Κυβέρνηση Μητσοτάκη 2023

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,899 μηνύματα.
Εδώ διαφημίζουμε τον Ρουβικωνα, πιο κάτω δεν υπάρχει για αυτήν την χώρα τελικά.
Μωρέ σκατά και στους δύο. Ο ένας πήγε πράγματα εκεί και έβγαινε φωτογραφίες καμαρωτός με τα πράγματα της ΟΝΝΕΔ και οι άλλοι έβγαζαν φωτογραφίες για να δείξουν πως ξεπέρασαν την ΟΝΝΕΔ.

Όλοι ένας εμετός είναι. Και όταν λέω όλοι αναφέρομαι και σε δικούς μου. Όταν μοστράρεις το καλό που έκανες τότε παύει να είναι καλό. Ιδίως στους σημερινούς καιρούς που όλοι μπροστά σε μια κάμερα γίνονται άγιοι και μόλις την κλείνουν γυρίζουν πίσω στην ignorant ζωή τους.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Μωρέ σκατά και στους δύο. Ο ένας πήγε πράγματα εκεί και έβγαινε φωτογραφίες καμαρωτός με τα πράγματα της ΟΝΝΕΔ και οι άλλοι έβγαζαν φωτογραφίες για να δείξουν πως ξεπέρασαν την ΟΝΝΕΔ.

Όλοι ένας εμετός είναι. Και όταν λέω όλοι αναφέρομαι και σε δικούς μου. Όταν μοστράρεις το καλό που έκανες τότε παύει να είναι καλό. Ιδίως στους σημερινούς καιρούς που όλοι μπροστά σε μια κάμερα γίνονται άγιοι και μόλις την κλείνουν γυρίζουν πίσω στην ignorant ζωή τους.
Δεν ξέρω αν στην προκειμένη περίπτωση ταιριάζει το "μη γνώτω η αριστερά τί ποιεί η δεξιά σου". Αυτό που λες αρμόζει, ως επί το πλείστον, σε αυτά που εμείς κάνουμε ως άνθρωποι. Μεμονωμένα. Εκεί ναι, εκεί δεν πρέπει να μοστράρεις τίποτα και να μην λες και τίποτα. Eδώ μιλάμε για κοινή προσπάθεια / προσφορά...

Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πρέπει να βγαίνουν τέτοιες φωτογραφίες "στον αέρα". Δεν είναι κακό. Άσχετα με το σκοπό που έχουν, στο μυαλό τους, αυτοί που "τις ανεβάζουν", το αποτέλεσμα είναι θετικό. Βλέπουμε κι εμείς - ως πολίτες - τί γίνεται. Τί συγκεντρώνεται...Μα θα μου πεις ότι υπάρχουν κι άνθρωποι που πολλά προσφέρουν και δεν το κάνουν σημαία. Οκ, συμφωνώ...

Μην ρίχνουμε το ανάθεμα ακόμα και στα καλά. Μην βλέπουμε παντού δράκους. Άποψή μου...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.
Σε τέτοιες καταστροφές η έκτακτη εισφορά είναι επιβεβλημένη. Το σημαντικό είναι να ενημερώνει η κυβέρνηση που βρίσκει τα λεφτά σε οτιδήποτε κάνει.
Έμμεση θα γίνει ούτως ή άλλως. Ευτυχώς είμαστε στην Ευρώπη αλλιώς την άμεση εισφορά θα την είχαμε στο τσεπακι μας όλοι. Και δε θα τανε μικρή.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,899 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν στην προκειμένη περίπτωση ταιριάζει το "μη γνώτω η αριστερά τί ποιεί η δεξιά σου". Αυτό που λες αρμόζει, ως επί το πλείστον, σε αυτά που εμείς κάνουμε ως άνθρωποι. Μεμονωμένα. Εκεί ναι, εκεί δεν πρέπει να μοστράρεις τίποτα και να μην λες και τίποτα. Eδώ μιλάμε για κοινή προσπάθεια / προσφορά...

Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πρέπει να βγαίνουν τέτοιες φωτογραφίες "στον αέρα". Δεν είναι κακό. Άσχετα με το σκοπό που έχουν, στο μυαλό τους, αυτοί που "τις ανεβάζουν", το αποτέλεσμα είναι θετικό. Βλέπουμε κι εμείς - ως πολίτες - τί γίνεται. Τί συγκεντρώνεται...Μα θα μου πεις ότι υπάρχουν κι άνθρωποι που πολλά προσφέρουν και δεν το κάνουν σημαία. Οκ, συμφωνώ...

Μην ρίχνουμε το ανάθεμα ακόμα και στα καλά. Μην βλέπουμε παντού δράκους. Άποψή μου...
Πρέπει να δείχνεται το πώς μπορεί να βοηθήσει ο καθένας. Όχι το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ να εκλάβω θετικά ούτε έναν Άδωνι να βγαίνει καμαρωτός φωτογραφία με τα πράγματα που στέλνει η ΟΝΝΕΔ ούτε έναν Ρουβίκωνα που μοστράρει τι μάζεψε από τα μέλη που έχει για να δείξει πως ξεπέρασε τους κυβερνητικούς.

Όλο αυτό εμένα με μοιάζει θεατράκι για να δείχνουμε ότι κάτι κάναμε.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Πρέπει να δείχνεται το πώς μπορεί να βοηθήσει ο καθένας. Όχι το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ να εκλάβω θετικά ούτε έναν Άδωνι να βγαίνει καμαρωτός φωτογραφία με τα πράγματα που στέλνει η ΟΝΝΕΔ ούτε έναν Ρουβίκωνα που μοστράρει τι μάζεψε από τα μέλη που έχει για να δείξει πως ξεπέρασε τους κυβερνητικούς.

Όλο αυτό εμένα με μοιάζει θεατράκι για να δείχνουμε ότι κάτι κάναμε.
Ακόμα και στις συγκεκριμένες δύο φωτογραφίες φαίνεται μια διαφορά. Τί "μάζεψε" ο Ρουβίκωνας και τί ο Άδωνις. Ακόμα και το ότι - ο δεύτερος - βγήκε να καμαρώσει...με λίγα πακέτα δίπλα του, κάτι δείχνει. Εγώ, στη θέση του, θα ντρεπόμουν...Αντιθέτως, "θαύμασα" την πραμάτεια του Ρουβίκωνα (εύχομαι μόνο όλα αυτά να καταλήξουν στους πληγέντες...)...

Οπότε...όλα κάτι "δείχνουν". "Βοηθούν", με τον τρόπο τους. Κι ας μην γίνεται άμεσα αντιληπτό...

Μην απορρίπτεις τίποτα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Γνώμη μου αυτή...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
SmartSelect_20230912_135142_Facebook.jpg
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,899 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις πόσο στον αυτόματο πιλότο ευρίσκονται όλα όταν αυτοί που καθαρίζουν, μαγειρεύουν για τους πληγέντες της Θεσσαλίας και λοιπά είναι μέλη της ΚΝΕ και του ΚΚΕ (ανέκαθεν σε αυτά ήσαν πανέξυπνοι και δεν τους πιάνει κανείς). Πήγε ο Μπέος και έφαγε σιχτήρι.

Εάν δεν έχετε ως στόχο να ανεβάσετε το ΚΚΕ στην εξουσία ή να κάνετε τον Ρουβίκωνα νούμερο 1 της Ελλάδος τότε ειλικρινά ΤΟΣΗ αχρηστία και ανικανότητα από έναν κρατικό μηχανισμό δεν μπορεί να έχει υπάρξει. Χρειάστηκαν τα ΛΟΚ για να σωθούν πόσοι άνθρωποι. Ο στρατός... που δεν είναι καν οι αρμοδιότητες του αυτές. Βέβαια μαζί με τους πυροσβέστες θα τους χώνουμε στα ασθενοφόρα γιατί δεν έχουμε προσωπικό. Να μην έχουμε ακυβερνησία είχαν ως προεκλογικό χαρτί και η χώρα έχει de facto ακυβερνησία εδώ και πάνω από 30 χρόνια. Όλα αφημένα στο έλεος του Θεού. Αλλά ναι η κλιματική αλλαγή φταίει...
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εδώ διαφημίζουμε τον Ρουβικωνα, πιο κάτω δεν υπάρχει για αυτήν την χώρα τελικά.
ετσι ειναι φιλε αμα ο ρουβικωνας μαζευει περισσοτερα τροφιμα απο τη κυβερνηση τι να κανουμε; να σφυραμε αδιαφοροι και να λεμε ααα ρουβικωνας κακο πραμα οτι και να κανεις οσα και να δωσεις εισαι υπερ της βιας εισαι κακος καλυτερη η νουδουλα μπορει να μη μαζευει τροφιμα για τους πληγεντες αλλα τουλαχιστον ισχυριζεται οτι ειναι κατα της βιας, αλλο που στη πραγματικοτητα βεβαια δεν ισχυει αυτο, ωραια λογικη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.
ετσι ειναι φιλε αμα ο ρουβικωνας μαζευει περισσοτερα τροφιμα απο τη κυβερνηση τι να κανουμε; να σφυραμε αδιαφοροι και να λεμε ααα ρουβικωνας κακο πραμα οτι και να κανεις οσα και να δωσεις εισαι υπερ της βιας εισαι κακος καλυτερη η νουδουλα μπορει να μη μαζευει τροφιμα για τους πληγεντες αλλα τουλαχιστον ισχυριζεται οτι ειναι κατα της βιας, αλλο που στη πραγματικοτητα βεβαια δεν ισχυει αυτο, ωραια λογικη
Και μόνο που έβαλαν φωτογραφία για να κάνουν διαφήμιση ότι μάζεψαν περισσότερα τρόφιμα από τους άλλους η πράξη χάνει την αξία της, όταν βοηθάς το κανείς επειδή το θέλεις και όχι για να κανείς διαφήμιση στους άλλους.

Βέβαια το ότι ο Ρουβικωνας μάζεψε τρόφιμα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι μια αναρχική/ παράνομη οργάνωση η όποια καταστρέφει και βανδαλίζει ξένες περιουσίες. :whatever: :whatever:
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Και μόνο που έβαλαν φωτογραφία για να κάνουν διαφήμιση ότι μάζεψαν περισσότερα τρόφιμα από τους άλλους η πράξη χάνει την αξία της, όταν βοηθάς το κανείς επειδή το θέλεις και όχι για να κανείς διαφήμιση στους άλλους.

Βέβαια το ότι ο Ρουβικωνας μάζεψε τρόφιμα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι μια αναρχική/ παράνομη οργάνωση η όποια καταστρέφει και βανδαλίζει ξένες περιουσίες. :whatever: :whatever:
και ο μπουμπουκος εβγαλε φωτο με τα τροφιμα που μαζεψε η ΟΝΝΕΔ Κηφισιας, αρα χανεται και η αξια ;

αρα και στις δυο περιπτωσεις εκμηδενιστηκε η αξια; ειμαστε στο απολυτο 0 και για τους δυο ; παροτι ο ενας μαζευει πολλαπλασια τροφιμα; τι να πω περιεργη μου ακουγεται η λογικη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.
και ο μπουμπουκος εβγαλε φωτο με τα τροφιμα που μαζεψε η ΟΝΝΕΔ Κηφισιας, αρα χανεται και η αξια ;

αρα και στις δυο περιπτωσεις εκμηδενιστηκε η αξια; ειμαστε στο απολυτο 0 και για τους δυο ; παροτι ο ενας μαζευει πολλαπλασια τροφιμα; τι να πω περιεργη μου ακουγεται η λογικη
Ε όταν ανεβάζεις φωτογραφίες από εδώ και από εκεί ότι βοηθάς δεν ξέρω κατά ποσό αυτή η πράξη έγινε από συμφέρον ή όχι. Οι δε αναρχικοί έκαναν σύγκριση κιόλας λες και ήταν κάποιος διαγωνισμός ή δεν ξέρω εγώ τι :lol: :lol: .
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ε όταν ανεβάζεις φωτογραφίες από εδώ και από εκεί ότι βοηθάς δεν ξέρω κατά ποσό αυτή η πράξη έγινε από συμφέρον ή όχι. Οι δε αναρχικοί έκαναν σύγκριση κιόλας λες και ήταν κάποιος διαγωνισμός ή δεν ξέρω εγώ τι :lol: :lol: .
Εντάξει φίλε μου εντάξει άρα 0 ο ένας 0 ο άλλος βγάλε και επιπλέον πόντους γιατί οι μεν είναι αναρχικοί και καταστρέφουν ιδιωτικές περιουσίες άρα ΟΝΝΕΔ Κηφισιάς>>>,
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,967 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,899 μηνύματα.
Ξυλοκοπήθηκε εν τω μεταξύ ηλικιωμένος υποψήφιος με τους Ελεύθερους Αθηναίους του Κασιδιάρη από 4 αναρχικούς. Καμμία σύλληψη. Ε φυσικά, δεν μας κάνει εντύπωση. Μία χώρα που κρατάει παρανόμως στις φυλακές χωρίς στοιχεία (ακόμα περιμένουμε τα αποτελέσματα DNA) 100+ ανθρώπους ξένης χώρας, τους οποίους πλέον αποκαλώ πολιτικούς κρατούμενους, δεν μπορεί να συλλάβει 4 πρεζάκια που βαράνε μόνο όπου τους παίρνει. Σε γέρους.

Επιτελικό κράτος έχετε; Μάλλον ένα failed state έχετε. Χώρα παρωδία. Εάν γίνονταν το αντίθετο θα είχαμε ήδη συλλήψεις (εδώ προσήγαγαν για τις ταυτότητες το Μέτωπο Νεολαίας της Χρυσής Αυγής χωρίς λόγο).
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,376 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top