Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Πουθενά δεν εξέφρασα μισανδρισμό.

Αυτα που διαβαζω αναφερονται σε εσωτερικευμενο μισανδρισμό....

αντε να αρχισω κ εγω τις αρλουμπες να δουμε αν θα βγαλουμε ακρη.

Νεες κοπελες γράφετε τέτοια. Μη περιμενεις να προκοψεις με τέτοιες ιδεες εσυ και άλλες εδω μέσα. Στο λέω φιλικά. Καποια στιγμη θα βγειτε απο το φορουμ.

Ειναι τραγικο να βασιζεσαι στο οτι κάποια επειδη ειναι γυναικα και καταγγελει εχει κ δικιο κ τη πιστευεις τυφλα ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΑ.

Τελος φευγω βαρεθηκα. Γραψτε οτι θελετε. Τι με νοιαζει
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξέρεις την έννοια του μισανδρισμού για να μου την πετάξεις έτσι;
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Πάντως εγώ το πάω με τη λογική (τη δική μου έστω) και όχι με την ταύτιση με εκπροσώπους του φίλου μου (όπως οι άνδρες του τουίτερ).
Αν κάποιες δηλαδή κατηγορούσαν για παρενόχληση κάποιον που πάει για δήμαρχος δε θα ήμουν απόλυτη γιατί δε θα απέκλεια το ενδεχόμενο οι τύπισσες να είναι βαλτές από πολιτικούς αντιπάλους, αλλά εδώ η κοπέλα μάλλον έχει δίκιο.
Δεν έχουμε κάτι με τους άνδρες και δεν πρέπει και αυτοί να το παίρνουν προσωπικά. Στο black lifes matter θα έπρεπε να θιχτώ επειδή είμαι λευκή; Λίγο μακρινό το παράδειγμα αλλά πιάνετε το νόημα.
Όταν είχαν γίνει οι καταγγελίες από διάφορες διάσημες γυναίκες που μάλιστα χρόνια στο χώρο τους ήταν αξιοπρεπέστατες πολλοί βγαίναν και τις βρίζανε. Πολύ άδικο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειναι τραγικο να βασιζεσαι στο οτι κάποια επειδη ειναι γυναικα και καταγγελει εχει κ δικιο κ τη πιστευεις τυφλα ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΡΙΣΜΑ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΑ.
Devil, και άνδρας να βιαζόταν, από άνδρα ή γυναίκα αντίστοιχα, πάλι μαζί του θα ήμουν. Δεν με ενδιαφέρει ότι είναι γυναίκα, με ενδιαφέρει ο βιασμός.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Για να βγει τόσο απόλυτη απόφαση πάει να πει ότι στο δικαστήριο αποδείχτηκε βάση μαρτυριών και στοιχείων ότι η γεωργία Μπίκα έκανε καταγγελία ψευδώς και με δόλο.

Φυλετική αλληλεγγύη, μάτια που λένε την αλήθεια και λοιποί συναισθηματισμοί δεν έχουν καμία επαφή με την λογική και τον τρόπο λειτουργίας της δικαιοσύνης.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Πάντως εγώ το πάω με τη λογική (τη δική μου έστω) και όχι με την ταύτιση με εκπροσώπους του φίλου μου (όπως οι άνδρες του τουίτερ).
Αν κάποιες δηλαδή κατηγορούσαν για παρενόχληση κάποιον που πάει για δήμαρχος δε θα ήμουν απόλυτη γιατί δε θα απέκλεια το ενδεχόμενο οι τύπισσες να είναι βαλτές από πολιτικούς αντιπάλους, αλλά εδώ η κοπέλα μάλλον έχει δίκιο.
Δεν έχουμε κάτι με τους άνδρες και δεν πρέπει και αυτοί να το παίρνουν προσωπικά. Στο black lifes matter θα έπρεπε να θιχτώ επειδή είμαι λευκή; Λίγο μακρινό το παράδειγμα αλλά πιάνετε το νόημα.
Όταν είχαν γίνει οι καταγγελίες από διάφορες διάσημες γυναίκες που μάλιστα χρόνια στο χώρο τους ήταν αξιοπρεπέστατες πολλοί βγαίναν και τις βρίζανε. Πολύ άδικο.

Εκεινο που προσπαθουμε να εξηγησουμε ειναι πως οταν δεν ξέρουμε κανεναν απο τους δυο... ουτε αυτους ουτε αυτην και υπάρχει ομως πορισμα ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ.... ε θα στηριχτω στο πορισμα του εισαγγελέα. Που λεει οτι αυτη κατασκευασε με δολο μια σκευωρια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φυλετική αλληλεγγύη, μάτια που λένε την αλήθεια και λοιποί συναισθηματισμοί δεν έχουν καμία επαφή με την λογική και τον τρόπο λειτουργίας της δικαιοσύνης.

Αυτο ακριβως...

αυτα ειναι για τον Σωρρα. Ζουν αναμεσα μας... Ιλλουμινατι κτλπ
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όταν μιλάμε για τέτοιες πλάτες λυπάμαι αλλά δεν υπάρχει καμία απόδειξη! Εδώ κάλυπταν επί 20+ χρόνια τον κάθε Φιλιππίδη και τον κάθε Λιγνάδη, δεν θα καλύψουν αυτούς? Πραγματικά απορώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πραγματικά μπαίνω στην θέση της Γεωργίας και της κάθε Γεωργίας και πονάει ακόμα περισσότερο. Να έχει μάθει όλη η Ελλάδα το πρόσωπο και το όνομα σου και να σε χλευάζει, να σε αμφισβητεί, να σε βρίζει επειδή "τόλμησες" να κατηγορήσεις τα πλουσιόπαιδα της συμφοράς! Αυτό το μέλλον ονειρευόμαστε ως κοινωνία? Να μας κακοποιούν και να φοβόμαστε/ντρεπόμαστε να το πούμε για να μη μας κατηγορήσουν? Έχουμε αποτύχει παταγωδώς
Αυτός που κατηγορεί πρέπει να βρει αποδείξεις και όχι το αντίστροφο. Κάλλιστα θα μπορούσε να γίνει fake καταγγελίες για φήμη και χρήματα. Από τις στιγμή που μάρτυρες τους αθωώνουν δεν μπορούν να κάνουν και τίποτα οι δικαστές και θα είναι ευχαριστημένη αν πληρώσει μόνο τη δίκη.

Για μένα το παιχνίδι το έχασε όταν πήγε στο Τριανταφυλόπουλο.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εκεινο που προσπαθουμε να εξηγησουμε ειναι πως οταν δεν ξέρουμε κανεναν απο τους δυο... ουτε αυτους ουτε αυτην και υπάρχει ομως πορισμα ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ.... ε θα στηριχτω στο πορισμα του εισαγγελέα. Που λεει οτι αυτη κατασκευασε με δολο μια σκευωρια.

Αν η καταγγελία είχε να κάνει με κάποιον που δεν είχε τόση οικονομική δύναμη και εγώ στο πόρισμα του εισαγγελέα θα στηριζόμουν.
Είναι και το ζήτημα των εξετάσεων που μου είναι αδύνατο να το προσπεράσω έτσι.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Devil, και άνδρας να βιαζόταν, από άνδρα ή γυναίκα αντίστοιχα, πάλι μαζί του θα ήμουν. Δεν με ενδιαφέρει ότι είναι γυναίκα, με ενδιαφέρει ο βιασμός.
Δλδ εγώ αν κάνω ons με την Αθηνά Ωνάση στην σουίτα της και την επόμενη μέρα την καταγγείλω ότι με βίασε ενώ οι μάρτυρες λένε το αντίθετο θα ήσουν μαζί μου?:laugh:

Οκ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Αν η καταγγελία είχε να κάνει με κάποιον που δεν είχε τόση οικονομική δύναμη και εγώ στο πόρισμα του εισαγγελέα θα στηριζόμουν.
Είναι και το ζήτημα των εξετάσεων που μου είναι αδύνατο να το προσπεράσω έτσι.

Κοιτα οι τυποι αυτοι ως πλουσιοι ειναι καλοί στοχοι για μια αδιστακτη τυπισσα θα τους έπαιρνε πολλα λεφτά μετά στο αστικο κομμάτι. Το αποκλειεις ;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Αυτα που διαβαζω αναφερονται σε εσωτερικευμενο μισανδρισμό...
Δεν υπάρχει κανένας μισανδρισμός από μεριάς μου ούτε από τις άλλες κοπέλες που γράφουν στο θέμα! Και στην υπόθεση Λιγνάδη με τα θύματα είμαι που είναι άντρες! Είδες ότι δεν στέκουν αυτά που λες? Εγώ πάντα είμαι με το θύμα, είτε είναι άντρας είτε είναι γυναίκα!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας μισανδρισμός από μεριάς μου ούτε από τις άλλες κοπέλες που γράφουν στο θέμα! Και στην υπόθεση Λιγνάδη με τα θύματα είμαι που είναι άντρες! Είδες ότι δεν στέκουν αυτά που λες? Εγώ πάντα είμαι με το θύμα, είτε είναι άντρας είτε είναι γυναίκα!

Αυτα που λές εσυ δεν στέκουν... δεν εισαι με το θύμα εισαι με το φερομενο ως θυμα.

Αν υπηρχε τροπος με αυτα που γράφεις θα αρχισες να παιρνεις κεφαλια μονο που γινοταν μια καταγγελια επειδη εσυ εισαι με το θύμα χωρις να εξετασεις πρωτα αν το θυμα ψευδεται ή οχι.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν την υποστηρίζω επειδή είναι γυναίκα αλλά επειδή είναι πασιφανης η αλήθεια . Τόσα στοιχεία υπέρ της + η κοινωνικοοικονομικη θέση των κατηγορουμένων.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Κοιτα οι τυποι αυτοι ως πλουσιοι ειναι καλοί στοχοι για μια αδιστακτη τυπισσα θα τους έπαιρνε πολλα λεφτά μετά στο αστικο κομμάτι. Το αποκλειεις ;

Είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολο. Εκτός από αδίστακτη θα έπρεπε να είναι και σατανική γιατί θα έπρεπε να φροντίσει να στήσει την πλεχτάνη έτσι που να μη γυρίσει εναντίον της. Να μην είναι μια απλή κοπέλα αλλά να έχει άκρες και στηρίγματα.
Αν ήταν πιο απλό θα μας απασχολούσαν κάθε μέρα τέτοιες υποθέσεις. Δεν είναι λίγες/λίγοι αυτοί που θέλουν χρήμα και δημοσιότητα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.
Μ'αρεσει που το να υποστηρίζεις κάποια που έπεσε θύμα όχι μόνο μερικών πλουσιόπαιδων αλλά και ολόκληρου του συστήματος που τους προσκυνάει θεωρείται μισανδρισμός.

e-steki peak time όπως έλεγε και μια ψυχή εδώ μέσα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Είναι πάρα πάρα πολύ δύσκολο. Εκτός από αδίστακτη θα έπρεπε να είναι και σατανική γιατί θα έπρεπε να φροντίσει να στήσει την πλεχτάνη έτσι που να μη γυρίσει εναντίον της. Να μην είναι μια απλή κοπέλα αλλά να έχει άκρες και στηρίγματα.
Αν ήταν πιο απλό θα μας απασχολούσαν κάθε μέρα τέτοιες υποθέσεις. Δεν είναι λίγες/λίγοι αυτοί που θέλουν χρήμα και δημοσιότητα.

Καλά. Περίμενε λιγο καιρο ακόμη και θα δεις τι θα προκύψει απο το θεμα ήδη η εισαγγελέας την εβγαλε απατεώνισσα. Ολως τυχαιως εκεινο το βραδυ δεν ειχε άλλη παρέα να βγει πήγε στο παρτυ των πλουσιων. Ωραια τακτικη εκει που φτυνουν κάποιες να γλειφουν αλλα δεν τις κάνει ανώτερες. Κοντοφθαλμη λογική ειναι αυτή. Ξαφνικα το μαθανε το συστημα κάποιες οταν πάνε και συγκαταλέγονται με πλουσιους δεν το ξέρουν.

Έκλεισε και δωμάτιο για ξεκάρφωμα. Και οταν τη ρωτησε ο υπαλληλος τι γυρευει εκει του απαντησε αποτομα οπως γραφει μεσα η δικογραφια και επανέλαβε τη πρωτη της απάντηση.

Μη παρασυρεσαι απο το καθε τρολ στο διαδικτυο που ειτε γραφει χωρις να ξέρει ειτε γραφει επειδη εχει κινητρα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ λυπάμαι την κοπέλα που με τόσα που έχει περάσει τώρα αντι να την αγκαλιάσουμε την κατηγορούμε.
Που να βρει το θάρρος να κάνει κάτι τέτοιο ήταν ράκος!!!!!
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Παιδια δεν πάει έτσι. Αποδεικνυεται οτι δεν βιάστηκε απο τους μάρτυρες και εσεις πάτε να το μηδενίσετε. Με λιγα λογια μηδενιζεις την διαδικασια επειδη δεν σε συμφέρει το αποτελεσμα.
Αποδεικνύεται από πολλές πλευρές (τοξικολογικές, ιατροδικαστικές, αντιφάσεις κ.λπ.), όχι μόνο από τις μαρτυρίες...μη δίνεις από μόνος σου τροφή στον/στην κάθε φανατισμένο/η εδώ μέσα!;)
Μ'αρεσει που το να υποστηρίζεις κάποια που έπεσε θύμα όχι μόνο μερικών πλουσιόπαιδων αλλά και ολόκληρου του συστήματος...
Μέσα σ' όλους αυτούς συμπεριλαμβάνεται και ο κύριος Ταρζάν ή όχι;:whistle:
Καλά. Περίμενε λιγο καιρο ακόμη και θα δεις τι θα προκύψει απο το θεμα ήδη η εισαγγελέας την εβγαλε απατεώνισσα. Ολως τυχαιως εκεινο το βραδυ δεν ειχε άλλη παρέα να βγει πήγε στο παρτυ των πλουσιων. Ωραια τακτικη εκει που φτυνουν κάποιες να γλειφουν αλλα δεν τις κάνει ανώτερες. Κοντοφθαλμη λογική ειναι αυτή. Ξαφνικα το μαθανε το συστημα κάποιες οταν πάνε και συγκαταλέγονται με πλουσιους δεν το ξέρουν.

Έκλεισε και δωμάτιο για ξεκάρφωμα. Και οταν τη ρωτησε ο υπαλληλος τι γυρευει εκει του απαντησε αποτομα οπως γραφει μεσα η δικογραφια και επανέλαβε τη πρωτη της απάντηση.

Μη παρασυρεσαι απο το καθε τρολ στο διαδικτυο που ειτε γραφει χωρις να ξέρει ειτε γραφει επειδη εχει κινητρα.
Εδώ τους ανέβασα το άρθρο με τις έρευνες για τους ξυλοδαρμούς κ.λπ. και κάνανε τους ψόφιους κοριούς εδώ μέσα, τι λες τώρα;:lol:
Φυλακή θα μπει στο τέλος (για να γλυτώσει ο Ζούγκλας θα «τη δώσει» λογικά) κι αυτοί ακόμη θα την υποστηρίζουν, άστο μην το ψάχνεις...
Δλδ εγώ αν κάνω ons με την Αθηνά Ωνάση στην σουίτα της και την επόμενη μέρα την καταγγείλω ότι με βίασε ενώ οι μάρτυρες λένε το αντίθετο θα ήσουν μαζί μου?:laugh:

Οκ
Αυτή έχει μείνει πανί με πανί πλέον, κακό παράδειγμα έφερες!:P
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
4 μάρτυρες που είπαν εκεινο το βράδυ πως πήγε με τη θέληση της στο δωμάτιο... επισης την επομενη ημέρα η μια που ηταν στην υποδοχη δεν την ειδε να 'εχει βγει κλαμμένη και σε κακή κατασταση
Υποθέτω αυτά τα επικαλούμαστε επειδή έρχονται σε αντίθεση με την καταγγελία της Μπίκα κι όχι επειδή το ότι πήγε αυτοβούλως σε κάποιο δωμάτιο ή ενδεχομένως δεν έμοιαζε κουρέλι φεύγοντας από αυτό συνεπάγεται ότι δεν τελέστηκε βιασμός.

Κατά τ' άλλα τα 'παμε, καθένας πιστεύει ότι θεωρεί πιθανότερο και η δικαιοσύνη/αστυνομία/όποιος είναι υπεύθυνος με την καταγγελία σε αυτό το στάδιο-δεν σκαμπάζω από νομικά, θα αποφασίσει ό,τι θέλει και it is what it is.

Όλοι θα θέλαμε η Μπίκα να μην έχει βιαστεί. Και προσωπικά, με χαρά να με πει κάποιος μίσανδρο/αφελή/βιαστικό/whatever παραθέτοντας τα αρχικά μηνύματα μου εδώ πέρα ξέρωγω, αν επειδή με κάποιο τρόπο αποδεικνυόταν/αποδεικτεί ότι δεν τελέστηκε τέτοιο πράγμα.

(Αυτό βέβαια το βρίσκω πρακτικά αδύνατο. Γιατί κανείς μας δεν ήταν εκεί, γιατί πολλές κάμερες έτυχε να μην λειτουργάνε, γιατί κάποια δείγματα ενδεχομένως πάρθηκαν αργά, γιατί βασιζόμαστε σε λόγια και μαρτυρίες ατόμων που ήταν μεν κοντά αλλά όχι και μες στο δωμάτιο, δεν υπάρχει κάτι 100% solid θέλω να πω.
Ή αν υπάρχει, εμείς δεν το γνωριζούμε γιατί η εισαγγελέας/ό,τι είναι δεν το έχει γνωστοποιήσει.)


Κάθε βιασμός που δεν σύμβαίνει είναι ένα κέρδος με λίγα λόγια.
Και για να μην γίνονται οι βιασμοί, πρέπει (μεταξύ άλλων) να καταγγέλονται αυτοί που γίνονται.
Και για να έχουν τα θύματα τη δύναμη να καταγγείλουν, καλό θα 'ταν οι υπόλοιποι να μη τα αντιμετωπίζουμε ανοιχτά κι από την πρώτη στιγμή με δυσπιστία και να επιρρίπτουμε το συμβάν στις όποιες επιλογές των πιθανών θυμάτων.
Μέσα στις καταγγελίες, πιθανοτικά να το πάρεις, θα υπάρχουν και καταγγελίες που θα κριθούν ως αναληθείς.
Ακόμα και αυτές, έχει κάποια σημασία για τα εν δυνάμει θύματα/καταγγελόντες-ουσες πόσο "χαρωπά" θα τις υποδεχτούμε ως κοινωνία.

Οπότε αν κάποιος πίστευε εξαρχής ότι η Μπίκα έχει οποιοδήποτε δόλο στην καταγγελία της/ψεύδεται/είναι βαλτή του Τριανταφυλλόπουλου/είναι βαλτή από κάνα αντίπαλο γκρουπ με το οποίο έχουν μπιφ οι καταγγελόμενοι και τώρα νιώθει ότι δικαιώνεται, ας μην το διαλαλεί κιόλας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top