Κουβεντούλα για μαγειρική και δίαιτα

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
μονο 4,5 ωρες μου πηρε να φτιαξω κοκκινιστο , αλλα βγηκε λουκαμακι :ok:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν μπορώ να φάω ζυμαρικά με ψαρικά; Δεν ξέρω μου βρωμάνε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
Μόνο εγώ δεν μπορώ να φάω ζυμαρικά με ψαρικά; Δεν ξέρω μου βρωμάνε
ε ναι σωστο... τα ψαρι αποδιδει με λαχανικα.
Τα ζημαρικα τα επινοησανε ως μεθοδο για πιο οικονομικη λυση και η μυκονος επινοησε τις αστακομακαροναδες ( δεν λενε) και τις γαριδομακαροναδες..επισεις ειναι και τα αγαπημενα των μικρων παιδιων.
Βασικα οι ιταλοι τα επινόησαν με το pasta con fruti di mare
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Πω πω ευγε..ωραιο πραμα...μακαρονακι βρασμενο μεσα στο ζουμι του χταποδιου...εχει παρει ολη την γευση μεσα στην εσωτερικη σωληνα.
Εγω βεβαια δεν το πολυπαω το κοφτο ...ειμαι του ριζοτο ή κριθαροτο χταποδι ..αλλα γινομένο ετσι μεσα στο ζουμι
Το προβλημα με το χταποδι εινα οτι δινει λιγο ζουμι αρα θελεις πολυ χταποδι και ειναι πανακριβο.
Αστα... 14€/κιλο το πηρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κουλουράκια ζεστά ζεστά...κοπιαστε! Για μένα τα έφτιαξα αντί για αλευρι με φυτικές ινες. Για τους υπολοιπους με αλευρι κανονικό. Είναι με πορτοκαλι κανέλα και ελαιόλαδο.


IMG_20240330_175810.jpg
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,001 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
Αστα... 14€/κιλο το πηρα
α παλι καλα ..εγω 21€ βλέπω τα πλοκαμια και 18€ ολοκληρο και αυτα στην κεντρικη αγορα.... ειναι λεει μαροκου ..καλο..ποιος ξερει?
Αμα κανεις τον πολλαπλασιασμο 2-2,5 κιλα ! οκ αστο ...παμε για καλαμαρακια με 8€ το κιλο ή καλυτερα για προσφυγακια... ωραια τα τηγανητα προσφυγακια... τελικα φτηνοτερες εναι οι τσιπουριτσες..θεικες και γυριστες...

1711814804141.png
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
α παλι καλα ..εγω 21€ βλέπω τα πλοκαμια και 18€ ολοκληρο και αυτα στην κεντρικη αγορα.... ειναι λεει μαροκου ..καλο..ποιος ξερει?
Αμα κανεις τον πολλαπλασιασμο 2-2,5 κιλα ! οκ αστο ...παμε για καλαμαρακια με 8€ το κιλο ή καλυτερα για προσφυγακια... ωραια τα τηγανητα προσφυγακια... τελικα φτηνοτερες εναι οι τσιπουριτσες..θεικες και γυριστες...

Είναι πολυ ωραια αλλά δεν παιρνω τόσο μικρά ψάρια γιατί τρώνε και τα παιδια και τα φοβάμαι λίγο... Όσο και αν τα καθαρίζω κάτι μπορεί να μου ξεφυγει. Οπότε παίρνω μεγάλα
Καλη όρεξη!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
Είναι πολυ ωραια αλλά δεν παιρνω τόσο μικρά ψάρια γιατί τρώνε και τα παιδια και τα φοβάμαι λίγο... Όσο και αν τα καθαρίζω κάτι μπορεί να μου ξεφυγει. Οπότε παίρνω μεγάλα
Καλη όρεξη!!
ενταξει μεγαλα ,αλλα τι μικρα ειναι τα πιο νοστιμα. οκ εσυ ξερεις.
Εμεις στο πειραια εχουμε και ενα μεγαλο τηγανι για μικρα.
ναι ειναι ωραια..ξαδελφια με τα μπακαλιαρακια αλλα στην μιση τιμη.
Δεν εχουν κοκκαλα μονο το κεντρικο... και απο καθαρισμα? καθαρισμενα μου τα δινουν γιατι φωναζει η γιαγια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,739 μηνύματα.
Ημέρα γεμιστων σήμερα.. Αντί για κιμά ζωικό, ωραιοτατος "κιμάς" Μανιταριών

Σλουρπ το αποτέλεσμα
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,415 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.
κιμά στα γεμιστά;

:ban:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,739 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,739 μηνύματα.

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,716 μηνύματα.
Απέχω απο το κρέας και τα έκανα στο μπλέντερ... Με τα μυρωδικά, σάλτσα κλπ έγινε ωραιότατη γέμιση
Και με κιμά σόγιας μια χαρά γίνονται
ωραια ..χαιρομαι για την φιλοσοφικη σου προσεγγιση.
Οποιο καρδιολογο ρωτησεις ή διαιτολογο θα σου πει μακρια απο το κοκκινο κρεας... ειναι κακο
Αλλα εγω ως εξαρτημενος πιστευω οτι μισο κιλο την εβδομαδα ειναι πιο σωστο..το κρεας εχει και καλα πραματα.
Δηλαδη τωρα πως θα φας λαχανοντολμαδες χωρις λιγο κιμαδακι μεσα.
 
Top