Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Εμένα δεν μου αρέσει γενικότερα σαν στυλ!
Αφού ζούμε σε μια χώρα που τους περισσότερους μήνες έχει καλοκαίρι... γιατί θα πρέπει να φοράμε το σορτσάκι και το χειμώνα???
Αυτά τα στυλ θεωρώ πως είναι μόδα σε μέρη όπου καλώς ή κακώς δεν έχουν τον ήλιο το δικό μας, και καλά κάνουν οι άνθρωποι και είναι πιο δημιουργικοί!
Έχουν βρει εναλλακτικούς τρόπους και βάζουν ρούχα που σε εμάς γίνονται δεύτερο δέρμα, μέσα στην καθημερινότητα τους!
Τώρα ξαφνικά να εισβάλει σε εμάς το και καλά alternative, δεν με κάνει και πολύ φαν!

Εγώ είμαι της άποψης, η φούστα με το καλσόν της, και το σορτσάκι το καλοκαίρι για να παίρνουμε και λίγο αέρα από τα 40αρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ανοίγοντας μεν άλλο κεφάλαιο, ας προσθέσουμε ότι οι Ελληνίδες έχουν κατακρεουργήσει πολύ περισσότερο το κολάν από ό,τι το shorts... :P

Seriously people, δεν είναι για όλους.
Spare you, spare us.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ναι, άσε... Πότε θα καταλάβουν μερικές, ότι το κολάν ΔΕΝ είναι παντελόνι. Που μου το φοράν και με κοντές μπλούζες και είναι λες και ξέχασαν κάτι (τη φούστα φερ΄ειπείν) στο σπίτι. -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Γιατί τέτοιο μίσος, βρε παιδιά, για τα κολάν; Άλλωστε είναι άνετα (γι'αυτό και τα φοράμε κυρίως για yoga και aerobic) και σίγουρα μετράει η σύνθεση και το υλικό. Ας πούμε ένα πολύ λεπτό κολάν που "φεγγίζει", σίγουρα δεν είναι ωραίο θέαμα, αλλά ένα κάπως "χοντρούτσικο" δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μπορεί να ενοχλεί. :confused: Σίγουρα πάντως δεν είναι για όλα τα σώματα, καλώς ή κακώς δεν κολακεύει όλες τις γυναίκες, θέλει να έχεις λίγο σφιχτό κορμί.

Στους άνδρες, σίγουρα, είναι άσχημο θέαμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Γι αυτούς τους λόγους που λες βρε Θάλεια. Γιατί το φοράνε όλα τα σώματα, ακόμα και οι κοπέλες που έχουν πρόβλημα βάρους, γιατί τις περισσότερες φορές φεγγίζει (και μας πιάνει αηδία όταν βλέουμε το συνδασμό πατσά + στρινγκ) και γιατί οι περισσότερες δεν το φοράνε για γιόγκα και αερόμπικ αλλά παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Γι αυτό. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Γι αυτούς τους λόγους που λες βρε Θάλεια. Γιατί το φοράνε όλα τα σώματα, ακόμα και οι κοπέλες που έχουν πρόβλημα βάρους, γιατί τις περισσότερες φορές φεγγίζει (και μας πιάνει αηδία όταν βλέουμε το συνδασμό πατσά + στρινγκ) και γιατί οι περισσότερες δεν το φοράνε για γιόγκα και αερόμπικ αλλά παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Γι αυτό. :mad:

Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιου (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιοι (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).

Εγώ 1.76 και 57 κιλά. Μου κάνει κι εμένα!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Γιατί τέτοιο μίσος, βρε παιδιά, για τα κολάν; Άλλωστε είναι άνετα (γι'αυτό και τα φοράμε κυρίως για yoga και aerobic) και σίγουρα μετράει η σύνθεση και το υλικό. Ας πούμε ένα πολύ λεπτό κολάν που "φεγγίζει", σίγουρα δεν είναι ωραίο θέαμα, αλλά ένα κάπως "χοντρούτσικο" δεν αντιλαμβάνομαι γιατί μπορεί να ενοχλεί. :confused: Σίγουρα πάντως δεν είναι για όλα τα σώματα, καλώς ή κακώς δεν κολακεύει όλες τις γυναίκες, θέλει να έχεις λίγο σφιχτό κορμί.

Αυτό:
και γιατί οι περισσότερες το φοράνε παντού, και όχι με μπλουζοφόρεμα αλλά με κοντό μπλουζάκι.
Άλλο το παντελόνι κι άλλο το κολάν. Αν θέλεις να βάλεις κοντή μπλούζα, φόρα παντελόνι. Δεν πάει με όλα το κολάν.

Κι εμένα μου αρέσει ο συνδυασμός κολάν-μπλουζοφόρεμα ή κολάν 3/4-φούστα. :) Το ρούχο από μόνο του δεν έχει τίποτα, η (κατά)χρηση έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αν είναι για το βάρος, τότε θεωρώ (κι εγώ) μη κολακευτικό ένα στενό μπλουζάκι με ένα οποιοδήποτε στενό παντελόνι/κοντό σορτσάκι/κοντή φούστα. Ειλικρινά, πιο πολύ με ενοχλεί να βλέπω τα εξαιρετικά χαμηλοκάβαλα παντελόνια, που αν κάτσει θα φανεί το καταραμένο το string παρά η υπόνοια string. For example, εγώ έχω αυτό, δεν θεωρώ ότι γρατζουνάει τα μάτια κάποιου (ίσως επειδή είμαι 47kg και ύψος 168cm).

Ναι, αστέρι μου, εσύ είσαι 47 κιλά όμως και το φοράς... :P Έχουν πονέσει τα μάτια μου βλέποντας συμφοιτήτρια να φορά tanga (ναι, όχι string, tanga) και είχε μπει όλο το κολάν μέσα στα πατσά του τροφαντού πισινού της και διαγραφόταν σε σημείο να περπατά και να παθαίνουμε εγκεφαλικό όσοι το βλέπαμε.

Τι το θυμήθηκα, είναι και μεσημέρι, ώρα γεύματος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Έχουν πονέσει τα μάτια μου βλέποντας συμφοιτήτρια να φορά tanga (ναι, όχι string, tanga) και είχε μπει όλο το κολάν μέσα στα πατσά του τροφαντού πισινού της και διαγραφόταν σε σημείο να περπατά και να παθαίνουμε εγκεφαλικό όσοι το βλέπαμε.

Αυτό ακριβώς περιγράφω, την αηδία..
Καλά ρε γαμώτο, αυτά τα άτομα δεν έχουν φίλους να τους το πουν???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν ξέρω, καλή μου. Μπορεί να το θεωρούν όμορφο ή θελκτικό κι ας γελάνε μαζί τους... :worry:

Ήταν παροιμιώδης ο τρόπος που επιδείκνυε αυτήν την αμφίεση η εν λόγω κοπέλα σηκώνοντας πιο πάνω την μπλούζα της να φαίνονται καλά όλα. Παρουσίαζε και εργασία εκείνη την ημέρα, ήταν μπροστά στα μάτια 40+ ατόμων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Μπλιαχ μπλιαχ και πάλι μπλιαχ... Και ξανα ματα μπλιαχ.... :mpliaks:

Πέρα από τα κολάν (στο οποίο απ ότι καταλαβαίνω, όλοι συμφωνούμε), να σας πω ποιο άλλο ρούχο δεν μου αρέσει καθόλου?

Το αντρικό μαγιό - βρακί.

Όχι το μαγιό βερμούδα ή σορτσάκι, το άλλο που είναι σαν κλασσικό βρακί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δεν είσαι μόνη ούτε εκεί. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το αντρικό μαγιό - βρακί.

Αυτό το δέχομαι μόνο από τον αδερφό μου να το φοράει. Είναι 11 χρονών. Αδύνατος. Με σφιχτό πωπουδάκι. :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Πάντως δεν πιστεύω πως τα κολάν είναι μόνο για τις αδύνατες κοπέλες. Μια χαρά μπορεί να φορέσει κολάν και μια πιο γεματούλα, αρκεί να ξέρει πώς, πού και με τι θα το φορέσει (και η μεν και η δε).

Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζει και το σωστό μέγεθος. Κανένα ρούχο δε θα δείχνει καλό πάνω σου, αν φοράς XS μόνο και μόνο επειδή σου μπαίνει το XS. Ενώ στην πραγματικότητα να χρειάζεσαι το Μ ας πούμε. Το λάθος μέγεθος στα ρούχα μπορεί να σε κάνει να φαίνεσαι διπλάσια απ΄ό,τι είσαι (που λέει ο λόγος) κι ας μην έχεις περιττά κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Λατρευω αυτα τα δυο looks!:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για του λόγου του αληθές, σκοτίστηκα στο τέλος τέλος τί θα φορέσει ο άλλος, ελεύθερη κοινωνία είμαστε, εγώ θα τον κρίνω για την εμφάνισή του? Παραβιάζει τον προσωπικό μου χώρο? Αν όχι, κυκλοφόρα και γυμνός for all I care. (ο αμφιβληστροειδής μου δεν ξέρω τί θα 'χει να πει γι'αυτό. :P)

Αλλά, κουβεντούλα να γίνεται μωρέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όσο για τη μόδα, πιστεύω πως μεγαλύτερη και καλύτερη εντύπωση θα κάνει κάποιος φορώντας ρούχα, που του πηγαίνουν γάντι κι ας είναι πιο παλιά σε στυλ, από κάποιον, που φοράει το πιο σικ σύνολο που κυκλοφορεί μόνο και μόνο επειδή είναι της μόδας τώρα. Παύει να είναι σικ, αν αντί να φοράς εσύ το ρούχο, σε φοράει εκείνο. Πιο σημαντικό είναι να γνωρίζεις τι κολακεύει το σώμα σου και τι όχι από το τι είναι της μόδας την εκάστοτε στιγμή. Τη μόδα δεν την ακολουθούμε πιστά, ιδέες παίρνουμε. Άλλωστε, έχετε δει πολλές κοπέλες στο δρόμο να φοράν ίδια ρούχα και σύνολα με αυτά που βλέπουμε στις επιδείξεις μόδας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲν ξέρω ῥέ παιδιά, κι ἐγὼ δὲ θέλω νὰ ἀσχολοῦμαι μὲ τὸ τί φοράει ὁ καθένας, ἀλλὰ θὰ σᾶς φέρω ἕνα παράδειγμα δικό μου.

Εἶχα παλιότερα μία καθηγήτρια στὸ παν/μιο ἡ ὁποία σχεδὸν κάθε φορὰ ἐρχόταν στὸ μάθημα ντυμένη ὡς ἑξῆς: πορτοκαλὶ ζιβάγκο (!), μαῦρο ὑφασμάτινο παντελόνι, πρασινοκόκκινες πετσετὲ κάλτσες-σοσονάκια (!) καὶ σπορτὲξ παππούτσια (!). Τὸ ἀναφέρω ἀναλυτικὰ γιατὶ δὲν ἔχω ξαναδεῖ ἄνθρωπο (καὶ δὴ μορφωμένο καὶ κάποιας ὑψηλῆς κοινωνικῆς θέσης) νὰ ντύνεται τόσο ἀφόρητα κακόγουστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Η κακογουστιά στα ρούχα (η οποία μπορεί να σχετίζεται με το αν τα ρούχα κολακεύουν το σωματότυπό σου αλλά μπορεί και να είναι τελείως άσχετη), θα καταστρέψει τον αμφιβληστροειδή μου αναμφίβολα, αλλά ως εκεί. Θα το σχολιάσω (αλλά προσωπικά, σχολιάζω σχεδόν τα πάντα), αλλά μέχρι εκεί.

Κατά τ' άλλα, τι να με νοιάζει? Θα είμαι υποχρεωμένη να τον ντύνω κάθε μέρα τον άλλον για να αναλωθώ περισσότερο?
Άλλες δουλειές δεν έχω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top