Κυβέρνηση Μητσοτάκη

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,831 μηνύματα.
Fixed


 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.
Fixed


Γαμωτο, και είχα συνηθίσει να περιμένω 15 λεπτά για ένα λεωφορείο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,831 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,379 μηνύματα.
Αντί να εκτυπώνεις εκατομμύρια εισιτήρια την ημέρα καταστρέφοντας δάση απλά χτυπάς την Τραπεζική σου κάρτα για να μπεις στα ΜΜΜ.
Η έκδοσις εισιτηρίων είναι το λιγότερο επιβλαβές στα δάση όταν αναφερόμαστε σε μία χώρα που τα ρημάζει για να βάλει ανεμογεννήτριες.

Όσο αστείο και εάν φαίνεται, ακόμα και τα εισιτήρια αποτελούν ένα μικρό λαογραφικό στοιχείο και ένα κομμάτι ιστορίας. Με την απαλοιφή τους χάνεται άλλο ένα σημάδι του ανθρώπινου πολιτισμού. Έχω τη τάση να τα υπεραναλύω τα πράγματα είναι η αλήθεια αλλά λόγω της ιδιότητας μου ως εν δυνάμει ιστορικός είμαι κάπως πιο ευαίσθητος όταν επρόκειτο για αντικείμενα που περνάνε στο πάνθεον της ανθρώπινης ιστορίας :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Ναι, ωραίο λαογραφικό στοιχείο είναι να βλέπεις παραλίες γεμάτες με εισητηρια η ακόμα και να επιπλέουν στην θάλασσα. Μη χάσουμε το κουλέρ λοκάλ μας! :playboy:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,379 μηνύματα.
Τα εισιτήρια των ΜΜΜ σίγουρη κατάληξη έχουν την θάλασσα. Όσο για την γενικότερη ευαισθησία για το περιβάλλον μας να την δείχνετε και για τα απόβλητα σε ποταμούς και θάλασσες, για την απελευθέρωση επικίνδυνων αερίων στην ατμόσφαιρα κλπ. Αλλά εκεί προφανώς τελειώνουν οι περιβαλλοντικές συνειδήσεις. Φτάνουμε μόνο μέχρι τα χάρτινα καλαμάκια και τα καπάκια της coca cola. Το λύσαμε πάλι το πρόβλημα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,639 μηνύματα.
@giannhs2001 τι ειναι αυτο στην τεχνολογικη αναπτυξη που σε φοβιζει και δε θες ηλεκτρονικα εισιτηρια;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,379 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,379 μηνύματα.
Από πιτσιρίκια μάθαμε να κολυμπουμε με αυτά :smoke:
Έλεος ρε ζουστ, κάτι σε έγραψα πιο πάνω και το έγραψες εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Εάν θέλετε τόσο πολύ να πολεμήσετε για το περιβάλλον αρχίστε με τα μεγάλα κεφάλια. Το αν κανένα εισιτήριο καταλήγει στην θάλασσα είναι από τις μικρότερες ζημιές που προκαλεί στο περιβάλλον η ανθρώπινη δραστηριότητα.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Για να έρθει πρέπει κάτι να πεθάνει. Και αυτό το κάτι είναι τα χάρτινα εισιτήρια τα οποία τα μάθαμε τόσα χρόνια.
Τα ίδια πρέπει να λέγανε και οι παλιές γενιές όταν κυκλοφόρησαν τα πρώτα αυτοκίνητα, τα πρώτα αεροπλάνα, τα κινητά, οι υπολογιστές κλπ κλπ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,831 μηνύματα.
Για να έρθει πρέπει κάτι να πεθάνει. Και αυτό το κάτι είναι τα χάρτινα εισιτήρια τα οποία τα μάθαμε τόσα χρόνια.
Γιάννη με τα εισιτήρια πρέπει να περιμένουμε στην ουρά ώστε να τα βγάλουμε, μετά να πάμε στα μηχανήματα τα οποία τα έχουν ακουμπήσει εκατομμύρια άτομα με τα χέρια τους και να κουβαλάμε χαρτάκια πάνω στο πορτοφόλι μας. Αντίθετα βγάζεις την Debit/ Credit card την σκαναρεις και τελείωσε η υπόθεση. Επίσης, οι τράπεζες θα έχουν περισσότερα κέρδη από τις προμήθειες, άρα θα δίνουν περισσότερα δάνεια και θα έχουμε μεγαλύτερη ανάπτυξη.

Και έμενα μου αρέσουν τα χαρτονομίσματα όμως εδώ είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,224 μηνύματα.
Καλό είναι να ακολουθούμε τις σύγχρονες χώρες, όχι τις μπανανίες.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,379 μηνύματα.
Τα ίδια πρέπει να λέγανε και οι παλιές γενιές όταν κυκλοφόρησαν τα πρώτα αυτοκίνητα, τα πρώτα αεροπλάνα, τα κινητά, οι υπολογιστές κλπ κλπ.
Δεν έχεις άδικο σε αυτό. Απλά υπάρχει μια διαφορά στα δύο άκρα, της άναρχης τεχνολογικής εξέλιξης και μιας ακραίας τάσης πισωγυρίσματος.

Νομίζω χωρίς αμφιβολία όλοι συμφωνούμε πως η τεχνολογική εξέλιξη δεν έφερε μόνο θετικά αποτελέσματα. Ολα έχουν και τα αρνητικά τους.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,295 μηνύματα.
Γιάννη με τα εισιτήρια πρέπει να περιμένουμε στην ουρά ώστε να τα βγάλουμε, μετά να πάμε στα μηχανήματα τα οποία τα έχουν ακουμπήσει εκατομμύρια άτομα με τα χέρια τους και να κουβαλάμε χαρτάκια πάνω στο πορτοφόλι μας. Αντίθετα βγάζεις την Debit/ Credit card την σκαναρεις και τελείωσε η υπόθεση. Επίσης, οι τράπεζες θα έχουν περισσότερα κέρδη από τις προμήθειες, άρα θα δίνουν περισσότερα δάνεια και θα έχουμε μεγαλύτερη ανάπτυξη.

Και έμενα μου αρέσουν τα χαρτονομίσματα όμως εδώ είναι εντελώς διαφορετικό πράγμα.
Ετσι ετσι, για 5 λεπτα λιγοτερης ταλαιπωριας, γινε δουλακι των Εβραιων τραπεζιτων, να ξερουν μεχρι και τη τελευταια σου κινηση
Επίσης, οι τράπεζες θα έχουν περισσότερα κέρδη από τις προμήθειες, άρα θα δίνουν περισσότερα δάνεια και θα έχουμε μεγαλύτερη ανάπτυξη.
Σιγουρα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,831 μηνύματα.
Ετσι ετσι, για 5 λεπτα λιγοτερης ταλαιπωριας, γινε δουλακι των Εβραιων τραπεζιτων, να ξερουν μεχρι και τη τελευταια σου κινηση

Σιγουρα
Εγω αγαπάω τις τράπεζες και θα κάνω την πρακτική μου σε αυτές. Κανένα δουλακι δεν γίνομαι λοιπόν 😇😇.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,295 μηνύματα.
Εγω αγαπάω τις τράπεζες και θα κάνω την πρακτική μου σε αυτές. Κανένα δουλακι δεν γίνομαι λοιπόν 😇😇.
Ενταξει εσυ εισαι απο τους μαζοχες δουλους που το απολαμβανουν, για μας τους υπολοιπους λεω
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,831 μηνύματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,238 μηνύματα.
Καλά μη τσακώνεστε
Πρώτον θα μείνουν και τα παραδοσιακά για όποιον δεν θέλει ή δεν μπορεί με κάρτα δεν λέει ότι θα καταργηθούν.

Δεύτερον η διαδικασία περιλαμβάνει να γίνει διαγωνισμός, σύμβαση με ανάδοχο και η υλοποίηση έχει χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης...το 2026.
Και να μην υπάρξουν τα συνηθισμένα 1-2 χρόνια καθυστέρησης εχει δρόμο μέχρι να γίνει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top