• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κριθαράκι ή σπυράκι στο μάτι

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Παιδιά έχετε βγάλει ποτέ??
Πώς είναι τί νιώθεις??
νομίζω πως έβγαλα και δεν ξέρω τί γίνεται, με πονάει είναι κόκκινο αλλά δεν έχει σαν σπυράκι ακόμα, μηπως είναι το αρχικό στάδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Συνηθως πριζεται το ματι σου, και ισως κοκκινιζει κιολας.
Αυτο ξερω εγω μονο, γιατι παρουσιαζεται δεν εχω ιδεα.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
επειδή τον τελευταίο καιρό βγαζω συχνά κριθαράκι, πήγα στον φαρμακοποιώ για να μου δώσει κάτι και μου είπε πως το καλύτερο φάρμακο για το κριθαράκι είναι το ΣΚΟΡΔΟ. Ναι το ΣΚΌΡΔΟ. καθαρίζεις ένα κεφαλάκι και το αφήνει για 5 λεπτά πάνω στο μάτι. ίσως να τσούξει λίγο. εμένα δεν με έτσουξε, αλλά έφυγε το πρήξιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Σωστός ο εμπειρογνώστης φαρμακοποιός. Το κάνω και εγώ, πονάει πολύ αλλά φεύγει οποιδήποτε π΄ροβλημα στο μάτι. Μου το είχε πει η γιαγιά μου και την κορόιδευα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
και μένα όταν μου το είπε , του είπα πως δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω. τότε μου πρότεινε να μου δώσει κάτι, επαναλαμβάνοντας ότι το καλύτερο φάρμακο ήταν το σκόρδο.
είχε δίκιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Johnson & Johnson το παιδικό με χαμομύλι 2 φορές την μέρα, μέχρι το χαλάζιο το κάνει να υποχωρεί.
Σας μιλάω εκ πείρας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ έχω απ την αρχή της εγκυμοσύνης μου ένα λίπωμα...
δεν μπορώ να το πειράξω τώρα...
παίζει να του κάνει κάτι το johnson Γιάννη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ έχω απ την αρχή της εγκυμοσύνης μου ένα λίπωμα...
δεν μπορώ να το πειράξω τώρα...
παίζει να του κάνει κάτι το johnson Γιάννη?
μήπως θα ήταν καλύτερα λόγω εγκυμοσύνης να ρωτήσεις έναν γιατρό?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Αχ εχω βγάλει κι εγω και είναι το χειρότερό μου!!Πρήζεται το μάτι,γινεται κόκκινο και με πονάει κιολας!:mad:
Αυτό για το σκόρδο το ξέρω κι εγω πάντως-τσούζει αλλα εχει αποτέλεσμα!!!!!

(Επίσης λένε ότι πρέπει να σε μουντζώσει Μαρία που να 'ναι και παρθένα!!!:P :P :P




Εντάξει,τόσο χαζή δεν είμαι,αυτό δεν το πιστευω!!
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μήπως θα ήταν καλύτερα λόγω εγκυμοσύνης να ρωτήσεις έναν γιατρό?!

Βασικά το είδε ο γυναικολόγος μου και μου είπε ότι για την ώρα δεν μπορώ να πάω να το ανοίξω
το "άνοιγμα" όμως είναι καθαρά ιατρική τεχνική... εγώ ψάχνω για κάτι πιο πρακτικό (Στυλ σκόρδου) που όμως σίγουρα δεν έχει επιπτώσεις...
τι επίπτωση να έχει το σκόρδο? τόσο τρώω :P
και το Johnson & Johnson που ανέφερε ο Γιάννης περιμένω να μάθω τι είναι :P
Η λοσιόν? το σαμπουάν? τι βρε Γιάννη μου? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νομίζω ότι εννοεί το λαδάκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δηλαδη συγνωμη γιατι δεν καταλαβα...το σκορδο το βαζεις εξω απ'το ματι ή μεσα στο ματι:fool:?΅Εννοω εκει που ειναι το πυον?
Νομιζω οτι προσπαθησω να βαλω το σκορδο εκει που εχω το πυον,δε θα χωρεσει(το σκορδο).Δε θελω να γινω ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μονο του θα περασει. δυστυχως.
μην κανεις γιατροσοφια και γκαβωθεις παιδι μου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eilat

Νεοφερμένος

Η eilat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Δε μπορω να περιμενωωωωωωωω!Θελω να φυγει τωρααααααααα!:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Νομίζω ότι εννοεί το λαδάκι :)

εκει που ειναι το πυον?
Νομιζω οτι προσπαθησω να βαλω το σκορδο εκει που εχω το πυον,δε θα χωρεσει(το σκορδο).Δε θελω να γινω ετσιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:blink:
Να βάλετε και χοιρινό στο κριθαράκι και θα γίνει γ@μ@το γιουβέτσι... :P

Απλά να το πλένεις συχνά με καθαρό νεράκι και θα περάσει γρήγορα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΛΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Έβγαλα σήμερα, πρώτη φορά στη ζωή μου και πονάει απίστευτα.. Το κακό είναι ότι δεν έχω σκόρδο:( Επίσης επηρεάζεται από το γεγονός ότι φοράω φακούς επαφής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Έβγαλα σήμερα, πρώτη φορά στη ζωή μου και πονάει απίστευτα.. Το κακό είναι ότι δεν έχω σκόρδο:( Επίσης επηρεάζεται από το γεγονός ότι φοράω φακούς επαφής;
αν και δεν είμαι σίγουρη, απλά με βάση τη λογική θα σου έλεγα να βγάλεις τους φακούς, μπορεί να επιδεινώνουν το πρόβλημα

περαστικά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και πήγαινε σε ένα φαρμακείο και ζήτα αλοιφή για το κριθαράκι....
Θα σου περάσει πιο γρήγορα και δεν θα πονάει...

Δεν ξέρω για τους φακούς αλλά όταν έβγαλα δεν έβαζα τίποτα στο μάτι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top