Κορίτσια, γιατί αργείτε τόσο να ετοιμασθείτε;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είμαι έτοιμη από τις 9 και 10, περιμένω όλη μου την παρέα, άντρες και γυναίκες και αυτό το θρεντ μου κάθεται στον λαιμό εδώ και μέρες. Τώρα θα κάνω το μπαμ.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,946 μηνύματα.
εγώ δεν έχω κανέναν να με περιμένει πια. έτσι δεν αργώ ποτέ.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ έχω μια ψύχωση με το να είμαι στην ώρα μου γενικά, όπως αντίστοιχα περιμένω να μου πούνε 2054551 φορές συγνώμη, όπως συνήθως κάνω κι εγώ, όταν αργούν 10 λεπτά αλλά μάντεψτε...

Πάντως να πω την πικρή μου την αλήθεια περισσότερες φορές με έχουν στήσει άντρες, είτε φίλοι είτε πρώην παρά γυναίκες. Συνεπώς μπορεί να αργούμε να ετοιμαστούμε αλλά εσείς μάλλον κολωβαρατε ή είστε σε φάση "έλα μωρέ ένα τζίν θά βάλω καί έφυγα".
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ έχω μια ψύχωση με το να είμαι στην ώρα μου γενικά, όπως αντίστοιχα περιμένω να μου πούνε 2054551 φορές συγνώμη, όπως συνήθως κάνω κι εγώ, όταν αργούν 10 λεπτά αλλά μάντεψτε...
Πλήρης ταύτιση. Πρέπει να είμαι όχι στην ώρα μου, αλλά 5-10 λεπτά νωρίτερα, όταν έχω μία συνάντηση. Συγγνώμες όμως δεν περιμένω, γιατί έχω συμβιβαστεί με το ότι κάποιοι άνθρωποι, όταν λένε π.χ. θα συναντηθούμε στις 9, στην πραγματικότητα εννοούν θα ξεκινήσω στις 9. Παλαιότερα, με μία παρέα που συνήθιζε να αργεί αρκετά στις συναντήσεις μας, απλά μία φορά που το ξεφτίλισαν τελείως, σηκώθηκα και γύρισα στο σπίτι μου χωρίς να πω τίποτα. Δεν το ξαναέκαναν έκτοτε :cool2:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πλήρης ταύτιση. Πρέπει να είμαι όχι στην ώρα μου, αλλά 5-10 λεπτά νωρίτερα, όταν έχω μία συνάντηση. Συγγνώμες όμως δεν περιμένω, γιατί έχω συμβιβαστεί με το ότι κάποιοι άνθρωποι, όταν λένε π.χ. θα συναντηθούμε στις 9, στην πραγματικότητα εννοούν θα ξεκινήσω στις 9. Παλαιότερα, με μία παρέα που συνήθιζε να αργεί αρκετά στις συναντήσεις μας, απλά μία φορά που το ξεφτίλισαν τελείως, σηκώθηκα και γύρισα στο σπίτι μου χωρίς να πω τίποτα. Δεν το ξαναέκαναν έκτοτε :cool2:
Πωωωω καί ειδικά όταν έμενα εκτός κέντρου που έπρεπε να κανονίσω ώρες πρίν τα λεωφορεία και έπαιρνε πόση ώρα και στην τελική τα άτομα που έμεναν κοντά στο κέντρο αργούσαν πόσο πολλά νεύρα μα πόσο. Και το χειρότερο νομίζω είναι στα ραντεβού, και δε μιλάω για 10 λεπτά μιλάω για μισαωρα.

Αλλά ναι κι εγώ τό έχω αυτό το να είμαι πολλές φορές και πιο πρίν
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πωωωω καί ειδικά όταν έμενα εκτός κέντρου που έπρεπε να κανονίσω ώρες πρίν τα λεωφορεία και έπαιρνε πόση ώρα και στην τελική τα άτομα που έμεναν κοντά στο κέντρο αργούσαν πόσο πολλά νεύρα μα πόσο. Και το χειρότερο νομίζω είναι στα ραντεβού, και δε μιλάω για 10 λεπτά μιλάω για μισαωρα.

Αλλά ναι κι εγώ τό έχω αυτό το να είμαι πολλές φορές και πιο πρίν

Ναι αλλά εγώ; Είδες, κυρία, ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΔΕ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι αλλά εγώ; Είδες, κυρία, ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ ΔΕ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ
Χαχαχαχαχα όχι είσαι κιουρια να τα λέμε καί αυτά, καί είχες καί ομπρέλα γιατί προφανώς και δεν μπορεί να πάει κάτι μία φορά τέλεια!
Στο αφιερώνω:
Καί κάπως με τέτοια διάθεση, ελπίζω, να πάω στη δουλειά και να τους γράφω όλους :)
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Λάθος. Πάντα είμαι πρωτη έτοιμη. Μπορείτε όμως να μου πειτε γιατι ο άντρας μου μονίμως αργεί και με στήνει; επίσης δεν ξέρω αλλά πριν φυγουμε τον πιανει τουαλέτα να παει να αλλάξει παπουτσια δεν του κάνει το παντελονι τι θκατα του λέω ψυχολογικά έχεις;? Με νευριαζει απίστευτα
 

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Επειδή είναι κάτι σαν ιεροτελεστία, την οποία ευχαριστιόμαστε κι εμείς οι ίδιες - ειδικά, αν δεν ξεκουνάμε συχνά απ'το σπίτι. Απλά, καλό είναι να υπολογίζουμε τους χρόνους που χρειαζόμαστε, ώστε να είμαστε έτοιμες στην ώρα μας.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Πάντα ετοιμάζομαι στην ώρα μου, είμαι αρκετά γρήγορη, δεν αργώ ποτέ στα ραντεβού μου, στο γάμο μου ήμουν τζαστ ακριβώς την ώρα που έγραφε το προσκλητήριο, δεν περίμενε πολύ ο γαμπρός.

Γενικά δεν μου αρέσει να με περιμένουν. Πάντα περιμένω εγώ τους άλλους και μαρεσει να παρατηρώ και να σχολιάζω ανάλογα αν είναι εντός του σπιτιού και καθυστερούν.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,218 μηνύματα.
Κάνω κάποια ώρα να ετοιμαστώ αλλά πάντα ξεκινάω πολύ νωρίτερα από την ώρα που πρέπει να βγώ ώστε πάντα να φτάνω νωρίτερα ή στην ώρα μου ακριβώς.

Το θεωρώ μεγάλη αγένεια να σε στήνει κάποιος επειδή άρχισε να ετοιμάζεται στο πάρα πέντε και χωρίς σοβαρό λόγο.
Επειδή έχω περισσότερο ελεύθερο χρόνο μέσα στην μέρα σε σύγκριση με άλλους που μετακινούνται για την δουλειά τους, είμαι πολύ πιο ελαστική με τους φίλους που έχουν περιορισμένο χρόνο ή/ και μένουν στην άλλη άκρη της πόλης και είναι πραγματικά δύσκολο να είναι στην ώρα τους.
Αλλά όταν κάποιος αργεί επειδή είναι diva και δεν σε σέβεται μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το αρχικό ερώτημα του θέματος δεν ήταν αν αργείτε στα ραντεβού σας. Ήταν η ετοιμασία του ζευγαριού για έξοδο, όπου η γυναίκα καθυστερεί να ετοιμαστεί και ο άντρας περιμεεεένει τρώγοντας τα νύχια του.

1707054740933.png
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,218 μηνύματα.
Το αρχικό ερώτημα του θέματος δεν ήταν αν αργείτε στα ραντεβού σας. Ήταν η ετοιμασία του ζευγαριού για έξοδο, όπου η γυναίκα καθυστερεί να ετοιμαστεί και ο άντρας περιμεεεένει τρώγοντας τα νύχια του.

Έχεις δίκιο, ψιλό είναι off με αυτή την οπτική αυτό που έγραψα.

Πάντως με όσα αγόρια έχω βρεθεί σε σπίτι και τυχαίνει να ετοιμαστούμε μαζί πάντα ξεκινάνε να ετοιμάζονται μισή ώρα αργότερα ώστε να μην περιμένουν ντυμένοι.
Δεν ξέρω αν βοηθάει ή αν το κάνετε ήδη
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,851 μηνύματα.
Είμαι έτοιμη σε 10 λεπτά το πολύ. Είμαι αυτή που την στήνουν🙃
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,782 μηνύματα.
Αν είναι να βαφτω και να περιποιηθω λίγο παραπάνω τον εαυτό μου θέλω 20 λεπτακια σίγουρα. Δεν θεωρώ ότι είναι πολύς χρόνος. Πιο μικρή που το μακιγιαζ για εμένα ήταν ολόκληρη υπόθεση ήθελα σίγουρα 40 λεπτά.. κακά τα ψέμματα.
Πλέον όμως που ξερω ακριβώς τι να κάνω 20-25 λεπτακια για να βαφτω, να ντυθώ και να χτενιστω.

Αν δεν βαφτω τότε θέλω 10 λεπτά.

Παίζει πολύ ρόλο πιστεύω πόσο οργανωτικος είναι ένας άνθρωπος και πόσα όχι και τόσο χρήσιμα κομμάτια και πράγματα έχει, πχ πάρα πολλά ρούχα και πάρα πολλά καλλυντικά.. εκεί κάπου μπερδεύεται η κατάσταση νομίζω.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,897 μηνύματα.
Διότι:

Να ετοιμάζεσαι να βγεις, να βαφεσαι ακούγοντας μουσική και διαλέγοντας ρουχα>>>>> η έξοδος
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top