Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
χαχα ποιος μίλησε για ανδρισμό; :P σαφώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Είδα και κλαρινογαμπρό να τα φοράει πάντως μαζί με το V! :D
απλώς σαν εικόνα δεν το χουμε συνηθίσει. δεν το λες και κομψό. για κάθε μέρα ομως μια χαρά ειναι. Αλλά αν νιώθεις άνετα γιατί σε στενοχωρεί;

Εννοώ για καθημερινό casual υπόδημα. Εννοείται ότι έχω κλειστά τύπου replay παπούτσια, πιο επίσημο σουέτ / δερμάτινο όπως και αθλητικά. Απλά δεν ξέρω τι άποψη έχετε γιατί νομίζω ότι η εποχή μας επιβάλλει μια αισθητική ομοιομορφία και όποιος ξεχωρίζει έστω και στην πιο μικρή στυλιστική λεπτομέρεια τον τρώει η μαρμάγκα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
κοιτα δεν μου αρεσουν :redface: δεν τα εχω συνηθισει κιολας ,γιατι δεν τα φορανε και πολυ αλλα αμα σου αρεσουν και τα θεωρεις ανετα , ποια ειμαι να σου πω οχι.αυτα που ειναι και ανοιχτα μου αρεσουν ομως

Χαλια ομως! Δεν νομίζω πως οι άντρες θα πρεπε να φοράνε πέδιλα/σαγιονάρες. Άντε για την παραλία μόνο αλλιως για κανενα λόγο. Βλέπεις τον υπόλοιπο λες τι ωραίος που ειναι ε μετα βλέπεις το πεδιλο και ξενερώνεις, άδικο εχω ρε κοριτσια; :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδή ch0c0lαtε.co0kiε στο εξωτερικό που τα έχουν αποδεχτεί και τα 2 φύλα, είναι καθυστερημένοι ή δεν έχουν καλή αισθητική όπως οι Έλληνες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χαλια ομως! Δεν νομίζω πως οι άντρες θα πρεπε να φοράνε πέδιλα/σαγιονάρες. Άντε για την παραλία μόνο αλλιως για κανενα λόγο. Βλέπεις τον υπόλοιπο λες τι ωραίος που ειναι ε μετα βλέπεις το πεδιλο και ξενερώνεις, άδικο εχω ρε κοριτσια; :P :hehe:

εγω δε συμφωνω... δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο αλλα γιατι να μας νοιαξει? οταν μερικες μερικες βγαινουν με τον κ*λο και το στηθος εξω ειναι κομψο? το ποδι μας πειραξε? ( :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Χαχα κοιτα, η αλήθεια ειναι οτι κάποιες λενε πως κοιτάνε πρώτα τα παπούτσια στον άντρα (κατι που δεν το πολυκαταλαβαινω για να πω την αλήθεια, αλλα τέλος πάντων) οποτε απο αυτές, ίσως να έρθουν λίγες χυλοπιτες :hehe: Πλάκα κανω όμως. Εννοείται πως πρώτα ειναι η υγεία και ειναι συχνό φαινόμενο να κακοποιουμε το σώμα μας λόγω "μόδας", αλλα ας μην επεκταθώ. Αυτα που ανεβασες συμπαθητικα ειναι για χαλαρές καταστάσεις, για μια βόλτα κτλ. Αυτα της Γεωργίας ουτε εμενα μου αρέσουν πολυ. Φορεστε ο,τι θέλετε αν νιώθετε καλα μ'αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sparkling

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
εγω τα θεωρω λιγο μεγαλιστικα γενικα τετοιου ειδους παπουτσια και δεν μου καθεται καλα στο ματι να τα δω σε εναν νεαρης ηλικιας εδω τα βλεπω στο μπαμμπα μου και με ξενερωνει :P.αλλα τι να κανουν και οι καημενοι οι ανδρες ζεσταινονται και αυτοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αυτά τα δερμάτινα που ανέβασε η Γεωργία είναι για την τρίτη ηλικία. :P Προσωπικά βλέπω πιο ...άσχημες καταστάσεις: διχαλωτή σαγιονάρα λαϊκής, άκοπα νύχια (βρώμικα ενδεχομένως) να κυκλοφορεί μανουλομάνουλο στο δρόμο! :P Εν τω μεταξύ αν παρατηρήσετε οι περισσότεροι/ες έχουν κάποια πάθηση νυχιών έστω και σε πρώιμη μορφή λόγω...κακής σχέσης με το καθημερινό πλύσιμο ή λόγω του φυσιολογικού ιδρώτα των ποδιών μέσα στο δερμάτινο κλειστό υπόδημα. Την ερώτηση την έθεσα με νορμάλ δεδομένα, δεν εμπίπτω σε τέτοιες περιπτώσεις. Απλώς υπάρχουν αρκετά συμπλέγματα στην Ελληνική κοινωνία και δημιουργούνται λανθασμένα στερεότυπα. :hmm:

Νομίζω ότι το καλοκαίρι που η στυλιστική μόδα επιβάλλει ανοιχτά ρούχα, ανοιχτόχρωμα κλπ κλπ λόγω ζέστης είναι λιγάκι επώδυνο να φοράμε τα ίδια περίπου ρούχα που φοράμε και την άνοιξη ή το φθινόπωρο που οι θερμοκρασίες είναι πιο φυσιολογικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δηλαδή ch0c0lαtε.co0kiε στο εξωτερικό που τα έχουν αποδεχτεί και τα 2 φύλα, είναι καθυστερημένοι ή δεν έχουν καλή αισθητική όπως οι Έλληνες; :P
Απλά έχουν άλλη νοοτροπία σε σχέση με εδώ, κάθε χώρα λειτουργεί διαφορετικά.
εγω δε συμφωνω... δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο αλλα γιατι να μας νοιαξει? οταν μερικες μερικες βγαινουν με τον κ*λο και το στηθος εξω ειναι κομψο? το ποδι μας πειραξε? ( :P )
Καλά σε αυτό δεν έχεις και άδικο. Ας τους δώσουμε την άδεια να φοράνε και αυτοί ότι θέλουν, άλλωστε εμείς τα φοράμε για να μας νοιάζει τόσο πως θα φανούν στον υπόλοιπο κόσμο; Παντα σκεφτόμαστε το τι θα πει ο κόσμος τελικα τιποτα δεν λεει και μεις δεν φοράμε και κάνουμε πραγματα που θελουμε. Κόντρα στην άποψη του αλλου για το τι θα σκεφτεί για μας! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Γιατί δίνεις σημασία στο τι επιβάλει η εποχή; Δεν είπαμε να βάλεις και ροζ πέδιλο..:P Δε θα σου πει κάποιος κάτι αν φορέσεις αυτό. Είναι αντρικό και casual. Αν μια γυναίκα απέρριπτε ένα άντρα από το παπούτσι, νομίζω μάλλον χαζή θα ταν. :P Μην τα βάλεις σε βραδινή έξοδο, αλλά για μια μεσημεριανή βόλτα περνάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν εννοώ κάτι δερμάτινα που φορούν ηλικιωμένοι Γερμανοί με άσπρη κάλτσα. Εννοώ κάτι σαν αυτό:


Μια χαρά είναι το συγκεκριμένο στυλ, εγώ θα το φορούσα άνετα παρόλο που όλες οι φίλες μου λένε "ιιι είναι αντρικό ιιι είναι απαίσιο". Τα γυναικεία σανδάλια δεν υποφέρονται, είναι για να σε στείλουν απευθείας στο ΚΑΤ.

Αυτό που έβαλες σα στυλ είναι μια χαρά, βρες κανένα πιο όμορφο στο συγκεκριμένο στυλ μιας και το συγκεκριμένο μοντελάκι που έβαλες είναι αρκετά μέτριο, και είσαι άρχοντας.

πχ lizard
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Αυτό που έβαλες σα στυλ είναι μια χαρά, βρες κανένα πιο όμορφο στο συγκεκριμένο στυλ μιας και το συγκεκριμένο μοντελάκι που έβαλες είναι αρκετά μέτριο, και είσαι άρχοντας.

πχ lizard
Α μπράβο, αυτά είναι πιο ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επίτρεψέ μου να βλέπω τα πράγματα από μία άλλη οπτική γωνία ίσως πιο συντηρητική αλλά αυτή είναι. Θεωρώ τουλάχιστον γελοίο σε καιρό οικονομικής κρίσης να δίνεις τέτοια ποσά για ένα φόρεμα ή οτιδήποτε (με εξαίρεση ένα φόρεμα που είδες και ερωτεύτηκες ή μία τσάντα,αλλά ως εκεί).:/: Το θεωρώ αχάριστο πώς το λένε,για φόρεμα χρήσης 3-4 ωρών που θα φυλαχτεί στη ντουλάπα μετά και δεν μπορείς πχ να το βάλεις να πας για καφέ.
Αν φυσικά κανείς έχει τα λεφτά γιατί όχι,αλλά προτιμώ να τα "επενδύσω" σε κάτι ανθρώπινο και όχι στην αχαριστία μου.
:)
Θα συμφωνήσω με τη χαρά. Δεν έχει νόημα να δώσεις τόσα πολλά λεφτά σε κάτι που θα φορέσεις 1-2 φορές. Εκτός αν δεν ξέρεις τι έχεις από λεφτά οπότε οκ. Αν και πάλι θεωρώ υπερβολικά τέτοια πόσα για ρούχα..

Ένα καλό φόρεμα που θα το πάρεις για τον γάμο της αδερφής σου δε θα το βάλεις μετά για καφέ, εννοείται αυτό, εκτός αν πας για καφέ στο Hilton με τη συνοδεία του George Clooney. Αλλά θα το βάλεις σε κάποια άλλη περίσταση, σκοπός είναι να πάρεις κάτι που θα το ξαναφορέσεις και όχι καμιά τουαλέτα-υπερπαραγωγή όπως έπαιρναν κάποτε και έδιναν όντως πάνω από 300,00€. Από εκεί κι έπειτα τα 150,00€ δεν είναι πολλά. Ή μάλλον είναι ιδανικά θα έλεγα. Από 100,00€ έως 150,00€ εγώ θα ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Με την προϋπόθεση πως είμαι σε παραγωγική ηλικία, εργάζομαι, έχω να τα διαθέσω και φυσικά έχω και το μυαλό να διαλέξω κάτι στο οποίο θα κάνω "απόσβεση"! ;)

χμμμ.... εγω προτιμω να παρω ενα καλο ρουχο κι ας ειναι λιγο ακριβο παρα κατι κακης ποιοτητας και να πρεπει να τρεχω για ψωνια παλι.... :hmm:



δεν ξέρω παιδιά εμένα μου φαίνονται εξωφρενικά τα ποσά που λέτε.Εν καιρώ κρίσης 150 ευρώ για φόρεμα;Καλά έχω ακούσει κουλά (του στυλ 300 ευρώ φόρεμα για το γάμο της αδερφής του αγοριού μου ) αλλά το '9.Το 2009..Τώρα μετά βίας δίνει η νύφη 250 για το φόρεμα.Δεν ξέρω,μπορεί να είμαι η τσιγκούνα τηε υπόθεσης αλλά το φόρεμα που τελικά θα πάρω (νομίζω το 6 tis aba από την προηγούμενη σελίδα) κάνει 62 ευρώ και όλοι στην οικογένεια μου είπαν πανάκριβο.

Εγω κοριτσια εφαγα τον κοσμο ολο να βρω ρουχο για γαμο. Εδωσα μετα απο πολυ ψαξιμο 300 ευρουλακια για φορεματακι μαζι με παπουτσια και το τσαντακι με την εκπτωση και ειμαι πανευτυχης. Δοκιμασα πολυ ακριβοτερα και φθηνοτερα. Βρηκα αυτο που μου ταιριαξε πιο καλα στο σωμα, φοβερη ποιοτητα, υφασμα απαλο (που θελει καθαριστηριο), γοβα που απο μονη της σε ντυνει.
Δε χρωσταω σε κανεναν, εργαζομαι και θα ειμαι και πανεμορφη. Οσο για την κριση, πληρωνω τα χαρατσια μου κανονικα και ροχνω μουτζες οπως ολος ο κοσμος. Συντηρητικη δεν ειμαι, αλλα ουτε σνομπαρω. Δηλαδη αν εχω και καλο αμαξι να το πουλησω? Δε νομιζω. Ελιωσα για να το παρω. Και μαρεσει. Και λιωνω για να κανω μερικα πραγματα που μου αρεσουν, πραγματικοτητα.
Δεν ξεχνω πως μου εχουν φερθει στον δρομο επειδη με βλεπουν με ενα καλο αμαξι.
Δε βαριεσαι... ο κοσμος εττσι ειναι, δε θα τον μαθουμε τωρα...
Που λετε, προσεχεις ιδιαιτερα τι θα φορεσεις, αν σε ενδιαφερει το καλογουστο ντυσιμο βεβαια, ειδικα αν προκειται για πολυ δικο σου προσωπο συγγενικο.
Παρεπιπτοντως δε σας ειπα και το καλυτερο! Αυτ που αγορασα, ΔΕΝ θα μεινουν στην ντουλαπα!! Με διαφορους συνδυασμους τα φορας οπουδηποτε, απο απλο ποτο ως φαγητο σε καλο μαγαζι ως γαμο φυσικα! ;)

ολοι οι φραγκατοι εδω....


δηλ αν παρετε μια μπλουζα των 100 ευρω θα την φορατε επι 5 ετη; γιατι εγω αγοραζω των 10 ευρω κ δε φοραω παντα τα ιδια

Κι εγω ορισμενα ρουχα τα βαριεμαι ή δε μου κάνουν και δεν τα ξαναφοράω. Ειτε ειναι των 10, ειτε των 100.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.


:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Ουαου!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μια χαρά είναι το συγκεκριμένο στυλ, εγώ θα το φορούσα άνετα παρόλο που όλες οι φίλες μου λένε "ιιι είναι αντρικό ιιι είναι απαίσιο". Τα γυναικεία σανδάλια δεν υποφέρονται, είναι για να σε στείλουν απευθείας στο ΚΑΤ.

Αυτό που έβαλες σα στυλ είναι μια χαρά, βρες κανένα πιο όμορφο στο συγκεκριμένο στυλ μιας και το συγκεκριμένο μοντελάκι που έβαλες είναι αρκετά μέτριο, και είσαι άρχοντας.

πχ lizard

Γιατί, είναι πέδιλα unisex; Εδώ το κόμπλεξ το έχουν δημιουργήσει περισσότερο οι άντρες παρά οι γυναίκες χωρίς να εικάζω την προέλευση. Νιώθουν κομπλεξικά με το σώμα τους λες και είναι παράξενο να έχει δάκτυλα το πόδι. :P Τι θα μπορούσε να έχει; βεντούζες σαν το χταπόδι; Πας κάπου με πέδιλο και σε κοιτάζουν όλοι λες και έχεις λέπρα. :redface::P Πρώτη φορά βλέπουν ανδρικό πέλμα; Διευκρινίζω: μόνο στην Ελλάδα. Εννοείται ότι για casual υπόδημα είναι πολύ άνετο και βολικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Γιατί, είναι πέδιλα unisex; Εδώ το κόμπλεξ το έχουν δημιουργήσει περισσότερο οι άντρες παρά οι γυναίκες χωρίς να εικάζω την προέλευση. Νιώθουν κομπλεξικά με το σώμα τους λες και είναι παράξενο να έχει δάκτυλα το πόδι. :P Τι θα μπορούσε να έχει; βεντούζες σαν το χταπόδι; Πας κάπου με πέδιλο και σε κοιτάζουν όλοι λες και έχεις λέπρα. :redface::P Πρώτη φορά βλέπουν ανδρικό πέλμα; Διευκρινίζω: μόνο στην Ελλάδα. Εννοείται ότι για casual υπόδημα είναι πολύ άνετο και βολικό.

Ναι, είναι τέρμα unisex, βασικά αν πας στο σάιτ πχ που έβαλα παραπάνω και πας μια στο άντρας μια στο γυναίκα, θα δεις ότι είναι τα ίδια σχέδια. Οκ έχει και κάποια που τα έχει μόνο στα αντρικά ή μόνο στα γυναικεία, αλλά γενικά είναι unisex ναι. Κι άμα το καλοσκεφτείς γιατί να μην είναι; Είναι ένα σχέδιο τελείως "άφυλο", είναι ένα απλό σανδάλι με πιο ανατομικό/πρακτικό στυλ. Ειδικά οι τουρίστριες και οι τουρίστες τα φοράνε αυτά σαν τρελοί γιατί βολεύουν, συνδυάζουν το καλό του ανοιχτού παπουτσιού το καλοκαίρι με σταθερό δέσιμο πάνω στο πόδι.

Τα γυναικεία σανδάλια είναι ο λόγος που φοράω αποκλειστικά κλειστά παπούτσια τόσα χρόνια, και το καλοκαίρι. Όσες φορές αγόρασα κάποια ζευγάρια, είναι τόσο άκυρος ο τρόπος που πιάνουν στο πόδι που πραγματικά δε βολεύουν καθόλου στο περπάτημα. Οπότε αυτό το lizard που έβαλα παραπάνω μου αρέσει πάρα πάρα πολύ και θα ήθελα να πάρω, αν δε με κορόιδευαν όλες ότι παραείναι αντρικό και γκουμούτσα (sic) :P Εξαρτάται κι απ' το ντύσιμό σου βέβαια, εγώ το καλοκαίρι φοράω σορτσάκια και απλά κοντομάνικα, οπότε το συγκεκριμένο θα μου καθόταν μια χαρά.

Πέρσι βέβαια είχα βρει κάτι απίστευτα σανδαλάκια στο hush puppies (δεν ήταν μάρκα hush puppies όμως) που ευτυχώς δένουν ικανοποιητικά στο πόδι και περπατάς σαν άνθρωπος :):):) Αλλά γενικά στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μέσα στο τσιμέντο και το τρέξιμο, δε με βόλευε ποτέ να φοράω σανδάλια, βρώμιζαν τα πόδια μου και ήταν και ασταθές το βάδισμά μου. Οπότε τόσα χρόνια σταράκια και άλλαγμα καλτσούλας καθημερινά :)

Όσο για τα πόδια... Κι εγώ απεχθάνομαι την εικόνα των ανθρώπινων ποδοδαχτύλων, είναι φρίκη :/::worry::( Αλλά γυναικών και αντρών, δεν κάνω διακρίσεις! Επίσης απ' ό,τι κατάλαβα θεωρείται uncool το να φοράς σανδάλι σε μπαράκι, εκτός αν είναι κανένα κλαρινογαμπρέ σχέδιο, εκεί δε θα έχει κανείς πρόβλημα :sick: Εξαρτάται απ' το πώς ντύνεσαι βασικά. Εγώ και για ποτό θα το έβαζα το παραπάνω σανδάλι και χέστηκα. Μιλάμε για Ελλάδα, δεν είναι δα ότι μιλάμε και για Μιλάνο ή για το σουπερ πιανο μπαρ στη Βιέννη. Για ελληνικό νησί/πόλη/κάτι, αν δε συχνάζεις σε τρέντι μαγαζιά είσαι οκ με ό,τι κι αν φορέσεις γιατί είναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ and the living is easy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αυτά τα δερμάτινα που ανέβασε η Γεωργία είναι για την τρίτη ηλικία. :P Προσωπικά βλέπω πιο ...άσχημες καταστάσεις: διχαλωτή σαγιονάρα λαϊκής, άκοπα νύχια (βρώμικα ενδεχομένως) να κυκλοφορεί μανουλομάνουλο στο δρόμο! :P Εν τω μεταξύ αν παρατηρήσετε οι περισσότεροι/ες έχουν κάποια πάθηση νυχιών έστω και σε πρώιμη μορφή λόγω...κακής σχέσης με το καθημερινό πλύσιμο ή λόγω του φυσιολογικού ιδρώτα των ποδιών μέσα στο δερμάτινο κλειστό υπόδημα. Την ερώτηση την έθεσα με νορμάλ δεδομένα, δεν εμπίπτω σε τέτοιες περιπτώσεις. Απλώς υπάρχουν αρκετά συμπλέγματα στην Ελληνική κοινωνία και δημιουργούνται λανθασμένα στερεότυπα. :hmm:

Όχι, αυτό δεν είναι γενίκευση ας πούμε; :confused:

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν αυτά τα παπούτσια, μου θυμίζουν λίγο Μαγκάιβερ, Τεν Τεν (καλοκαιρινη βερζιόν) κλπ. . Προτιμώ ακόμα κι την διχαλωτή την σαγιοναρίτσα της παραλίας. Ο καθένας όμως έχει τα γούστα του, τι να πεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Παιδιά όταν βλέπετε κάποιον με περίεργο νύχι, μην κρίνετε τόσο εύκολα και σκέφτεστε μυκητιάσεις, βρώμα, παθήσεις και δεν ξέρω κι εγώ τι. Κάποιοι έχουμε απλά ένα νύχι στα δέκα το οποίο είναι από γεννησιμιού μας ηλίθιο και με παράξενο σχήμα :worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
δεν ξέρω παιδιά εμένα μου φαίνονται εξωφρενικά τα ποσά που λέτε.Εν καιρώ κρίσης 150 ευρώ για φόρεμα;Καλά έχω ακούσει κουλά (του στυλ 300 ευρώ φόρεμα για το γάμο της αδερφής του αγοριού μου ) αλλά το '9.Το 2009..Τώρα μετά βίας δίνει η νύφη 250 για το φόρεμα.Δεν ξέρω,μπορεί να είμαι η τσιγκούνα τηε υπόθεσης αλλά το φόρεμα που τελικά θα πάρω (νομίζω το 6 tis aba από την προηγούμενη σελίδα) κάνει 62 ευρώ και όλοι στην οικογένεια μου είπαν πανάκριβο.

κάατσε 250 για φόρεμα νύφης; Εννοείς το νυφικό;
Το νυφικό 250; :confused::confused:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 250 το νυφικό.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
κάατσε 250 για φόρεμα νύφης; Εννοείς το νυφικό;
Το νυφικό 250; :confused::confused:
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 250 το νυφικό.:confused:
Λίγα ή πολλά είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top