Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσικά και το θέμα ειναι ο βιασμος. Ωστοσο πρωτα πρεπει να αποδειχθει οτι ηταν βιασμος οντως. Το μονο που το δειχνει αυτο επισημα ειναι ο ισχυρισμος της Γεωργιας προς το παρον. Στον αντιποδα, ο κατηγορουμενος λεει οτι υπηρξε σεξουαλικη επαφη αλλα ηταν με συναινεση. Οπότε μεχρι να αποδειχθει κατι, το ορθοτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να εικαζουμε και να λεμε το τι πιστευουμε πως εγινε και γιατί, οχι να λεμε με σιγουρια ότι εγινε το ταδε. Δεν ειμαστε ουτε αστυνομια ουτε δικαστηριο, δεν εχουμε ολα τα στοιχεια στα χερια μας.
Μιλάτε λες και δεν ξέρετε ποιοι εμπλέκονται και το τι επιρροή μπορεί να έχουν στη δικαιοσύνη. Αυτό το λαμβάνεις καθόλου υπόψη στην κατά τα άλλα «αμερόληπτη» και «η δικαιοσύνη είναι τυφλή» προσέγγισή σου;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Φυσικά και το θέμα ειναι ο βιασμος. Ωστοσο πρωτα πρεπει να αποδειχθει οτι ηταν βιασμος οντως. Το μονο που το δειχνει αυτο επισημα ειναι ο ισχυρισμος της Γεωργιας προς το παρον. Στον αντιποδα, ο κατηγορουμενος λεει οτι υπηρξε σεξουαλικη επαφη αλλα ηταν με συναινεση. Οπότε μεχρι να αποδειχθει κατι, το ορθοτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να εικαζουμε και να λεμε το τι πιστευουμε πως εγινε και γιατί, οχι να λεμε με σιγουρια ότι εγινε το ταδε. Δεν ειμαστε ουτε αστυνομια ουτε δικαστηριο, δεν εχουμε ολα τα στοιχεια στα χερια μας.
Συμφωνω με οσα εγραψες κατα λεξη και εκεινο που περιμενω να δω ειναι τι θα αποφασισει η ανακριτρια.
Μα υπαρχουν πραγματα που δεν τα ξερουμε απο τη δικογραφια και δεν αναφερομαι μονο στη Γεωργια αλλα και στους δραστες.
Περιμενω να δω τι θα αποφασισει η ανακριτρια οπως επισης και το μετα τη λυση της υποθεσης διαστημα τη Γεωργια κλπ γιατι φοβαμαι πως θα τη ξεχασουν ή αν θες θα περασει κι αυτο οπως περασαν τοσες αλλες υποθεσεις στη συνειδηση του κοσμου,στο παμε παρακατω μεχρι να ξανασυμβει κατι παρομοιο να ξανασηκωθουμε απο τους καναπεδες και να κουναμε το δαχτυλο,δυστυχως ενα μεγαλο μερος φερεται ετσι.Και απορω.Που θα παει αυτη η κατασταση.
Και ο βιασμος ειναι κατακριτεος ετσι δεν τιθεται θεμα που μιλανε ολοι.Το οχι ειναι οχι ειμαι καθετη σε αυτο οπως και στην υποστηριξη του καθε θυματος και φυσικα τη δικαιωση του.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιλάτε λες και δεν ξέρετε ποιοι εμπλέκονται και το τι επιρροή μπορεί να έχουν στη δικαιοσύνη. Αυτό το λαμβάνεις καθόλου υπόψη στην κατά τα άλλα «αμερόληπτη» και «η δικαιοσύνη είναι τυφλή» προσέγγισή σου;
το λαμβανουμε γιαυτο θελουμε να δουμε αν η δικαιοσυνη την κανει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ μακρια απο σκοπιμοτητες και συμφεροντα.Για να δουμε αν τελικα την κανει ΣΩΣΤΑ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Φυσικά και το θέμα ειναι ο βιασμος. Ωστοσο πρωτα πρεπει να αποδειχθει οτι ηταν βιασμος οντως. Το μονο που το δειχνει αυτο επισημα ειναι ο ισχυρισμος της Γεωργιας προς το παρον. Στον αντιποδα, ο κατηγορουμενος λεει οτι υπηρξε σεξουαλικη επαφη αλλα ηταν με συναινεση. Οπότε μεχρι να αποδειχθει κατι, το ορθοτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να εικαζουμε και να λεμε το τι πιστευουμε πως εγινε και γιατί, οχι να λεμε με σιγουρια ότι εγινε το ταδε. Δεν ειμαστε ουτε αστυνομια ουτε δικαστηριο, δεν εχουμε ολα τα στοιχεια στα χερια μας.

Ακριβώς αυτος ειναι και ο νομικός πολιτισμός. Χαιρομαι που διαβαζω τέτοιο πόστ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η ερωτηση μου στην οποια δεν απάντησες συνεχιζει να υφίσταται. απο που εισαι σιγουρη οτι βιάστηκε ; ηρεμα ρωτάω αν εισαι σιγουρη να πάς να το καταθέσεις να βοηθησεις κ τις αρχές. Μαζί σου μπας κ λάμψει όντως η αλήθεια κ το δίκαιο.

Επισης δεν μ απάντησες στο άν θα έλεγες ποτέ εσυ η ίδια οτι εμπιστεύεσαι κάποιον που πέρυσι σου ειχε προτεινει να τη βρείτε με κόκα. Και μετά θα συνεχιζες να πηγαινεις στα πάρτι του. Πουθενα δεν έγραψα οτι ΄φερει ευθυνη η κοπελα. Ερωτησεις κάνω για να δω πώς σκέφτεσαι. Απαγορευονται οι ερωτησεις ;
Συνάρτηση με τα ονόματα που μπλέκονται και το γεγονός ότι τάχα δεν έβρισκαν ιατροδικαστή, άργησαν να της πάρουν αίμα και πήγε στον ανακριτή 14 μέρες μετά. Αν δεν ήταν τα σόσιαλ τα κανάλια δεν θα έλεγαν τίποτα (δεν είναι η πρώτη φορά δες ατύχημα έξω από τη βουλή, Νέα Σμύρνη κτλ) που από τη στιγμή που αναγκάστηκαν να πουν κάνουν του κόσμου το ξέπλυμα σε αυτούς τους υπάνθρωπους.
Αν θες να κάνεις το πλυντήριο σε βιαστές δεν θα σε μαλώσω 35 χρονών άνθρωπος είσαι. Αλλά να ξες ότι έχουν πιο καλά καθαριστικά (κολλητιλίκια με την κυβέρνηση).

Αφήνω αυτό εδώ και αποσύρομαι από το θέμα btw.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Συνάρτηση με τα ονόματα που μπλέκονται και το γεγονός ότι τάχα δεν έβρισκαν ιατροδικαστή, άργησαν να της πάρουν αίμα και πήγε στον ανακριτή 14 μέρες μετά. Αν δεν ήταν τα σόσιαλ τα κανάλια δεν θα έλεγαν τίποτα (δεν είναι η πρώτη φορά δες ατύχημα έξω από τη βουλή, Νέα Σμύρνη κτλ) που από τη στιγμή που αναγκάστηκαν να πουν κάνουν του κόσμου το ξέπλυμα σε αυτούς τους υπάνθρωπους.
Αν θες να κάνεις το πλυντήριο σε βιαστές δεν θα σε μαλώσω 35 χρονών άνθρωπος είσαι. Αλλά να ξες ότι έχουν πιο καλά καθαριστικά (κολλητιλίκια με την κυβέρνηση).

Να με μαλώσεις, αμα βρείς μια φράση μου και την παραθέσεις που κάνω το πλυντήριο σε βιαστές. Σε προκαλώ. :D

Επειδη ειμαι 35 χρονών άνθρωπος έχω και κάποιες προσθετες απορίες σαν αυτη που δεν απάντησες και δεν βρισκω κ το λόγο αφου μια απλή κουβέντα θα κάναμε. Θα ήθελα όμως να διαβάσω την άποψη σου. Γιατι δεν τη γράφεις ; ανησυχεις μήπως σε παρεξηγησει κάποιος ; εγω όχι πάντως , κουβέντα κάνουμε.

Θα μπορούσα να μη σχολιάσω κάν το θέμα, καθώς ειμαι πολυ επιλεκτικός με τις παρέες που κάνω. Οποτε με το που διάβαζα ένα τέτοιο θέμα θα έλεγα δεν με αφορά ουτε σαν άντρα μια κ δεν ειμαι πιεστικός χαρακτήρας κ αυτο το γνωριζουν οι πρώην μου και οταν κάποια μ έλεγε ΟΧΙ εγω ο ιδιος δεν ΘΑ ΚΑΤΑΔΕΧΟΜΟΥΝ... να τη ξανα ενοχλησω αλλα ούτε και σαν άνθρωπο γενικότερα γιατι δεν ανακατεύομαι με τα πίτουρα και τα σκατά.

Όπως είπες και εσύ οι τύποι αυτοι εκει πέρα στη γειτονιά σου κ τη πόλη σου ειναι ενα ματσο σκατά μπλεγμένοι σε ότι βρώμα της πόλης υπάρχει. Αν πάς να τους πλησιάσεις θα βρωμίσεις κ εσύ. Αυτο δεν ειναι πλυντήριο αμα το πεί κάποιος. Κάπου τα έχετε μπερδέψει αλλα μεγαλώνοντας θα καταλάβετε.

Όσο εσυ λοιπόν θα αναρωτιέσαι γιατι δεν καταλαβαινουν ολοι οι αντρες το ΟΧΙ και θα προσπαθεις να βάλεις μυαλό στα σκατά εγω θα σου λέω να μη μπλέξεις μαζί τους κ να κάνεις καλύτερες επιλογές. Αυτοι θα δικαστούν κ θα πάθουν ότι πάθουν εσυ τι έφταιγες να μπλέξεις με τα σκατα ομως... και να τωρα λερωθηκες.

Δεν θα φοβηθω να γράψω τη γνώμη μου. Ακριβως επειδη ειμαι 35 ξέρω ποιος ειμαι κ δεν θα με επηρεάσει η δική σου άποψη που δεν με ξέρεις κιολας ουτε ποιος ειμαι ούτε το επιπεδο μου αν ειμαι πλυντήριο ή οχι. Αυτά. Να είστε καλά. Αμα δεν γουσταρεις μην απαντησεις δεν εχω προβλημα... κ να γινει οτι πρέπει γρηγορα για να διαλευκανθει η υποθεση ΠΛΗΡΩΣ. Δεν εχω να γράψω κάτι αλλο στο θέμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,224 μηνύματα.
Αν θα πηγαίναμε στο πάρτι,αν θα τους εμπιστευομασταν, αν και αν και αν...

Καταρχάς οι προσωπικές ερωτήσεις, απαντήσεις δεν έχουν καμία σημασία. Το αν θα πηγαίναμε στο πάρτι δεν εχει καμία απολύτως σχεση με το τι έγινε σ'εκείνη τη σουίτα ή πιο σωστά με το τι έκαναν εκείνα τα ανθρωπαρια στην κοπέλα σ'εκείνη τη σουίτα.

Δεύτερον να προσέχουμε τι λεμε και τι ρωταμε γιατί δε μπορουμε να γνωριζουμε τι έχει βιώσει ο καθένας που διαβάζει αυτό το θρεντ, άντρας ή γυναίκα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
επισης δειτε και αυτο

1642683121879.png


1642683319064.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,018 μηνύματα.
Επίσης μια άλλη απορία που έχω είναι πώς μπορεί να αποδειχθεί το συναινετικο σεξ ή αντιθέτως ο βιασμός. Δε μιλάω για extreme καταστάσεις όπου ειναι φανερό ότι το θυμα υπεστη βιασμό. Στην εν λόγω περίπτωση πχ, το θύμα ισχυρίζεται βιασμό χωρις εμφανείς κακουχίες μωλωπες κλπ, ενώ ο φερόμενος ως θύτης ισχυρίζεται ότι υπήρξε απόλυτη συναίνεση σε ολα. Πώς μπορεί να αποδειχθεί η συναίνεση εκ των υστερων λοιπόν; Απ'ο,τι καταλαβαίνω ολα κρίνονται απο το αν βρεθεί το χαπι βιασμου ως ουσία στον οργανισμό του θύματος, αλλιώς δεν θα θεωρηθεί βιασμός, αλλά συναινετικο σεξ;
Ίσως κοιτάνε όλες τις καταθέσεις και όλη την ιστορία για να αποφασίσουν και όχι μόνο από αυτό .

Λογικά πάντως δεν είναι το χάπι βιασμού κάθε φορά, γιατί και το αλκοόλ που μπορεί κάποια να πιει μόνη της ,κατασταλτικό είναι . Η μπορεί κάποια να πει ότι απειλήθηκε με τη ζωή της για παράδειγμα και έτσι δεν πρόβαλλε αντιστάσεις και να μην έχει σημάδια πάλης .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.

Όντως καθυστέρησαν οι αστυνόμοι να στείλουν τις τοξικολογικές ; όταν είχα παει να κάνω μια αναφορά παλια εναντίον μιας ανώνυμης εταιρείας που τώρα εχει καταλήξει σε αγωγή δικιά μου κ μήνυση εναντίον τους πηγε να μ κάνει τον έξυπνο ο ένας κ μου λεγε τι θα γράψουμε. Του λέω ευχαριστώ αλλά θα γραφετε ότι σας πω. Και έληξε εκεί.

Τουλάχιστον με σένα και τον @chester20080 μπορουμε να κάνουμε μια κουβέντα.

Και μπορουμε κ να γράψουμε κ τίποτα καινουργιο γιατί συνεχώς διαβάζω flash back απόψεις από τα ίδια άτομα. Είναι λυπηρό κάθε περιστατικο κ κάθε άνθρωπο που έχει διαφορετική άποψη να τον αντιμετωπίζουν με τον ίδιο τρόπο.

Χθες έγραψε κάτι το άλλο το παλικαρακι έτοιμο να το φάνε ήταν... Τεσπα εγώ είμαι κατά του τραμπουκισμου των απόψεων και θα λέω την άποψη μου κ ας μη με γουστάρουν κάποιοι δεν έχω προβλημα.

Οποία/ οποία θέλει να κάνουμε πραγματικες κουβέντες κ οχι να παιζουμε θέατρο οπως αυτό στο ινσταγκραμ και με πολιτικες ορθοτητες είμαι εδώ.

Τους είδαμε κ τους πολιτικα όρθους όλο φωναζουν μετα που σκάσει η βόμβα στα χέρια κάποιου άλλου. Έτσι είμαι και εγώ μάγκας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Όντως καθυστέρησαν οι αστυνόμοι να στείλουν τις τοξικολογικές ; όταν είχα παει να κάνω μια αναφορά παλια εναντίον μιας ανώνυμης εταιρείας που τώρα εχει καταλήξει σε αγωγή δικιά μου κ μήνυση εναντίον τους πηγε να μ κάνει τον έξυπνο ο ένας κ μου λεγε τι θα γράψουμε. Του λέω ευχαριστώ αλλά θα γραφετε ότι σας πω. Και έληξε εκεί.

Τουλάχιστον με σένα και τον @chester20080 μπορουμε να κάνουμε μια κουβέντα.

Και μπορουμε κ να γράψουμε κ τίποτα καινουργιο γιατί συνεχώς διαβάζω flash back απόψεις από τα ίδια άτομα. Είναι λυπηρό κάθε περιστατικο κ κάθε άνθρωπο που έχει διαφορετική άποψη να τον αντιμετωπίζουν με τον ίδιο τρόπο.

Χθες έγραψε κάτι το άλλο το παλικαρακι έτοιμο να το φάνε ήταν... Τεσπα εγώ είμαι κατά του τραμπουκισμου των απόψεων και θα λέω την άποψη μου κ ας μη με γουστάρουν κάποιοι δεν έχω προβλημα.

Οποία/ οποία θέλει να κάνουμε πραγματικες κουβέντες κ οχι να παιζουμε θέατρο οπως αυτό στο ινσταγκραμ και με πολιτικες ορθοτητες είμαι εδώ.

Τους είδαμε κ τους πολιτικα όρθους όλο φωναζουν μετα που σκάσει η βόμβα στα χέρια κάποιου άλλου.

Έτσι είμαι και εγώ μάγκας.
Μάγκα μου, λεβέντη μου, ωραία όσα λες.

Ομως, η ερώτηση ήταν: "άργησαν ή δεν άργησαν οι αστυνομικοί", εγώ προσθέτω και άλλοι όσοι όφειλαν να μη χρονοτριβήσουν;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.
Μάγκα μου, λεβέντη μου, ωραία όσα λες.

Ομως, η ερώτηση ήταν: "άργησαν ή δεν άργησαν οι αστυνομικοί", εγώ προσθέτω και άλλοι όσοι όφειλαν να μη χρονοτριβήσουν;

Απο οτι φαίνεται άργησαν. Αλλα δεν μπορω να σου πω εγω τι οφείλει καθένας και τι όχι. Εγω ξέρω μονο τι οφείλω εγω με τις αρχές που έχω μεγαλώσει. Αυτο δεν καταλαβαινουν εδω στα διάφορα θρέντ.

Εγω ξέρω επισης πως δεν ζούμε σε κόσμο αγγελικά πλασμένο και πως κυκλοφορεί κακός κόσμος αναμεσά μας. Ουτε θα κάθομαι να παπαγαλίζω συνεχώς τα ιδια και τα ίδια. Και οσοι δεν τα παπαγαλίσουν μαζι με μένα ειναι πλυντήρια - σεξιστές κτλπ, ολα αυτα ειναι ανουσιες κουβέντες εδω το θέμα ειναι πως ένας άνθρωπος έπαθε κακό απο οτι φαίνεται. Τα αλλα θα τα πουμε σε 1-2 θρέντ να κερδισουμε κ μερικές εντυπώσεις κ μετά ο καθενας θα συνεχισει τη ζωή του.

Εγω είπα αν ήμουν μπαμπάς της 17χρονης δεν θα άφηνα 2 κοπελες να τριγυρίζουν μόνες τους με αλήτες σε ξενοδοχεία και σε πριβέ πάρτι με κόκες και βίζιτες ολα αυτα τα άτομα που κινουνται στη ζώνη του λυκόφωτος (δεν μιλάμε για εναν άντρα που απλα καλέι ενα κοριτσι βίζιτα σε ενα ξενοδοχειο με τη θεληση τους και οι 2 να κάνουν το γουστο τους - αυτα ολοι τα έχουμε κάνει σχεδόν και είμασταν και κυριοι) εδω μιλαμε για αληθινά χοντρες ιστορίες, μιλάμε για κοκες, βιζιτες , μαστροπειες , βιντεάκια και βιντεοσκοπήσεις , εκβιασμους κτλπ. Ημουν σαφής. Απο αλήτες και κακοποιούς δεν θα ζητήσω εγω ευθύνες θα ζητήσουν τα δικαστήρια. Απο εκει κ πέρα θα πηγαινα στο ξενοδοχείο και θα τις ειχα πάρει κ τις δύο.

Οπως ειπε και μια κοπέλα στο αλήθειες με τη Ζήνα "η φιλη μου με έσωσε οταν με πήρε σπίτι της" προς εκπληξη μου το διαβασα πριν λιγο κ ικανοποιηθηκα γιατι αυτη τη προταση εγραψα κ εγω απο χθές. Γιατι χαίρομαι όταν δίνω λύσεις κ έχω αποτέλεσμα.

Θα πηγαινα λοιπον απο το ξενοδοχειο κ άμα ειχε τα κότσια ο ξενοδοχος ας μην τις έφερνε και τις δύο κάτω. Να δεις τι φασαρια θα γινοτανε. Δεν θα είχα να μιλήσω εγω με τους πιτσιρικάδες ... εγω με τον ξενοδόχο θα μιλαγα. Με πιτσιρικάδες και με οποιον και όποιον δεν μιλάω. Λοιπον πάμε να τις φέρουμε σε παρακλαώ θα του πώ κ ελα κ εσύ μαζί.

Και μολις έμπαιναν αυτες στο αμάξι θα τους έλεγα οτι δεν θα ξανα πουν ούτε γειά σε αυτους τους ανθρώπους. Θα βρείτε σοβαρά παιδιά να κάνετε παρέα. Αυτοι οι άνθρωποι δεν έχουν να σας προσφέρουν τίποτα.

Αλλα ειπα πρέπει να υπάρχει κ ένας πατέρας να επέμβει. Αυτο ειναι το βασικό οτι αυτες οι κοπέλες δεν έχουν γονεις ειναι παρατημένες και ευάλωτες. Αυτες ειναι οι δικές μου οι λύσεις άμεσες. Δεν θα κάτσω να κλαιω τη μοίρα μου κ να βριζω τον πούστη γιατι ειναι πούστης μια ζωη έτσι θα ειναι αυτο ειναι το σκαρί του , θα τον αναλάβουν τα δικαστηρια εγω θέλω να προλάβω το κακό. Και οταν ήταν για δικό μου θέμα μέσα σε 2 μέρες ειχε διαβιβαστει η αναφορά στον εισαγγελέα. Με αμαξι την πήγαν κ την έδωσαν χέρι με χέρι.

Σορρυ για μερικά σόκιν σημεία αλλα εχω νευριάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Υπαρχουν περιστατικα που ο θυτης καταβάλει στο θυμα μια πολυ καλη χρηματικη αποζημίωση ωστε να αποφυγει την δικη (μεγαλυτερη ποινη ) και την φυλακη φυσικα .Κοινός τα βρισκουν εξωδικαστηκα με λιγα λογια ..

Σε αυτες τις περιπτωσεις το ονομα του θύτη μενει στην αφάνεια δινοντας του ετσι ουσιαστικη καλυψη ωστε να πραξει κατι αναλογο σε εναν άλλο υποψήφιο θυμα που δεν γνωριζει το παρελθον του .
Οποτε συμφωνεις στην τήρηση της ανωνυμίας σε τέτοιες ειδικές περιπτώσεις ?

Σου χρωστάω μια απάντηση εδώ. Αυτό που λες μπορεί να εφαρμοστεί για κάθε είδους έγκλημα. Να βγάλουμε στα μανταλάκια κάποιον υπόδικο για χειροδικία; κάποιον για συκοφαντική δυσφήμιση; κάποιον για εξύβριση; Τέτοιου είδους μηνύσεις και αγωγές συμβαίνουν κάθε μέρα. Όταν κάθε μία από αυτές μπαίνει κάτω από το μικροσκόπιο της διαπόμπευσης υποβαθμίζεται ο ίδιος ο ρόλος της δικαιοσύνης.

Υποτίθεται πως ο μισός ρόλος του ποινικού συστήματος είναι ο σωφρονισμός. να υπερασπίζεσαι το δικαίωμα του καθενός να επανορθώσει για τις πράξεις του και να επανενταχθεί στην κοινωνία. Όταν βγάζεις τα στοιχεία του άλλου σε όλη τη χώρα αυτό πάει στα σκουπίδια. Τον ρόλο αυτού που αναφέρεις στις περισσότερες καθημερινές υποθέσεις τον παίζει η αστυνομία όχι το twitter. Η αστυνομία αναλαμβάνει να ψάξει τις επαφές του κατηγορούμενου, να ενημερώσει τον κόσμο που εκείνη κρίνει αναγκαίο και να συγκεντρώσει κάθε επιπλέον καταγγελία στο ίδιο πρόσωπο. Το twitter βοηθά να ασκήσεις πίεση για να γίνει η αρχή, δεν είναι μπάτσος. Και το twitter είναι πάντα η τελευταία γραμμή άμυνας, σε περιπτώσεις όπου γνωρίζουμε πως μόνο με μαζική πίεση θα αποδοθεί δικαιοσύνη και πάντα εις βάρος του θύματος.

Μήπως ξεχνάμε το αντίκτυπο που έχει αυτού του είδους η δημοσιότητα στην 24χρονη αυτή τη στιγμή έχοντας το κάθε κωλοκάναλο να ανεβάζει τη φάτσα της και να μιλά για την προσωπική της ζωή; Η Τούνη και η κάθε Τούνη μπορεί να το απολαμβάνει και ίσως να κερδίζει κάτι από αυτό, για τον κάθε καθημερινό άνθρωπο όμως μόνο καλό δεν είναι. Οπότε ας σκεφτούμε λίγο ποιον ωφελεί πραγματικά όλη αυτή η δημοσιότητα στη τελική και τι είδους σκοπιμότητες μπορεί να κουβαλά κάποιος για να την επιδιώκει.

Το επιχείρημα της προστασίας του κοινού καλού χρησιμοποίησε και ο Χρυσοχοϊδης το 2012 για να δώσει τα ονόματα εκείνων των οροθετικών στη φόρα. Είμαστε υπέρ αυτής της αντιμετώπισης;

Φυσικά και το θέμα ειναι ο βιασμος. Ωστοσο πρωτα πρεπει να αποδειχθει οτι ηταν βιασμος οντως. Το μονο που το δειχνει αυτο επισημα ειναι ο ισχυρισμος της Γεωργιας προς το παρον. Στον αντιποδα, ο κατηγορουμενος λεει οτι υπηρξε σεξουαλικη επαφη αλλα ηταν με συναινεση. Οπότε μεχρι να αποδειχθει κατι, το ορθοτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να εικαζουμε και να λεμε το τι πιστευουμε πως εγινε και γιατί, οχι να λεμε με σιγουρια ότι εγινε το ταδε. Δεν ειμαστε ουτε αστυνομια ουτε δικαστηριο, δεν εχουμε ολα τα στοιχεια στα χερια μας.

και οι τοξικολογικές που έγιναν πριν 2 μέρες

Δικαστής δεν είναι κανένας εδώ, αλλά συνήθως όταν κάποιος/α ξυπνά σε χώρο που δεν αναγνωρίζει γεμάτος μελανιές με το βρακί πεταμένο στο πάτωμα και με ναρκωτικά στο αίμα του ε, μιλάμε για βιασμό. Οπότε μια χαρά θα λεγα πως έχει αποδειχθεί για οποιονδήποτε δεν είναι εισαγγελέας ή κολλητός του Λεβέντη.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σου χρωστάω μια απάντηση εδώ. Αυτό που λες μπορεί να εφαρμοστεί για κάθε είδους έγκλημα. Να βγάλουμε στα μανταλάκια κάποιον υπόδικο για χειροδικία; κάποιον για συκοφαντική δυσφήμιση; κάποιον για εξύβριση; Τέτοιου είδους μηνύσεις και αγωγές συμβαίνουν κάθε μέρα. Όταν κάθε μία από αυτές μπαίνει κάτω από το μικροσκόπιο της διαπόμπευσης υποβαθμίζεται ο ίδιος ο ρόλος της δικαιοσύνης.
Ο ρόλος της δικαιοσύνης είναι αδιάβλητος ή τουλάχιστον έτσι πρεπει να ειναι και φυσικά όλες οι υποθέσεις δεν μπαίνουν σε κοινό παρονομαστή!
Υποτίθεται πως ο μισός ρόλος του ποινικού συστήματος είναι ο σωφρονισμός. να υπερασπίζεσαι το δικαίωμα του καθενός να επανορθώσει για τις πράξεις του και να επανενταχθεί στην κοινωνία. Όταν βγάζεις τα στοιχεία του άλλου σε όλη τη χώρα αυτό πάει στα σκουπίδια. Τον ρόλο αυτού που αναφέρεις στις περισσότερες καθημερινές υποθέσεις τον παίζει η αστυνομία όχι το twitter. Η αστυνομία αναλαμβάνει να ψάξει τις επαφές του κατηγορούμενου, να ενημερώσει τον κόσμο που εκείνη κρίνει αναγκαίο και να συγκεντρώσει κάθε επιπλέον καταγγελία στο ίδιο πρόσωπο. Το twitter βοηθά να ασκήσεις πίεση για να γίνει η αρχή, δεν είναι μπάτσος. Και το twitter είναι πάντα η τελευταία γραμμή άμυνας, σε περιπτώσεις όπου γνωρίζουμε πως μόνο με μαζική πίεση θα αποδοθεί δικαιοσύνη και πάντα εις βάρος του θύματος.
Ποτέ δεν συσχετισα κάτι τέτοιο και ούτε φυσικά υποβαθμιζουμε τον ρόλο της αστυνομίας!
Μήπως ξεχνάμε το αντίκτυπο που έχει αυτού του είδους η δημοσιότητα στην 24χρονη αυτή τη στιγμή έχοντας το κάθε κωλοκάναλο να ανεβάζει τη φάτσα της και να μιλά για την προσωπική της ζωή;
Ο μόνος λόγος που το έκανε ήταν για να την δουν οι άνθρωποι που ήταν στο πάρτι και να καταθέσουν τα όσα λέει.
Τώρα αν το κάθε κωλοκάναλο όπως σωστά λες κάνει κάτι τέτοιο ή ο κάθε βλακακος θα πει το οτιδήποτε κρίνοντας μόνο από την εικόνα της και αρχίζει την ανακριτικη ερευνα θαρρείς και ειναι δικαστικό όργανο, οκ βρίσκεις σωστό να απολογηθούμε όλοι εμείς γι αυτούς ή να σταματήσει η κοπέλα την προσπάθεια της να αποδείξει το δίκιο της ?

Άλλωστε ήταν καθαρά επιλογή της και νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο πλέον πως αν όλοι εμείς αρχίζουμε και βουλώνουν τα στόματα όλων αυτών που τολμούν και την προσβάλουν πίστεψε με το μόνο έδαφος που θα βρίσκουν να τα λένε αυτά θα είναι ή στη γυναίκα τους ή στην μάνα τους..
Την κοινωνίας και τα κανάλια μην ξεχνάς εμείς οι ίδιοι τους δίνουμε δύναμη....

Οπότε αντί να κρινουμε τα δικαιώματα που εμείς οι ίδιοι δίνουμε με το να τους ανεχόμαστε ας δείξουμε πως πραγματικά είμαστε δίπλα σε αυτή την κοπελα χωρίς να κάνουμε τους δικαστές !
Η Τούνη και η κάθε Τούνη μπορεί να το απολαμβάνει και ίσως να κερδίζει κάτι από αυτό, για τον κάθε καθημερινό άνθρωπο όμως μόνο καλό δεν είναι. Οπότε ας σκεφτούμε λίγο ποιον ωφελεί πραγματικά όλη αυτή η δημοσιότητα στη τελική και τι είδους σκοπιμότητες μπορεί να κουβαλά κάποιος για να την επιδιώκει.
Εδώ είναι μια τελείως άλλη υπόθεση..
Η δημοσιότητα σίγουρα δεν αποσκοπεί στην ανεύρεση μαρτύρων που θα ενισχύσει ακόμα πιο πολυ τα λεγόμενα της εφόσον όπως προείπα υπάρχουν ακόμα εμετικοι χαρακτήρες που ρίχνουν ακόμα ευθύνες σε μια κοπέλα γιατί ήταν ντυμένη έτσι ή γιατί 3 ώρα δεν ήταν σπίτι της και ήταν σε ένα ξενοδοχείο...

Άλλωστε ειναι ξεκάθαρες δύο διαφορετικές υποθέσεις, η μία ειναι καθαρός βιασμός και ή άλλη ειναι η διέρευση ενός revenge porn..
Νομίζω και νομικά αντιμετωπιζεται διαφορετικά κάτι τέτοιο...
Το επιχείρημα της προστασίας του κοινού καλού χρησιμοποίησε και ο Χρυσοχοϊδης το 2012 για να δώσει τα ονόματα εκείνων των οροθετικών στη φόρα. Είμαστε υπέρ αυτής της αντιμετώπισης;
Όλες οι περιπτώσεις ειπαμε δεν είναι ίδιες. Σαφώς και σε μερικές δεν θα πρεπει να υπάρχει εφόσον αντιλαμβανεσαι και εσύ με το παράδειγμα που μου έφερες ότι σε κάτι τέτοιο θα μιλούσαμε καθαρά για ανθρωποφαγια...
Στην περιπτώσεις της τουνη η της Γεωργίας ξεκάθαρα είμαι υπέρ στην δημοσιοποιηση των προσωπικών στοιχείων !
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Απο οτι φαίνεται άργησαν. Αλλα δεν μπορω να σου πω εγω τι οφείλει καθένας και τι όχι. Εγω ξέρω μονο τι οφείλω εγω με τις αρχές που έχω μεγαλώσει. Αυτο δεν καταλαβαινουν εδω στα διάφορα θρέντ.

Εγω ξέρω επισης πως δεν ζούμε σε κόσμο αγγελικά πλασμένο και πως κυκλοφορεί κακός κόσμος αναμεσά μας. Ουτε θα κάθομαι να παπαγαλίζω συνεχώς τα ιδια και τα ίδια. Και οσοι δεν τα παπαγαλίσουν μαζι με μένα ειναι πλυντήρια - σεξιστές κτλπ, ολα αυτα ειναι ανουσιες κουβέντες εδω το θέμα ειναι πως ένας άνθρωπος έπαθε κακό απο οτι φαίνεται. Τα αλλα θα τα πουμε σε 1-2 θρέντ να κερδισουμε κ μερικές εντυπώσεις κ μετά ο καθενας θα συνεχισει τη ζωή του.

Εγω είπα αν ήμουν μπαμπάς της 17χρονης δεν θα άφηνα 2 κοπελες να τριγυρίζουν μόνες τους με αλήτες σε ξενοδοχεία και σε πριβέ πάρτι με κόκες και βίζιτες ολα αυτα τα άτομα που κινουνται στη ζώνη του λυκόφωτος (δεν μιλάμε για εναν άντρα που απλα καλέι ενα κοριτσι βίζιτα σε ενα ξενοδοχειο με τη θεληση τους και οι 2 να κάνουν το γουστο τους - αυτα ολοι τα έχουμε κάνει σχεδόν και είμασταν και κυριοι) εδω μιλαμε για αληθινά χοντρες ιστορίες, μιλάμε για κοκες, βιζιτες , μαστροπειες , βιντεάκια και βιντεοσκοπήσεις , εκβιασμους κτλπ. Ημουν σαφής. Απο αλήτες και κακοποιούς δεν θα ζητήσω εγω ευθύνες θα ζητήσουν τα δικαστήρια. Απο εκει κ πέρα θα πηγαινα στο ξενοδοχείο και θα τις ειχα πάρει κ τις δύο.

Οπως ειπε και μια κοπέλα στο αλήθειες με τη Ζήνα "η φιλη μου με έσωσε οταν με πήρε σπίτι της" προς εκπληξη μου το διαβασα πριν λιγο κ ικανοποιηθηκα γιατι αυτη τη προταση εγραψα κ εγω απο χθές. Γιατι χαίρομαι όταν δίνω λύσεις κ έχω αποτέλεσμα.

Θα πηγαινα λοιπον απο το ξενοδοχειο κ άμα ειχε τα κότσια ο ξενοδοχος ας μην τις έφερνε και τις δύο κάτω. Να δεις τι φασαρια θα γινοτανε. Δεν θα είχα να μιλήσω εγω με τους πιτσιρικάδες ... εγω με τον ξενοδόχο θα μιλαγα. Με πιτσιρικάδες και με οποιον και όποιον δεν μιλάω. Λοιπον πάμε να τις φέρουμε σε παρακλαώ θα του πώ κ ελα κ εσύ μαζί.

Και μολις έμπαιναν αυτες στο αμάξι θα τους έλεγα οτι δεν θα ξανα πουν ούτε γειά σε αυτους τους ανθρώπους. Θα βρείτε σοβαρά παιδιά να κάνετε παρέα. Αυτοι οι άνθρωποι δεν έχουν να σας προσφέρουν τίποτα.

Αλλα ειπα πρέπει να υπάρχει κ ένας πατέρας να επέμβει. Αυτο ειναι το βασικό οτι αυτες οι κοπέλες δεν έχουν γονεις ειναι παρατημένες και ευάλωτες. Αυτες ειναι οι δικές μου οι λύσεις άμεσες. Δεν θα κάτσω να κλαιω τη μοίρα μου κ να βριζω τον πούστη γιατι ειναι πούστης μια ζωη έτσι θα ειναι αυτο ειναι το σκαρί του , θα τον αναλάβουν τα δικαστηρια εγω θέλω να προλάβω το κακό. Και οταν ήταν για δικό μου θέμα μέσα σε 2 μέρες ειχε διαβιβαστει η αναφορά στον εισαγγελέα. Με αμαξι την πήγαν κ την έδωσαν χέρι με χέρι.

Σορρυ για μερικά σόκιν σημεία αλλα εχω νευριάσει.
Η γνώμη μας, δεν μπορεί να θίγει εδώ μέσα όλους και όλα.
Το θέμα, μας ξεπερνά ακόμα και στην φαντασία κάποιους.
Τα λέω αυτά, γιατι ακούω κάτι να εμπλέκει και Κύπρο.
Δηλαδή, το θέμα παίρνει διαστάσεις.
Στην ερώτηση, πόσο μεγάλες;
θα πω, πώς γίνεται εγώ να απαντήσω;
Με ποιες πληροφορίες θα τολμήσω να πω μία γνώμη η οποία, κινδυνεύει να χαρακτηριστεί απο ελαφρότητα και μέχρι βλακεία, δίχως να έχουν βγάλει ασφαλή συμπεράσματα όσοι φορείς θα εμπλακούν.
Καλό είναι να σκοτώνουμε τον περισσευούμενο χρόνο μας σε θέματα ελαφριά, αλλά σε αυτό το θέμα, είναι πολύ εύκολο να γίνουμε κυρα Κατινίτσες.
Η νεαρή, έχει ελκύσει την συμπάθεια μας. Και με αυτό θα σταματήσω την επέκταση, εν αναμονή εξελίξεων.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,964 μηνύματα.

Αυτα περι πανδημίας θα έλεγα κ εγω στον ξενοδόχο και θα μου έφερνε κάτω τις κοπέλες σαν τη κότα. Φέρε κάτω τις κοπελες κ γρηγορα δεν έχω χρόνο για χάσιμο και φιλοσοφίες αλλιώς θα πλακώσουν εδω μέσα οι οι φίλοι μας οι μπάτσοι θα του έλεγα κ θα χεις μπλεξίματα. Την κοπέλα που ειναι 17 χρονων την έλεγξες πριν μπει μέσα ; είναι ανήλικη! Βλέπεις ειμαι σωστός θα φύγω χωρις φασαρίες. Ωραίος ο Μάκης ! Μέσα στο μυαλό μου ειναι :D

Καλα γράφει ρε... ο άλλος πηγε να το παιξει σχολαστικός σε εναν εργαζομενο που κατεβασε λίγο τη μάσκα του για να φάει !!!!!! ελεος εγω αν ήμουν επικεφαλης τους στο κλιμάκιο ελεγχων θα τους έλεγα μην ασχολειστε πα να φύγουμε δεν υπάρχει τιποτα το σοβαρό εδώ. Γενικα δεν μ αρεσουν οι αχρειαστα σχολαστικοί. Τους θεωρώ ηλίθιους σε γενικές γραμμές. Επισης δεν μ αρεσουν αυτοι που παπαγαλιζουν άκριτα ορισμένα τσιτάτα για να φαίνονται κούλ σε παρέες και κλικες :P

Ο δέ τυπάκος που στέλνει συνεχώς μηνύματα στη κοπέλα ηταν αχρείαστα πιεστικός. Θα έπρεπε να της πεί πως αν ζαλίζεται κ ειναι πιωμένη να μην έρθει. Εγω αυτο θα της έγραφα. Κάτσε σπιτι θα της έλεγα κ ξεκουράσου κ θα τελειωνε εκεί.

Ντέβιλ ένας μαυρος πανθηρας γκάνγκστερ με κοστούμι. Ανα πάσα στιγμή έτοιμος για αποστολές παντός τύπου :) (αναφέρομαι στο 1ο σκέλος του πόστ μου)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
image.ashx.jpg

:confused:Βρε παιδιά βγάζει κανείς άκρη από τη στιχομυθία;
Τι βαφές να φέρει (κομμωτήριο πήγαινε; ) και τι ναργιλέδες; (που τελικά δεν ήταν ανάγκη να φέρει, γιατί είχαν).:scratchhead:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Παιδια έχετε μπερδευτει. Εσεις μιλάτε για εναν βιασμό που είστε σιγουροι οτι έγινε. Απο που είστε σιγουροι ; ακομη ειμαστε στη φάση της προανάκρισης. Αν όντως έγινε δεν υπάρχει καμια ευθύνη στο θύμα που βρέθηκε στη λάθος μέρα τη λάθος στιγμή με το λάθος άνθρωπο, μη μου το ξαναγράψετε αυτό το ξέρω ήδη.

Οσο ξέρουμε οτι έγινε άλλο τοσο μπορουμε να ξέρουμε οτι δεν έγινε. Διακρινω έλλειψη ψυχραιμιας η οποια σιγουρα δεν θα βοηθούσε ουτε τις αρχές να κάνουν τη δουλειά τους. Με το αααα και το ουυυυ θα σας σφάξω κουφαλες δεν βγαινουν αποφάσεις δικαστηριου. Εσυ θα βγεις εκτος αιθουσας για να ηρεμήσεις.

Οι ερωτησεις λοιπον αυτες στα πλαισια της δικαστικής διαδικασιας θα ειχαν ως στοχο να εξακριβώσουν το τι έγινε. Και αν έγινε ο βιασμος, ο βιαστης λέεγται φερομενος στις φυλάδες δεν λέγεται βιαστής. Την εχεις δει αυτη τη λεπτομέρεια ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εισαι σιγουρη οτι τη βιασαν κ τη νάρκωσαν πριν γινει το δικαστηριο κ βγουν οι τοξικολογικες ; απο που ;

πές μου κ εμένα αν θές να σιγουρευτω γιατι ειμαι σε μια ηλικια που δεν μπορω να πιστεύω οτι μου λένε.

Καταλαβαίνω τι θες να πεις, όμως ακριβώς επειδή δεν ήμασταν εκεί να δούμε τι έγινε και δεν έχει δικαστεί η υπόθεση ακόμη για να συλλεγούν κι εξεταστούν όλα τα στοιχεία, έχουμε 3 επιλογές: Είτε να πιστέψουμε τον λόγο της Γιωργίας και της κάθε Γιωργίας εκεί έξω και να της δώσουμε τη στήριξή μας, είτε να πούμε ότι η ιστορία της δε μας πείθει και το θέμα "βρωμάει", είτε να κάτσουμε σε μια γωνία σιωπηλοί και να περιμένουμε τις εξελίξεις.

Σκέψου όμως ότι για κάθε ψευδή καταγγελία βιασμού που γίνεται, υπάρχουν τουλάχιστον άλλες 1000 πραγματικές περιπτώσεις που δεν καταγγέλλονται ποτέ, κι ακόμη κι όταν καταγγελλονται τις περισσότερες φορές ο δράστης τη γλιτώνει. Αν υπάρχει στήριξη προς την κοπέλα, θα βγουν να μιλήσουν κι άλλες κι ίσως το σύστημα "ξυπνήσει" κι αρχίσει να αποδίδεται δικαιοσύνη σε περισσότερα θύματα. Αν καθόμαστε όλοι και το παίζουμε δικαστές του διαδικτύου ρωτώντας γιατί πήγε, γιατί δέχτηκε τα κερασματα, γιατί δε ζήτησε βοήθεια απ τις φίλες της, γιατί ξαναγύρισε στο ξενοδοχείο και πάει λέγοντας, τότε περνάει υποσυνείδητα στις κοπέλες ένα πολύ νοσηρό κι επικίνδυνο σκεπτικό, αυτό του "ξέφυγα, άρα μήπως έφταιγα γι' αυτό που μου συνέβη;". Δεν είναι τόσο αθώες απορίες αυτές.

Να το θέσω απλά, εάν μου συνέβαινε κάποιο παρόμοιο περιστατικό (ο μη γένοιτο), θα πήγαινα πολύ πιο εύκολα να μιλήσω στη Σοφία ή τον Ηλία ή οποιονδήποτε μου δείξει απευθείας κατανόηση, παρά σε κάποιον που θέλει να πάρει τον ρόλο του ανακριτή και να πρέπει να τον πείσω πρώτα ότι λέω αλήθεια γι' αυτό που μου συνέβη. Δες και αυτό, ειδικά στο σημείο κοντά στο δέκατο λεπτό:


Για να καταλάβεις γιατί είναι σημαντικό να πιστεύουμε και να προστατεύουμε τους ανθρώπους που ζητούν βοήθεια και δικαίωση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 94097
:confused:Βρε παιδιά βγάζει κανείς άκρη από τη στιχομυθία;
Τι βαφές να φέρει (κομμωτήριο πήγαινε; ) και τι ναργιλέδες; (που τελικά δεν ήταν ανάγκη να φέρει, γιατί είχαν).:scratchhead:

Ήθελε να πει "τι να φέρω" κι έγραψε καταλαθος κάτι άλλο που η αυτόματη διόρθωση το έκανε "βαφές". Το ν και το β είναι δίπλα δίπλα.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας τοποθετηθώ και για το ξενοδοχείο λοιπόν καθαρά με την εμπειρία που έχω και όχι με την φανταστική "λογική " σκέψη ορισμένων κατόπιν εορτής και φυσικά με άπλετο χρόνο να σκεφτούν πως θα παρουσιάσουν μια συμπεριφορά εφόσον δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα...

Έχω μείνει ουκ ολίγες φορές σε αυτό το ξενοδοχείο εφόσον επιλέγεται από τις εταιρεία μας για τις ετήσιες συνεδριάσεις της ..

Όσες φορές και να μείναμε δεν αντιλήφθηκαμε το παραμικρό από το οτιδήποτε που τωρα πλέον έρχονται όλοι κατόπιν εορτής και κάνουν τα μεγάλα λαγωνικά..

Κάμερες υπάρχουν οπου το επιτρέπει η νομοθεσία και μάλιστα οι κάμερες λειτουργούν κανονικοτητα ,είναι σύγχρονες εφόσον έχουμε υλικό κάθε φορά από τα συνέδρια μας και αυτή την δυνατότητα μας την καλύπτει το ξενοδοχείο με την κατάλληλη αίθουσα που διαθέτει..
Τώρα αν έχει μόνο εκεί είναι άλλο θέμα..
Κάμερες σε δωμάτια και διαδρόμους απαγορεύεται να υπάρχουν και ειναι αστειο να μιλάμε για κάτι τέτοιο..

Το να φύγω εγώ από το δωμάτιο μου και να πάω σε δωμάτιο ακόμα και αλλού ορόφου ειναι το μόνο εύκολο χωρίς να με πάρει χαμπάρι κανένας εφόσον ξέρω που επιτρέπουν ται καμερες και που όχι ...


Πέραν λοιπόν όλων αυτών ,ο κόσμος που κυκλοφορεί εκεί μέσα δεν σου δίνει το δικαιωμα να ασχοληθείς με αυτόν ΕΚΤΟΣ και αν πας υποψιασμένος ή για άλλο σκοπό.
Ποτε τις φορές που μέναμε εκεί δεν είδαμε ούτε στους διαδρόμους ούτε στις κοινές αίθουσες του ξενοδοχείου καμία τέτοια συμπεριφορά που να σε βάλει σε υποψία ότι κάτι παίζει εδώ μέσα..
Οπότε κάλλιστα μπορεί να συνέβησαν όλα αυτά και κανένας να μην έχει πάρει χαμπάρι τίποτε απολύτως..

Από θέμα ηρεμίας και ησυχίας δεν το συζητάμε..έχω πάει σε ουκ ολίγα ξενοδοχεία και ειβαι ένα από τα καλύτερα και δεν ακούγεται το παραμικρό από ότι μπορεί να σε ενοχλήσει..

Όλα αυτά τα λεω μονο και μόνο για να καταρριφθουν σενάρια για το πως θα λειτουργούσε ένας άσχετος και δεν λειτούργησε η κοπέλα και η κάθε κοπέλα ...

Το ενδεχόμενο και μόνο όταν όλα αυτά περάσουν και μείνει η κοπέλα και διαβάζει όλες αυτές τις παπαρολογιες είναι να περάσει από το μυαλό της η ιδέα "ρε συ μήπως εγώ έφταιξα τελικά? Μήπως είμαι χαζή και δεν καταλαβαίνω τίποτα? "

Ειλικρινά φτάνει ρε σεις γιατί δεν υπάρχει κοπέλα που να έχει υποστεί βιασμό και να μην έχει κάνει και αυτή την σκέψη..
Σε μερικές όμως αυτή η σκέψη "μήπως τελικά έφταιγα και εγώ ή το προκάλεσα και εγώ " τους ακολουθεί για πάντα στην ζωή τους γιατί πολυ απλά υπάρχουν όλοι αυτοί εκεί έξω που υπογείως πλέον θέλοντας και μόνο να ενισχύσουν το εγώ τους και δήθεν μια παλιό φυλλάδα σαν έγκυρη και έξυπνη καλλιεργούν αισθήματα ενοχικοτητας και ενοχης σε μια κοπέλα που σίγουρα ΔΕΝ έφταιγε ΠΟΥΘΕΝΑ σε όλο αυτό..

Λυπάμαι αλλά και αυτό θέμα έχει καταντήσει εμετικό πλέον στο σχολιασμό και σίγουρα όταν καποιοι δεν ειναι σε θέση να κάνουν μονο κάποιες κοινωνικές συζητήσεις και όχι επιβεβαίωση του εγβ τους να μην το ανοίγουν το ρημάδι τους γιατί ειναι υπεύθυνοι για τα ενοχικα αισθήματα που προκαλούν στο θύμα..

Με πολύ σεβασμό και όσο ποιο ευγενικά μπορώ να πω είναι σκαστε ποια ,βουλωστε το γιατί αυτά που λέγονται ειναι ικανά μια κοπέλα να την φτάσουν στην αυτοχειρία....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

View attachment 94097
:confused:Βρε παιδιά βγάζει κανείς άκρη από τη στιχομυθία;
Τι βαφές να φέρει (κομμωτήριο πήγαινε; ) και τι ναργιλέδες; (που τελικά δεν ήταν ανάγκη να φέρει, γιατί είχαν).:scratchhead:
Τι θες να φέρω είναι..
Ο δαίμονας του πληκτρολόγιο και εδώ έκανε την εμφανιση του ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top