Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Η κοινωνία κατά την οποία μόνο οι βιαστές θα φταίνε , είναι μια ουτοπική κοινωνία , την οποία έχουμε ακόμη πολύ δρόμο μπροστά μας έως ότου την πετύχουμε. Η πρώτη παράγραφος περιγράφει χαρακτηριστικά μια πιο ουτοπική κοινωνία που όλοι και όλες μας επιθυμούμε, δεν κατακεραυνώνει τις γυναίκες .
Προς το παρόν ποιος άλλος φταίει;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Ευχαριστώ κατάλαβα τι θες να πεις.
Οντως ουτοπική ακόμα για τα σημερινά δεδομένα.
Και είναι μια πραγματικότητα για την οποία καλουμαστε ως γυναίκες να παλεύουμε συνεχώς και δεν είναι εύκολο.
Ίσως γιατί οι άντρες δεν μεγαλώνουν με τα να προσέχεις τι φοράς,να προσέχεις που κυκλοφορείς μόνη τα μεσάνυχτα,να προσέχεις μην στη δουλειά φανείς "υπερβολική" πάντα να προσέχουμε ναι .
Δύσκολο έως θλιβερό θα έλεγα.

χαχα νομιζεις ! Τις προαλλες κατα τη 12.30 τα μεσάνυχτα με ειδε ο πατέρας μου να βγαινω μια βόλτα έξω... που θα πάς τετοια ωρα και προσεξε χαχα κατεβηκε απο πάνω , ρε πατέρα του κάνω πηγαινε να κοιμηθεις κ ολα καλα. ΧΑΧΑ για ένα ποτό θα πάω.

Μου λεει δεν ειναι καλό να κυκλοφορεις 2-3 τη νυχτα σοβαρος άνθρωπος εισια.

Καταλαβες μ κανε κ πλάκα οτι ειμαι σοβαρος άνθρωπος :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αλλα θέλει μαλλον να πει οτι στο πλαισιο μιας πιο συγκροτημενης γυναικειας προσωπικοτητας η αλλη θα σκεφτει οτι μπορει το ντυσιμο της για τους μαλακες να έχει συνεπειες και πρώτα απο ολα να την σχολιασουν και να τη κακοχαρακτηρισουν. Ειναι και αυτο μια άποψη την οποια εγω δέχομαι και φυσικα δεν νομιζω οτι ριχνει ξεπλυμα στους κακοποιούς.
1. Όποια δεν είναι "συγκροτημένη" δεν θα σκεφτεί κάτι ανάλογο; Και τι εστί συγκροτημένη γυναίκα;

2. ΌΛΕΣ σκεφτόμαστε δυστυχώς ότι οι πράξεις μας θα έχουν συνέπειες. Κι ο λόγος είναι ότι μεγαλώσαμε με ένα "πρόσεχε" σε κάθε τι που θέλαμε να κάνουμε. Μάθαμε ότι ο κόσμος είναι εχθρικός, κι αν πάθουμε κάτι κακό, θα φταίμε εμείς που δεν προσέξαμε. Αυτό που λένε τόσα άτομα εδώ μέσα και στα σόσιαλ μίντια αλλά από ό,τι φαίνεται δεν πιάνει τόπο είναι πως πλέον έχει έρθει η ώρα να σταματήσει ο κόσμος να είναι τόσο εχθρικός προς τις γυναίκες ώστε να σταματήσουμε κι εμείς να ενοχοποιούμαστε.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ευχαριστώ κατάλαβα τι θες να πεις.
Οντως ουτοπική ακόμα για τα σημερινά δεδομένα.
Και είναι μια πραγματικότητα για την οποία καλουμαστε ως γυναίκες να παλεύουμε συνεχώς και δεν είναι εύκολο.
Ίσως γιατί οι άντρες δεν μεγαλώνουν με τα να προσέχεις τι φοράς,να προσέχεις που κυκλοφορείς μόνη τα μεσάνυχτα,να προσέχεις μην στη δουλειά φανείς "υπερβολική" πάντα να προσέχουμε ναι .
Δύσκολο έως θλιβερό θα έλεγα.
Δεν είναι μόνο οι άνδρες βέβαια. Ακόμη και μερικές αν όχι πολλές γυναίκες , υπερασπίζονται την νοοτροπία την οποία θέλουμε και χρειάζεται να εξαλειφθεί. Εκφράσεις όπως : " τον τύλιξε" , " σου έκανε μαγεια" " μα τι φοράει κι αυτή" κι άλλες πολλές που δεν έχω το χρόνο να περιγράψω αλλά you get the point, τροφοδοτούν τους δράστες αλλά και τους άνδρες γενικώς να μεταχειρίζονται και να λογιζουν τις γυναίκες ως αντικείμενα πόθους . Μουσικά βίντεο που περιγράφουν κ αναφέρουν τις γυναίκες ως ιερόδουλες , τους άνδρες ως ντιλερς , δεν ευνοούν την κατάσταση επίσης
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
1. Όποια δεν είναι "συγκροτημένη" δεν θα σκεφτεί κάτι ανάλογο; Και τι εστί συγκροτημένη γυναίκα;

Μπορει επίσης να ειναι συγκροτημένη και να μην σκεφτει κάτι ανάλογο. Γιατι ειναι δικαιωμα της να φοράει οτι γουστάρει χωρις να το σκέφτεται, στη τελικη φοράει κατι για να το δουν αυτοι που θα της αρέσουν κ αυτη σε αυτούς κ οχι για όλους μας να πάμε να χωθούμε που λέει ο λόγος.

2. ΌΛΕΣ σκεφτόμαστε δυστυχώς ότι οι πράξεις μας θα έχουν συνέπειες. Κι ο λόγος είναι ότι μεγαλώσαμε με ένα "πρόσεχε" σε κάθε τι που θέλαμε να κάνουμε. Μάθαμε ότι ο κόσμος είναι εχθρικός, κι αν πάθουμε κάτι κακό, θα φταίμε εμείς που δεν προσέξαμε. Αυτό που λένε τόσα άτομα εδώ μέσα και στα σόσιαλ μίντια αλλά από ό,τι φαίνεται δεν πιάνει τόπο είναι πως πλέον έχει έρθει η ώρα να σταματήσει ο κόσμος να είναι τόσο εχθρικός προς τις γυναίκες ώστε να σταματήσουμε κι εμείς να ενοχοποιούμαστε.

Μεγαλωσαμε ολοι με ενα προσεχε γιατι έχουμε απο πισω γονεις κ ανθρωπους που ανησυχούν.
Δεν είναι όλος ο κόσμος εχθρικός.
Δεν θα φταις εσυ που δεν πρόσεξες , θα φταιει ο άλλος. Το να προσέχεις ειναι όμως για να το αποφυγεις.
Ο κόσμος γενικα, ποιος κόσμος ; εγω κ ο φίλος πχ που βγηκαμε το Σαββατο να πιουμε ενα κρασί δεν ειμαστε εχθρικοι προς τις γυναικες.

Οι αληταράδες ομως που ειναι μπλεγμένοι μεσα στη νυχτα και έχουν εγωισμο οτι πρέπει να τους κάτσει κάποια οπωσδήποτε ειναι προς αποφυγή ναί κ πρέπει να τους προσέχετε. Χωρις να σημαινει οτι θα φταιτε αλλα για αποτροπή. Αυτο λέμε.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Προς το παρόν ποιος άλλος φταίει;

Προς το παρόν ποιος άλλος φταίει;
Προς το παρόν , καθότι όλοι μας ζούμε στον ίδιο κόσμο, γνωρίζουμε πολύ καλά το τι γνώμες εκφέρονται και που επιρρίπτονται οι ευθύνες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
χαχα νομιζεις ! Τις προαλλες κατα τη 12.30 τα μεσάνυχτα με ειδε ο πατέρας μου να βγαινω μια βόλτα έξω... που θα πάς τετοια ωρα και προσεξε χαχα κατεβηκε απο πάνω , ρε πατέρα του κάνω πηγαινε να κοιμηθεις κ ολα καλα. ΧΑΧΑ για ένα ποτό θα πάω.

Μου λεει δεν ειναι καλό να κυκλοφορεις 2-3 τη νυχτα σοβαρος άνθρωπος εισια.

Καταλαβες μ κανε κ πλάκα οτι ειμαι σοβαρος άνθρωπος :P
Συμβαίνει σε πολλούς το ξέρω.
Εγώ ήθελα να πω στην @Silver Queen και δεν το έχω παρατηρήσει μόνο εδώ μέσα ως φορουμ αλλά και έξω στη δουλειά γενικότερα στις φιλίες,υπάρχει σε κάποιες γυναίκες αυτό που λέμε εσωτερικευμενος μισογυνισμός δηλ μισούν άλλες γυναίκες και αυτό το κάνουν είτε σχολιάζοντας τες με άσχημα υπονοούμενα είτε κριτικάροντας τες και είναι πραγματικά άσχημο.
Έχεις να παλέψεις τους άνδρες τους προβληματικους που βιάζουν που κακοποιούν κλπ έχεις να παλέψεις και με γυναίκες που σου επιτίθενται λεκτικά και σε υποβαθμίζουν.
Το λέει πολύ ωραία το κειμενακι εδώ

Οι γυναίκες που αγαπούν να μισούν άλλες γυναίκες κυοφορούν πόνους και μειονεξίες, απωθημένα, ελλείψεις, παράπονα. Οργή και φθόνο. Καταλαμβάνονται από συχνά αισθήματα ανεπάρκειας. Πολεμούν αυτά τα αισθήματα δια της πλαγίας οδού, θεωρώντας υπεύθυνους όλους εκείνους επάνω στους οποίους προβάλλουν τη δική τους ευθύνη, για την οποία ήδη είπαμε ότι επιθυμούμε ν’ απαλλαγούμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα. Ο πιο σίγουρος τρόπος είναι η μετατόπιση και ο πιο εύκολος στόχος είναι εκείνος που αρέσκεσαι να πιστεύεις ότι σε πλήττει, άμεσα ή έμμεσα, με τις επιλογές ζωής του. Επιλογές που κάπου βαθιά μέσα σου κρυφοποθείς και θα ‘θελες να κάνεις ή που νιώθεις ότι ανά πάσα στιγμή είσαι επιρρεπής στο να κάνεις. Καταδικάζοντας μια άλλη γυναίκα στην πραγματικότητα καταδικάζουμε εμάς και το μη αποδεκτό εαυτό μας. Εκείνον τον οποίο πατρονάρουμε και λογοκρίνουμε, εκείνον που αρνούμαστε, εκείνον που μας προκαλεί ντροπή. Είναι ασφαλώς λιγότερο επίπονο το να στρέφουμε την ντροπή προς τα έξω… Last but not least, είναι βεβαία και το όφελος της διαφημιζόμενης «ηθικής».(πηγή: pillowfights.gr)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν είναι μόνο οι άνδρες βέβαια. Ακόμη και μερικές αν όχι πολλές γυναίκες , υπερασπίζονται την νοοτροπία την οποία θέλουμε και χρειάζεται να εξαλειφθεί. Εκφράσεις όπως : " τον τύλιξε" , " σου έκανε μαγεια" " μα τι φοράει κι αυτή" κι άλλες πολλές που δεν έχω το χρόνο να περιγράψω αλλά you get the point, τροφοδοτούν τους δράστες αλλά και τους άνδρες γενικώς να μεταχειρίζονται και να λογιζουν τις γυναίκες ως αντικείμενα πόθους . Μουσικά βίντεο που περιγράφουν κ αναφέρουν τις γυναίκες ως ιερόδουλες , τους άνδρες ως ντιλερς , δεν ευνοούν την κατάσταση επίσης
Ακριβως . Εκφράσεις τη μια στιγμή από γυναίκες,Φταίνε οι βιαστές (που φταίνε δεν είπε κανείς το αντίθετο) και την άλλη στιγμή ξεστομίζουν για μια συνάδελφο τους «ντύνεται σαν τσόλι και τρίβεται με τον προϊστάμενο».
Μετα περιμένουμε να διορθωθεί το φαινόμενο όταν βλέπουμε μόνο τη μια ρίζα του κακού.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Ρε εδω ο άλλος ο επιχειρηματιας του μαγαζιού πηγε στον εργοδοτη λέει της κοπέλας και του ειπε μην τα βάζεις μαζι μας έχουμε λεφτά και θα σε κυνηγήσουμε. Υπάρχει δικογραφια σε εξελιξη η οποια εμπλέκει ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΤΗ οχι απλα εισαγγελέα γιατι οτι μηνυση κ να κανεις ο εισαγγελέας θα ενημερωθεί απο το Α.Τ εντάξει εδω μιλαμε και για ανακριτή ομως. Και ο αλλος πηγε να απειλήσει.

Ο εργοδοτης προσεξε που πηγε να δώσει μια απλή κατάθεση. Δεν ηταν μπροστά στο περιστατικό , θα αναφερθει στο προοίμιο απο οπου ηταν πριν η εν λογω στο σπιτι του κ μετά έφυγε να πάει στο πάρτυ.

Και εχω δει κ εγώ κάτι αληταράδες με κοστουμια να παριστάνουν τους μάγκες αλλα δεν θα αναφερθώ γιατι ειναι άσχετα με το θέμα.

Κυκλοφορει πολλή αλητεία και παλιανθρωπιά εκει έξω. Εγω ειχα κλεισει σε έναν το τηλέφωνο παλιά στον επαγγελματικό τομέα. Αλλου οι ενικοί του κάνω και οχι "ρε" σε μένα. Δε μιλάς σε κολλητό σου.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ρε εδω ο άλλος ο επιχειρηματιας του μαγαζιού πηγε στον εργοδοτη λέει της κοπέλας και του ειπε μην τα βάζεις μαζι μας έχουμε λεφτά και θα σε κυνηγήσουμε. Υπάρχει δικογραφια σε εξελιξη η οποια εμπλέκει ΚΑΙ ΑΝΑΚΡΙΤΗ οχι απλα εισαγγελέα γιατι οτι μηνυση κ να κανεις ο εισαγγελέας θα ενημερωθεί απο το Α.Τ εντάξει εδω μιλαμε και για ανακριτή ομως. Και ο αλλος πηγε να απειλήσει.

Ο εργοδοτης προσεξε που πηγε να δώσει μια απλή κατάθεση. Δεν ηταν μπροστά στο περιστατικό , θα αναφερθει στο προοίμιο απο οπου ηταν πριν η εν λογω στο σπιτι του κ μετά έφυγε να πάει στο πάρτυ.

Και εχω δει κ εγώ κάτι αληταράδες με κοστουμια να παριστάνουν τους μάγκες αλλα δεν θα αναφερθώ γιατι ειναι άσχετα με το θέμα.

Κυκλοφορει πολλή αλητεία και παλιανθρωπιά εκει έξω. Εγω ειχα κλεισει σε έναν το τηλέφωνο παλιά στον επαγγελματικό τομέα. Αλλου οι ενικοί του κάνω και οχι "ρε" σε μένα. Δε μιλάς σε κολλητό σου.
Μα φυσικά και κυκλοφορει απανθρωπιά και υποκρισία.
Πρεπει κι εμείς να φερομαστε έτσι?
Δεν νομίζω.
Εξάλλου κάτι τέτοιες συμπεριφορές είναι να τις βάζεις τέρμα κολλητά στη θέση τους να μην μπορουν να σε αγγίξουν και να σε ενοχλήσουν ξανά ακριβώς όπως του απάντησες εσύ.
Και κάτι τέτοιους τύπους τους βάζεις πραγματικά στη θέση τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Μα φυσικά και κυκλοφορει απανθρωπιά και υποκρισία.
Πρεπει κι εμείς να φερομαστε έτσι?
Δεν νομίζω.
Εξάλλου κάτι τέτοιες συμπεριφορές είναι να τις βάζεις τέρμα κολλητά στη θέση τους να μην μπορουν να σε αγγίξουν και να σε ενοχλήσουν ξανά ακριβώς όπως του απάντησες εσύ.
Και κάτι τέτοιους τύπους τους βάζεις πραγματικά στη θέση τους.

Μωρε το γειωμα που του είχα ρίξει ακομη το θυμάμαι και ηδονίζομαι. Μετα αυτος δεν ενοχλησε ξανά εμενα , πηγε πιο πάνω κ έκανε παράπονα :P

Σε παιρνουν και σε θυμούνται όταν σε έχουν μια ανάγκη εντάξει πές πάει στο διαολο.... αλλα όχι και υφάκι.

Πάρε παράδειγμα τον άλλον τον ιδιοκτητη της καφετεριας που πηγε να πιάσει τον εργοδοτη της κοπελας εγω θα του λεγα ρε φιλε ήρθες εδω να μου πεις τι... σε ξερω ; γνωριζομαστε ; υπο αλλες συνθηκες δεν θα με ήξερες και αν με συναντουσες στο δρομο θα γυριζες και πεζοδρομιο γιατι ολοι εσεις ειστε μια κλικα και κάνετε παρέα μεταξύ σας 3-4 ατομα και 15 γυναικες χαρέμια , δεν νομιζω οτι έχουμε να πούμε κάτι.

Απο εκει να δεις το θράσος μερικών ανθρώπων. Έχουν πάει σε άλλο επίπεδο εγωισμου και ανωτεροτητας δηθεν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,455 μηνύματα.
Αυτό λέω. Ουτε υποστηρίζω βιαστές ουτε ξεπλενω. Τώρα ίσως να ήμουν λίγο από τόμος κ δεν επρεπε όταν είπα ότι δεν ξέρουμε αυτό μονο. Εν παση περιοτωση γράψαμε πολλα μακάρι η κοπέλα να βρει το δίκιο της. Γιατί ειναι κτυπημενη από τη ζωή είχε κ την απώλεια των γονιών της είχε κ μια σχέση 5.5 χρόνια από τόσο μικρή ηλικία την οποία επίσης έχασε. Κάποια η οποία έχει τόσο μεγάλη σχέση δεν είναι από εδώ κ από εκεί. Φαίνεται έξυπνη κ συγκροτημένη κοπέλα. Δεν το φανταζόταν ποτε ότι θα της τυχει αυτό το κακό. Ας μην είμαστε αυστηροί κ κριτές.
Δηλαδή αν δεν εκανε μακροχρόνιες σχέσεις ή δεν έκανε καν σχέσεις και απλά γούσταρε ερωτικές περιπτύξεις της μιας βραδιάς τι θα άλλαζε;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή αν δεν εκανε μακροχρόνιες σχέσεις ή δεν έκανε καν σχέσεις και απλά γούσταρε ερωτικές περιπτύξεις της μιας βραδιάς τι θα άλλαζε;
Θα έμπαινε και αυτή στην γνωστή κατηγορία που δίνει άλλοθι σε έναν άντρα να πει το οτιδήποτε..

Ακόμα και σήμερα ακούγονται αυτά όσες προσπάθειες και αν κάνουμε δυστηχως :(
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γιατι ειναι δικαιωμα της να φοράει οτι γουστάρει χωρις να το σκέφτεται, στη τελικη φοράει κατι για να το δουν αυτοι που θα της αρέσουν κ αυτη σε αυτούς κ οχι για όλους μας να πάμε να χωθούμε που λέει ο λόγος.
Σ' αυτό συμφωνούμε.
Δεν θα φταις εσυ που δεν πρόσεξες , θα φταιει ο άλλος. Το να προσέχεις ειναι όμως για να το αποφυγεις.
Ο κόσμος γενικα, ποιος κόσμος ; εγω κ ο φίλος πχ που βγηκαμε το Σαββατο να πιουμε ενα κρασί δεν ειμαστε εχθρικοι προς τις γυναικες.

Οι αληταράδες ομως που ειναι μπλεγμένοι μεσα στη νυχτα και έχουν εγωισμο οτι πρέπει να τους κάτσει κάποια οπωσδήποτε ειναι προς αποφυγή ναί κ πρέπει να τους προσέχετε. Χωρις να σημαινει οτι θα φταιτε αλλα για αποτροπή. Αυτο λέμε.
Εκεί έγκειται αυτό που έγραψα πριν. Ας πάψουμε να λέμε στις γυναίκες να προσέχουν, αυτό το ξέρουν ήδη. Ας αρχίσουμε να μαθαίνουμε στους άνδρες να προσέχουν κι αυτοί πως φέρονται στις γυναίκες. Ας μάθουμε -γυναίκες και άντρες- τι είναι και πως αναγνωρίζουμε τα συναισθήματα μας, τι είναι η ενσυναίσθηση, η απόρριψη και πως την διαχειριζόμαστε.
Προς το παρόν , καθότι όλοι μας ζούμε στον ίδιο κόσμο, γνωρίζουμε πολύ καλά το τι γνώμες εκφέρονται και που επιρρίπτονται οι ευθύνες.
Πολύ ωραίος και διπλωματικός τρόπος για ν' αποφύγεις ν' απαντήσεις.
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Πολύ ωραίος και διπλωματικός τρόπος για ν' αποφύγεις ν' απαντήσεις.
Λυπάμαι εάν τα 3 κείμενά μου καθώς και η απάντησή μου προς εσένα δεν κατάφεραν να σε ικανοποιήσουν κι ακόμη περιμένεις απάντηση.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λυπάμαι εάν τα 3 κείμενά μου καθώς και η απάντησή μου προς εσένα δεν κατάφεραν να σε ικανοποιήσουν κι ακόμη περιμένεις απάντηση.
Την απάντηση μου την έδωσες με τις υπεκφυγές σου, γειά σου
 

Silver Queen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (StormBorn) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Την απάντηση μου την έδωσες με τις υπεκφυγές σου, γειά σου
Οι υποτιθέμενες υπεκφυγές μου , είναι απάντηση στην δική σου άρνηση να κατανοήσεις ο,τι οι υπόλοιποι κατάφεραν να κάνουν, με απλά λόγια, δεν απαντώ στα αυτονόητα και σε ο,τι έχω ήδη δώσει απάντηση 3 φορές.

Ανταποδίδω τους χαιρετισμούς. Καλό απόγευμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Σ' αυτό συμφωνούμε.

Εκεί έγκειται αυτό που έγραψα πριν. Ας πάψουμε να λέμε στις γυναίκες να προσέχουν, αυτό το ξέρουν ήδη. Ας αρχίσουμε να μαθαίνουμε στους άνδρες να προσέχουν κι αυτοί πως φέρονται στις γυναίκες. Ας μάθουμε -γυναίκες και άντρες- τι είναι και πως αναγνωρίζουμε τα συναισθήματα μας, τι είναι η ενσυναίσθηση, η απόρριψη και πως την διαχειριζόμαστε.

Πολύ ωραίος και διπλωματικός τρόπος για ν' αποφύγεις ν' απαντήσεις.

Μαζί σου αλλα κανεις δεν ακούει τίποτα. Καταληγουμε να ειμαστε υπεύθυνοι μόνο για τη δική μας στάση καθως και για τους φίλους που επιλέγουμε να κάνουμε παρέα. Εγω πχ οπου βλέπω μαλακες , παρτουζιάρηδες , wannabe βιαστες δεν βγαινω κάν μαζι τους γιατι ξερω οτι θα με μπλέξουν. Εχει πολλη σαβούρα θα το ξέρεις. Εγω δεν ειμαι πουριτανος βεβαια ουτε συντηρητικος αλλα πάντα ειμαι διακριτικος κ ευγενικός κ δεν πειράζω και δεσμευμενες γυναικες σε αντιθεση με άλλους.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
nai.jpg
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Η ψυχολόγος είπε για κάποιου είδος σαδισμό, δεν είναι δηλαδή ότι αυτοί δεν βρίσκουν γυναίκες, είναι ότι είναι σαδιστές και το κάνουν επίτηδες όπως και όλοι οι βιαστές. Αλλά στην ουσία όλοι αυτοί διώκονται επειδή έχοντας συνείδηση ότι βλάπτουν άλλους , επιλέγουν να το κάνουν , είτε είναι ο άλλος βιαστής, παιδόφιλος, επιδειξίας, εκβιαστής κοκ

Σίγουρα είναι και κάποιου είδους παιδείας και ηθικής που δεν έχουν αυτοί από τα σπίτια τους ή την κοινωνία και εν τέλει επιλέγουν να βλάψουν τους άλλους και να θεωρήσουμε αυτή την έλλειψη παιδείας σαν αίτιο και όχι το πάθος τους καθαυτό. Εμένα από μια πλευρά μου φαίνονται και απλά μαλάκες και χαϊδεμένοι από τα σπίτια τους όλοι αυτοί παρά ''άρρωστοι'' .Η αρρώστια και η ψυχοπαθολογία όπως η παιδοφιλία ας πούμε σκεφτόμαστε ότι δεν σχετίζεται με στάτους , επαγγέλματα, χρήματα και εξουσία , εδώ πέρα κάπως μπλέκεται και θα σκεφτούμε ότι κάπως είναι χαιδεμένοι όλοι αυτοί στην αρχή στην οικογένεια μετά στο κράτος και @@ και δέρνουν απλά επειδή μπορούν ή επειδή τα θύματα δεν θα μιλήσουν .

Η μορφή που θα πάρει η νοσηρότητα μπορεί να σχετίζεται με την δύναμη του κάθε ένα. Ο εργοδότης μπορεί να εκβιάζει ψυχολογικά τις εργαζόμενες ή ο Φιλιππίδης να δείχνει το πουλί του στις συναδέλφους του ενώ άλλος δεν έχει αυτή την δυνατότητα και φοβάται να τη στήσει σε σκοτεινά σημεία πχ για να κάνει κάτι αντίστοιχο ή την στήνει αλλά σίγουρα δεν θα λέμε για ''πλουτονταή''που είπε και ο Λαζόπουλος ή ''το κακομαθημένο με την πόρσε'' δίνοντας και ένα ταξικό πρόσημο σε όλα αυτά σαν αίτιο.

Άλλο βέβαια να σέβομαι ότι ο δρόμος δεν είναι δικός μου , άλλο να μην έχω πόρσε και λεφτά για κλίσεις πχ ασχέτως που το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, δηλαδή να αποφευχθεί το τροχαίο .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top