Κινητά: Συγκρίσεις, προτάσεις, γνώμες

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχω βρει κάποια nokia αλλά είναι μπούρδες!

Επίσης μου είπαν πως το συγκεκριμένο samsung είναι καλύτερο από το htc desire. Μάλιστα το λειτουργικό του htc δεν είναι τόσο καλό. Δεν ξέρω! Έχω μπερδευτεί και μέχρι αύριο πρέπει να έχω διαλέξει!


Σας ευχαριστώ Άγγελε και Βιλ για τις απαντήσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω βρει κάποια nokia αλλά είναι μπούρδες!
συνηθως ομως εχουν καλες μπαταριες..


βασικα ,ολα τα ακριβα τηλεφωνα ειναι με πληρεις οθονες αφης,,ή το πολυ με συρομενο πληκτρολογιο.

ελαχιστα ειναι σαν το παραπανω που εδειξα.

αν δεν σε ενοχλει η πληρης οθονη αφης,,τοτε παρε ενα απο τα πολλα που υπαρχουν..

υπαρχουν τοοσεες επιλογες..

πρωτα επελεξε τι μορφη θελεις και σε βολευει σε καθημερινη χρηση.

κλασσικο παντοφλα?full οθονη αφης,μιση οθονη?συρομενο? με qwerty πληκτρολογιο ή οχι?

και μετα διαλεξε τη μαρκα που θεωρεις καλυτερη ,,στην τιμη που θελεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Θα σου συνιστούσα (κι εγώ) Nokia, και ειδικά το Ε6 ---> https://www.nokia.gr/products/phones/nokia-e6-00/specifications
Η σειρά Ε μάλιστα υποστηρίζει αναβάθμιση σε "anna" κάτι που θα γίνει over the air...
Και όταν το βαρεθείς θα το πουλήσεις σε μένα ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τι αναβάθμιση υποστηρίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι ακριβο βεβαια.459 ευρω..

αλλα φαινεται εξαιρετικο,,μεγααλη μπαταρια,,και με απο όλα.
μονο τζατζικι του λειπει.:P

το htc εχει καλυτερο χωρο στα πληκτρα.


ειναι το επομενο βασικα απο το νοκια Ε5 που εβαλα παραπανω,των 200 ευρω.


πραγματικα ομως,,αυτα τα κινητα με full πληκτρα ειναι επαγγελματικα εργαλεια,,αν καποιος στελνει πολλα μηνυματα email κλπ.. ειναι πολυ εργαλεια,,

σε συγκριση το Ε6 ειναι ανωτερο σε ολα απο το htc.. το οποιο κατι διαβασα,,οτι δεν υποστηριζει browser www..κατι τετοιο..

και ενα blackberry sta 329 ευρω
με μικρη μπαταρια ομως σχετικα..

το νοκια c6 το εχει το πλαισιο απο 269 ,149 ευρω..
υπερβολικη προσφορα θα ελεγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Άγγελε σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως για τις συμβουλές σου. Τελικά παρήγγειλα το htc cha cha (και πολύ χορευτικό κινητό λέμε :P ). Μου είπαν ότι είναι καλύτερο από το desire (το samsung galaxy ace δεν το είχε τελικά το πλαίσιο) και έχει και κουμπάκια!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε σε ευχαριστώ ιδιαιτέρως για τις συμβουλές σου. Τελικά παρήγγειλα το htc cha cha (και πολύ χορευτικό κινητό λέμε
,αα,αφου σου ειπαν και καλα λογια για το τσα τσα..:D
αντε και καλα χορευτικα μηνυματα..:P

πες μας εντυπωσεις,,απο τη χρηση του ...γιατι
αν ειναι βολικο το πληρες πληκτρολογιο σκεφτομαι να παρω και εγω τετοιο για επομενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Let's dance, λοιπόν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Οκ, long story short το κινητάκι μου μετά από 3 χρόνια βασανιστηρίων και σαβουριασμάτων, αποφάσισε να μ' εγκαταλείψει. Πρέπει, λοιπόν, να πάρω άλλο.

Γενικά δεν ζητάω πολλά, θέλω να είναι ανθεκτικό, γιατί είμαι ο ορισμός του ατζαμή και γλυκούλι εμφανισιακά (μη με ρωτάτε πώς ορίζεται αυτό :P). Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κοιτάμε όταν αγοράζουμε κινητό, καθώς προ 3ετίας ήθελα απλώς να μ'αρέσει κι έμεινα τότε 6 μήνες χωρίς κινητό, μέχρι να βρω το κατάλληλο.

Για πείτε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
λοιπον,,τι μαρκα ηταν το προηγουμενο,,και θελεις ιδια?
μεχρι ποσα λεφτα θελεις να χαλασεις?

απλο κινητο,,ή με αφη?

με μποολικη μπαταριαα,,ή νορμαλ?


ενα ενδεικτικό φτηνο απλο με μεγαλη μπαταρια και κομψο ειναι αυτο

ή αυτο με 600 ωρες αναμονης

ή αυτο

που δεν σπαει με τιποτα συμφωνα με τη νοκια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άγγελε με απογοητεύεις, ολόκληρος υπερσύνδεσμος από πάνω και δεν τον είδες, και με ρωτάς τι μάρκα ήταν; :P Είχα το lg viewty ku990i και πριν απ' αυτό πάλι lg για 2 χρόνια και μ' έχει βολέψει μπορώ να πω. Και τα nokia μπορώ να τα χειριστώ, μόνο με τα sony ericsson εκνευρίζομαι. Θέλω καλή μπαταρία, γιατί γενικά κατά καιρούς το χρησιμοποιώ πολύ. Αφή ξε-αφή δεν με πειράζει ιδιαίτερα, απλώς σίγουρα όχι slide γιατί άνοιξε - κλείσε, σιγά μην αντέξει. Όσον αφορά το budget, ξέρωγω, 250max λογικά. Το βασικό είναι να κρατήσει και να μην τρέχω για service κάθε τρείς και λίγο. :/:

Περίεργα κριτήρια, ξέρω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καταλαβα,,αλλα τα αφης ανεκτικα δυσκολα ειναι.. το e71 nokia πχ
τρελα..:P
ή κατι τετοιο


θα ηθελες πληρες πληκτρολογιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν με πειράζει το πληκτρολόγιο, ό,τι και να 'ναι συνηθίζεται! :D

Να 'σαι καλά για τις προτάσεις Άγγελε, αλλά δεν βγάζω άκρη με το νετ, αν δεν τα δω, να τα ψιλαφήσω, δεν παίζει ν'αποφασίσω. :redface:

Πάντως το ξαδερφάκι του Nokia X2 που πρότεινες, το Χ3, έχει άθλια μπαταρία, το έχει η μητέρα μου και το χρησιμοποιώ τώρα που δεν έχω, και δεν κρατάει με τίποτα. :(

Την αντοχή της μπαταρίας πώς μπορώ να την τσεκάρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα το iphone 4 μόνο κι μόνο για την αρκετά καλή φωτογραφική του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Την αντοχή της μπαταρίας πώς μπορώ να την τσεκάρω;

ωρες αναμονης και ομιλιας,, το x3 ειναι ολυ αμηλοτερα απο χ2,,πχ..

και 850mah η διαρκεια της μπαταριας..

αν δεν τα δω, να τα ψιλαφήσω, δεν παίζει ν'αποφασίσω.

σωστα κανεις..:)


δες αυτο 600 ωρες αναμονης 11 ομιλιας πολυ ψηλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Άγγελε πας πακέτο με την καινούρια διαφήμιση του forum, και προμοτάρεις έτσι τη Nokia? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε πας πακέτο με την καινούρια διαφήμιση του forum, και προμοτάρεις έτσι τη Nokia? :P
μπα..
απλα παλια δεν τα εκτιμουσα τοσο..

αλλα τωρα εχω δει οτι εχουν γενικα τις πιο μεγαλες μπαταριες.. και βολικα μενου γενικα και ανθεκτικα,,ενω τα samsung πχ ειναι προβληματικα και στα δυο,,δεν τα παω καθολου

ψαχνω σε αλλες εταιρες με 600 ωρες ομιλιας,,και δυσκολα βρισκω..

βεβαια τα νοκια εχουν resistive -αντιστασης δηλαδη οθονες αφης,,φτηνοτερες απο τις capasitive που δεν θελουν πιεση και εχουν τα lg


νομιζω οτι καλα θα ειναι τα htc
με πολλες 500-600 ωρες αναμονης -το lg σου ειχε 340 περιπου να καταλαβεις-
htc touch 2 500 ωρες αλλα με οθονη αφης resistive πιεσης δηλαδη ενω ολα τα αλλα htc εχουν capasitive σαν το lg σου,,μονο ακουμπας και λειτουργει,καλυτερο βασικα

και HTC ChaCha
για 660 ωρες αναμονης



δες πριν το θεμα ειχα προτεινει το chacha σε αλλη και νομιζω οτι οτι της αρεσε.

τα htc ειναι καλοφτιαγμενα απο οτι εχω διαβασει...
ειδικα το legend απο οτι βλεπω..


δες
προχειρα τη διαφορα capasitive resistive οθονων αφης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα το iphone 4 μόνο κι μόνο για την αρκετά καλή φωτογραφική του...

Ναι αλλα μας γραφει πως θελει καλη μπαταρια. Το iphone δυστυχως δεν εχει πολυ καλη μπαταρια κι αυτο γιατι εχει πολλες εφαρμογες, ξερεις οσο πιο πολλα εχει τοσο πιο γρηγορα τελειωνει η μπαταρια. Εκτος αν ειναι συνεχως με ενα φορτιστη αυτοκινητου σαν και εμενα για να μην κλεισει ποτε!! Ασε που απο τιμη ξεφευγει πολυ απο αυτα που ζηταει.
Για μενα δες και μπλακμπερυ, πολυ καλα τηλεφωνα με πολυ καλη μπαταρια και σε καλες τιμες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
toshiba tg01 ..... δυνατο κινητο με μεγαλες δυνατοτητες και σε καλη τιμη . ελλαδα δεν υπαρχει ακομα αλλα απο εξωτερικο στα περιπου 300 ευρω το εχετε. και με win και με android . οπως θελει ο καθενας . και εγγυηση 2 χρονια . https://www.youtube.com/watch?v=INx5WIFHWiA να κοιταμε και σε αλλες εταιρειες που κανουν κινητα με ...... και σε καλη τιμη . να παραθεσω το γεγονος πως πριν 6 χρονια ειχα ανακαλυψει τηνHTC και ειχε κινητο που ηταν πιο πανω απο την τοτε τεχνολογογια και ηταν σε τιμη αρκετα κατω του ανταγωνισμου . τωρα βεβαια εχει ξεφυγει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
220 ωρες αναμονης :confused: το τοσιμπα,,
καλα τοσο πατος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top