Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσο θύμα του scum marketing πρέπει να είσαι για να μην παίρνεις δέρμα για υποτιθέμενους περιβαλλοντικούς λόγους.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόσο αδιανόητα αμόρφωτος πρέπει να είσαι για να μην αντιλαμβάνεσαι τι συμβαίνει στον κόσμο και να τα κουκουλώνεις με εναν ορισμό που βρήκες με το πρώτο google search τον οποίο και χρησιμοποιείς σε όλα τα θέματα.


Νομίζω κι εγώ το έκανα.
Σίγουρα κι εγώ το έκανα.
Για να θυμηθώ ήμουν 11; 12;


edit:Fast, δεν θελω να παρεξηγηθείς απλά τυχαίνει να το πιστεύω αυτό για εσένα για όλα τα θέματα :redface:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Πόσο αδιανόητα αμόρφωτος πρέπει να είσαι για να μην αντιλαμβάνεσαι τι συμβαίνει στον κόσμο και να τα κουκουλώνεις με εναν ορισμό που βρήκες με το πρώτο google search τον οποίο και χρησιμοποιείς σε όλα τα θέματα.


Νομίζω κι εγώ το έκανα.
Σίγουρα κι εγώ το έκανα.
Για να θυμηθώ ήμουν 11; 12;


edit:Fast, δεν θελω να παρεξηγηθείς απλά τυχαίνει να το πιστεύω αυτό για εσένα για όλα τα θέματα :redface:
Βασικά πιστεύω πως πρέπει και εσύ να το ψάξεις λίγο παραπάνω. Το faux/vegan leather δεν είναι και ό,τι καλύτερο, καθώς η δημιουργία τους πραγματοποιείται με την -αλόγιστη- χρήση πλαστικών ουσιών και τεράστιες ποσότητες νερού.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά πιστεύω πως πρέπει και εσύ να το ψάξεις λίγο παραπάνω. Το faux/vegan leather δεν είναι και ό,τι καλύτερο, καθώς η δημιουργία τους πραγματοποιείται με την -αλόγιστη- χρήση πλαστικών ουσιών και τεράστιες ποσότητες νερού.
Δεν μίλησα για environmental footprit μίλησα για animal & people cruelty στο production.
Ο καθένας πιάνεται απο όπου θέλει όμως.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε, ποια η διαφορα με το να τρως κρεας και να το φορας...
Δεν τρώω.
Αλλά γενικά υπάρχουν πολλά θέματα για συζήτηση και είναι το λάθος τοπικ αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πηγή peta 🤣🤣🤣
Ρίξε το συνθετικό στην χωματερή να δούμε πόσα χρόνια θα πάρει μέχρι να λιώσει. Τα μικροπλαστικα από τα συνθετικά που καταλήγουν στον υδροφόρο ορίζοντα; Κάθε φορά που βάζεις το συνθετικό στο πλυντήριο μολυνεις τα νερά.
Το δέρμα ούτως ή άλλως είναι by product της βιομηχανίας κρέατος.
Έβαλα το άρθρο της peta επειδή είναι ευανάγνωστο και σύντομο, δεν θέλει ο καθένας να διαβάζει 10 σελίδες papers.
Παρά ταύτα επειδή το ζήτησες,stay tuned.

Εσένα η πηγή σου ποιά είνα btw?

Για να βάλουμε κάποια πράγματα στην θέση τους.
Η βιομηχανία κρέατος είναι ο νούμερο 1 παράγοντας περιβαλλοντικής μόλυνσης.

The entire process of meat production, from agriculture to animal farming, requires enormous amounts of water. It produces greenhouse gas emissions, waste and pollution.

Πηγή :https://green.harvard.edu/news/red-meat-and-environment


Η ημιμάθεια είναι το χειρότερο πράγμα.

Τα επιστημονικά δεδομένα του cause & effect είναι ξεκάθαρα, αν δεν θέλετε να κάνετε κάτι για αυτό μην το κάνετε όμως μην κλείνετε τα αυτιά σας επειδή οι συνέπειες είναι αδιαπραγμάτευτες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η βιομηχανία κρέατος είναι ο νούμερο 1 παράγοντας περιβαλλοντικής μόλυνσης.

The entire process of meat production, from agriculture to animal farming, requires enormous amounts of water. It produces greenhouse gas emissions, waste and pollution.

Πηγή :https://green.harvard.edu/news/red-meat-and-environment

Meat consumption: Which are the current global risks? A review of recent (2010–2020) evidences
Η ημιμάθεια είναι το χειρότερο πράγμα.

Τα επιστημονικά δεδομένα του cause & effect είναι ξεκάθαρα, αν δεν θέλετε να κάνετε κάτι για αυτό μην το κάνετε όμως μην κλείνετε τα αυτιά σας επειδή οι συνέπειες είναι αδιαπραγμάτευτες.
Δεν μίλησα για environmental footprit μίλησα για animal & people cruelty στο production.
Ο καθένας πιάνεται απο όπου θέλει όμως
Τώρα για τι μιλάς και από που πιάνεσαι;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα για τι μιλάς και από που πιάνεσαι;
Απο την Νέλιελ που ανέφερε πως έτσι κι αλλιώς το δέρμα είναι by product της βιομηχανίας κρέατος αναφέροντάς το ως επιχείρημα sustainability.

Το animal & people cruelty στο leather production αν ανατρέξεις στο πρώτο μου πόστ στο θρέντ είναι το αρχικό και μοναδικό point που έκανα οταν παρότρυνα τον κόσμο να μην αγοράζει δέρμα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν τρώω.
Αλλά γενικά υπάρχουν πολλά θέματα για συζήτηση και είναι το λάθος τοπικ αυτό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Έβαλα το άρθρο της peta επειδή είναι ευανάγνωστο και σύντομο, δεν θέλει ο καθένας να διαβάζει 10 σελίδες papers.
Παρά ταύτα επειδή το ζήτησες,stay tuned.

Εσένα η πηγή σου ποιά είνα btw?

Για να βάλουμε κάποια πράγματα στην θέση τους.
Η βιομηχανία κρέατος είναι ο νούμερο 1 παράγοντας περιβαλλοντικής μόλυνσης.

The entire process of meat production, from agriculture to animal farming, requires enormous amounts of water. It produces greenhouse gas emissions, waste and pollution.

Πηγή :https://green.harvard.edu/news/red-meat-and-environment


Η ημιμάθεια είναι το χειρότερο πράγμα.

Τα επιστημονικά δεδομένα του cause & effect είναι ξεκάθαρα, αν δεν θέλετε να κάνετε κάτι για αυτό μην το κάνετε όμως μην κλείνετε τα αυτιά σας επειδή οι συνέπειες είναι αδιαπραγμάτευτες.
Bill gates εσυ ? :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λοιπόν λοιπόν, τα δύο μου νέα αποκτήματα: τοπ και φούστα.
Ψάχνω και μια απλή ντένιμ κοντή φούστα αλλά πουθενά δεν βρίσκω κάτι να με τραβάει. Οι περισσότερες έχουν κάποιο σκίσιμο και δεν μ' αρέσει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,841 μηνύματα.
Έχει κανεις να προτείνει μαγαζί με "δροσερά", ποιοτικα παπούτσια στην Θεσσαλονίκη; Η κάποια συγκεκριμένη μάρκα;
 

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνώμη?
 

Συνημμένα

  • IMG_20210614_185812.jpg
    IMG_20210614_185812.jpg
    600.5 KB · Εμφανίσεις: 116

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μη το πάρεις. Γενικά τα animal print είναι χαλια

Τα animal print γενικά δεν είναι χάλια, υπάρχουν και πανέμορφα αλλά το συγκεκριμένο ούτε εμένα με τρελαίνει, κάτι μου φταίει αλλά δεν ξέρω τι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εγω τα βρισκω tacky και trashy δυστυχως. Classy με καμια δυναμη.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
λεοπαρδαλι με τιποτα. Ισως να επελεγα ενα σκουρο subtle snake print σε φορεμα, αλλα με μεγαλη επιφυλαξη. Προσωπικα προτιμω τα μονοχρωμα ρουχα. Ακομα και στα t-shirts αποφευγω τα πολλα prints

Αυτο πχ, αν και ανοιχτοχρωμο δεν το βρισκω κακο:
1623746778226.png
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει τύχει να δω και ωραία λεοπαρδαλί. Αλλά πολύ σπάνια.

Btw, και εγώ αποφεύγω τα t-shirts με τα πολλά prints. :no:
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γλυκές καλησπέρες :prettyplz:

Μιας που είναι περίοδος εκπτώσεων είπα να προβώ σε κάποιες αγορές (είναι από τα γνωστά σε όλους μας Zara. Ναι ναι ξέρω δεν είναι η πιο ethical επιλογή και γενικά προσπαθώ να αγοράζω πολύ σπάνια από τέτοια μαγαζιά). Τα έχω παραγγείλει μέρες, μάλιστα τα έχω ήδη παραλάβει (ήταν ιντερνετική η παραγγελία) και μιας που έχω και μια γνώμη παραπάνω, αφού τα είδα και τα δοκίμασα, είπα να τα παραθέσω σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε για κάποιο.
Προσπάθησα και βρηκα τις φωτό τους στο site, απλά βλέπω κάποια έχουν ήδη εξαντληθεί σε βασικά νούμερα. Τεσπα, αν σας ενδιαφέρει κάτι, μάλλον πρέπει να βιαστείτε.

ΥΓ: Δεν είναι όλα χειμερινά

F74F2A2D-5C6B-430B-8394-0220678BA61D.jpeg
015D00C2-87FE-4BD3-9F3B-6214506E58E5.png

73E4452E-5CE6-4755-A96F-74D86A0FB74B.png

97E6F3AE-A8E4-4947-A833-95BB41E71FA3.png
A4DDE18D-5ECD-47A4-916D-2C74505C6FA0.png
8A95008D-8380-4DA9-97AF-F6A6B8E10983.png

C13FED52-11C8-4FD4-B383-2F9546878B71.png
E0DDE133-88EC-41F6-9F59-973231143863.png

Οι μπλούζες αν είστε > ή = του Cup C, θέλουν ένα νούμερο μεγαλύτερο, τις άλλαξα σε medium και κάθισαν καλύτερα. Το μικρότερο φαινόταν «αποπνικτικό» και κάπως σα να τραβούσαν οι ραφές. Το medium είναι λιγάκι μεγάλο σε πλάτη και μέση, αλλά δεν «χτυπάει». Είναι και το στυλ των συγκεκριμένων ρούχων που δεν παίζει τόσο ρόλο το να ναι άνετα.

Γενικά έμεινα αρκετά ευχαριστημένη από την ποιότητα και την εφαρμογή τους. Βέβαια to be honest, αν δεν είχαν εκπτώσεις, δεν πιστεύω ότι θα τα έπαιρνα στην αρχική τους τιμή ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top