• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Καπνιστές και νικοτίνη

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Αφού οι καπνιστές είναι εθισμένοι στη νικοτίνη, γιατί δεν επιλέγουν την απευθείας λήψη της μέσω ειδικών φαρμακευτικών προϊόντων;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένας λόγος είναι και γιατί η συνήθεια...είναι άσχημο πράγμα. Η κίνηση, κατ΄ εμέ, είναι πιο εθιστική απ΄ τη νικοτίνη. Η κίνηση να βγάλεις το τσιγάρο απ΄ το πακέτο, να τ΄ ανάψεις και να το κρατάς. Είναι αυτή η "συντροφιά", αυτή η απόλαυση (όλα παραμύθιασμα στο μυαλό του καπνιστή και μόνο...) που γίνεται συνήθεια. Ίσως γι΄ αυτό το λόγο, σαν κάποιος κόψει το τσιγάρο, δεν έχει τόσο να "παλέψει" με το στερητικό σύνδρομο, όσο με την κίνηση αυτή καθ΄ αυτή. Γι΄ αυτό και πάρα πολλοί βρίσκουν παρηγοριά σ΄ ένα κομπολόι, ένα μπεγλέρι, κ.λπ., κ.λπ...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,063 μηνύματα.
Αγαπητοί πρώην συνάδελφοι καπνιστές, βρήκα αυτό το ταπεινό θέμα (δεν έχει πολλές απαντήσεις, εξ ου και το «ταπεινό») για να ανακοινώσω ότι «κρεμάω τα παπούτσια μου» από το κάπνισμα. Μάλιστα αγόρασα και ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον σκοπό αυτόν. Δυστυχώς, δεν άντεξα και λύγισα, η προπαγάνδα των αντικαπνιστών με κέρδισε και έπεσα θύμα του κομφορμισμού που θέλει τη σύγχρονη εποχή να μισεί το τσιγάρο. Εύχομαι στους ήρωες εναπομείναντες καπνιστές να κρατάνε πάντα ψηλά τη σημαία της νικοτίνης και ορκίζομαι να μην διαμαρτυρηθώ ποτέ αν δω έναν (πρώην) σύντροφο να καπνίζει σε μαγαζί που -στη ζούλα- επιτρέπει το κάπνισμα.

Υ.Γ.: Καλά, μπορεί σε 3 μέρες να ξαναπάρω πακετάρα, απλά ήθελα λίγο να κάνω το κομμάτι μου και να γίνω ντράμα κουϊν.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,193 μηνύματα.
Αγαπητοί πρώην συνάδελφοι καπνιστές, βρήκα αυτό το ταπεινό θέμα (δεν έχει πολλές απαντήσεις, εξ ου και το «ταπεινό») για να ανακοινώσω ότι «κρεμάω τα παπούτσια μου» από το κάπνισμα. Μάλιστα αγόρασα και ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον σκοπό αυτόν. Δυστυχώς, δεν άντεξα και λύγισα, η προπαγάνδα των αντικαπνιστών με κέρδισε και έπεσα θύμα του κομφορμισμού που θέλει τη σύγχρονη εποχή να μισεί το τσιγάρο. Εύχομαι στους ήρωες εναπομείναντες καπνιστές να κρατάνε πάντα ψηλά τη σημαία της νικοτίνης και ορκίζομαι να μην διαμαρτυρηθώ ποτέ αν δω έναν (πρώην) σύντροφο να καπνίζει σε μαγαζί που -στη ζούλα- επιτρέπει το κάπνισμα.

Υ.Γ.: Καλά, μπορεί σε 3 μέρες να ξαναπάρω πακετάρα, απλά ήθελα λίγο να κάνω το κομμάτι μου και να γίνω ντράμα κουϊν.
Τοσες χαρες μας κοβουν σιγα σιγα ρε Ηλια, γιατι να επιβαλλεις και αυτο το δεινο στον εαυτο σου;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
Αγαπητοί πρώην συνάδελφοι καπνιστές, βρήκα αυτό το ταπεινό θέμα (δεν έχει πολλές απαντήσεις, εξ ου και το «ταπεινό») για να ανακοινώσω ότι «κρεμάω τα παπούτσια μου» από το κάπνισμα. Μάλιστα αγόρασα και ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον σκοπό αυτόν. Δυστυχώς, δεν άντεξα και λύγισα, η προπαγάνδα των αντικαπνιστών με κέρδισε και έπεσα θύμα του κομφορμισμού που θέλει τη σύγχρονη εποχή να μισεί το τσιγάρο. Εύχομαι στους ήρωες εναπομείναντες καπνιστές να κρατάνε πάντα ψηλά τη σημαία της νικοτίνης και ορκίζομαι να μην διαμαρτυρηθώ ποτέ αν δω έναν (πρώην) σύντροφο να καπνίζει σε μαγαζί που -στη ζούλα- επιτρέπει το κάπνισμα.

Υ.Γ.: Καλά, μπορεί σε 3 μέρες να ξαναπάρω πακετάρα, απλά ήθελα λίγο να κάνω το κομμάτι μου και να γίνω ντράμα κουϊν.
Καλωσήρθες στο κλαμπ των άκαπνων.

Στις 24 Αυγουστου έκλεισα 10 χρόνια ακαπνία. Έχω 10 χρονια να βάλω κατι απολαυστικο και μακρυ στο στόμ... οκ σκάω.


Συγχαρητήρια! Κανονικά ούτε ηλεκτρονικό έπρεπε, μαχαίρι με τη μια, αντάλλαξες τη μια ξεφραγκιαστική ανθυγιεινή χημεία για μια άλλη ξεφραγκιαστική ανθυγιεινή χημεία.

Μαχαίρι όλα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Αγαπητοί πρώην συνάδελφοι καπνιστές, βρήκα αυτό το ταπεινό θέμα (δεν έχει πολλές απαντήσεις, εξ ου και το «ταπεινό») για να ανακοινώσω ότι «κρεμάω τα παπούτσια μου» από το κάπνισμα. Μάλιστα αγόρασα και ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον σκοπό αυτόν. Δυστυχώς, δεν άντεξα και λύγισα, η προπαγάνδα των αντικαπνιστών με κέρδισε και έπεσα θύμα του κομφορμισμού που θέλει τη σύγχρονη εποχή να μισεί το τσιγάρο. Εύχομαι στους ήρωες εναπομείναντες καπνιστές να κρατάνε πάντα ψηλά τη σημαία της νικοτίνης και ορκίζομαι να μην διαμαρτυρηθώ ποτέ αν δω έναν (πρώην) σύντροφο να καπνίζει σε μαγαζί που -στη ζούλα- επιτρέπει το κάπνισμα.

Υ.Γ.: Καλά, μπορεί σε 3 μέρες να ξαναπάρω πακετάρα, απλά ήθελα λίγο να κάνω το κομμάτι μου και να γίνω ντράμα κουϊν.
Καλή αρχή να ευχηθώ !!!

Είναι μεγάλο βήμα, αυτό που κάνεις (δε θα σου πω "κόψ΄ το μαχαίρι", γιατί αυτό είναι μια άλλη απόφαση και την παίρνεις μόνο όταν είσαι απόλυτα έτοιμος/έτοιμη : στο μυαλό είναι και μόνο...). Αντί να καπνίζεις...θα ατμίζεις...

Είναι πολλές οι διαφορές (με το τσιγάρο...) και πολλά τα συν της τωρινής σου επιλογής...

Αρκεί να επιμείνεις και να μην αγοράσεις πακέτο ξανά. Θα δεις μεγάλη ωφέλεια, σε λίγο καιρό. Υπομονή μόνο. Γιατί και η - ρημάδα - συνήθεια είναι άτιμο πράμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,063 μηνύματα.
Τοσες χαρες μας κοβουν σιγα σιγα ρε Ηλια, γιατι να επιβαλλεις και αυτο το δεινο στον εαυτο σου;
Το δίκιο σου βουνό, αλλά είπαμε, είμαι ρίψασπις.
Τα τελευταία χρόνια ξαναγύρισα και στον αθλητισμό, άσε. Δεν έχει τέλος η κατρακύλα.
Καλωσήρθες στο κλαμπ των άκαπνων.

Στις 24 Αυγουστου έκλεισα 10 χρόνια ακαπνία. Έχω 10 χρονια να βάλω κατι απολαυστικο και μακρυ στο στόμ... οκ σκάω.


Συγχαρητήρια! Κανονικά ούτε ηλεκτρονικό έπρεπε, μαχαίρι με τη μια, αντάλλαξες τη μια ξεφραγκιαστική ανθυγιεινή χημεία για μια άλλη ξεφραγκιαστική ανθυγιεινή χημεία.

Μαχαίρι όλα.
Ναι, δεν έχεις άδικο για το «μαχαίρι όλα», αυτό είναι το σωστότερο.
Αλλά ξέρω ότι προς το παρόν απλά δεν μπορώ. Γνωρίζω ότι είναι στο μυαλό όλα αυτά, αλλά ούτε το μυαλό μπορεί.
Παρόλα αυτά, μπορεί το ηλεκτρονικό κι αυτό να αποδειχτεί επιζήμιο, αλλά σίγουρα είναι πολύ καλύτερο (μέχρι στιγμής) από το συμβατικό τσιγάρο. Όσους ρώτησα που κάνουν μου είπαν ότι είδαν σημαντική βελτίωση σε ανάσες, αντοχή, βρομιά, λεφτά που ξοδεύουν κ.λπ.
Καλή αρχή να ευχηθώ !!!

Είναι μεγάλο βήμα, αυτό που κάνεις (δε θα σου πω "κόψ΄ το μαχαίρι", γιατί αυτό είναι μια άλλη απόφαση και την παίρνεις μόνο όταν είσαι απόλυτα έτοιμος/έτοιμη : στο μυαλό είναι και μόνο...). Αντί να καπνίζεις...θα ατμίζεις...

Είναι πολλές οι διαφορές (με το τσιγάρο...) και πολλά τα συν της τωρινής σου επιλογής...

Αρκεί να επιμείνεις και να μην αγοράσεις πακέτο ξανά. Θα δεις μεγάλη ωφέλεια, σε λίγο καιρό. Υπομονή μόνο. Γιατί και η - ρημάδα - συνήθεια είναι άτιμο πράμα...
Ευχαριστώ, ευχαριστώ!
Ναι, η αλήθεια είναι ότι στο παρελθόν το είχα κόψει για 9 μήνες μαχαίρι, αλλά τότε ήταν κάτι τελείως απότομο. Απλά μου ήρθε και το έκοψα. Τώρα έτσι συνειδητά μου φαίνεται βουνό να το κάνω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,032 μηνύματα.
Λιάκουρα δεν με νοιάζει τι θα κάνεις με το τσιγάρο, έτσι ρε και δεν φουμάρεις ναργιλέ στην επόμενη στεκιτοέξοδο που θα κανονιστεί στα Βόρεια θα βγει η βουβή να ξέρεις.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Ευχαριστώ, ευχαριστώ!
Ναι, η αλήθεια είναι ότι στο παρελθόν το είχα κόψει για 9 μήνες μαχαίρι, αλλά τότε ήταν κάτι τελείως απότομο. Απλά μου ήρθε και το έκοψα. Τώρα έτσι συνειδητά μου φαίνεται βουνό να το κάνω.
Για 6 χρόνια εγώ. Συνειδητή αποφαση. Μα έκανα το λάθος να πάρω...το ένα (αυτό που είχα πει ότι δεν θα το πάρω ποτέ...). Την άλλη μέρα, φυσικά, αγόρασα πακέτο...

Μια φορά εθισμένος, για πάντα εθισμένος. Τα ξέρεις...

Κι εμένα μου φαίνεται βουνό τώρα. Αλλά αφού το έχουμε κάνει μια φορά...
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
:thankuu:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Αγαπητοί πρώην συνάδελφοι καπνιστές, βρήκα αυτό το ταπεινό θέμα (δεν έχει πολλές απαντήσεις, εξ ου και το «ταπεινό») για να ανακοινώσω ότι «κρεμάω τα παπούτσια μου» από το κάπνισμα. Μάλιστα αγόρασα και ηλεκτρονικό τσιγάρο για τον σκοπό αυτόν. Δυστυχώς, δεν άντεξα και λύγισα, η προπαγάνδα των αντικαπνιστών με κέρδισε και έπεσα θύμα του κομφορμισμού που θέλει τη σύγχρονη εποχή να μισεί το τσιγάρο. Εύχομαι στους ήρωες εναπομείναντες καπνιστές να κρατάνε πάντα ψηλά τη σημαία της νικοτίνης και ορκίζομαι να μην διαμαρτυρηθώ ποτέ αν δω έναν (πρώην) σύντροφο να καπνίζει σε μαγαζί που -στη ζούλα- επιτρέπει το κάπνισμα.

Υ.Γ.: Καλά, μπορεί σε 3 μέρες να ξαναπάρω πακετάρα, απλά ήθελα λίγο να κάνω το κομμάτι μου και να γίνω ντράμα κουϊν.
Μιας και το θέμα "αναδύθηκε"...για πες. Πώς πάει ;

Είσαι στο ηλεκτρονικό ακόμη ;

Μου φαίνεται θα κάνω κι εγώ μια απόπειρα...
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,063 μηνύματα.
Μιας και το θέμα "αναδύθηκε"...για πες. Πώς πάει ;

Είσαι στο ηλεκτρονικό ακόμη ;

Μου φαίνεται θα κάνω κι εγώ μια απόπειρα...
Λοιπόν... Έχω να κάνω τσιγάρο σχεδόν δύο βδομάδες.
Μέχρι στιγμής με καλύπτει το ηλεκτρονικό. Από όσες έρευνες έχω διαβάσει, προφανώς και δεν είναι υγιής συνήθεια, σίγουρα, όμως, υγιέστερη από το τσιγάρο. Ωστόσο δεν υπάρχουν πολλές μελέτες, λόγω της σύντομης παρουσίας του συγκριτικά με το τσιγάρο.
Βλέπω διαφορά σε ανάσες, μείωση τσιγαρόβηχα κ.λπ. Επίσης, είναι πολύ πιο οικονομικό (περίπου τα μισά από όσα ξόδευα πριν.) Εάν το κάνεις, συνιστώ να πάρεις υγρό με γεύση κοντινή σε καπνικά είδη και όχι κάτι φρουτώδες, κάτι που θα σου πουν και αυτοί, γιατί τέτοιες γεύσεις δεν συνίστανται για καπνιστές.
Ό,τι απορία έχεις μου λες.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Λοιπόν... Έχω να κάνω τσιγάρο σχεδόν δύο βδομάδες.
Μέχρι στιγμής με καλύπτει το ηλεκτρονικό. Από όσες έρευνες έχω διαβάσει, προφανώς και δεν είναι υγιής συνήθεια, σίγουρα, όμως, υγιέστερη από το τσιγάρο. Ωστόσο δεν υπάρχουν πολλές μελέτες, λόγω της σύντομης παρουσίας του συγκριτικά με το τσιγάρο.
Βλέπω διαφορά σε ανάσες, μείωση τσιγαρόβηχα κ.λπ. Επίσης, είναι πολύ πιο οικονομικό (περίπου τα μισά από όσα ξόδευα πριν.) Εάν το κάνεις, συνιστώ να πάρεις υγρό με γεύση κοντινή σε καπνικά είδη και όχι κάτι φρουτώδες, κάτι που θα σου πουν και αυτοί, γιατί τέτοιες γεύσεις δεν συνίστανται για καπνιστές.
Ό,τι απορία έχεις μου λες.
Σ΄ ευχαριστώ...:)

Έχω κάνει μια δυο φορές, η αλήθεια είναι, αλλά δεν με κάλυψε. Ίσως γιατί δεν το έχω συνηθίσει. Κάποιες φορές που έχει τύχει να είμαι κοντά σε κάποιον που ατμίζει, μ΄ ενοχλεί πολύ η μυρωδιά...κάποιων, κάπως ιδιαίτερων γεύσεων, να το πω...Π.χ. μπισκότα (ό,τι μπορείς να φανταστείς...) και κάτι άλλες περίεργες μυρωδιές σαν άρωμα...

Νομίζω ότι θα στραφώ σε ένα "καθαρό" με νικοτίνη (ντροπή μου, το ξέρω...)...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,243 μηνύματα.
Εγώ έκοψα το τσιγάρο μαχαίρι και είχα λίγο καιρό το ηλεκτρονικό με πολύ λίγη νικοτίνη και άρωμα βανίλια. Τώρα που το γράφω μού φαίνεται γελοίο. Σιγά σιγά το έκοψα κι αυτό. Πάνε 11 χρόνια πλέον.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,066 μηνύματα.
έχω κάνει 2 φορές προσπάθεια να το γυρίσω στο ηλεκτρονικό. άντεξα και τις 2 φορές για 2-3 μηνες (ίσως λέω και πολύ - δεν θυμάμαι). πιστεύω ότι όπως το πάω με τον καπνό (40g σε 2-3 μέρες), θα πεθάνω πριν τα 50. :popeanim:
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,677 μηνύματα.
έχω κάνει 2 φορές προσπάθεια να το γυρίσω στο ηλεκτρονικό. άντεξα και τις 2 φορές για 2-3 μηνες (ίσως λέω και πολύ - δεν θυμάμαι). πιστεύω ότι όπως το πάω με τον καπνό (40g σε 2-3 μέρες), θα πεθάνω πριν τα 50. :popeanim:
Μετριάσε το να σου πηγαίνει όσες περισσότερες γίνεται. Πάντως σε εμένα ο καπνός λειτουργεί λιγότερο επιβαρυντικά σε σχέση με τά βιομηχανικά τσιγάρα, τα οποία δεν αντέχω καθόλου ούτε για πλάκα
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Μετριάσε το να σου πηγαίνει όσες περισσότερες γίνεται. Πάντως σε εμένα ο καπνός λειτουργεί λιγότερο επιβαρυντικά σε σχέση με τά βιομηχανικά τσιγάρα, τα οποία δεν αντέχω καθόλου ούτε για πλάκα
Αυτό που λες το έχω ακούσει κι από πολλούς που, τώρα πια, ατμίζουν. Ότι ενώ έκαναν βιομηχανικά τσιγάρα, για χρόνια, σαν το γύρισαν στον ατμό...παρέμειναν και δεν γύρισαν πίσω...
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,677 μηνύματα.
Αυτό που λες το έχω ακούσει κι από πολλούς που, τώρα πια, ατμίζουν. Ότι ενώ έκαναν βιομηχανικά τσιγάρα, για χρόνια, σαν το γύρισαν στον ατμό...παρέμειναν και δεν γύρισαν πίσω...
Δεν κατάλαβες. Ποτέ δεν έχω δοκιμάσει ατμό. Μου φαίνεται τελείως χημικό, ψεύτικο υποκατάστατο , θα προτιμούσα να μην καπνίσω καθόλου. Για τον καπνό και στριφτά τσιγάρα μιλάω.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,243 μηνύματα.
Δε θέλω να γίνω κλισέ αλλά το να κόψεις το τσιγάρο, κι οποιαδήποτε άλλη εξάρτηση, είναι θέμα μυαλού, σύμφωνα με τη δική μου εμπειρία. Εγώ έπεισα τον εαυτό μου ότι δεν το θέλω και έτσι το έκοψα. Αν το κόψετε επειδή πρέπει, επειδή θέλετε να αποδείξετε κάτι, επειδή σας τρώει λεφτά κλπ δε θα κρατήσει πιστεύω γιατί όλες αυτές τις αιτίες αργότερα μπορείτε με το συναίσθημα να τις ανατρέψετε. Ενώ αν έχετε πείσει το μυαλό σας ότι η εξάρτηση αυτή είναι κάτι που δεν χρειάζεστε, αυτό δε θα μπορεί να ανατραπεί στο μέλλον.

Προσωπικά πλέον δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω το τσιγάρο αλλά όλα έρχονται με ένα τίμημα. Εμένα το τίμημα ήταν και εξακολουθεί να είναι ότι έβγαλα από τη ζωή μου μια ευχαρίστηση. Θλιβερό μεν αλλά αναγκαίο.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,587 μηνύματα.
Μόνο στο μυαλό είναι, πουθενά αλλού. Τα 'στερητικά' περνάνε γρήγορα...Η συνήθεια είναι το ζόρι. Κι αυτό μόνο τους πρώτους μήνες...

Όσοι το έχουν κόψει, ξέρουν τί θα πει...ελευθερία, πρώτα απ' όλα. Το να μην εξαρτάσαι από κάτι. Η πιο ωραία αίσθηση αυτή...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top