Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

iamjustice

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω δεν το θεωρω υποχρεωτικο να βαφτω σε μια εξοδο μου, αμα βαφτω θα το κανω για μενα. Δεν νομιζω οτι μπορειτε να καταληξετε καπου με ολο αυτο τον "καυγα", ο καθενας κανει οτι θελει. Τα γουστα αλλαζουν, οπως και οι συνηθειες. Οσο μεγαλωνεις συνειδητοποιεις πραγματα. Αφηστε λοιπον τον καθενα να τα συνειδητοποιησει μονος του και μην προσπαθειτε να το παιξετε παντογνωστες επειδη ειστε μεγαλυτεροι. Αυτο...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αποψη μου χριστινα εναι οτι τρωμε, ντυνομαστε, πιστευουμε, λεμε και κοινουμαστε οχι οπως θελουμε αλλα με βαση ενος code. Στο ιδιο μηκος κματος πιστεύω οτι ειναι και το βαψιμο στην κοπελα, η αποφαση της να βαφτει η οχι και ποσο ειναι με βαση το code που εχει ορισει η κοινωνια και μεσα σε αυτο κοινουμαστε. Θεωρω οτι ειναι στη σφαιρα της φαντασιας να μιλαμε για επιλογες μας. Θελω να πιστευω οτι υπαρχουν λιγοι που κανουν οτι θελουν στη ζωη τους αφουδεχονται τα στερεοτυπα και αφου κρινουναι αν θελουν να τα ακολουθησουν πληρως η οχι.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Συνηθως ειμαι η εξαιρεση αυτου του κανονα και ετοιμαζομαι παρα πολυ γρηγορα. Ομως υπάρχουν φορες που "αργω" και να εξηγησω πως γινεται αυτο: οταν ο αλλος εχει συνηθισει να ετοιμαζεσαι πολυ γρηγορα, δεν σε ενημερωνει πλεον απο νωρις για την οποιαδηποτε εξοδο. Απλα σου προτεινει τελευταια στιγμη να πατε καπου και περιμενει να εισαι ετοιμη σε 10 λεπτα, γιατι ετσι τον εχεις συνηθισει. Τις περισσοτερες φορες λοιπον ειμαι ετοιμη 10 λεπτά (να κάνω μόνο ντους, οχι μαλλια, να ντυθω και να βαφτω). Αν ομως τυχει να ειμαι αλουστη, πρεπει να βαλουμε αλλο ενα 10 λεπτο γιατι η χαιτη δεν στεγνωνει μονη της. Και το καλυτερο: αν ο αλλος πανω στην ετοιμασια του μου κανει σκατα το μπανιο και τις ντουλαπες, θελουμε αλλο ενα 10λεπτο να μαζεψω τα χαλια του. Οσο περιμενει να μαζεψω την ακαταστασια του, ειναι πιθανο να κατσει στον καναπε και να βλεπει τηλεοραση οποτε μολις τελειωσω θα πρεπει να κλεισω ολα τα παντζουρια, να μαζεψω το ποτηρι/πιατο/τασακι/σκατακι που θα εχει για οσο βλεπει τηλεοραση, να παρω τα σκουπιδια και τοτε θα μπορουμε να φυγουμε. Αμεσως αμεσως περασε το μισαωρο και βαλε και τοτε θα πει το θεϊκο: "μα καλα, γιατι άργησες τοσο?".
Ε, του φέρνεις τα σκουπίδια στο κεφάλι ή δεν του τα φέρνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamjustice

Νεοφερμένος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αποψη μου χριστινα εναι οτι τρωμε, ντυνομαστε, πιστευουμε, λεμε και κοινουμαστε οχι οπως θελουμε αλλα με βαση ενος code. Στο ιδιο μηκος κματος πιστεύω οτι ειναι και το βαψιμο στην κοπελα, η αποφαση της να βαφτει η οχι και ποσο ειναι με βαση το code που εχει ορισει η κοινωνια και μεσα σε αυτο κοινουμαστε. Θεωρω οτι ειναι στη σφαιρα της φαντασιας να μιλαμε για επιλογες μας. Θελω να πιστευω οτι υπαρχουν λιγοι που κανουν οτι θελουν στη ζωη τους αφουδεχονται τα στερεοτυπα και αφου κρινουναι αν θελουν να τα ακολουθησουν πληρως η οχι.

:)


Εχεις δικιο κατα ενα μεγαλο μερος, ομως δεν νομιζω οτι ολοι υπακουουν στο ιδιο code ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
.... αν ο αλλος πανω στην ετοιμασια του μου κανει σκατα το μπανιο και τις ντουλαπες, θελουμε αλλο ενα 10λεπτο να μαζεψω τα χαλια του. Οσο περιμενει να μαζεψω την ακαταστασια του, ειναι πιθανο να κατσει στον καναπε και να βλεπει τηλεοραση οποτε μολις τελειωσω θα πρεπει να κλεισω ολα τα παντζουρια, να μαζεψω το ποτηρι/πιατο/τασακι/σκατακι που θα εχει για οσο βλεπει τηλεοραση, να παρω τα σκουπιδια και τοτε θα μπορουμε να φυγουμε. Αμεσως αμεσως περασε το μισαωρο και βαλε και τοτε θα πει το θεϊκο: "μα καλα, γιατι άργησες τοσο?". Ε, του φέρνεις τα σκουπίδια στο κεφάλι ή δεν του τα φέρνεις?
Το να καθυστερεί μια γυναίκα να ετοιμαστεί για την έξοδο, αφιερώνοντας χρόνο για την προσωπική της περιποίηση, είναι τελικά λογικό, αποδεκτό και (ως ένα σημείο) χαριτωμένο. Όμως, το να οφείλεται η καθυστέρησή της στο ότι θέλει πριν βγει να κάνει στο σπίτι "γενική" (κάτι που θα μπορούσε να γίνει άνετα αργότερα), αφήνοντας σαδιστικά τον άλλο να περιμένει σα μαλάκας, για μένα είναι απαράδεκτο και (από κάποιο σημείο και μετά) αρρωστημένο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Απαπαπα, δεν καταλαβες. Δεν μιλαμε για καθαριοτητα γενικα και αοριστα, μιλαμε για το οτι ο αλλος μου πεταξε τα μισα του ρουχα πανω στο κρεβατι για να βρει τι θα φορεσει (αμα τα αφησω εκει, που θα κοιμηθουμε οταν γυρισουμε οεο?) και το μπάνιο ειναι ολο λασπωμενες πατημασιες γιατι εβρεξε τα πλακακια και μετα τα πατησε με τα βρωμοπαπουτσια του. Επισης αφησε ζελε απο εδω, αρωμα παραεκει, βρεγμενη πετσετα πανω στο πλυντηριο, τριχες στο νιπτηρα και γενικα μια κατασταση που δεν θελω να δω μολις γυρισω κουρασμενη και εχω να κανω ντεμακιγιαζ, να πλυνω δοντια και να κανω νημα, να βαλω πιτζαμες ενω ο καλος μου απλα θα πεταξει ο,τι φοραει κατω και θα ξεραθει στον υπνο.
Μην σε δω να ξαναπεις οτι ο αλλος περιμενει "σαν μαλακας" και εγω ειμαι η σαδιστρια που μαζευω τα χαλια του γιατι θα σε βρω και εκει να δεις σαδισμος που θα πεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Απαπαπα, δεν καταλαβες. Δεν μιλαμε για καθαριοτητα γενικα και αοριστα, μιλαμε για το οτι ο αλλος μου πεταξε τα μισα του ρουχα πανω στο κρεβατι για να βρει τι θα φορεσει (αμα τα αφησω εκει, που θα κοιμηθουμε οταν γυρισουμε οεο?) και το μπάνιο ειναι ολο λασπωμενες πατημασιες γιατι εβρεξε τα πλακακια και μετα τα πατησε με τα βρωμοπαπουτσια του. Επισης αφησε ζελε απο εδω, αρωμα παραεκει, βρεγμενη πετσετα πανω στο πλυντηριο, τριχες στο νιπτηρα και γενικα μια κατασταση που δεν θελω να δω μολις γυρισω κουρασμενη και εχω να κανω ντεμακιγιαζ, να πλυνω δοντια και να κανω νημα, να βαλω πιτζαμες ενω ο καλος μου απλα θα πεταξει ο,τι φοραει κατω και θα ξεραθει στον υπνο.
Εμείς καλή μου, όταν βγαίνουμε για έξοδο, αφήνουμε πάντα το σπίτι να έχει την όψη βομβαρδισμένου. 'Οταν γυρίζουμε (ή τις περισσότερες φορές την άλλη μέρα) τα φτιάχνουμε όλα μαζί στην τρίχα με την ησυχία μας. Τις πιο πολλές φορές μάλιστα πετάμε και οι δυο ότι φοράμε στο πάτωμα, πάμε παρέα για τα της νυχτερινής καθαριότητας και κάνουμε μαζί βουτιά στο κρεβάτι χωρίς να χρησιμοποιούμε ποτέ πιτζάμες. Παθαίνουμε τίποτα; Θα μου επιτρέψεις να θεωρώ υποχονδριασμό το να θέλει κάποιος πριν βγει για βραδινή έξοδο, να θέλει να αφήσει το σπίτι τέλειο ή να είναι όλα συγυρισμένα όταν πέφτει στο κρεβάτι.
Μην σε δω να ξαναπεις οτι ο αλλος περιμενει "σαν μαλακας" και εγω ειμαι η σαδιστρια που μαζευω τα χαλια του γιατι θα σε βρω και εκει να δεις σαδισμος που θα πεσει.
:tongue: Το κακόμοιρο το παληκάρι. Μην το καταπιέζεις βρε τόσο πολύ, (εκτος αν του αρέσει). :mastigio


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εμείς καλή μου, όταν βγαίνουμε για έξοδο, αφήνουμε πάντα το σπίτι να έχει την όψη βομβαρδισμένου. 'Οταν γυρίζουμε (ή τις περισσότερες φορές την άλλη μέρα) τα φτιάχνουμε όλα μαζί στην τρίχα με την ησυχία μας. Τις πιο πολλές φορές μάλιστα πετάμε και οι δυο ότι φοράμε στο πάτωμα, πάμε παρέα για τα της νυχτερινής καθαριότητας και κάνουμε μαζί βουτιά στο κρεβάτι χωρίς να χρησιμοποιούμε ποτέ πιτζάμες. Παθαίνουμε τίποτα; Θα μου επιτρέψεις να θεωρώ υποχονδριασμό το να θέλει κάποιος πριν βγει για βραδινή έξοδο, να θέλει να αφήσει το σπίτι τέλειο ή να είναι όλα συγυρισμένα όταν πέφτει στο κρεβάτι.

:tongue: Το κακόμοιρο το παληκάρι. Μην το καταπιέζεις βρε τόσο πολύ, (εκτος αν του αρέσει). :mastigio



Δεν λέγεται υποχονδρισμός βασικά, προνοητικότητα λέγεται. Τι θα γίνει αν παίξει φάση και καταλήξετε σπίτι σου; Εεε;; Και ντάξει, ένα άτακτο υπνοδωμάτιο ή σαλόνι είναι οκ, αλλά (σε πιο ανεβασμένες καταστάσεις) ένα χάλια μπάνιο δεν παλεύεται, εγώ προσωπικά έχω ξενερώσει την ζωή μου

*το σου γενικά, όχι σου σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Και οι γυναίκες το κάνετε... Και δεν είναι ότι καλύτερο να περπατάς σε βρακιά και βιβλία ενώ στην τουαλέτα να θέλεις μαούνα και βαρκάρη...

Δηλαδή εμ αργείτε εμ τα αφήνετε και αίσχος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εμείς καλή μου, όταν βγαίνουμε για έξοδο, αφήνουμε πάντα το σπίτι να έχει την όψη βομβαρδισμένου. 'Οταν γυρίζουμε (ή τις περισσότερες φορές την άλλη μέρα) τα φτιάχνουμε όλα μαζί στην τρίχα με την ησυχία μας. Τις πιο πολλές φορές μάλιστα πετάμε και οι δυο ότι φοράμε στο πάτωμα, πάμε παρέα για τα της νυχτερινής καθαριότητας και κάνουμε μαζί βουτιά στο κρεβάτι χωρίς να χρησιμοποιούμε ποτέ πιτζάμες. Παθαίνουμε τίποτα; Θα μου επιτρέψεις να θεωρώ υποχονδριασμό το να θέλει κάποιος πριν βγει για βραδινή έξοδο, να θέλει να αφήσει το σπίτι τέλειο ή να είναι όλα συγυρισμένα όταν πέφτει στο κρεβάτι.

:tongue: Το κακόμοιρο το παληκάρι. Μην το καταπιέζεις βρε τόσο πολύ, (εκτος αν του αρέσει). :mastigio




Καθολου υποχονδρισμο δε θα χαρακτηριζα αυτο που κανει η christinelle. Κι εγω νιωθω το ιδιο με εκεινη και πραττω αναλογα. Βεβαια δεν μου τυχαινει να πεταω ρουχα, γιατι συνηθως προτου βγω και προτου φορεσω κατι φανταζομαι πώς θα ηταν και αν θα μ'αρεσε και αν νιωθω να εχω ορεξη να βαλω τα ταδε ρουχα οποτε ξερω ηδη. Αν δε ξερω απλα θα διπλωσω αυτα που απορριφθηκαν. Δεν παιρνει φοβερο χρονο ολο αυτο αν διατηρεις τα πραγματα ως εχουν. Παραδειγμα, δεν ειναι κατι οταν βαφτεις μια κοπελα αντι να αφησει εξω το μεικ-απ να το βαλει στο νεσεσερ που εχει διπλα της. Ετσι γλυτωνεις και χρονο και κοπο. Τωρα αμα τυχει κατι και βιαζεσαι , θα τα αφησεις στη μοιρα τους. Δε μπορω στην ιδεα να ξερω οτι εχει παντου πεταμενα πραγματα και να ειμαι ηρεμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
@ christinelle , ImEirini , Χαρά.
Χε-χε!!! Πω-πω, ευτυχώς που δεν μου έτυχε κοπέλα σαν εσάς. (Και η μάνα μου δηλαδή, κάπως έτσι είναι). Δηλαδή ποιο είναι το πρόβλημα; Αν ένα ζευγάρι μένουν μαζί μόνοι οι δυο τους, τι θα πείραζε αν βγαίνοντας άφηναν το σπίτι τους κάπως αναστατωμένο; Οι δυο τους πάλι θα γύριζαν και με την ησυχία τους θα το τακτοποιούσαν. Επιτρέψτε μου να θεωρώ (έστω μικρό) υποχονδρισμό το να θέλει κάποιος/κάποια φεύγοντας να θέλει να αφήνει το σπίτι "στην τρίχα". Γιατί να κάνουμε δύσκολη τη ζωή μας, δημιουργώντας ανούσιες καθυστερήσεις και προβλήματα χωρίς λόγο;

Δεν είπαμε κι έτσι βέβαια...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Καλα βρε δε μιλαμε για υπερβολικο βαθμο. Δε θα τα κανεις κι ολα επι τοπου. Συμβαινει και να βιαζεσαι και να τα αφηνεις για μετα ή να βαριεσαι. Μη γινομαστε και psycho. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ούτε γρήγορα κάνω ούτε και πολύ ώρα.
Βέβαια εξαρτάται.Αν είναι Σάββατο πρέπει να διαλέξω πιο καλά ρούχα και ένα πιο καλό βάψιμο(αν και ποτέ δεν βάφομαι έντονα).
Τώρα για μία απογευματινή βόλτα ή έναν πρωινό καφέ θα βάλω απλά ρούχα,θα κάνω μια ωραία αλογοουρά και θα βάλω λίγη πούδρα και lip-gloss.
Αυτά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Όταν είναι προγραμματισμένο να βγω , σκέφτομαι ώρες πριν τι ρούχα θα βάλω, με τι παπούτσια και με τι αξεσουάρ ... (όχι πως βάζω και τίποτα extreme) :redface: . Σαν αποτέλεσμα , δε μου παίρνει πάνω από ένα τέταρτο να ετοιμαστώ :) . Επιπλέον, έχω τέτοια ανυπομονησία που όταν είναι ,ας πούμε ,να βγω στις 10, είμαι έτοιμη από τις 9.15 :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μύριαμ4

Νεοφερμένος

Η Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα. Όταν είναι προγραμματισμένο να βγω , σκέφτομαι ώρες πριν τι ρούχα θα βάλω, με τι παπούτσια και με τι αξεσουάρ ... (όχι πως βάζω και τίποτα extreme) :redface: . Σαν αποτέλεσμα , δε μου παίρνει πάνω από ένα τέταρτο να ετοιμαστώ :) . Επιπλέον, έχω τέτοια ανυπομονησία που όταν είναι ,ας πούμε ,να βγω στις 10, είμαι έτοιμη από τις 9.15 :redface:


Ακριβώς αυτό!Σκέφτομαι πολλές ώρες πριν τι ρούχα θα βάλω και δεν βάζω και κάτι extreme.Και εγώ από την ανυπομονησία μου είμαι έτοιμη και μισή ώρα πιο νωρίς.Ίσως γι αυτό να μην αργώ γενικότερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό!Σκέφτομαι πολλές ώρες πριν τι ρούχα θα βάλω και δεν βάζω και κάτι extreme.Και εγώ από την ανυπομονησία μου είμαι έτοιμη και μισή ώρα πιο νωρίς.Ίσως γι αυτό να μην αργώ γενικότερα :P

:D....αφού ώρες-ώρες νομίζω ότι ανήκω σε διαφορετικό είδος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αποψη μου χριστινα εναι οτι τρωμε, ντυνομαστε, πιστευουμε, λεμε και κοινουμαστε οχι οπως θελουμε αλλα με βαση ενος code. Στο ιδιο μηκος κματος πιστεύω οτι ειναι και το βαψιμο στην κοπελα, η αποφαση της να βαφτει η οχι και ποσο ειναι με βαση το code που εχει ορισει η κοινωνια και μεσα σε αυτο κοινουμαστε. Θεωρω οτι ειναι στη σφαιρα της φαντασιας να μιλαμε για επιλογες μας. Θελω να πιστευω οτι υπαρχουν λιγοι που κανουν οτι θελουν στη ζωη τους αφουδεχονται τα στερεοτυπα και αφου κρινουναι αν θελουν να τα ακολουθησουν πληρως η οχι.

:)
:worship:
Αν ηταν κοινωνικά αποδεκτό να κυκλοφορούν οι γυναίκες χωρίς να βαφονται, με τις ατέλειές τους, πόσες νομίζετε οτι θα βάφονταν συνέχεια; Τα αγόρια δηλαδη γιατι δεν βαφονται; Γιατι έτσι ειναι η κοινωνία στην οποία ζουμε, υπάρχουν κάποιοι κώδικες που λεει και ο Γιώργος.
Και πιστεύω οτι αυτο το θεμα ειναι αρκετά γενικο. Δεν ξέρω κορίτσια που να στήνουν τους άλλους επειδή εκαναν πολλη ωρα να ετοιμαστούν, ξέρω όμως πολλά αγόρια που αργούν πολυ γιατι ηταν στον υπολογιστή ή νόμιζαν οτι θα εχουν χρόνο και τελικα αργούν μισή ωρα. Αν δεν προσέξουμε την εμφάνιση μας, θα γελάτε και θα λετε πώς κυκλοφορούμε ετσι. Αν την προσέξουμε, κατι που απαιτεί λιγο χρόνο, παραπονιεστε οτι αργούμε. Δεν μπορείτε να τα εχετε ολα δικά σας ;) Προσωπικα, παντα ειμαι έτοιμη τουλάχιστον 5 λεπτά νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σε όλη μου τη ζωή ανέκαθεν ετοιμαζόμουν πολύ νωρίτερα και πολλές φορές κατέληγα εγώ να περιμένω τον άλλον... το θεωρώ πολύ καλύτερη εναλλακτική από το να τρέχω τελευταία στιγμή να βάζω μάσκαρα πχ κινδυνεύοντας να πασαλειφτώ. Δεν βρίσκω ιδιαίτερο λόγο αν διαθέτω ώρες να ετοιμαστώ πριν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κοριτσια μια απορια (χαζη μεν αλλα απορια1.
Ειστε σε 3ημερη 5ημερη ξερω 3 σε 1 δωματιο.
Θελετε να ισιωσεται το μαλι και οι 3 αλλα σας λενε σε 5 λεπτα φευγουμε και εχετε 1 ισιωτικη.
Τι κανετε τοτε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Κοριτσια μια απορια (χαζη μεν αλλα απορια1.
Ειστε σε 3ημερη 5ημερη ξερω 3 σε 1 δωματιο.
Θελετε να ισιωσεται το μαλι και οι 3 αλλα σας λενε σε 5 λεπτα φευγουμε και εχετε 1 ισιωτικη.
Τι κανετε τοτε??

Σενάριο νο1
Ξεμαλλιαζόμαστε και όποια προλάβει την παίρνει

Σενάριο νο2
Γράφουμε στα απαυτά μας τους καθηγητές και όλο το σχολείο και φεύγουμε 1 ώρα αργότερα

Σενάριο νο3
Χτυπάμε τις πόρτες του ξενοδοχείου μια μια και ζητάμε για ισιωτική

Σενάριο νο4
Δεν τα ισιώνει καμία για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top