Κινητά τηλέφωνα: Μόδα ή ανάγκη;

Κινητά τηλέφωνα:Μόδα ή ανάγκη;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • Μόδα.

    Ψήφοι: 6 12.8%
  • Ανάγκη.

    Ψήφοι: 13 27.7%
  • Μόδα και ανάγκη.

    Ψήφοι: 28 59.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Γιατί χρησιμοποιείτε κινητό τηλέφωνο?Τι πλεονεκτήμα έχει για σας?Ποιό είναι το πιο σημαντικό για σας σε ένα κινητό?Επίσης τί είναι για σας μόδα, ανάγκη ή και τα δυο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Γιατί χρησιμοποιείτε κινητό τηλέφωνο?Τι πλεονεκτήμα έχει για σας?Ποιό είναι το πιο συμαντικό για σας σε ένα κινητό?Επίσης τί είναι για σας μόδα η ανάγκη?

Καθαρά για λόγους επικοινωνίας!
Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι μικρό και να πέρνει τηλέφωνα!
(άντε και κάνα μήνυμα που και που!)
Τώρα, παιχνίδια, μουσικές, φωτογραφίες, βίντεο και ότι άλλο έχουν σκαρφιστεί είναι μόνο για να πέρνουν τα λεφτά των έύπιστων!
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανένας μέχρι 23-24 ετών που χρειάζεται κάτι παραπάνω από το να πέρνει τηλέφωνα και να στέλνει μηνύματα!
Ομολογώ ότι και εγώ κάποτε άλλαζα συχνά κινητό και ήθελα να έχω τελευταίας τεχνολογίας, αλλά κάποια στιγμή κατάλαβα ότι όλα αυτά μου είναι απλά άχρηστα!!!
Οπότε πλέον έχω ένα απλό κινητό, μικρό και ελαφρύ και τίποτα παραπάνω!!! Το να ψήνει καφέδες δεν με απασχολεί! (έχω μπρίκι γι' αυτή τη δουλειά!:P)

Και γενικά δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να δίνει κάποιος 200-300 ευρώ (και παραπάνω πολλές φορές) κάθε χρόνο, για να αποκτήσει ένα κινητό που ουσιαστικά δεν του χρειάζεται!

Αλήθεια παλιά που δεν είχαμε κινητά πως ζούσαμε;
Καλύτερα νομίζω... λιγότερο άγχος, λιγότερη ακτινοβολία, περισσότερη ησυχία...


ΥΓ> Τώρα τελευταία μάλιστα όλο και πιο συχνά πιάνω τον εαυτό μου να βγαίνει από το σπίτι χωρίς το κινητό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Στη σωστή βάση έθεσε το θέμα ο giostau.. πάνω κάτω συμφωνώ με τα περισσότερα και εγώ τώρα έχω βολευτεί με ένα smartphone που βγήκε το φθινόπωρο του 2002 και την παλεύω μια χαρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το δικό μου το 'χω εδώ και 3 χρόνια και κάνω τη δουλειά μου άνετα...το μόνο που θέλω να έχει είναι ΙR/Bluetooth, να είναι clam και πάνω από όλα tri-band (λόγω ταξιδιών). Για όλα τα άλλα έχω την ψηφιακή βιντεοκάμερα και μηχανή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Νομίζω πως τα κινητά είναι μόδα για τους πιο πολλούς... Δυστυχώς λίγοι αγοράζουν κινητό, ξέροντας πραγματικά τι αγοράζουν. Οι περισσότεροι αγοράζουν μόνο κ μόνο για μόστρα. Εγώ έχω κινητό από τα 14 μου και έχω αλλάξει μόνο 2 γιατί δεν θεωρούσα ότι αυτά που έβγαιναν είχαν κάτι να μου δώσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Τα κινητα ειναι μοδα. Μαλιστα, κατα τη γνωμη μου, ειναι το καλυτερο μεσο επιδειξης για τα "ψωνια"! Εμενα μου χρησιμευει μονο για να στελνω κανα μηνυμα που και που και να με βρισκουν οι φιλοι μου. Σιγα δλδ μην καθομαι να δινω 300 ευρω καθε χρονο για να αλλαζω κινητο... Ημαρτον!

ΥΓ: Βαλτε poll.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ας απαντήσω και εγώ..Για μένα δεν είναι μόδα είναι ανάγκη.Αυτο που κοιτάζω πιο πολυ σε ένα κινητο είναι ο σχεδιασμος του και μετά τις δυνατότητες του.Εχω το z800i (440euro) τσουζει το ξέρω αλλά το πήρα για τις τρομερες δυνατότητες του.MP3 player με equalizer,3g,memory stick pro duo κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Νομιζω πως η δημοσκοπηση, ετσι οπως τεθηκε ειναι αστοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PowerZ

Νεοφερμένος

Η PowerZ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω μεχρι πριν κανα 5μηνο εκανα σαν τρελη να αλλαζω συνεχεια κινητα εχουν περασει απο τα χερια μου στην κυριολεξια ολα τα κινητα χωρις ιχνος υπερβολης.Ειχα φτασει σε σημειο να αλλαζω κινητο 2 φορες μεσα σε μια εβδομαδα με αποκορυφωμα μια φορα αλλαξα κινητο σε 3 ωρες!!
Ειλικρινα πεταξα τοσα πολλα λεφτα ολον αυτον τον καιρο που μονο που το σκεφτομαι τωρα μου ρχεται να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο.
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη βλακεια απο το να περνεις τελικα ενα κινητο μονο κ μονο επειδη ειναι στην μοδα, γιατι μετα μπαινεις στο τρυπακι να αλλαζεις συνεχεια γιατι καθε εβδομαδα σχεδον βγαινει και κατι καινουριο με κατι παραπανω κ παει λεγοντας!
εβαλα μυαλο λοιπον εστω και αργα αφου ξοδεψα οτι χρηματα ειχα και δεν ειχα και ειπα να στεριωσω μ ενα φτηνο κινητακι να μην με νοιαζει να το προσεχω κιολας κτλ και ειμαι μια χαρα! και δεν προκειται να δωσω ουτε μια δραχμη ξανα για κινητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Έχω κάνει ένα μικρο λαθάκι στο poll..."Κινητα τηλέφωνα:" και όχι "Κινητα τηλέφωνα: Μόδα ή ανάγκη;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Ας απαντήσω και εγώ..Για μένα δεν είναι μόδα είναι ανάγκη.Αυτο που κοιτάζω πιο πολυ σε ένα κινητο είναι ο σχεδιασμος του και μετά τις δυνατότητες του.

Μα καλα... Μας λες ότι σου είναι αναγκαίο (16 χρονών παιδί... τέλοσπάντων!!!) και μετά μας λες ότι πρώτα κοιτάς τον σχεδιασμό... Δηλαδή η ανάγκη σου είναι να έχει ένα κινητό με καλή "μούρη". Ε, αυτό εννοούμε όταν λέμε ότι είναι μόδα. Ότι όλοι τα αγοράζουν για την πλάκα τους, μόνο κ μόνο επειδή είναι ωραία και όχι γιατί το χρειάζονται.

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Εχω το z800i (440euro) τσουζει το ξέρω αλλά το πήρα για τις τρομερες δυνατότητες του.MP3 player με equalizer,3g,memory stick pro duo κ.α.


Και όλες αυτές τις δυνατότητες τι θα τις κάνεις; Άντε να τις χρησιμοποιείς μια στο τόσο για να πουλάς μούρη, από εκεί και πέρα; Μη μου πεις ότι το 3G σου ήταν αναγκαίο; Αν παραγματικά είχες ανάγκη το 3G (το έφερα ως παράδειγμα γιατί το βρήκα πρόχειρο) θα είχες ψάξει το ζήτημα και θα ήξερες πως το 3G είναι σε πειραματικό στάδιο και όλοι συστήνουν να μη αγοράζουμε ακόμα 3G κινητά γιατί η τεχνολογία θα δείξει την πραγματική της αξία σε καναδυό χρονάκια από σήμερα!

Νομίζω πως η απάντησή σου πιο πολύ υποστηρίζει ότι το κινητό είναι μόδα (δηλαδή ανάγκη για μόστρα), παρά ότι είναι πραγματική ανάγκη.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παλιοτερα και τα δυο (βασιακ δεν το ηθελα επειδη ητανε μοδα αλλα επειδη με ενδιεφερε, μου αρεσε να κατευαζω προγραματα να πειραματιζομαι και ετσι). Τωρα πια μονο αναγκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μπορεί να προστεθεί στο poll μια επιλογή κανένα απο τα 2 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Νομιζω πως η δημοσκοπηση, ετσι οπως τεθηκε ειναι αστοχη...
Κι εγώ συμφωνώ, για τον εξής λόγο: Ο καθένας έχει διαφορετικές τηλεπικοινωνιακές ανάγκες. Εγώ για παράδειγμα, ενώ κάνω χωρίς αυτό, θα χρησιμοποιήσω το smartphone-pda με τα 500MHz επεξεργαστή και τον πλήρη browser, ενώ καποιος άλλος μπορεί κάλλιστα να το πάρει και να κάνει μόνο τηλεφωνήματα (και ισως για μόστρα). Το σωστό poll θα ήταν "με τί κριτήριο αγοράσατε το κινητό σας: λειτουργείες / μοδα"
Αλλά με προσοχή γιατι υπάρχει και ο τεχνολογικός ρατσισμός εδώ. Αμα με δουνε εμενα στον καφέ να βγάζω PDA θα μου ορμήξουν όλοι απάνω μου. "Ου ρε που μας κάνεις και φιγούρα". Γιατι ρε παιδια ειναι φιγούρα αμα μου έρθει ενα mail να το δώ εκεινη την ώρα και όχι σε 5 ώρες που μπορεί να κάνω για να πάω σπίτι. Γιατί να μην πληρώνω αστικό τηλεφώνημα αμα πιάνει το wifi στο πολυτεχνείο η (λέμε τώρα) σε καφετέρια με hotspot (πέυτουν τρελλές επιδοτησεις γι αυτα). Γιατι να πρέπει να μου βγεί το χέρι για να γράψω ένα ραντεβού με το keypad που κάνω 5 λεπτά και να μήν το γράψω με το stylus;
Τελικά η λογική "α δες τι κινητό πήρε ο άλλος για μόστρα" είναι αρνητική για την εξάπλωση της τεχνολογίας. Και οσοι παιρνουν για μόστρα μπορεί να το βρούν και χρήσιμο και να μάθουν τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωραίο θέμα...

Εγώ το κινήτο μου δεν το έχω για μόδα... Πριν λίγο καιρό είχα ένα PDA για κινητό (QTEK 2020) Μου την έδεινα άφανταστα που όλοι νομίζαν ότι το είχα για μόστρα. Το ήθελα για να ακούω mp3 αλλά και για web browsing,e-mail,MSN αλλά κυρίως για PIMs (Εννοείτε και για τηλ και sms). Καταρχάς δεν μπορώ να φανταστώ τον ευατό μου με κινήτο που να μην συχρονίζεται με outlook , θέλω ανα πάσα στιγμή να έχω το προγραμμά μου μαζί μου. Να σημείωνω τι πρέπει να κάνω κτλ κτλ... Ισως βέβαια να είχαν δίκαιο ότι το είχα για μόστρα, π.χ. δεν νομίζω να πάθω τπτ αν θα κάνω 1 λεπτο να σημειωσω ενα ραντεβού και όχι 30δευτ... Πλέον είμαι με ένα ταπείνο k700, μπορώ να πω ότι μπορώ να κάλυπτω όλες τις αναγκες μου, ίσως με χειροτερό τρόπο αλλά δεν πειράζει...
Δεν με απασχολεί τόσο, έχω βολευτεί... Τέσπα εκεί που θέλω να καταλείξω είναι ότι σίγουρα το κινήτο είναι αναγκή αλλά εύκολα μπορεί να γίνει μόδα...
Και δυστυχώς το 90% των εφήβων το έχει για μόδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Καλά τα λες γκαντέμη... Συμφωνώ μαζί σου... Αλλά εγώ όταν λέω ότι είναι μόδα μιλάω για εντελώς άσχετα άτομα που το μόνο που κάνουν είναι να στέλνουν SMS! Ε σιγά τα αυγά! Τι το ήθελε το κινητό; Φυσικά και έχω δει άτομα που έχουν το μαμάτο κινητό τους γιατί τους προσφέρει κάτι πέρα από οπτική απόλαυση... Αυτοί οι τύποι όμως κάνουν μπαμ, καθώς φαίνεται από χιλιόμετρα ότι ξέρουν τι ακριβώς κάνουν με την τεχνολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Μα καλα... Μας λες ότι σου είναι αναγκαίο (16 χρονών παιδί... τέλοσπάντων!!!) και μετά μας λες ότι πρώτα κοιτάς τον σχεδιασμό... Δηλαδή η ανάγκη σου είναι να έχει ένα κινητό με καλή "μούρη". Ε, αυτό εννοούμε όταν λέμε ότι είναι μόδα. Ότι όλοι τα αγοράζουν για την πλάκα τους, μόνο κ μόνο επειδή είναι ωραία και όχι γιατί το χρειάζονται.
Η ηλικία αγαπητέ μου δεν δηλώνει τιποτα.Είμαι μαθητής Λυκείου και έχω 10 ώρες την ημέρα μάθημα.Οι γονείς μου δουλεύουν.Αν λέμε τύχει να χρειαστεί να πάω να πάρω την μικρή εμένα που θα με βρούνε?Θα με ψάχνουν σε όλη την Αθήνα?Δεν το νομίζω.
Παρέλειψα κάτι κατά κάποιο τρόπο είναι και για μένα μόδα αφού ενδιαφέρομαι για το σχεδιθασμό του αλλά ότι άλλο προσφέρει κοιτάζω να μου χρειάζεται δηλ. τα λεφτά μου να πιάσουν τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Και όλες αυτές τις δυνατότητες τι θα τις κάνεις; Άντε να τις χρησιμοποιείς μια στο τόσο για να πουλάς μούρη, από εκεί και πέρα; Μη μου πεις ότι το 3G σου ήταν αναγκαίο; Αν παραγματικά είχες ανάγκη το 3G (το έφερα ως παράδειγμα γιατί το βρήκα πρόχειρο) θα είχες ψάξει το ζήτημα και θα ήξερες πως το 3G είναι σε πειραματικό στάδιο και όλοι συστήνουν να μη αγοράζουμε ακόμα 3G κινητά γιατί η τεχνολογία θα δείξει την πραγματική της αξία σε καναδυό χρονάκια από σήμερα!

Νομίζω πως η απάντησή σου πιο πολύ υποστηρίζει ότι το κινητό είναι μόδα (δηλαδή ανάγκη για μόστρα), παρά ότι είναι πραγματική ανάγκη.

Λοιπόν δεν είμαι από τα άτομα κου κάνουν αγορές χωρίς σκοπό.Το mp3 που λες το χρησιμοποιώ πάντα και παντού.Γιατι?Μα επειδή για μένα το κινητο δεν είναι μόνο για ομιλία αλλά ένα ολοκληρωμένο σύστημα ψυχαγωγιας.Κάτι σαν media center.Δεν θέλω να κουβαλάω mp3 player ψηφιακή φωτογραφικη και κινητό μαζί μου.Όλα σε ένα καλύτερα.Α ξέρω ότι το 3g είναι σε πειραματικό στάδιο.Αλλά δεν παύει να δουλεύει με επιτυχία.Φυσικά το χρησιμοποιώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Α monaxe όσον αφορά αυτό που είπες ότι θα πουλάω μούρη έχω μάθει στην ζωή μου να μην κάνω τον μάγκα σε κανέναν.Ότι αγοράζω το πάιρνω για την ευχαριστησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και τα δυο αλλά προσωπικα τα μισώ και δεν θέλω να έχω καμμιά σχέση μαζί τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top