Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Ξερει καμια κοπελα να μου προτεινει καποιο μαγαζι σε ονλινε σοπ με σχετικα καλες τιμες γιατι ψαχνω να παρω ενα τζιν καμπανα και στα μαγαζια τυπου μπερσκα,πουλ & μπερ,στραντιβαριους δε βρισκω κατι...Θα προτιμουσα καποιο μαγαζι με αντικαταβολη διοτι δε ξερω να χρησημοποιω πειπαλ:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πηγαινε Bershka, Pull&Bear,Stradivarius... Eγω πηρα ενα δερματινο παντελονι απο το Bershka πριν λιγες μερες, αποκλειεται να μην υπαρχει πουθενα αυτο που θες. Στην τελικη, αν δεις καποια να το φοραει στο δρομο σταματα την και ρωτα την :hehe:

κι ομως γινεται...ολα τα μαγαζια μου λενε δε κυκλοφορει..και αυτο που περιγραφεις ειναι το απλο δερματινο οχι αυτο το σκληρο σας βινιλιο που το εχουνε μαλακωσει..Εξαλλου ο μονος που ηξερε κατι παραπανω μου ειχε πει οτι ειναι δυσκολο ρουχο.....τι να πω που θα μου πει θα το βρω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ξερει καμια κοπελα να μου προτεινει καποιο μαγαζι σε ονλινε σοπ με σχετικα καλες τιμες γιατι ψαχνω να παρω ενα τζιν καμπανα και στα μαγαζια τυπου μπερσκα,πουλ & μπερ,στραντιβαριους δε βρισκω κατι...Θα προτιμουσα καποιο μαγαζι με αντικαταβολη διοτι δε ξερω να χρησημοποιω πειπαλ:(

υπαρχουν πολλα σιτε για ολα τα γουστα εγω δυο που χρησιμοποιω παρα πολυ και ειναι πολυ οικονομικα και μοντερνα ειναι το decoro.gr
KAI TO PARIZIANISTA .To διαφημιζει και η μαρια κορινθιου στο πρωτο σιτε μαλιστα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα...Εγω εχω παρει πολλες φορες και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
υπαρχουν πολλα σιτε για ολα τα γουστα εγω δυο που χρησιμοποιω παρα πολυ και ειναι πολυ οικονομικα και μοντερνα ειναι το decoro.gr
KAI TO PARIZIANISTA .To διαφημιζει και η μαρια κορινθιου στο πρωτο σιτε μαλιστα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα...Εγω εχω παρει πολλες φορες και ειμαι πολυ ικανοποιημενη.
μολις τα τσεκαρα δεν τα ηξερα γενικα καλα σαιτ μου φανηκαν με πολυ καλες τιμες...ομως το πρωτο μονο ενα εχει τζιν καμπανα πο δεν με ενθουσιασε και το δευτερο δεν εχει καν τζιν :P


οποια παντως εχει δει καποιο τζιν καμπανα στενο μεχρι το γονατο κ μετα εκει να ανοιγει ας μου πει καημο το χω να παρω ενα απο περυσι ψαχνω τιποτα δεν εχω βρει
ειναι τοσο στυλατα που οποια τη δω με καμπανα τη ζηλευω σε σημειο που να θελω να της το βγαλω και να το φορεσω :hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πείτε μου αλήθεια! Μόνο εγώ τα βρίσκω απαίσια, άθλια και αντιαισθητικά;

Σας αρέσουν; Θα τα φορούσατε;

Για εμένα; ΜΟΝΟ για τα καρναβάλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Πείτε μου αλήθεια! Μόνο εγώ τα βρίσκω απαίσια, άθλια και αντιαισθητικά;

Σας αρέσουν; Θα τα φορούσατε;

Για εμένα; ΜΟΝΟ για τα καρναβάλια!
γενικα τα παρκα μου αρεσουν αυτα με τα τοσο εντονα χρωματα στις γουνες τα θεωρω τραγικα αντε το πρωτο με το μπλε πες οκ(λεμε τωρα) τα αλλα με το ροζ ειναι απαισια...εχω συμφοιτητρια που σκαει μυτη στο αμφιθεατρο με ενα τετοιο με φουξια γουνα απο κοντα ειναι ακομα πιο χαλια αισθητικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
γενικα τα παρκα μου αρεσουν αυτα με τα τοσο εντονα χρωματα στις γουνες τα θεωρω τραγικα αντε το πρωτο με το μπλε πες οκ(λεμε τωρα) τα αλλα με το ροζ ειναι απαισια...εχω συμφοιτητρια που σκαει μυτη στο αμφιθεατρο με ενα τετοιο με φουξια γουνα απο κοντα ειναι ακομα πιο χαλια αισθητικα
Για εμένα φωνάζουν: "ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΑ! Φοράω ό,τι μου λένε ότι είναι στη μόδα."
Σκέφτηκα ότι είναι, ίσως, κάποιου είδους κοινωνικό πείραμα ή αστείο μεταξύ σχεδιαστών: "ρε να βγάλουμε αυτή τη μαλακία να δεις ότι κι αυτό θα το πάρουν;" :P

Είμαι κακιά, το ξέρω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
καθολου κακια οπως τα λες ειναι πλεον φοραμε(μαλλον φορανε αυτες που τα αγοραζουν χωρις κριτικη σκεψη) οτι τους πλασαρουν χωρις να ειναι στο στυλ τους και να δειχνει ωραιο πανω τους δηλαδη δε φορανε το ρουχο,το ρουχο φοραει εκεινες:redface:
οπως και τα τσοκερ πλεον τα φορανε ολες...δεν υπαρχει λαιμος για λαιμος χωρις αυτο το κορδονι που ειναι ολες σα σκυλια...δε το χω βαλει ποτε μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eγω οταν ειδα πρωτη φορα μια απαλη ροζ γουνα σε τετοιο μπουφαν μου αρεσε tbh :P Mετα ομως αρχισα να βλεπω τετοια μπουφαν παντου. Ε και καπως ετσι ημουν σιγουρη οτι ειναι η νεα μοδα :P Το απαλο ροζακι παντως δεν ειναι ασχημο, απλα αν το φορανε ολες, κατανταει βαρετο. Και εδω που τα λεμε, γενικα τα πρασινα παρκα τα φορανε ολες, εκει και αν εισαι ενα με τη μαζα :P Αλλα αν δεν εχεις τη δυνατοτητα να αγορασεις κατι καλο και ισως πιο ακριβο τι να κανεις? Ή αν δεν βρισκεις κατι πιο ιδιαιτερο? :hmm: (εγω δεν εχω πρασινο παρκα παντως, προσπαθω να βρισκω διαφορετικα μπουφαν :hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
καθολου κακια οπως τα λες ειναι πλεον φοραμε(μαλλον φορανε αυτες που τα αγοραζουν χωρις κριτικη σκεψη) οτι τους πλασαρουν χωρις να ειναι στο στυλ τους και να δειχνει ωραιο πανω τους δηλαδη δε φορανε το ρουχο,το ρουχο φοραει εκεινες:redface:
οπως και τα τσοκερ πλεον τα φορανε ολες...δεν υπαρχει λαιμος για λαιμος χωρις αυτο το κορδονι που ειναι ολες σα σκυλια...δε το χω βαλει ποτε μου...
Μερικά choker, όμως, είναι πολύ όμορφα και ιδιαίτερα. Όπως και να 'χει με την φούξια γούνα δε συγκρίνονται! :P Το άλλο χτυπάει άσχημα και στο μάτι σου, είναι καρακιτσαριο!
Eγω οταν ειδα πρωτη φορα μια απαλη ροζ γουνα σε τετοιο μπουφαν μου αρεσε tbh :P Mετα ομως αρχισα να βλεπω τετοια μπουφαν παντου. Ε και καπως ετσι ημουν σιγουρη οτι ειναι η νεα μοδα :P Το απαλο ροζακι παντως δεν ειναι ασχημο, απλα αν το φορανε ολες, κατανταει βαρετο.
Συμφωνώ απόλυτα. Το απαλό ροζ είναι εντάξει κι εμένα μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Σχετικά με τα τσόκερ (ουδέποτε μου άρεσαν εκτός από την "Ιστορία της Ο":P)
να έχετε υπ'όψη οτι δείχνουν το λαιμό κοντύτερο, συνεπώς ταιριάζουν σε ψηλούς λαιμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τα τσόκερ μου αρέσουν, τα βρίσκω σέξυ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Kαλα ναι γουστα ειναι αυτα σε αλλες αρεσουν σε αλλες οχι...δεν εχω θεμα να ταβλεπω απλα η καθε κοπελα που το φοραει να το υποστηριζει...προχθες ειδα μια στο σουπερμαρκετ που φοραγε τσοκερ κ απο κατω φοραμε φορμα αθλητικη ε νταξει μου φανηκε λιγο χαλια :redface:
οσο για το αν ειαι σεξυ δε ξερω παντως εγω πιστευω οτι ειναι ακριβως το αντιθετο...ενας γυμνος λαιμος ειναι πολυ πιο σεξουαλικος και ασθησιακος απο εναν λαιμο με ενα τσοκερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Τα τσόκερ μου αρέσουν, τα βρίσκω σέξυ. :redface:
Kι εγώ, αλλά όχι όλα!
πχ αυτά είναι όμορφα:

Αλλά, τα παρακάτω δε μου αρέσουν καθόλου! Τα έχω συνδέσει με τα χρόνια που πήγαινα δημοτικό και φορούσαν τέτοια τα κορίτισα στο σχολείο. Μου κάνει παιδικό. Πρώτη φορά που το είδα ξανά να το φοράνε πριν από 2-2,5 χρόνια είχα πάθει σοκ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Το τσόκερ είναι κάτι ιδιαίτερο, κι όπως πολύ σωστά είπε η "Κουκουβάγια" χρειάζεται να το υποστηρίζει εκείνη που το φοράει. Δεν αρκεί να έχει ψηλό λαιμό και να το ταιριάζει με τo υπόλοιπο "outfit".
Χρειάζεται να συμβάλλει και η προσωπικότητά της, αυτό το αδιόρατο "εσωτερικό" στιλ, προκειμένου να μη δείχνει χυδαίο ή απλώς γελοίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Το τσόκερ είναι κάτι ιδιαίτερο, κι όπως πολύ σωστά είπε η "Κουκουβάγια" χρειάζεται να το υποστηρίζει εκείνη που το φοράει. Δεν αρκεί να έχει ψηλό λαιμό και να το ταιριάζει με τo υπόλοιπο "outfit".
Χρειάζεται να συμβάλλει και η προσωπικότητά της, αυτό το αδιόρατο "εσωτερικό" στιλ, προκειμένου να μη δείχνει χυδαίο ή απλώς γελοίο.
χμμ, χυδαίο γιατί να δείχνει; Ή σε ποιες περιπτώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evalliaChefαρα

Νεοφερμένος

Η evalliaChefαρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Kι εγώ, αλλά όχι όλα!
πχ αυτά είναι όμορφα:

Αλλά, τα παρακάτω δε μου αρέσουν καθόλου! Τα έχω συνδέσει με τα χρόνια που πήγαινα δημοτικό και φορούσαν τέτοια τα κορίτισα στο σχολείο. Μου κάνει παιδικό. Πρώτη φορά που το είδα ξανά να το φοράνε πριν από 2-2,5 χρόνια είχα πάθει σοκ! :P

οντως συμφωνω απολυτα τα παραπανω ειναι γαματα και πολυ κομψα..Μαλιστα εχω πολλα τετοια...το τελευταιο δε επισης ειναι παρα πολυ παιδικο και αντιαισθητικο θαρρω..Παρολ'άυτα εχουν αρχισει να πωλουνται σε πολλα μαγαζια.....:eek::hmm:

Το τσόκερ είναι κάτι ιδιαίτερο, κι όπως πολύ σωστά είπε η "Κουκουβάγια" χρειάζεται να το υποστηρίζει εκείνη που το φοράει. Δεν αρκεί να έχει ψηλό λαιμό και να το ταιριάζει με τo υπόλοιπο "outfit".
Χρειάζεται να συμβάλλει και η προσωπικότητά της, αυτό το αδιόρατο "εσωτερικό" στιλ, προκειμένου να μη δείχνει χυδαίο ή απλώς γελοίο.

ακριβως...αυτο...Να το φοραει οχι να ΤΗΝ φοραει..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
χμμ, χυδαίο γιατί να δείχνει; Ή σε ποιες περιπτώσεις;
Άμα το υπόλοιπο σύνολο παραπέμπει σε ξέκωλο για παράδειγμα (οι αρσενικοί έχουν κάποιο συγκεκριμένο σόκιν αστείο που λένε μεταξύ τους για τέτοιες περιπτώσεις ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ξερει καμια κοπελα να μου προτεινει καποιο μαγαζι σε ονλινε σοπ με σχετικα καλες τιμες γιατι ψαχνω να παρω ενα τζιν καμπανα και στα μαγαζια τυπου μπερσκα,πουλ & μπερ,στραντιβαριους δε βρισκω κατι...Θα προτιμουσα καποιο μαγαζι με αντικαταβολη διοτι δε ξερω να χρησημοποιω πειπαλ:(

DeCoro, PinkWoman, DressLily (ή κάπως έτσι), και το πάντα αγαπημένο wish που είναι για ό,τι μπορεί να ψάχνεις και που σε λίγο πιστεύω θα μου βγάλουν δωροκάρτα.:redface:

Πείτε μου αλήθεια! Μόνο εγώ τα βρίσκω απαίσια, άθλια και αντιαισθητικά;

Σας αρέσουν; Θα τα φορούσατε;

Για εμένα; ΜΟΝΟ για τα καρναβάλια!

Μιλάμε γενικά για παρκά ή για τα παρκά με την συγκεκριμένη γούνα; Η αλήθεια είναι ότι αυτό το λαδοπράσινο παρκά το συναντάς σχεδόν παντού πλέον, αλλά όσο να πούμε είναι ένα σχετικά φτηνό και αρκετά ποιοτικό είδος μπουφάν και δεν τις κατηγορώ αν το αγοράζουν (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να παίρνουν ΟΛΕΣ αυτό το πράσινο. Και δεν συνδυάζεται εύκολα και είναι παντού. Εγώ είδα ένα σκούρο μπλε σε έκπτωση μούρλια και λέω να το πάρω :redface:). Anyway τα έντονα χρώματα πρέπει να τα υποστηρίζει και το χρώμα της επιδερμίδας και το γενικότερο στυλ της κοπέλας. Δεν γίνεται να φοράει 5 διαφορετικά χρώματα ρούχων αποκάτω και να κοτσάρει και μπλε ελεκτρίκ γουνάκι στο μπουφάν, είναι λες και κάνει επίδειξη τα χρώματα του ουράνιου τόξου :P Οπότε θα πω ότι κατά περίσταση, μπορεί και να είναι ωραίο. Στην κλινική μια μικρότερη που έχει παρκά με ένα σκούρο αλλά αρκετά έντονο μπλε γουνάκι στην κουκούλα, μπορώ να πω ότι το υποστηρίζει.

οπως και τα τσοκερ πλεον τα φορανε ολες...δεν υπαρχει λαιμος για λαιμος χωρις αυτο το κορδονι που ειναι ολες σα σκυλια...δε το χω βαλει ποτε μου...

Τα τσόκερ δεν πάνε σε όλες, πρέπει να έχεις ψηλό ή έστω νορμάλ λαιμό για να μπορείς να το υποστηρίξεις, τώρα αν της αλληνής το κεφάλι είναι σχεδόν κολλημένο στους ώμους και φοράει τσόκερ ε τι να την πεις, τον εαυτό της χαντακώνει. Προφανώς επίσης και πρέπει να το υποστηρίζει και το στυλ της κοπέλας once again, όπως και με το παρκά. Και για μένα επίσης το τσόκερ πρέπει να είναι όσο πιο μίνιμαλ γίνεται, μαύρο με άντε καμιά χαντρούλα ή κανένα μικρό μπιχλιμπιδάκι επάνω. Το γράφω αυτό γιατί έχω δει να κυκλοφορούν τσόκερ με όλη την κοσμηματοθήκη της Νεφερτίτης επάνω ξέρω γω ή σε κάτι έντονα χρώματα όπως φουξ, λαχανί και ανοιχτό καφέ. Εμ, όχι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μιλάμε γενικά για παρκά ή για τα παρκά με την συγκεκριμένη γούνα; Η αλήθεια είναι ότι αυτό το λαδοπράσινο παρκά το συναντάς σχεδόν παντού πλέον, αλλά όσο να πούμε είναι ένα σχετικά φτηνό και αρκετά ποιοτικό είδος μπουφάν και δεν τις κατηγορώ αν το αγοράζουν (αν και δεν καταλαβαίνω γιατί να παίρνουν ΟΛΕΣ αυτό το πράσινο. Και δεν συνδυάζεται εύκολα και είναι παντού. Εγώ είδα ένα σκούρο μπλε σε έκπτωση μούρλια και λέω να το πάρω :redface:). Anyway τα έντονα χρώματα πρέπει να τα υποστηρίζει και το χρώμα της επιδερμίδας και το γενικότερο στυλ της κοπέλας. Δεν γίνεται να φοράει 5 διαφορετικά χρώματα ρούχων αποκάτω και να κοτσάρει και μπλε ελεκτρίκ γουνάκι στο μπουφάν, είναι λες και κάνει επίδειξη τα χρώματα του ουράνιου τόξου :P Οπότε θα πω ότι κατά περίσταση, μπορεί και να είναι ωραίο. Στην κλινική μια μικρότερη που έχει παρκά με ένα σκούρο αλλά αρκετά έντονο μπλε γουνάκι στην κουκούλα, μπορώ να πω ότι το υποστηρίζει.

H πρώτη φορά που είδα να φοράνε παρκά ήταν πριν από 3,5 περίπου χρόνια όταν αγόρασε η κολλητή μου. Το ερωτεύτηκα, ήταν τέλειο πάνω της, είχε κάτι δερμάτινες λεπτομέρειες στα μανίκια και τέλεια κουκούλα. Επίσης, φαινόταν πολύ ζεστό. Τότε, να έβλεπες 1-2 στο δρόμο (την ημέρα).

1-1,5 χρόνο μετά, ένιωθες ότι πρωταγωνιστείς σε ταινία θρίλερ. Το έχω ζήσει μέσα σε αστικό που αγόρια - κορίτσια φορούσαν το ίδιο μπουφάν (σε χακί κυρίως αλλά και μπλε). Ήταν, πραγματικά, πολύ τρομακτικο. Μετά απλά σιχάθηκα να το βλέπω ξανά και ξανά.
Anyway, το θέμα είναι ότι, ναι, είναι όμορφο και ζεστό. Το μπλε ειδικά -αγαπημένο μου χρώμα- είναι υπέροχο. ΑΛΛΑ, πλέον, το έχει χαλάσει το να το φοράνε όλες. Κι αν συνηθίσεις να βλέπεις κάτι, χάνει μέρος από την ομορφιά του. Κάπως έτσι έγινε με εμένα.

Τα υπόλοιπα με τη φουξ γούνα, είναι απλά φρίκη! Eίναι "το παραχέσαμε". Με τη μπλε τρώγεται. Μπορεί να το δω να το φοράει κάποια και να πω "μ' αρέσει", δε το αποκλείω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top