Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Σήμερα έκανα πολλές δουλειές στο σπίτι και βαρέθηκα.
Σουβλάκια το μενού, δεν βαριέσαι 🤣
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλημερα!
Fish sticks σήμερα για τα παιδια, εμείς τα χθεσινοπροχθεσινα και βουρ για ποδηλατο !

Καλο ΣΚ!!!!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ογκρατεν λαχανικών για αυριο και φακες! Στο ογκρατεν έχω βάλει πολυ κρεμμυδι, πρασο, μανιτάρια,κουνουπιδι, καροτο, κολοκυθι, κομμάτια γαλοπούλας,ανηθο, λίγο μαιντανο. Οπωσδηποτε σκόρδο και λεμονοπιπερο! Η κρέμα είναι λαιτ με γιαουρτι αυγό και κορν φλαουρ . Στο τέλος φέτα με χαμηλά λιπαρά και Μίλνερ σε κομματάκια.

Νοστιμο, ελαφρυ!

Καλη εβδομαδα!!!
IMG_20240407_195024.jpg
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Καλημερα


Δε βλέπω συμμετοχη και μόνη μου τα λέω, 😄
Λοιπόν σήμερα μακαρόνια με κιμά κοτόπουλου! Τυράκι σαλατιτσα.. 😊
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Καλημερα


Δε βλέπω συμμετοχη και μόνη μου τα λέω, 😄
Λοιπόν σήμερα μακαρόνια με κιμά κοτόπουλου! Τυράκι σαλατιτσα.. 😊
Γενικά υπάρχει μια νεκρα αυτές τις μέρες στο στεκι.

Καλημέρα!
Ταπεινά αυγουλακια βραστά με ντομάτα σαλάτα σήμερα καθώς το βράδυ μάλλον θα παιχτεί φαγάκι σε έξοδο 😎
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,611 μηνύματα.
Ψαρόσουπα σήμερα με μπακαλιαρακια
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,982 μηνύματα.
Κατά τις 4 που σκολάω, θα φάω χθεσινές φακές. 🙁
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ογκρατεν λαχανικών για αυριο και φακες! Στο ογκρατεν έχω βάλει πολυ κρεμμυδι, πρασο, μανιτάρια,κουνουπιδι, καροτο, κολοκυθι, κομμάτια γαλοπούλας,ανηθο, λίγο μαιντανο. Οπωσδηποτε σκόρδο και λεμονοπιπερο! Η κρέμα είναι λαιτ με γιαουρτι αυγό και κορν φλαουρ . Στο τέλος φέτα με χαμηλά λιπαρά και Μίλνερ σε κομματάκια.

Νοστιμο, ελαφρυ!

Καλη εβδομαδα!!!
View attachment 131424
τώρα την είδα αυτή τη κόλαση
...και λιγουρεύτηκα παστίτσιο.
Αλλά είναι πολύς μπελάς για αρχάριο και δεν εμπιστεύομαι απ'εξω γιατι δεν ξέρω τι κιμά και λάδια βάζουν, με τον καημό θα μείνω και θα φάω σπανακόρυζο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Κατά τις 4 που σκολάω, θα φάω χθεσινές φακές. 🙁
Οι φακές τη 2η μερα είναι πιο νόστιμες!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τώρα την είδα αυτή τη κόλαση
...και λιγουρεύτηκα παστίτσιο.
Αλλά είναι πολύς μπελάς για αρχάριο και δεν εμπιστεύομαι απ'εξω γιατι δεν ξέρω τι κιμά και λάδια βάζουν, με τον καημό θα μείνω και θα φάω σπανακόρυζο.
Τέλειο και το σπανακορυζο!

Λεμονατο η με σαλτσα; με λίγη ντομάτα είναι 100 φορες πιο νόστιμο! Επίσης αν βάλεις και πράσο μέσα ακόμα πιο τέλειο!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,982 μηνύματα.
100% σάλτσα αλλιώς είναι σαν γρασίδι για μένα
Ιουυυυυυυ!!!

Εμ, αφου δεν βανεις μυρωδικα, πως θα είναι; Θελει μυρώνια και καυκαληθρες και το καθε τι!

Και φυσικά οχι ντομάτα! Τρώγεται με λεμόνι 🍋

🤷
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,982 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
100% σάλτσα αλλιώς είναι σαν γρασίδι για μένα
Βάλε και πράσο αν δεν βάζεις κάνει όλη τη νοστιμιά!

Μπαχαρικά κατά τη γνώμη μου δεν θέλει πολλά. Αλάτι πιπερι και αντε μια Δάφνη.

Το πράσο, το κρεμμύδι, το φρέσκο κρεμμύδι και το σκόρδο δίνουν τη νοστιμιά
Και σε όσους σαρεσει πάει και λίγο άνηθος, εγώ δεν βάζω βεβαια.
Εγώ βάζω λεμόνι και στο κοκκινιστό

Τέλειο βγαίνει
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,611 μηνύματα.
Εγώ βάζω κρεμμυδάκι φρέσκο, ξερό, παπαρούνες, άνηθο, σπανάκι, σκόρδο , σεσκουλα ( αν έχω) και φυσικά παρα πολυ λεμόνι
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Εγώ βάζω κρεμμυδάκι φρέσκο, ξερό, παπαρούνες, άνηθο, σπανάκι, σκόρδο , σεσκουλα ( αν έχω) και φυσικά παρα πολυ λεμόνι
Εμείς καλά θα τα πηγαίναμε στο μαγείρεμα σχεδόν τα ίδια γράψαμε 🤣
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
τώρα την είδα αυτή τη κόλαση
...και λιγουρεύτηκα παστίτσιο.
Αλλά είναι πολύς μπελάς για αρχάριο και δεν εμπιστεύομαι απ'εξω γιατι δεν ξέρω τι κιμά και λάδια βάζουν, με τον καημό θα μείνω και θα φάω σπανακόρυζο.
Ευκολο ειναι. Φτιάχνεις κιμά. Βράζεις μακαρόνια. Φτιάχνεις μπεσαμέλ (αυτή μπορείς να τη παρεις έτοιμη αν βαριέσαι). Ταψί. Ρίχνεις μακαρόνια με κιμά, ανακατέψε τα εγώ ετσι κάνω. Από πάνω μπεσαμέλ. Από πανω τυρί κίτρινο
Φουρνο. Voila!


.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,750 μηνύματα.
Αφήστε το παστίτσιο τώρα, εμένα με έπιασε όρεξη για σπανακόρυζο, αλλά πρώτα πρέπει να φάω τα μακαρόνια.

Θέλω φαγητό της μαμάς μουυυυυυυ, δεν αντέχω άλλο 😭😭😭
 
Top