Κυβέρνηση Μητσοτάκη

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,640 μηνύματα.
O Mητσοτάκης φταιει αν ολοι αυτοι που λέει ο Φώτης δεν κόβουν καμια απόδειξη ;

σε εναν γιατρο να πάω δεν θα μ κοψει αποδειξη.

το γυμναστηριο τα ίδια.... εδω η άλλη δεν ήθελε να πάρω μια μπαρα πρωτεινης για να μην φανεί στο POS

ο άλλος θέλει τη συνδρομη στο χέρι... για τον ιδιο λόγο.

Ο μονος μαλακας που φαίνεται ειναι ο δημοσιος υπάλληλος.

Ειναι ο μοναδικός που δεν μπορεί να αποκρύψει εισοδηματα.
Σε γιατρό εγώ πληρώνω μόνο με κάρτα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,359 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
Και εγώ. Αλλά τους κακοφαινεται.

Στα παπαρια μας. Κωστής παλαμας.
Και εγώ μόνο με κάρτα πληρώνω παντού πλέον. Από το supermarket μέχρι και τους γιατρούς ώστε να μάθουν να πληρώνουν φόρους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,359 μηνύματα.
Και εγώ μόνο με κάρτα πληρώνω παντού πλέον. Από το supermarket μέχρι και τους γιατρούς ώστε να μάθουν να πληρώνουν φόρους.

Ετσι πάνε αυτα , αμα εισαι κωλομπαράς κράζεις ολους τους άλλους ενω ταυτοχρονα εσυ δεν πληρώνεις εφορία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
Ετσι πάνε αυτα , αμα εισαι κωλομπαράς κράζεις ολους τους άλλους ενω ταυτοχρονα εσυ δεν πληρώνεις εφορία.
Στην αρχή την έκραζα την κάρτα για πολλούς λόγους. Τελικά όμως έχει πολλά πλεονεκτήματα για την οικονομία και την φορολογία συν ότι μαζεύω πόντους από το πρόγραμμα της Εθνικής και έχω επιστροφή σε αγορές.😉😉
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 21,359 μηνύματα.
Στην αρχή την έκραζα την κάρτα για πολλούς λόγους. Τελικά όμως έχει πολλά πλεονεκτήματα για την οικονομία και την φορολογία συν ότι μαζεύω πόντους από το πρόγραμμα της Εθνικής και έχω επιστροφή σε αγορές.😉😉

Ε προφανώς και εγώ εχω επιστροφή. Δεν θέλω να έχω μετρητά πάνω μου. Απλα οποιος στραβώνει με αυτό ειναι ειτε επειδή θέλει να φοροδιαφεύγει και να δειχνει πλασματικά στοιχεία ειτε για να μη πληρώνει προμηθεια στη τράπεζα.

Στα ππαρια μας. Κρίμα. :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
Η Ζωή θα γίνει ο μεγαλύτερος εφιάλτης του Σύριζα.😅😅

Screenshot_20230718-150252_Facebook.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,846 μηνύματα.
1200 στα 40 μου οχι δεν θα με ικανοποιούσαν. Θεωρω οτι έχω ικανοτητες να πετύχω κάτι περισσότερο οποτε δεν υπάρχει και κανένας λόγος να κάθομαι να ανέχομαι τους εργοδοτες να με περιορίζουν εκει που πιστεύουν αυτοί συμφωνα με τα δικά τους δεδομενα/συμφέροντα οτιδήποτε.

Το μίνιμουμ στα 40 για μενα ειναι τα 1600.
Πως θα φτάσεις στα 1600 ?
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,593 μηνύματα.
1200 στα 40 μου οχι δεν θα με ικανοποιούσαν. Θεωρω οτι έχω ικανοτητες να πετύχω κάτι περισσότερο οποτε δεν υπάρχει και κανένας λόγος να κάθομαι να ανέχομαι τους εργοδοτες να με περιορίζουν εκει που πιστεύουν αυτοί συμφωνα με τα δικά τους δεδομενα/συμφέροντα οτιδήποτε.

Το μίνιμουμ στα 40 για μενα ειναι τα 1600.
Στο εύχομαι να το πετύχεις.
Πιστεύω για να κάνεις κάτι τέτοιο ωστόσο αν και δεν ξέρω το αντικείμενό σου, οι πιθανότητες είναι υπέρ σου αν δραστηριοποιηθείς επιχειρηματικά. Κοίτα όμως μην γίνεις επιχειρηματίας και δεις πως δε βγαίνει και δε κόβεις αποδείξεις μετά στη ζούλα όμως ε :sly:
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,949 μηνύματα.
Για το κράτος των ολιγαρχών δουλεύουμε, όσα και να βγάζουμε...

1689687081889.png
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,158 μηνύματα.
Η Αυγή πήγε Ασπρόπυργο για αντιμπασιστικό ρεπορτάζ και έπεσε πάνω σε ψηφοφόρους των Σπαρτιατών. Είναι τόσο ωραίο που ο Ασπρόπυργος, μία προσφυγική περιοχή από συνΠοντίους, έβγαλε υψηλά ποσοστά στους Σπαρτιάτες. Παρά τις κακουχίες που πέρασαν και από συνέλληνες τους αυτοί οι άνθρωποι έχουν ακόμα υψηλό εθνικό φρόνημα. Εκατό φορές πιο πατριώτες από εμάς τους υπόλοιπους δεν αντιμετωπιστήκαμε ποτέ ως ξένοι από το ίδιο μας το αίμα.

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3,009 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,158 μηνύματα.
Αποφεύγω να χρησιμοποιώ την κάρτα μου, ιδίως σε μικρομάγαζα. Οι τράπεζες κάνουν κρατήσεις στο τελικό ποσό και είναι κρίμα για τους απλούς καταστηματάρχες αυτό. Για μεγάλα κεφάλια πάλι δεν χρησιμοποιώ αλλά εκεί δεν με ενδιαφέρει εάν κάνουν κρατήσεις ή όχι. Ο κλέφτης κλέβει τον κλέφτη.

Όπως δεν με πολυαρέσει η ιδέα των ηλεκτρονικών ταυτοτήτων έτσι δεν με αρέσει και αυτός ο τρόπος συναλλαγής. Μακάρι να μην χαθούν ποτέ τα χαρτονομίσματα.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,949 μηνύματα.
Tο καρτέλ της ενέργειας και των μεγάλων αλυσίδων λιανικής, κατέγραψε ιλιγγιώδη κέρδη εις βάρος όχι μόνο της ελληνικής κοινωνίας, αλλά και του συνόλου των άλλων επιχειρήσεων.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
Tο καρτέλ της ενέργειας και των μεγάλων αλυσίδων λιανικής, κατέγραψε ιλιγγιώδη κέρδη εις βάρος όχι μόνο της ελληνικής κοινωνίας, αλλά και του συνόλου των άλλων επιχειρήσεων.

Θα σου το χαλάσω όμως αυτό έγινε σε όλες τις χώρες του πλανήτη.👋👋


 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.
Το χειρότερο στην Ελλάδα είναι η φοροδιαφυγή η οποία στερεί 27 δισεκατομμύρια ευρώ το χρόνο από το Εθνικό ΑΕΠ. Δικηγόροι, ιατροί, ξενοδόχοι και Ταξί δεν κόβουν αποδείξεις ούτε για πλάκα. Αυτούς πρέπει να πιάσει αρχικά και να τους πατήσει κάτω καθώς προκαλούν σοβαρά προβλήματα στην οικονομία.
:whatever: δηλωνεις φιλελευθερος κιολας
Ποιο ειναι το προβλημα που δημιουργειται, οτι δεν χρηματοδοτουν τις μιζες των πολιτικων?
Μην μπερδευετε το αν εχει το κρατος (οι πολιτικοι δηλαδη) λεφτα στη διαχειριση του με το αν "χανονται" αυτα. Στην οικονομια παραμενουν και συνεχιζουν να χρησιμοποιουνται απο ανθρωπους για να ζησουν.
Και πριν γινει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κουβεντα για φοροδιαφυγη, να γινει πρωτα για τη φορομπηχτικη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για το κράτος των ολιγαρχών δουλεύουμε, όσα και να βγάζουμε...

View attachment 118629
Με 50% της αξιας να ειναι οι φοροι μαλλον αλλου ειναι το θεμα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
:whatever: δηλωνεις φιλελευθερος κιολας
Ποιο ειναι το προβλημα που δημιουργειται, οτι δεν χρηματοδοτουν τις μιζες των πολιτικων?
Μην μπερδευετε το αν εχει το κρατος (οι πολιτικοι δηλαδη) λεφτα στη διαχειριση του με το αν "χανονται" αυτα. Στην οικονομια παραμενουν και συνεχιζουν να χρησιμοποιουνται απο ανθρωπους για να ζησουν.
Και πριν γινει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ κουβεντα για φοροδιαφυγη, να γινει πρωτα για τη φορομπηχτικη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Με 50% της αξιας να ειναι οι φοροι μαλλον αλλου ειναι το θεμα
Γιατί το να είσαι φιλελεύθερος σημαίνει ότι επικροτείς την φοροδιαφυγή;;
 

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,318 μηνύματα.
Ισως να μην ειναι η σουπερ προτεραιοτητα σου και να εχεις εμμονη με αυτην, σε σημειο που να την χαρακτηριζεις κλοπη
Ποιος και πότε το είπε αυτό?? Δεν θυμάμαι ποτέ κάποιον φιλελεύθερο οικονομολόγο να λεει ότι η φοροδιαφυγή είναι αποδεκτή και δεν πρέπει να θεωρείται κλοπή. Άλλο να θέλουμε χαμηλούς φόρους και άλλο να επικροτουμε την φοροδιαφυγή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top