• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Καρκίνος και χημειοθεραπείες

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Ναι αλλά υπάρχουν πάρα πολλά είδη καρκίνου , πόσες εξετάσεις θα πρέπει να γίνουν ?
Τουλάχιστον αποφεύγεις κάποιους βασικούς. Άμα υπάρχει κληρονομικότητα, η πρόληψη επιβάλλεται.
 

zizi xatzi

Νεοφερμένος

Η zizi xatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Το κακό είναι ότι πολλές φορές μπορεί να μην γίνει έγκαιρη διάγνωση αφού πολλοί δεν εμφανίζουν συμπτώματα... Ή όταν τα εμφανίσουν είναι ήδη αργά ...
Πραγματικά,ο καρκίνος είναι ύπουλη νόσος,κι εγώ από τύχη το πρόλαβα.
Έσπασε πολύποδας στον οισοφάγο,, έκανα αιμόπτυση κι έτρεξα στο γιατρό.
Τελικά σε διπλανό σημείο, φώλιαζε ο καρκίνος....
Παρόλο που είχαν ξεκινήσει τα σημάδια,δεν το είχα πάρει χαμπάρι...
Είναι ο αυτό που λένε:ο καρκίνος δεν πονάει, είναι άχρωμος άοσμος και άγευστος...😓
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πραγματικά,ο καρκίνος είναι ύπουλη νόσος,κι εγώ από τύχη το πρόλαβα.
Έσπασε πολύποδας στον οισοφάγο,, έκανα αιμόπτυση κι έτρεξα στο γιατρό.
Τελικά σε διπλανό σημείο, φώλιαζε ο καρκίνος....
Παρόλο που είχαν ξεκινήσει τα σημάδια,δεν το είχα πάρει χαμπάρι...
Είναι ο αυτό που λένε:ο καρκίνος δεν πονάει, είναι άχρωμος άοσμος και άγευστος...😓
Χαίρομαι πολύ που το ξεπέρασες !!! Υπάρχει κάποια εξέταση που θα μπορούσες να είχες κάνει προληπτικά ;
 

zizi xatzi

Νεοφερμένος

Η zizi xatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Χαίρομαι πολύ που το ξεπέρασες !!! Υπάρχει κάποια εξέταση που θα μπορούσες να είχες κάνει προληπτικά ;
Συνήθως λένε για καρκινικούς δείκτες.
Δεν είχα όμως προϊστορικο κληρονομικότητας, γι'αυτό δεν πήγε καν το μυαλό μου στον καρκίνο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

zizi xatzi

Νεοφερμένος

Η zizi xatzi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Συνήθως λένε για καρκινικούς δείκτες.
Δεν είχα όμως προϊστορικο κληρονομικότητας, γι'αυτό δεν πήγε καν το μυαλό μου στον καρκίν

Όχι προϊστορικό. Ιστορικό :laugh:
Χαχαχα, ακόμη δεν ξύπνησα....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top