Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Φώτη για ξηρά τροφή προτίμησε την Orijen ή την ACANA. Είναι εξαιρετικής ποιότητας τροφές και θα είσαι ήσυχος και το σκυλάκι σου υγιές!

Αυτή που την ξέρω είναι όντως πολύ καλή.

Υποθέτω Φώτη ότι ξέρεις ότι τα κουταβάκια τρώνε ειδική τροφή, πιο ενισχυμένη, από ότι τα ενήλικα σκυλιά. Επίσης, το δικό σου που είναι μεγαλόσωμο, και υποθέτω ενεργητικό αν κρίνω από τη ράτσα του, έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Μια φορά που δανείστηκα τροφή για το 17 κιλά σκυλάκο από ένα παιδί με σκύλο 40 κιλών (μίξη χάσκυ με ντόγκο αρτζεντίνο) ο δικός μου την ξέρασε γιατί του έπεσε βαριά. Το καημενούλι. :P

Για το μικρόσωμο, που είναι παλιοπερίεργο και επιλεκτικό τρομάρα του και δεν τρώει όλες τις τροφές, παίρναμε και την Sam's Field. Σημείωση, επιλεκτικό μπορεί να σημαίνει ότι ούτε που ακουμπούσε την acana, αλλά έτρωγε από την ξηρά τροφή που παίρναμε για τα αδέσποτα της γειτονιάς... Τώρα εγώ τι να πω για αυτό το σκυλί...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Αυτή που την ξέρω είναι όντως πολύ καλή.

Υποθέτω Φώτη ότι ξέρεις ότι τα κουταβάκια τρώνε ειδική τροφή, πιο ενισχυμένη, από ότι τα ενήλικα σκυλιά. Επίσης, το δικό σου που είναι μεγαλόσωμο, και υποθέτω ενεργητικό αν κρίνω από τη ράτσα του, έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Μια φορά που δανείστηκα τροφή για το 17 κιλά σκυλάκο από ένα παιδί με σκύλο 40 κιλών (μίξη χάσκυ με ντόγκο αρτζεντίνο) ο δικός μου την ξέρασε γιατί του έπεσε βαριά. Το καημενούλι. :P

Για το μικρόσωμο, που είναι παλιοπερίεργο και επιλεκτικό τρομάρα του και δεν τρώει όλες τις τροφές, παίρναμε και την Sam's Field. Σημείωση, επιλεκτικό μπορεί να σημαίνει ότι ούτε που ακουμπούσε την acana, αλλά έτρωγε από την ξηρά τροφή που παίρναμε για τα αδέσποτα της γειτονιάς... Τώρα εγώ τι να πω για αυτό το σκυλί...


Ευχαριστώ πολύ!
 

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ισως πρεπει να τρωει τροφη για large breeds που εχουν λιγοτερο ασβεστιο. Γενικα στις ρατσες που εχουν προδιαθεση για ισχυακη δυσπλασια πρεπει να προσεχουμε την αποτομη αναπτυξη και αυξηση βαρους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Ισως πρεπει να τρωει τροφη για large breeds που εχουν λιγοτερο ασβεστιο. Γενικα στις ρατσες που εχουν προδιαθεση για ισχυακη δυσπλασια πρεπει να προσεχουμε την αποτομη αναπτυξη και αυξηση βαρους.


Έχεις και εσυ σκυλάκι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Η γατούλα μου η Τέρψη(σε νεαρή ηλικία).:)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτή στο τζιφάκι, όχι. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ. :prettyplz:
Ετοίμασε και τη δική σου κάμερα για περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο του δικού σου κούκλου που περιμένουμε. :dance2:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Αδέρφια, κανα ξετριχωτικό για ρούχα ξέρουμε (και από που το αγοράζουμε) ;

Μου εχει ξεσκισει το γατί κάτι φλις και τα χει κανει κάτασπρα και θέλω να τα καθαρίσω αλλά με αυτό το ρολό με τα αυτοκόλλητα μου βγαίνει η Παναγία και θέλω κάτι πιο εύκολο αν γίνεται.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Δυστυχώς μέχρι στιγμής μόνο με ρολό παλεύεται. Αλλά όχι οποιοδήποτε, τα περισσότερα είναι άχρηστα.
Μέχρι πρόσφατα, χρησιμοποιούσα αυτό:
μα πλέον δεν βρίσκω αυτή τη μάρκα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.


Εγω χρησιμοποιω αυτα και ειμαι ευχαριστημενη. Συνηθως 1-2 αυτοκολλητα αρκουν καθε φορα που βγαινω εξω. Με τα σκεπασματα εχω προβλημα και το ρολο δεν ειναι λυση. Τι κανω; Τα βαζω καθε εβδομαδα για πλυσιμο αλλα πριν τα ριξω στο πλυντηριο τα πιανω με 4 χοντρα μανταλακια απο καθε γωνια και τα τεντωνω στο κρεβατι και τα περναω ενα χερι με την ηλεκτρικη σκουπα (dyson v11)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top