ενας χωρος που εθελοντικα οι πολιτες θα μιλουν θα συζητουν

Εγώ πάλι το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να συζητήσουν εθελοντικά οι συμμαθητές μου. Εδώ στην καφετέρια καλά-καλά δεν ξέρουν τί να πουν, θα μιλήσουν για σοβαρά θέματα;
-----------------------------------------
....Ακομα και πολλες αιθουσες των σχολων αμπαρουν τι προσβαση σε δημοσια περιουσια λες εσυ....Καμμια προσβαση πουθενα σε σχεση με τους υποτιθεμενους δημοσιους χωρους εννοω...

Και πού να το ξέρω εγώ αυτό;

Βασικά, φέτος νιώθω τη βιβλιοθήκη ξένη. Δεν έχει έρθει βιβλιοθηκάριος, και δε μπορούμε να πάρουμε καθόλου βιβλία.

Στα τσακίδια για @!#%$$@#κράτος.

Razor, με γεια το άβαταρ:D>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δε μιλησα για μαθητες, για πολιτες μιλησα.
ε να σου πω. πηγα σε μια καταληψη δημοσιας καφετεριας που ο δημος την ειχε παρατηση, την οποια πλεον διαχειριζοντα κατοικοι του δημου, εθελοντικα, με 1 ευρω τον καφε ισα ισα για στηριξη περασα πολυ ωραια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Άλλο γκράφιτι, άλλο γράφω ό,τι μου κατέβει στον τοίχο.



Εγώ πάλι το θεωρώ πάρα πολύ δύσκολο να συζητήσουν εθελοντικά οι συμμαθητές μου. Εδώ στην καφετέρια καλά-καλά δεν ξέρουν τί να πουν, θα μιλήσουν για σοβαρά θέματα;
-----------------------------------------


Και πού να το ξέρω εγώ αυτό;

Βασικά, φέτος νιώθω τη βιβλιοθήκη ξένη. Δεν έχει έρθει βιβλιοθηκάριος, και δε μπορούμε να πάρουμε καθόλου βιβλία.

Στα τσακίδια για @!#%$$@#κράτος.

Razor, με γεια το άβαταρ:D>
Μην υποτιμας τοσο τους συμμαθητες σου μπορει να φαινονται αδιαφοροι γιατι κανεις δεν τους παρακινησε και δεν τους εδωσε αφορμη.Καλα οι βιβλιοθηκες ειναι μαμησε τα κι αφησε τα...ωωωωω εχετε βιβλιοθηκη στο σχολειο? Χλιδες...:P εμεις δεν ειχαμε...Θενξ για το αβανταρ..
(μην με καλοπιανεις,δεν το ξεχνω το διεγραμμενο ποστ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Έχουμε, είναι ενιαίο Γυμνάσιο-Λύκειο και πρέπει κάπως να καλύψουμε τις ανάγκες μας... Βασικά ο εξοπλισμός της χρηματοδοτήθηκε από την Ε.Ε., μια αίθουσα λίγο μεγαλύτερη από το διπλάσιο μιας μεσαίας τάξης (16-18 ατόμων) είναι.

Κανείς δε τους παρακίνησε; Εγώ προσπαθώ συνεχώς να τους παρακινήσω, αλλά είναι σαν να σπρώχνω βράχο:P.

δε μιλησα για μαθητες, για πολιτες μιλησα.

Α... Και οι μαθητές πολίτες είναι:P.

ε να σου πω. πηγα σε μια καταληψη δημοσιας καφετεριας που ηταν κλειστη, την οποια πλεον διαχειριζοντα κατοικοι του δημου, εθελοντικα, με 1 ευρω τον καφε ισα ισα για στηριξη περασα πολυ ωραια.

Δημόσια καφετέρια;

Πρώτη φορά το ακούω.

Όχι δα και να το κάνουμε δημόσια καφετέρια το σχολείο, δε θα καπνίζουνε κιόλας μέσα... Εντάξει ο καφές, αλλά στο τσιγάρο είμαι ανένδοτος. Απαίσιο, διαβολικό, σατανικό, απάνθρωπο, ανθυγιεινό, αισχρό, ειδεχθές κατασκεύασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μα τι λες;:P ειναι μια καφετερεια την οποια υποτιθεται οτι θα κραταγε ο δημος. αλλα μετα ηθελε να τη δωσει σε ιδιωτη. και ενα σχημα τοπικο αποφασισε να κανει καταληψη στο χωρο και να το αξιοποιησει(αυτοδιαχειριζομενο στεκι)
δε μιλησα για καπνισμα στο χωρο του σχολειου, ξερω γω. αλλα πιστευω οτι τετοιες δρασεις ειναι απολυτα θετικες. εκει μεσα ενα ατομο μπορει να ζυμωθει.

χωρις να εχω καπνισει ποτε στη ζωη μου, εχω ακουσει οτι το τσιγαρο χαλαρωνει. ειναι επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
σαν την καταληψη του Ευαγγελισμου ενα πραμα μονο που δεν ειναι καφετερεια :P
https://katalipsievagelismou.blogspot.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top