Καταγγελία βιασμού 24χρονης στη Θεσσαλονίκη

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν ειπα εσένα ηλιθια... "φιλαράκι"

απλα ειναι ηλίθιο να επιμένει κάποιος οταν εχει βγει εις βάρος του μια αποφαση εισαγγελέως. Δεν σε ξέρω αλλωστε για να σε πώ ηλίθια.

Οντως ολα έχουν ενα οριο... δεν θα βγαλετε τρελο και τον εισαγγελέα και τους μάρτυρες.

Ουτε ειναι παιχνιδι ο κάθε γκομενος να τον τραβας σε ενα δωμάτιο κ πάνω λιγο πριν τελειωσει οπως έγραψες κ εσυ κ ενω δεν εχει γινει τιποτα άλλο κακό να του λές τέλος φευγουμε.

Διαβασε τι γράφουμε κ μη τα ερμηνευεις οπως θέλεις για να βγαινεις συνήθως απο πάνω. Καπου ώπα με τον ακρατο δικαιωματισμο που επιβάλλουν κάποιες να μας περάσουν. Δεν έχετε και σε όλα δίκιο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κρίνεις χωρις στοιχεία. Πάλι τα ιδια θα λέμε ; 10 φορές το εχω γράψει απο χθές.

Η Εισαγγελέας λοιπον που εξέτασε τα στοιχεια έκρινε.

Και εσυ αν ήσουν στη θέση της Εισαγγελέως ακριβως ετσι θα έκανες τη δουλειά σου.

Προσωπικά τάσσομαι υπερ της Εισαγγελέως εκτος κ άν εχετε στοιχεια για τους χρηματισμους.

Αν δεν έχετε ομως ειναι τελειως ανεύθυνο κ ανέντιμο να κρίνετε και να θέλετε να κρεμάσετε ετσι εναν νέο ανθρωπο οτι τάχα βιασε δηλαδη για να εκφράσεις ενα αισθημα "εμενα δεν με κοροιδευουν , τα ξέρω όλα" σε ενα φόρουμ.

Ε! Δεν τα ξέρεις. Δεν ξερεις τη δικογραφια , δε ξερεις το σκηνικο, δεν ξερεις τους μάρτυρες δεν ησουν εκει δεν ξέρεις τιποτα. Πραγματικα και μονο για αυτα που βλέπουμε καθε μερα να λεγονται στο Ιντερνετ που ο καθε ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ που δεν εχει τι άλλο να κάνει στη ζωή του και γράφει ολη την ημέρα μαλακιες στο Ιντερνετ για να του πατάνε τα φιλαράκια του ΛΑΙΚ και ΟΥΑΟΥ χωρις να ξέρει τι γινεται θα θεωρουσα απολυτα λογικο να εξαφανιστουν κάποιοι σοβαροι άνθρωποι κ να μην ανοιξουν ξανα το ρούτερ. Ελεος πιά με την ανθρωποφαγία και τους ονλαιν δικαστές.

Και για να μη παρεξηγηθεις πάλι δεν εννοω εσενα σαν ανευθυνη ανεντιμη και πικραμένη. Οκ ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και για να μη παρεξηγηθεις πάλι δεν εννοω εσενα σαν ανευθυνη ανεντιμη και πικραμένη. Οκ ;

ξεκολα λεμε ...ναι δεν θα κοιμηθω το βραδυ ..:boxing:
αυτο ελειπε τωρα να γραφει ο καθενας οτι γουσταρει και να νομιζω οτι τα λεει για εμενα :giveup:

ελα σε τετοιο σταδιο δεν εφτασα ακομα ...εκεινο ηθελα να ξεκαθαρισεις εφοσον απευθύνθηκες σε εμενα και πραγματικα εχω πολυ περιεργη διαθεση σημερα και δεν θελω συνεχεια ..

Κατ αλα λες οτι η Γεωργια πηγε με την θεληση της ..
Οκ εχω να πω ..απλα για εμενα δεν ισχυει και χαιρομαι τους αντρες που ειναι μαζι μας σε ολο αυτο ,δικαιωμα δικο μας και κανενας δεν μπορει να μας το αφαιρεσει γιατι δεν μπορει να δεχτει πως η ζωη καμια φορα εχει ΔΥΟ οψεις :1eye:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Έγραψα απλά οτι επειδη δε γνωριζω ουτε τη καταγγέλουσα ούτε τους άλλους , τάσσομαι υπερ του πορίσματος της Εισαγγελέως ως το μοναδικό επίσημο πορισμα που έχουμε ώς τωρα.

Τους αντρες που λές καλα κάνεις και τους χαίρεσαι γιατι χωρις να ξέρουν παιρνουν το μέρος που θέλετε. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ φανουν καλοί σε εσάς , αδικούν άλλους. Εγω τέτοιος τύπος δεν ειμαι όμως και ουτε κ θα ειμαι αυριο μεθαυριο στη δουλειά μου που θα κληθώ να διοικήσω μια ομάδα ανθρώπων.

Δεν εχει δυο όψεις η ζωή... εχει την όψη που θέλεις εσύ. Γιατι αν ειχε 2 όψεις θα διαβαζες λιγο κ αυτα που γράφω κ εγώ.

Κατα τα αλλα δεν ειμαι παντογνώστης... να λέω οτι χρηματιστηκαν όλοι κ έχω δικιο εγώ. Σέβομαι τις κρισεις των δικαστών και των εισαγγελέων δεν τα βγάζουν απο τη στομάχα τους.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έγραψα απλά οτι επειδη δε γνωριζω ουτε τη καταγγέλουσα ούτε τους άλλους , τάσσομαι υπερ του πορίσματος της Εισαγγελέως ως το μοναδικό αξιόπιστο δεδομένο που έχουμε ώς τωρα.

Τους αντρες που λές καλα κάνεις και τους χαίρεσαι γιατι χωρις να ξέρουν παιρνουν το μέρος που θέλετε. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ φανουν καλοί σε εσάς , αδικούν άλλους. Εγω τέτοιος τύπος δεν ειμαι όμως και ουτε κ θα ειμαι αυριο μεθαυριο στη δουλειά μου που θα κληθώ να διοικήσω μια ομάδα ανθρώπων.

Δεν εχει δυο όψεις η ζωή... εχει την όψη που θέλεις εσύ. Γιατι αν ειχε 2 όψεις θα διαβαζες λιγο κ αυτα που γράφω κ εγώ.
Γιατι να το κανει αυτο ενας αντρας ?

μηπως ετσι σε βολευει για να υποτιμησεις ενα πιστευω του ?

Να ξερεις τον ευατο του υποτιμα καποιος που το κανει και δεν το λεω μονο για εσενα ..

να φανει καλος σε εμενα ας πουμε ο @chester20080 που πριν ταυτιστηκαμε για ποιο λογο ?
τι εχουμε να κερδισουμε ?

θα υποτιμησεις δηλαδη οποιος κανει ενα τετοιο διαλογο ?

ελα ειπαμε πολλα γινονται για το θεαθήναι εδω μεσα αλλα ειναι και καποιοι που κανουμε συζητησεις χωρις να ειμαστε μονοφθαλοι και δεν μας παιρνει αυτη η μπαλα

μην το κανεις αυτο σε παρακαλω πολυ και ξεκαθαρα δειχνεις με αυτη σου την επιμονη οτι δεν δεχεσαι την αλλη αποψη ...
δεν θα ασχοληθω αλλο παω να ακουσω κανα τραγουδακι να ηρεμησω απο ενα περιστατικο με λαθρομεταναστες που ειχαμε παλι και τρεχουν οι δικοι μου πανικοβλητοι ...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Γιατι να το κανει αυτο ενας αντρας ?

μηπως ετσι σε βολευει για να υποτιμησεις ενα πιστευω του ?

Για να κερδίσει την αποδοχη όσων σκεφτονται οπως εσείς.
Να ξερεις τον ευατο του υποτιμα καποιος που το κανει και δεν το λεω μονο για εσενα ..

να φανει καλος σε εμενα ας πουμε ο @chester20080 που πριν ταυτιστηκαμε για ποιο λογο ?
τι εχουμε να κερδισουμε ?

θα υποτιμησεις δηλαδη οποιος κανει ενα τετοιο διαλογο ?

ελα ειπαμε πολλα γινονται για το θεαθήναι εδω μεσα αλλα ειναι και καποιοι που κανουμε συζητησεις χωρις να ειμαστε μονοφθαλοι και δεν μας παιρνει αυτη η μπαλα

μην το κανεις αυτο σε παρακαλω πολυ και ξεκαθαρα δειχνεις με αυτη σου την επιμονη οτι δεν δεχεσαι την αλλη αποψη ...

Εδω βρέ βγάλατε ντε φάκτο οτι ο άλλος βιασε τη κοπελα επειδη μπηκε μαζι της στο δωμάτιο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ μέσα.... και χωρίς να λαμβάνετε υπόψη σας το πορισμα ενος εισαγγελέα και ΑΛΛΩΝ 4 ΜΑΡΤΥΡΩΝ οταν σε ρωτάω απο που το συμπεραινεις αυτο μου λες "Ολοι χρηματιζονται " και 'ΞΕΡΩ ΕΓΩ" ... πλακα μου κάνεις τωρα ;

ελεος λες και ζουμε στην εποχη του μεσαιωνα με τις σκουπες τις φωτιές τα κρεμάσματα στη πλατεια και τις κατσαρόλες στο κεφάλι με τους αχυράνθρωπους.

Πετάει ο γαϊδαρος ; ΠΕΤΑΕΙ! Αντε γεια χαρά. Και ας πιστευετε οτι ειναι και η γη τετράγωνη. Τι με νοιαζει εμενα στη τελική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για να κερδίσει την αποδοχη όσων σκεφτονται οπως εσείς.
Πολυ υποτιμιτητκο θα ελεγα ..

αποδοχη που ?σε ενα εικονικο κοσμο ?

Ας χαλαρωσουμε λιγακι και ας ξεκαβαλησουμε μερικοι που οντως τους εχουν περασει οτι ειναι καποιοι επειδη εισπρατουν καρδουλες :laugh: ..

αν ειναι τοτε να μην λεω την ηλικια μου ,θα με περναεν για γρια ποιος θα με πλησιασει μετα :P

Εχουμε ζωες εκει εξω ,το οτι ειμαστε εδω γιατι παραλληλα περναει και η ωρα μας στην δουλεια δεν σημαινει οτι ψαχνουμε ΟΛΟΙ επιβεβαιωση ..

ε ναι καποιο ψαχνουν να βγαλουν γκομενο τι να κανουμε ,ειναι απολυτα φυσιολογικο και καλα κανουν ,οποτε πεστα σε αυτους ...
αν εψαχνα και εγω τοτε να μου πεις οτι κανω διαλογους με αυτους που ταυτιζομαι ομορφα και ωραια ...

μπορει να εκανα και με εσενα :laugh:

Αν παλι σε βολευει ,,,ενταξει εφτασα 42 και ψαχνω αποδοχη και επιβεβαιωση μεσα Στο στεκι ,οπως και καποιοι αλλοι :laugh: :laugh:

Σε παρακαλω σταματα το γιατι δεν θελω να μην σου απανταω ,δεν το θεωρω πλεον ευγενικο και δυσκολευομαι οταν το κανω (υπαρχουμε και εμεις ακομα ναι :laugh:)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα, η γκόμενα του γυμναστή που αυτοκτόνησε είχε κόρη την κοπέλα που πήγε μαζί με την Γεωργία στο πάρτυ? Α καλά, εδώ μιλάμε για γιγαντιαίο κύκλωμα και εσείς περιμένατε δικαίωση? Καημένη Γεωργία, πραγματικά λυπάμαι που ποτέ δεν θα δικαιωθείς....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Κάτσε γιατί μπερδεύτηκα, η γκόμενα του γυμναστή που αυτοκτόνησε είχε κόρη την κοπέλα που πήγε μαζί με την Γεωργία στο πάρτυ? Α καλά, εδώ μιλάμε για γιγαντιαίο κύκλωμα και εσείς περιμένατε δικαίωση? Καημένη Γεωργία, πραγματικά λυπάμαι που ποτέ δεν θα δικαιωθείς....

Λοοολ τρολαρεις δεν εξηγείται αλλιώς!

Η μάνα της φιλης της Μπίκα που πηγανε μαζί στο παρτυ εκείνο το βράδυ... Είχε σχέση με το γυμναστη. Ο άνθρωπος είχε εμπιστοσυνη της είχε δώσει τους κωδικους των λογαριασμών του και αυτή του τα έφαγε όλα κ μετα τον παρατησε.

Φήμες λένε και αυτό εξετάζεται ότι η εν λόγω τυπισσα λοιπόν συμβουλευε όπως λέει στο άρθρο τη κόρη της σε ποια παρτι να πηγαινει.και πως να κινείται.

Όντως υπάρχει μεγάλο κυκλωμα από πισω κ μεγάλη βρωμια στη νυχτα. Συνεχίστε εσείς εδώ να παίρνετε το μέρος οποίου σας λάχει.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ενώ εσείς ξέρετε τη Μπίκα κ τη παρεα της


Όποιος βιάζεται να παρει το μέρος κάποιου είναι ανόητος απλά. Ουτε καν ξέρει ποιανου το μέρος παιρνει. Ξεχυθηκατε όταν έγινε η καταγγελία να υποστηρίξετε μια άγνωστη και σαν να μη έφτανε αυτό τη λέγατε κ σε όσους αντιμετώπισαν το περιστατικο όπως έπρεπε δηλαδή με σκεπτικισμό.
Εσύ ξεκίνησες αν ξέρουμε ή όχι
Δεύτερον πως ένας γυμναστής βρήκε 500 χιλιάδες €, μήπως ήταν επίσης σε κύκλωμα; Αν ήταν καλά να πάθει και δε θα λυπηθώ για την απώλειά του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Με τι στοιχεια θεωρεις δεδομενο οτι η Μπίκα βιάστηκε ;
Ο Λεβέντης δέχεται σεξουαλική πράξη στη δικογραφία του και ότι η Μπίκα ήταν μεθυσμένη.
Εμένα αυτό μου αρκεί
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Εσένα... Η επίσημη νομική διαδικασία όμως είναι άλλη. Εγώ αναγνωρίζω μόνο αυτή όταν μιλάμε για τόσο σοβαρά θέματα!

Με συγχωρείτε αλλά θα είμαι ειλικρινής.. Δεν μπορώ να ξέρω εγώ τι τρέλα κουβαλάει η καθεμία κ ο καθένας εκεί έξω ουτε τι θέατρο μπορεί να παίζουν για δικους τους λόγους.

Όποτε περιμενουμε και τη τελική απάντηση του Συμβουλιου... Και μετά ας ασκήσει έφεση η κυρία.

Όσο για εσάς αν θεωρείτε οτι εχετε τόση βεβαιότητα μπορείτε να καταθέσετε τα στοιχεία σας στις μηνύσεις που ακολουθουν. Έχει μηνυσει ολους τους μάρτυρες νομίζω. Θα ήταν ενδιαφέρον να πατε εκεί κ να τα πειτε όλα αυτά κ να αποδειχθούν. Γιατί δεν το κάνετε ;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Ilias Gkionis (O Mikros Prigipakos)
Facebook post 4 Jun 2022

Screenshot_20220604-115350_Facebook.jpg

Screenshot_20220604-115359_Facebook.jpg

Screenshot_20220604-115410_Facebook.jpg

Screenshot_20220604-115421_Facebook.jpg

Screenshot_20220604-115431_Facebook.jpg

Screenshot_20220604-115442_Facebook.jpg


21 Ιανουαρίου 2022.
Ήταν αυτή η μέρα που ο δικηγόρος μου ενημερώνεται ότι υπάρχει συμβόλαιο θανάτου στο όνομα μου από τους βιαστές της Γεωργίας.
Μου προτείνει να μην πάω στην πορεία που θα γίνει στο κέντρο για την υπόθεση και εγώ πεισματικά αρνούμαι.
Φτιάχνω ένα σακίδιο με δυο τρία βασικά πράγματα, ετοιμάζομαι, φοράω σκουφί, μάσκα και όλα τα απαραίτητα για να μην καταλάβει ο κόσμος ότι θα βρίσκομαι εκεί.
Στο δρόμο συναντάω τον δικηγόρο και φίλο μου Γιώργο, λίγο αργότερα στο σημείο που δολοφόνησαν τον Ζακ συναντώ την Μαρία και την Τόνια και κατευθυνόμαστε όλες μαζί στο σημείο που θα ξεκινήσει η πορεία.
Εκεί με περιμένουν κάποια λίγα υπέροχα πλάσματα για να πούμε το αντίο και να με βοηθήσουν να φυγαδευτω με ασφάλεια σε ένα άγνωστης τοποθεσίας σπίτι.
Κάνουμε ένα κύκλο και λέω σε όλες ότι θα είμαι καλά, η Νελλη, η Μαίρη, η Γωγω και η Αθήνα όλες μαζί να βοηθήσουν με κάθε τρόπο τον μικρό πρίγκηπα αλλά και να μου δώσουν λίγες ακτίνες αισιοδοξίας.
Κλάματα και αγκαλιές, μαζί μας κλαίνε και κάποια έφηβα κουιρακια που με αναγνώρισαν.
Ξεκινά η πορεία και περπατώ χέρι χέρι με την Μαίρη, μου λέει όπως πάντα με ειλικρίνεια ότι ολα θα πάνε καλά.
Πιο κάτω έρχονται και άλλα φιλαράκια τα αγαπημένα μου παιδιά από το ΜΟΙΡΑΣΜΑ και η Νατάσσα με τον αγαπημένο της.
Στο τέλος της πορείας λέμε το τελευταίο αντίο.
Δυο άγνωστοι άνθρωποι μου παραχώρησαν τον διαμέρισμα τους στο κέντρο της Αθήνας για να μπορέσω να μείνω κάπου με ασφάλεια για όσο χρειαστεί.
Μένω κλειδωμένος σε ένα σπίτι για πρώτη φορά στην ζωή μου, αυτούσια κάνοντας έρευνα και δίνοντας όσο πιο πολύ φως μπορώ στην υπόθεση βιασμού του αγαπημένου μου πλάσματος της Γεωργίας.
27 Ιανουαρίου 2022.
Περνούν οι μέρες και έχω γενέθλια, πάτησα τα 24 μου, μόνος στο σπίτι και με απανωτά τηλέφωνα από φίλα μου καλά για τις ευχές.
1 Μαρτίου 2022.
Αφού άδειασα το σπίτι που εμένα και πήγα ολα τα πράγματα σε μια αποθήκη, αποχαιρέτησα όσα άτομα μπορούσα και επέτρεπαν οι συνθήκες, άφησα την γάτα μου κάπου που θα περνάει καλά όσο λείπω, μάζεψα κάποια χρήματα μετρητά από πολύ κοντινά άτομα, πήρα το τρένο για Πάτρα και έφυγα από την Αθήνα.
Την επόμενη μέρα πήρα το πρώτο καράβι που είχε και πήγα Ιταλία.
20 ώρες ταξίδι κλάμα και απελπισία.
Τι στο καλό θα κάνω τώρα ; Ως πότε θα είμαι φυγάς γιατί απλώς βοήθησα ένα θύμα και έβγαλα την αλήθεια στο φως; Που πάω; Και τι θα ξημερώσει.
Φτάνω στην Ανκόνα της Ιταλίας και είμαι κυριολεκτικά στο δρόμο.
Για καλή μου τύχη, μια κοπέλα που είχαμε επαφές από τα σοσιαλ και οι δρόμοι συναντήθηκαν όταν μου ζήτησε βοήθεια για μια άλλη υπόθεση, η Μαριαννα εμένα στην Ιταλία αλλά αρκετά μακριά από εμένα, όποτε μου έκλεισε ένα δωμάτιο σε ξενοδοχείο και απλώς μου είπε να πάρω τα πράγματα μου και να πάω να μείνω εκεί.
2 μέρες ακόμα έμεινα στην Ιταλία, βρέθηκαν άνθρωποι άγνωστοι να με φιλοξενήσουν, να με ακούσουν και όταν κατάφερα να βρω τρένο το πήρα και έφυγα.
Έφτασα στην Μπολόνια μεσάνυχτα δεν είχε αλλά τρένα, βρήκα ένα χοστελ και πέρασα το βράδυ εκεί.
Την επόμενη μέρα πήρα το τρένο για Μιλάνο και από εκεί άλλο τρένο για να φτάσω Ζυρίχη.
Εκεί έμεινα σε μια άλλη άγνωστη κοπέλα που βρέθηκε στο δρόμο μου μέσα από τα σοσιαλ μίντια και όλο το διάσημα που ήμουν στην Ελλάδα με βοηθούσε με το να κάνω όσο πιο ασφαλής γίνεται τις ηλεκτρονικές συσκευές μου και κατά κάποιο τρόπο με εκπαίδευσε πάνω στα ηλεκτρονικά συστήματα και πως να μην αφήνω ίχνη πίσω μου.
Έμεινα λίγες μέρες εκεί και έπειτα πήρα άλλο τρένο και πήγα Γενεύη.
Δυο εβδομάδες έμεινα στην Ανμάς, μια γαλλική πόλη μικρή και γραφική στα σύνορα με Ελβετία.
Εκεί ξεκουράστηκα για λίγες μέρες, γνώρισα εύκολα νέο κόσμο, με πρώτο και καλύτερο τον γείτονα που εμένε απο πάνω τον Τόμας, μου χάρισε ένα απο τα ποδήλατα του και πηγαίναμε σχεδόν κάθε μέρα στις Ελβετικές εξοχές, σε αγροκτήματα.
Τα πράγματα σε όλη αυτή την διαδρομή έγιναν χωρίς κανένα προγραμματισμό, χωρίς gps στο κινητό μου για να μην μπορούν να με ανιχνεύσουν αυτοί που με ψάχνουν και με τα όσα χρήματα είχα μαζέψει από τους ανθρώπους μου πίσω στην Ελλάδα.
Βοήθησαν αρκετά η τύχη , η αλληλεγγύη των αγνώστων ανθρώπων και η θέληση μου για να συνεχίσω να ζω με κάθε τρόπο και οποιοδήποτε κόστος.
Πήρα το τρένο από την Ανμάς με βαριά καρδιά( την αγάπησα αυτή την πόλη), έκανα ένα ακόμα ταξίδι 10 ώρες και έφτασα στην πόλη και στην χώρα που μένω τώρα αλλά για λόγους ασφαλείας δεν μπορώ ακόμα να δώσω συγκεκριμένες συντεταγμένες.
Εδώ βρήκα φίλα παλιά και αγαπημένα αλλά σε μόλις περίπου ένα μήνα που είμαι εδώ περίπου βρέθηκαν κι αλλά που με αγκαλιάζουν μέχρι σήμερα σφικτά.
Πάνε σχεδόν 6 μήνες που έμεινα ξανα άνεργος και άστεγος.
Εγώ που έκανα απλώς το αυτονόητο ως άνθρωπος και πολίτης, φωνάζοντας και παλεύοντας για την αλήθεια έγινα φυγάς.
Έχασα το σπίτι μου, έχασα φίλους και οικογένεια( έμειναν όμως και λίγα άτομα μετρημένα στα δάχτυλα που αγαπώ και έχω ακόμα επαφές στην Αθήνα) έχασα την ζωή που πάλεψα πέντε χρόνια στην Αθήνα να αποκτήσω, όταν πάλι το 2017 έφτασα στην πόλη, ανήλικος, άστεγος και άνεργος, εκδιωγμένος από τον πατέρα μου.
Αυτά που κέρδισα όμως είναι πιο δυνατά και υπερισχύουν.
Κέρδισα μια παντοτινή φίλη την Γεωργία, ένα υπέροχο πλάσμα που με έκανε καλύτερο άνθρωπο και συνεχίζει μέχρι σήμερα, κέρδισα νέους ανθρώπους στην ζωή μου και πάνω απολα κατάλαβα ποια από τα ήδη υπάρχοντα άτομα που ήταν στην ζωή μου εξακολουθούν να είναι εκεί η οικογένεια που επέλεξα εγώ μαζί τους να έχω.
Επέστρεψα στην Αθήνα πριν λίγο διάστημα, για λίγες μέρες, μου δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψω επιτέλους μετά από καιρό και να βγαλω λίγα χρήματα για να μπορέσω να επιβιώσω για κάποιες μέρες, να δω την οικογένεια που άφησα πίσω, την γάτα και τον δικηγόρο μου.
Ήταν οι χειρότερα δυο εβδομάδες των τελευταίων μηνών, ένιωσα ξένος, έκλαψα, χτυπήθηκα αλλά ήταν σημαντικό το ταξίδι για να πω το οριστικό αντίο στην Ελλάδα που τρώει τα παιδιά της.
Είμαι καλά, φροντίζω τον Ηλία και προσπαθώ να μην είμαι σκληρός μαζί του.
Είμαι απογοητευμένος που πάλι το σκοτάδι έδιωξε το φως, αλλά πιο περήφανος για ότι άφησα πίσω στην ζωή μου δεν έχω υπάρξει ποτέ.
Δεν είμαι ήρωας ούτε νιώθω έτσι. Μην δημιουργείτε και μην ψάξετε για ήρωες.
Αν ποτέ μου συμβεί κάτι , μην κλάψετε και ουτε να γράψετε διθυραμβικούς λόγους.
Το θέμα είναι τι κάνουμε όσο ζούμε.
Εγώ θα συνεχίσω να παλεύω για το δίκαιο.
Εγώ μέχρι σήμερα συνεχίζω να πιστεύω την Γεωργια και μέχρι σήμερα έστω και από απόσταση δεν έπαψα λεπτό να είμαι στο πλευρό της.
Εγώ συνεχίζω να σε πιστεύω αδερφή μου.
Το ίδιο θέλω και από εσάς.
Αν με αγαπάτε και με νοιάζεστε, μην τους αφήσετε με τα λεφτά και το σκοτάδι να κερδίσουν.
Ίσως κάπου κάποτε τα ξαναπούμε, ίσως και όχι.
Ένα προσωρινό αντίο ήθελα να σας πω.
Με κάνετε περήφανο κάθε μέρα και για αυτό σας ευγνωμονώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,824 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.

Κι ασφαλώς ουδέν συνεισφέρει στην έρευνα μας το πόρισμα γαλλικού εργαστηρίου που παρουσίασε η πλευρά της 24χρονης και το οποίο αποφαίνεται ότι τις κρίσιμες ώρες της αναφερόμενης «κακοποίησης» της φέρεται ότι εκείνη ήταν σε κώμα λόγω μέθης. Κι αυτό γιατί το γαλλικό εργαστήριο αποφαίνεται για την συγκεκριμένη λιποθυμική κατάσταση της 24χρονης με την αμφιλεγόμενη μέθοδο …άθροισης των ποτών -με το ποσοστό αλκοόλ- που κατά δήλωση της ήπιε η 24χρονη! Αλλοίμονο αν κρίνεται μία υπόθεση τροχαίου ατυχήματος κλπ όπου τίθεται θέμα κατάχρησης αλκοόλ όχι από τις εξετάσεις αίματος αλλά με βάση τις δηλώσεις κι αφηγήσεις για την κατανάλωση του από τον ελεγχόμενο όπου ουδείς γνωρίζει αν λέει αλήθεια .

Είναι αυτο που έγραψα και τις προάλλες... κάποιοι έχουν κάποιες απόψεις χωρις να ξέρουν το γιατί. Ο ΈΝΑς επειδη δεν γουστάρει τους πλουσίους, η άλλη επειδή της βγαινει ασυναίσθητα να υποστηριξει τη γυναικα ο άλλος επειδη βλέπει ενα αθώο κορίτσι να ψάχνει για παρέα..... μέσα στους πλούσιους.... και τα μπάρ που κάνουν βίζιτες.... λές και άλλη παρεα δεν υπήρχε εκείνο το βράδυ κτλπ κτλπ κτλπ.

Να πούμε επίσης οτι το ΟΧΙ ειναι ΌΧΙ ... καμια 200αρια φορές ακομη... λες κ αμα η εν λόγω ειχε μάθει να επιλέγει σωστα τις παρέες της και να βγαινει με αξιολογα παιδιά θα έπρεπε να το πουμε αυτο ... εστω και μια φορα και δεν θα ηταν αυτονόητο.

ΥΓ Δεν θα απαντήσω σε ασυναρτησίες. ;)
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Κι ασφαλώς ουδέν συνεισφέρει στην έρευνα μας το πόρισμα γαλλικού εργαστηρίου που παρουσίασε η πλευρά της 24χρονης και το οποίο αποφαίνεται ότι τις κρίσιμες ώρες της αναφερόμενης «κακοποίησης» της φέρεται ότι εκείνη ήταν σε κώμα λόγω μέθης. Κι αυτό γιατί το γαλλικό εργαστήριο αποφαίνεται για την συγκεκριμένη λιποθυμική κατάσταση της 24χρονης με την αμφιλεγόμενη μέθοδο …άθροισης των ποτών -με το ποσοστό αλκοόλ- που κατά δήλωση της ήπιε η 24χρονη! Αλλοίμονο αν κρίνεται μία υπόθεση τροχαίου ατυχήματος κλπ όπου τίθεται θέμα κατάχρησης αλκοόλ όχι από τις εξετάσεις αίματος αλλά με βάση τις δηλώσεις κι αφηγήσεις για την κατανάλωση του από τον ελεγχόμενο όπου ουδείς γνωρίζει αν λέει αλήθεια .

Είναι αυτο που έγραψα και τις προάλλες... κάποιοι έχουν κάποιες απόψεις χωρις να ξέρουν το γιατί. Ο ΈΝΑς επειδη δεν γουστάρει τους πλουσίους, η άλλη επειδή της βγαινει ασυναίσθητα να υποστηριξει τη γυναικα ο άλλος επειδη βλέπει ενα αθώο κορίτσι να ψάχνει για παρέα..... μέσα στους πλούσιους.... και τα μπάρ που κάνουν βίζιτες.... λές και άλλη παρεα δεν υπήρχε εκείνο το βράδυ κτλπ κτλπ κτλπ.

Να πούμε επίσης οτι το ΟΧΙ ειναι ΌΧΙ ... καμια 200αρια φορές ακομη... λες κ αμα η εν λόγω ειχε μάθει να επιλέγει σωστα τις παρέες της και να βγαινει με αξιολογα παιδιά θα έπρεπε να το πουμε αυτο ... εστω και μια φορα και δεν θα ηταν αυτονόητο.

ΥΓ Δεν θα απαντήσω σε ασυναρτησίες. ;)
Ότι η Γεωργία έχει πιει το λέει και ο Λεβέντης στην αναφορά του αλλά δε βαριέσαι
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ντέβιλ απ’ότι φαίνεται ακόμα και να υπάρχουν αποδείξεις και από την άλλη μεριά, της Γεωργίας, εσύ μόνο ουδέτερη στάση δεν κρατάς. Η αλήθεια είναι, πως επιλέγεις μάλλον να αρνηθείς οποιοδήποτε ενδεχόμενο όπου μπορεί να λέει την αλήθεια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,809 μηνύματα.
Ντέβιλ απ’ότι φαίνεται ακόμα και να υπάρχουν αποδείξεις και από την άλλη μεριά, της Γεωργίας, εσύ μόνο ουδέτερη στάση δεν κρατάς. Η αλήθεια είναι, πως επιλέγεις μάλλον να αρνηθείς οποιοδήποτε ενδεχόμενο όπου μπορεί να λέει την αλήθεια.

Και εσεις το ίδιο κάνετε. Διάβασε αυτα που έβαλα. Μέθοδος υπολογισμού αλκοολ με άθροισ ποτών... κατα δήλωση της καταγγέλουσας. Οκ.

Αμα θέλετε να κανουμε οπαδικες κουβεντες εδω μέσα εγω δεν θα συμμετάσχω.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top