Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Είχα πιο παλιά Samsung και με είχαν απογοητεύσει. Δεν ξέρω αν τώρα έχουν αναβαθμιστεί με κάποιον τρόπο .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 919 μηνύματα.
Περίμενε την Black friday και χτυπα το A52.
Αν και το A32 που το εχει ενας φιλος μου πάει σφαιρα.
Το A32 ειναι οντως πολυ καλο για τα λεφτα του. Το ειχα παρει δωρο στην μαμα μ πριν λιγο καιρο στα 230€ και πριν 1 βδομαδα το παρηγγειλε η νονα μου στα 210€ απο κωτσοβολο. Το χρησιμοποιησα για 2 βδομαδες σαν main συσκευη και οντως παει σφαιρα για την τιμη του, σε καθημερινή χρηση δεν μ εκανε καποιο κολλημα και εχει αρκετα καλη μπαταρια, απο μια ναυαρχίδα φυσικα και εχει διαφορες και το ειδα αφου σαν main συσκευη εδω και καιρο εχω S10+ ωστοσο ο λογος υπαρξης του δεν ειναι να χτυπησει τις ναυαρχιδες αλλα να προσφερει ενα καθαρο daily use σε καλη τιμη.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Nefeli_

Νεοφερμένος

Η Nefeli_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Ψάχνω ένα κινητό με καλή κάμερα αυτό που έχω τώρα είναι το Xiaomi redmi note 8 pro αλλά η κάμερα του δεν είναι καθόλου καλή. Έχεις κανένας καμία πρόταση για καλά κινητά;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,004 μηνύματα.
Πιστεύω τα τηλέφωνα, που υποστηρίζουν 5G στην Ελλάδα, προς το παρόν είναι ανεκμετάλλευτα κατά κύριο λόγο
 

Guest 434210

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψάχνω ένα κινητό με καλή κάμερα αυτό που έχω τώρα είναι το Xiaomi redmi note 8 pro αλλά η κάμερα του δεν είναι καθόλου καλή. Έχεις κανένας καμία πρόταση για καλά κινητά;
Μέχρι πόσα περίπου δίνεις; Εγώ θα έλεγα Oppo Reno 4 5G Oppo Find X2 Lite ή X3 Lite
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστεύω τα τηλέφωνα, που υποστηρίζουν 5G στην Ελλάδα, προς το παρόν είναι ανεκμετάλλευτα κατά κύριο λόγο
Πιστεύω ότι είναι ένα σημαντικό χαρακτηριστικό για το μέλλον και θα δώσει μια μακροπρόθεσμη χρήση
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Game changer o musk
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.
Game changer o musk
I am still loving my Samsung S20.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,158 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μονο το 6 βλέπω διαθέσιμο στη Γαλλία (μένω Ελβετία). Το pro δεν υπάρχει.

Χάνω πολλά πράγματα αν πάω στο 6? Φαίνεται οκ και αυτό, ίδιες δυνατότητες πάνω κάτω.
Τελικα το παρηγγειλες; Το πηρες; Εγω το παρηγγειλα 23 Οκτ και μολις προχθες μου το εστειλαν. Ειναι στον δρομο, αλλα φανταζομαι λογω εορτων θα ερθει μετα τα Χριστουγεννα. Κανονικα ειναι να το παραλαβω στις 22.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μου ήρθε επιτέλους το pixel 6 pro και όπως το περίμενα είναι καταπληκτικό! Το αγαπώ ❤️

Δεν έχω βρει μέχρι στιγμής προστατευτικό τζάμι. Ίσως επειδή η οθόνη στα πλάγια είναι λίγο κυρτή. Έχει πάρει προστατευτικό τζάμι το μάτι σας;

Με ανησυχούσε λιγο το αποτύπωμα στην οθόνη αλλά τελικά βολεύει και έτσι. Αυτό που μου λείπει από το 3XL είναι το squeeze για το assistant 😢 Θα συνηθίσω το κουμπί ή το ταπ πίσω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μόλις
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !

Αγόρασα χθες καινούργιο smartphone αλλά έχω απορία για τη διάρκεια της μπαταρίας. Το μοντέλο είναι το realme C21 (2GB/32GB). Το πρόβλημα είναι ότι μετά την πλήρη φόρτιση η μπαταρία κράτησε περίπου 4 ώρες και 50 λεπτά με χρήση οθόνης και περίπου 13 ώρες στην αναμονή. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν θα έπρεπε να κρατήσει παραπάνω ? Το έβαλα στη φόρτιση όταν έφτασε στο 17%. Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 5000 mAh. Πόσες ώρες πρέπει να κρατά μέσα στην ημέρα η μπαταρία ενός καινούργιου κινητού? Και να το φορτίζω κλειστό ή ανοιχτό ? Να σημειώσω ότι δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές οπότε δεν ξέρω γιατί κατεβαίνει γρήγορα η μπαταρία. Έκλεισα και τις εφαρμογές που εκτελούνται στο παρασκήνιο. Χαμήλωσα και φωτισμό, έβαλα και τη λειτουργία εξοικονόμηση μπαταρίας. Περίμενα ότι θα κρατούσε περισσότερες ώρες. Ούτε έκανα βαριά χρήση. Κάθε γνωμούλα καλοδεχούμενη καθότι προβληματίζομαι. 😐
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά !

Αγόρασα χθες καινούργιο smartphone αλλά έχω απορία για τη διάρκεια της μπαταρίας. Το μοντέλο είναι το realme C21 (2GB/32GB). Το πρόβλημα είναι ότι μετά την πλήρη φόρτιση η μπαταρία κράτησε περίπου 4 ώρες και 50 λεπτά με χρήση οθόνης και περίπου 13 ώρες στην αναμονή. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν θα έπρεπε να κρατήσει παραπάνω ? Το έβαλα στη φόρτιση όταν έφτασε στο 17%. Η μπαταρία έχει χωρητικότητα 5000 mAh. Πόσες ώρες πρέπει να κρατά μέσα στην ημέρα η μπαταρία ενός καινούργιου κινητού? Και να το φορτίζω κλειστό ή ανοιχτό ? Να σημειώσω ότι δεν το έχω φορτώσει με εφαρμογές οπότε δεν ξέρω γιατί κατεβαίνει γρήγορα η μπαταρία. Έκλεισα και τις εφαρμογές που εκτελούνται στο παρασκήνιο. Χαμήλωσα και φωτισμό, έβαλα και τη λειτουργία εξοικονόμηση μπαταρίας. Περίμενα ότι θα κρατούσε περισσότερες ώρες. Ούτε έκανα βαριά χρήση. Κάθε γνωμούλα καλοδεχούμενη καθότι προβληματίζομαι. 😐
Μήπως έχεις το C11; To C21 έχει 4GB/64GB.

Kοίταξε το παρακάτω video.
και το C11 να είναι η αυτονομία είναι πολύ μικρή συγκριτικά με του video. Εκτός αν το φετινό update "σκοτώνει" το κινητό.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ανακοινωθηκε το pixel 6a, μαζι με τα pixel buds pro & pixel watch. Πιστευω το 6a ειναι πολυ δυνατο για τα χαρακτηριστικα του και την τιμη του. VFM. Ψηνομαι για τα ακουστικα και το ρολοι. Ειδικα το ρολοι μου αρεσε παρα πολυ. Δεν ειδα χαρακτηριστικα, αλλα μου αρεσει πολυ το design του. Επιτελους μπηκε στον σωστο δρομο η google.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top