Κρίση στο Ισραήλ 2023-2024

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.
Μαχαιροβγάλτης Πακιστανός με σημαία της Παλαιστίνης γιορτάζει την αλλαγή του χρόνου.
Ψοφος. Απορώ γιατι αυτοί δεν κανουν τέτοια πραγματα στις χώρες τους... Ή μεταναστεύουν σε χώρες που δεν είναι μουσουλμανικές. Μηποως επειδή εμεις είμαστε ηλίθιοι και τους εχουμε δωσει καθε δικαίωμα να κάνουν τέτοια ελεύθερα οπου γουστάρουν... Kαι θέλουν να φέρουν άλλους 500.000 τέτοιους.. Υπεροχα
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Εννοώ ότι είναι ξεκάθαρα κατά της δύσης και της προόδου του δυτικού πολιτισμού.
Εδώ είναι πλέον οι ονομασίες <δεξιός> , <αριστερός>. Βασικά ετικέτες δίχως νόημα είναι, γιαυτό θυμώνω. Κανονικά η <αριστερο/δεξιά> ορολογία ξεκινά από την οικονομία, αλλά αυτοί οι <<ακρο....>>, δεν έχουν πλέον καμιά σχέση. Αυτοί είναι <αντιγκλομπαλίστες> , <εθνικιστές>, <αντιπροοδευτικοί>, <αντιδημοκράτες>, <ρατσιστές>. Τώρα τη διαφορά μεταξύ <ακροδεξιών> και <ακροαριστερών>, εγώ την εντοπίζω στο εναντίον τίνος είσαι ρατσιστής. Ίσως κάνω λάθος.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Ψοφος. Απορώ γιατι αυτοί δεν κανουν τέτοια πραγματα στις χώρες τους... Ή μεταναστεύουν σε χώρες που δεν είναι μουσουλμανικές. Μηποως επειδή εμεις είμαστε ηλίθιοι και τους εχουμε δωσει καθε δικαίωμα να κάνουν τέτοια ελεύθερα οπου γουστάρουν... Kαι θέλουν να φέρουν άλλους 500.000 τέτοιους.. Υπεροχα
Τους οδηγούν εδώ δεν έρχονται μόνοι τους.. είναι βάσει σχεδίου πολύ καλά οργανωμένου.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Ένας άθεος κομμουνιστής ακούει χριστιανικά κάλαντα από μουσουλμάνους.

Παράνοια
Μαθετε να διαβαζετε πληζ.Δεν ειναι μουσουλμανοι.ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΙΟΙ.
Ξερετε υπαρχουν παλαιστινιοι,αραβες.αιγυπτιοι που ΕΙΝΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.Λιγοτεροι βεβαια απο τους μουσουλμανους..ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΚΤΟΙ.
Ελεος καπου.
Και μαλιστα ειναι πολυ πιο αξιεπαινοι για οσους πιστευουν στον Χριστιανισμο..διοτι ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑΝ σε μια χωρα που ειναι μουσουλμανοι.Δεν γεννηθηκαν σε χριστιανικη χωρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Ψοφος. Απορώ γιατι αυτοί δεν κανουν τέτοια πραγματα στις χώρες τους... Ή μεταναστεύουν σε χώρες που δεν είναι μουσουλμανικές. Μηποως επειδή εμεις είμαστε ηλίθιοι και τους εχουμε δωσει καθε δικαίωμα να κάνουν τέτοια ελεύθερα οπου γουστάρουν... Kαι θέλουν να φέρουν άλλους 500.000 τέτοιους.. Υπεροχα
Δεν ξέρω τι κάνουν στις χώρες τους και δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αποκτήσουμε σοβαρή πολιτική σαν χώρα και σαν Ε.Ε. ώστε να μην τους επιτρέπουμε να τα κάνουν αυτά και όποιος δεν ακολουθεί τις δικές μας αξίες και αρχές (στα εδάφη μας ήρθαν) να απελαύνεται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Μαχαιροβγάλτης Πακιστανός με σημαία της Παλαιστίνης γιορτάζει την αλλαγή του χρόνου.
Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για να δείξουμε τον λόγο για τον οποίο οφείλουμε να είμαστε με το Ισραήλ. Όχι για κάποια αγάπη προς τους Εβραίους, αλλά για την επιβίωσή μας.
Θες ακόμα έναν; Οκ, πάρ' τον. Ότι η ανεξήγητη λατρεία των αριστερών προς τους παράνομους μετανάστες μπορεί να εξελιχθεί σε συνεργασία εξτρεμιστικών αριστερών στοιχείων με ισλαμοφασίστες και τρομοκρατικά σκηνικά που θα κάνουν τη 17Ν να μοιάζει «αθώο» παρελθόν.
Σου κάνουν αυτά;
Μπαίνεις στη λογική ή με το ένα ή με το άλλο. Το να μην θες ούτε αυτές τις εικόνες ντροπής στο Σύνταγμα ούτε σφαγή αμάχων γιατί απορρίπτεται; Αυτή τη στιγμή γίνεται πόλεμος στο Ισραήλ, ο πόλεμος έχει τους κανόνες του και οι άμαχοι προστατεύονται. Αν το Ισραήλ έκρινε πως πρέπει να μπει σε ένα πόλεμο επιβίωσης τότε θα πρέπει να σεβαστεί τους κανόνες του πολέμου. Το αφήγημα τους χτίστηκε πάνω στην απελευθέρωση των Παλαιστινίων από τους τρομοκράτες της Χαμάς και ως τώρα έχουμε δει να ανοίγει πυρ και να βομβαρδίζει αμάχους, να εξευτελίζει αμάχους βγάζοντας τους γυμνούς στους δρόμους να φωνάζουν. Δεν μπορείς να είσαι υπέρ όλων αυτών. Αυτά είναι εγκλήματα πολέμου και σε έναν δίκαιο κόσμο όπως υπάρχει διεθνές ένταλμα σύλληψης για τον Πούτιν έτσι θα υπήρχε και για τα αμερικανικά στρατεύματα στο Ιράκ (κάτι που πήγε να γίνει αλλά οι ΗΠΑ το έκοψαν αμέσως) και για αυτούς του Ισραήλ.

Το Ισραήλ για την ώρα δεν βοηθάει στη καταπολέμηση της τρομοκρατίας και της συνεργασίας αριστεράς-ισλάμ αλλά την ενισχύει. Πέραν του ηθικού σκέλους του ζητήματος, τους δίνει στο πιάτο την προπαγάνδα που χρειάζονται για να πείσουν τις μάζες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Να αγιασει το χερι τους.
Αφηνουν τους ηλιθιους να σκοτωνονται στη γαζα και αυτοι κρυβονται αλλου.
Να τους πηδηξουν ΟΠΟΥ και αν κρυβονται.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,295 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε μερικούς αριστερούς που πήραν εντολή από τα κόμμα ώστε να κουνάνε τις σημαίες της Παλαιστινης.

IMG_2765.jpeg


IMG_2766.jpeg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μαχαιροβγάλτης Πακιστανός με σημαία της Παλαιστίνης γιορτάζει την αλλαγή του χρόνου.
Δεν χρειάζεται κάτι άλλο για να δείξουμε τον λόγο για τον οποίο οφείλουμε να είμαστε με το Ισραήλ. Όχι για κάποια αγάπη προς τους Εβραίους, αλλά για την επιβίωσή μας.
Θες ακόμα έναν; Οκ, πάρ' τον. Ότι η ανεξήγητη λατρεία των αριστερών προς τους παράνομους μετανάστες μπορεί να εξελιχθεί σε συνεργασία εξτρεμιστικών αριστερών στοιχείων με ισλαμοφασίστες και τρομοκρατικά σκηνικά που θα κάνουν τη 17Ν να μοιάζει «αθώο» παρελθόν.
Σου κάνουν αυτά;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι ήταν Πακιστανοί και Αφγανοί στο σύνταγμα, δεν μας πιάνει τόσο.

Καλά εδώ μαζεύτηκε στο Σύνταγμα όλος ο αριστερός βούρκος ώστε να κάνει προπαγάνδα υπέρ των τρομοκρατών ανήμερα πρωτοχρονιάς. Δεν βρίσκεις λογική σε αυτό το κράτος δυστυχώς.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,837 μηνύματα.
Φοβάμαι πως θα προσπαθήσουν να γενικεύσουν την κατάσταση. Απόπειρα αποσταθεροποίησης του Ιράν. Δεν ξέρω εάν θα ρισκάρουν κατά μέτωπο επίθεση σε αυτή τη χώρα.
Η Δύσις να μαζευτεί επί τέλους.

 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Εδώ βλέπουμε μερικούς αριστερούς που πήραν εντολή από τα κόμμα ώστε να κουνάνε τις σημαίες της Παλαιστινης.

View attachment 127806

View attachment 127807
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Καλά εδώ μαζεύτηκε στο Σύνταγμα όλος ο αριστερός βούρκος ώστε να κάνει προπαγάνδα υπέρ των τρομοκρατών ανήμερα πρωτοχρονιάς. Δεν βρίσκεις λογική σε αυτό το κράτος δυστυχώς.
Τι θα πει <αριστερός> Γιάννη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να αγιασει το χερι τους.
Αφηνουν τους ηλιθιους να σκοτωνονται στη γαζα και αυτοι κρυβονται αλλου.
Να τους πηδηξουν ΟΠΟΥ και αν κρυβονται.
Κοίτα, αν και μας βολεύει όλους να πεθανει ο αρχηγός, θεωρώ ότι το θάνατο ενός ανθρώπου, όσο κακός και νά ναι, τουλάχιστο να μην τον πανηγυρίζουμε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Τι θα πει <αριστερός> Γιάννη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κοίτα, αν και μας βολεύει όλους να πεθανει ο αρχηγός, θεωρώ ότι το θάνατο ενός ανθρώπου, όσο κακός και νά ναι, τουλάχιστο να μην τον πανηγυρίζουμε.
Πλακα κανεις.
ΟΚ δηλαδη αν ζουσαμε στην ναζιστικη γερμανια και εκεινος ο καψερος που αποπειραθηκε να σκοτωσει τον χιτλερ..αν το ειχε πετυχει..δεν θα επρεπε ολοι οι δημοκρατικοι και νορμαλ ανθρωποι να πανηγυριζουν;
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Πλακα κανεις.
ΟΚ δηλαδη αν ζουσαμε στην ναζιστικη γερμανια και εκεινος ο καψερος που αποπειραθηκε να σκοτωσει τον χιτλερ..αν το ειχε πετυχει..δεν θα επρεπε ολοι οι δημοκρατικοι και νορμαλ ανθρωποι να πανηγυριζουν;
κοίτα, επειδή έχω ζησει τη νοοτροπία των αράβων, ξέρω πως είναι προσωποκολλημένοι, δηλ για αυτούς ήταν ένα μεγάλο χασιμο και ....μεταξύ μας, έτσι μας βολεύει. Αλλά ναι, όπως το λες, έχουμε μια κουλτούρα. Θυμάσαι το Σαντάμ που τον σκότωσαν και τα αμερικανάκια βγήκαν στους δρόμους και γιόρταζαν; Το ίδιο άσχημο ήταν. Εντάξει, είπαμε, μας βολεύει, αλλά το κρατάμε μεσα μας. Δε θα γίνουμε σαν τα ....διποδα όπως τα ονομάζεις, που έβαζαν τις βιασμένες και σκοτωμένες κοπέλες στο ντάτσουν και πανηγυριζαν. Έχουμε μια τσίπα ρε Πουπουλίνα. Και ο χίτλερ να ήταν, θα χαιρόμουν, αλλά δε θα γινόμουν το <<διποδο>>
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
κοίτα, επειδή έχω ζησει τη νοοτροπία των αράβων, ξέρω πως είναι προσωποκολλημένοι, δηλ για αυτούς ήταν ένα μεγάλο χασιμο και ....μεταξύ μας, έτσι μας βολεύει. Αλλά ναι, όπως το λες, έχουμε μια κουλτούρα. Θυμάσαι το Σαντάμ που τον σκότωσαν και τα αμερικανάκια βγήκαν στους δρόμους και γιόρταζαν; Το ίδιο άσχημο ήταν. Εντάξει, είπαμε, μας βολεύει, αλλά το κρατάμε μεσα μας. Δε θα γίνουμε σαν τα ....διποδα όπως τα ονομάζεις, που έβαζαν τις βιασμένες και σκοτωμένες κοπέλες στο ντάτσουν και πανηγυριζαν. Έχουμε μια τσίπα ρε Πουπουλίνα. Και ο χίτλερ να ήταν, θα χαιρόμουν, αλλά δε θα γινόμουν το <<διποδο>>
Επειδη εχω τσιπα επιλεγω την ειλικρινια και οχι την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ...αν μου επιτρεπεις.Κια βεβαια χαιρομαι οταν με τον θανατο καποιων ανθρωπων ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΩΝ ..γλυτωνουν παρα πολλοι αθωοι.
Αν μου επιτρεπεις εγω να χαιρομαι..εσυ κανε οτι θες.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗς..ΟΧΙ ΥΠΟΚΡΙΤΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΩ.
Ευχαριστω.
Η τυπολατρια μας μαρανε και η υποκρισια.
ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Επειδη εχω τσιπα επιλεγω την εικλικρινια και οχι την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ...αν μου επιτρεπεις.Κια βεβαια χαιρομαι οταν με τπον θανατο καποιων ανθρωπων..γλυτωδουν παρα πολκλοι αθωοι.
Αν μου επιτρεπεις εγω να χαιρομαι..εσυ κανε οτι θες,
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΙΚΙΚΡΙΝΗς..ΟΧΙ ΥΠΟΚΡΙΤΤΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΩ.
Ευχαριστω.
Η τυπολατρια μας μαρανε και η υποκρισια.
ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ.
χαίρε!
Δεν είμαι υποκρίτρια, όχι. Άλλωστε, δεν έχω διάθεση για γιορτές, με τους σκοτωμούς. Ένα ζεϊμπέκικο του θανάτου, ίσως ......
.https://www.youtube.com/watch?v=gblHuXLqPMA
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Ξεφτυλα αυτο που κανεις ομως...να βαζεις ζειμπεκικο με τον Κουρκουλο για τον θανατο ενος τρομοκρατη.
ΤΑ ΕΙΠΕς ΟΛΑ. :thumbup:
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,034 μηνύματα.
Χαιρονται τα αμερικανοπληκτα δουλακια εδω μεσα με τετοια χτυπηματα επειδη νομιζουν οτι πληττεται η τρομοκρατια και ο ισλαμισμος ετσι. Το μονο που γινεται ειναι μα τριβουν τα χερια τους οι μετοχοι της lockheed martin και ο πολεμοχαρης γερο Μπαιντεν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Χαιρονται τα αμερικανοπληκτα δουλακια εδω μεσα με τετοια χτυπηματα επειδη νομιζουν οτι πληττεται η τρομοκρατια και ο ισλαμισμος ετσι. Το μονο που γινεται ειναι μα τριβουν τα χερια τους οι μετοχοι της lockheed martin και ο πολεμοχαρης γερο Μπαιντεν.
Ε ναι..εσυ χαιρεσαι ΜΟΝΟ οταν πεθαινουν εβραιοι.
Για παγαινε να δεις αν ερχομαι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,464 μηνύματα.
Οχι που καποιοι ελεγαν οτι ηταν το ισραηλ απο πισω.
Για να δουμε ποιοι θελουν ΓΕΝΙΚΕΥΣΗ του πολεμου και παγκοσμιο πολεμο

 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top