Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Γάτα

    Ψήφοι: 46 33.1%
  • Σκύλος

    Ψήφοι: 60 43.2%
  • Ψάρι

    Ψήφοι: 11 7.9%
  • Παπαγάλος

    Ψήφοι: 6 4.3%
  • Άλλο είδος πτηνού

    Ψήφοι: 8 5.8%
  • Χάμστερ

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Κουνέλι

    Ψήφοι: 9 6.5%
  • Ινδικό χοιρίδιο

    Ψήφοι: 3 2.2%
  • Χελώνα

    Ψήφοι: 4 2.9%
  • Ιγκουάνα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φίδι

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος ερπετού

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αράχνη

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο είδος εντόμου

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δεν έχω κατοικίδιο

    Ψήφοι: 26 18.7%

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,630 μηνύματα.
:P

302728324.jpg
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,866 μηνύματα.
Επειδή θα πετάξουμε τον καναπέ του χωλ για λόγους εκκαθάρισης κι επειδή η Εβίτα συνήθιζε που και που να κάθεται εκεί, παρήγγειλα αυτό (πρέπει να είναι τεράστιο! ).
3-0190006891_1800x1800.jpg

2-0190014773_1800x1800.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.
Επειδή θα πετάξουμε τον καναπέ του χωλ για λόγους εκκαθάρισης κι επειδή η Εβίτα συνήθιζε που και που να κάθεται εκεί, παρήγγειλα αυτό (πρέπει να είναι τεράστιο! ).
View attachment 109934
View attachment 109935
Ελπιζω να το τιμησει κιολλας,διοτι στα γατια ειναι συνηθες να καταξοδευεσε για κατι,να τους παιρνεις τα καλυτερα και αυτα να το φτυνουν και να κοιμουνται πχ στο παλιο,απαισιο χαλακι... :hehe:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,866 μηνύματα.
Ελπιζω να το τιμησει κιολλας,διοτι στα γατια ειναι συνηθες να καταξοδευεσε για κατι,να τους παιρνεις τα καλυτερα και αυτα να το φτυνουν και να κοιμουνται πχ στο παλιο,απαισιο χαλακι... :hehe:
Εδώ της πήρα παιχνίδι σχεδόν 10 EUR και η μαυροτσούκαλη το έκανε κομματάκια :lol:
Screenshot 2022-10-17 at 15-33-47 Kong Air Squeaker Dumbbell.png

Μωρήηηηη 10 ευρώ παιχνίδι...!
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Εδώ της πήρα παιχνίδι σχεδόν 10 EUR και η μαυροτσούκαλη το έκανε κομματάκια :lol:
View attachment 109940
Μωρήηηηη 10 ευρώ παιχνίδι...!
Πω πω και εγώ της είχα πάρει ένα παρόμοιο και σε ένα βράδυ το είχε σκίσει η ρουφιάνα :( Τώρα της παίρνω μόνο rubber toys που δεν μπορεί να χαλάσει όσο και να προσπαθεί (να ξέρεις πάντως πως λατρεύουν να καταστρέφουν παιχνίδια, υπάρχουν μερικά ακριβώς για αυτό τον σκοπό, και μέσα τους κρύβονται και άλλα, πιο μικρά, όταν καταφέρουν να σκίσουν το εξωτερικό μέρος).
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,996 μηνύματα.
(να ξέρεις πάντως πως λατρεύουν να καταστρέφουν παιχνίδια, υπάρχουν μερικά ακριβώς για αυτό τον σκοπό, και μέσα τους κρύβονται και άλλα, πιο μικρά, όταν καταφέρουν να σκίσουν το εξωτερικό μέρος).

μπαμπουσκόσκυλα :worry:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,501 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,832 μηνύματα.
Ελπιζω να το τιμησει κιολλας,διοτι στα γατια ειναι συνηθες να καταξοδευεσε για κατι,να τους παιρνεις τα καλυτερα και αυτα να το φτυνουν και να κοιμουνται πχ στο παλιο,απαισιο χαλακι... :hehe:
Ή στις χαρτοκούτες πάνε οι γάτες
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,866 μηνύματα.
Για να δούμε...
305323537_474574251311906_5797797583595295605_n.jpg

312364958_5486063401507522_3505465888419225337_n.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,884 μηνύματα.
Αγαπώ όλα τα ζώα αλλά κατοικίδιο δεν έχω και για να είμαι ειλικρινής ούτε πρόκειται να έχω. Οι γάτες είναι μακράν πιο βολικές γιατί δεν θέλουν πολλά πολλά αλλά δεν έχω πρόθεση να γεμίσω τρίχα και σκισμένα ριχτάρια, κουρτίνες κλπ.

Αν είχα μονοκατοικία με αυλή πάντως θα έπαιρνα Ελληνικό Ποιμενικό. Μακράν the best.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,866 μηνύματα.
Επειδή την κτηνίατρο θα τη δούμε το καλοκαίρι για το ετήσιο εμβόλιο, θέλω να το ρωτήσω εδώ. Αν χτύπα ξύλο το κατοικίδιο μας πάθει κάτι έκτακτο και εκτός ωρών κτηνιατρείων, πχ φάει φόλα στο δρόμο, που απευθύνομαι για επείγοντα και παραλαβή του σκύλου με ασθενοφόρο; μένω Περιστέρι. δεν θα υπολογίσω φυσικά χρήματα αλλά θα ήθελα να ξέρω πανω κατω τι χρεώνουν αυτές οι κλινικές :)
 

ninetta

Νεοφερμένος

Η ninetta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Παπάγος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επειδή την κτηνίατρο θα τη δούμε το καλοκαίρι για το ετήσιο εμβόλιο, θέλω να το ρωτήσω εδώ. Αν χτύπα ξύλο το κατοικίδιο μας πάθει κάτι έκτακτο και εκτός ωρών κτηνιατρείων, πχ φάει φόλα στο δρόμο, που απευθύνομαι για επείγοντα και παραλαβή του σκύλου με ασθενοφόρο; μένω Περιστέρι. δεν θα υπολογίσω φυσικά χρήματα αλλά θα ήθελα να ξέρω πανω κατω τι χρεώνουν αυτές οι κλινικές :)
Δεν χρειάζεται να περιμένετε ως το καλοκαίρι! Επισκευθείτε την νωρίτερα και ρωτήστε την ποια η κοντινότερη κλινική που διανυκτερεύει στην ευρύτερη περιοχή σας. Παραλαβή κατοικιδίου με ασθενοφόρο δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα.
Αν δεν έχετε αυτοκίνητο, γκουγκλάρετε (από τώρα) για διαθέσιμα pet taxis.
Το ίδιο έκανα κι εγώ τώρα για να δω περί κλινικών και μου βγάζει ένα pet-vet τελεία gr που γράφει ότι είναι 24ωρης εξυπηρέτησης.
Όσο για τη φόλα στο δρόμο, αν υπάρχει λόγος πραγματικά να ανησυχείτε, καλύτερα βγάζετέ το βόλτα με φίμωτρο.
Οι χρεώσεις δεν μπορούν να υπολογιστούν ποτέ εκ των προτέρων. Εξαρτάται από το αν θα πάτε βράδυ, Σαββατοκύριακο, επίσημη αργία, τι είδους εξετάσεις θα χρειαστεί να γίνουν, πόσα κιλά είναι το ζωάκι κλπ κλπ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να περιμένετε ως το καλοκαίρι! Επισκευθείτε την νωρίτερα και ρωτήστε την ποια η κοντινότερη κλινική που διανυκτερεύει στην ευρύτερη περιοχή σας. Παραλαβή κατοικιδίου με ασθενοφόρο δεν υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα.
Αν δεν έχετε αυτοκίνητο, γκουγκλάρετε (από τώρα) για διαθέσιμα pet taxis.
Το ίδιο έκανα κι εγώ τώρα για να δω περί κλινικών και μου βγάζει ένα pet-vet τελεία gr που γράφει ότι είναι 24ωρης εξυπηρέτησης.
Όσο για τη φόλα στο δρόμο, αν υπάρχει λόγος πραγματικά να ανησυχείτε, καλύτερα βγάζετέ το βόλτα με φίμωτρο.
Οι χρεώσεις δεν μπορούν να υπολογιστούν ποτέ εκ των προτέρων. Εξαρτάται από το αν θα πάτε βράδυ, Σαββατοκύριακο, επίσημη αργία, τι είδους εξετάσεις θα χρειαστεί να γίνουν, πόσα κιλά είναι το ζωάκι κλπ κλπ.
Επίσης, FIRST AID KIT. @Scandal σε κάθε βόλτα είναι καλό να το έχουμε. Ρώτα την κτηνίατρο τι να βάλεις μέσα· Αν φάει π.χ. σφήκα ή μελίσσα ή την τσιμπήσει, αν φάει φόλα ή τραυματιστεί. Έχω ακούσει πάρα πολλά περιστατικά, ακόμα και με φίδια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,356 μηνύματα.
Αν είναι να έχω τέτοιο άγχος , να κουβαλώ 100 πράγματα μαζί και γενικά να φοβάμαι σε κάθε βήμα μου , τότε καλύτερα που δεν έχω κατοικίδιο .✌️✌️
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,603 μηνύματα.
Αν είναι να έχω τέτοιο άγχος , να κουβαλώ 100 πράγματα μαζί και γενικά να φοβάμαι σε κάθε βήμα μου , τότε καλύτερα που δεν έχω κατοικίδιο .✌️✌️
Καλά ούτε εγώ έχω. Γενικά προσέχω όσο περισσότερο γίνεται. Απλά έχω ακούσει πως ειδικά για διακοπές και αν ζεις σε περιοχές που βάζουν φόλες, έχει φίδια κτλ. είναι must.
 

Roulaki

Νεοφερμένος

Η Roulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ είχα ένα σκυλάκι και μου το έβαλαν φόλα..μου πήρε πολύ καιρό να το ξεπεράσω. Τώρα σκέφτομαι να πάρω άλλο είναι η καλύτερη συντροφιά
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
συγγνώμη ρε παιδιά, εσείς τα σκυλάκια σας πού τα αφήνετε να κατουρήσουν όταν τα βγάζετε βόλτα; Εμένα η δικιά μου έχει βρει ένα συγκεκριμένο σημείο, όπου εκεί να κάνει κάθε μέρα, αλλά στη γειτόνισσα δεν αρέσει και πολύ και μόλις τραβήξαμε γενναίο καυγά.

Δηλαδή έλεος μωρή, δεν ήξερα να ελέγχω την ανάγκη του σκύλου. Και μη φανταστείτε, σκέτο χώμα έχει εκεί, τίποτα άλλο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top