Λεύκωμα...

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Βρήκα σήμερα κάτι λευκώματα από το Δημοτικό...Μ'έπιασε μια μελαγχολία. Θυμήθηκα ακριβώς τις καταστάσεις, τις διαθέσεις μας. Και γέλασα πολύ...:hehe:

Αλήθεια είχατε ποτέ δικό σας λεύκωμα, κι αν ναι πώς ήταν; Ή σας άρεσε να γράφετε στα λευκώματα των άλλων; Τα έχετε κρατήσει; Τα διαβάζετε καθόλου;

Θυμάμαι υπήρχαν κάποιες σταθερές ερωτήσεις, και άλλες διαφορετικές ανάλογα με τον ιδιοκτήτη...:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ μου άρεσαν τα λευκώματα! Και να φτιάχνω δικά μου και να απαντάω σε άλλων!
Ίσως γιαυτό στην ενήλικη ζωή μου κόλλησα τόσο με τα fora :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό ήθελα να πω κι εγώ. Τα λευκώματα ήταν μια πρώιμη μορφή των forums (fora, όλα τ' άπλυτα στη φόρα μιλάμε:P) κι εγώ έγραφα σε όποιο έπεφτε στα βρώμικα χέρια μου και τα έκανα χειρότερα κι απ' τ' άσχημα μούτρα μου. Μετά μεγάλωσα και την πλήρωσε το δύσμοιρο στέκι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Αχ βρε Ρηνούλα τι μου θύμησες... Είχα γράψει σε όλα τα λευκώματα και είχα πολλά κι εγώ. Θυμάμαι είχα φτιάξει ένα με την τότε κολλητή μου, είχα ένα άλλο που ήταν μόνο για 5 κοπέλες στην παρέα, ένα άλλο που ήταν για όλους κτλ. Σίγουρα θα είχα φτιάξει κι άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Να μην πω σε πόσα είχα γράψει, αυτό σίγουρα δεν μπορώ να το υπολογίσω...

Από τα αγαπημένα μου ήταν το "Χαρίστε μου κάτι δικό σας", ήταν τόσο γλυκά αυτά τα μικροπραγματάκια και έκαναν το λέυκωμα τόσο ξεχωριστό και όμορφο. Επίσης μου άρεσαν πάααρα πολύ και οι αφιερώσεις, ήταν τόσο αθώες και τόσο συγκινητικές ("Μη με ξεχάσεις ποτέ γιατί εγώ δεν πρόκειται", "Θα είσαι πάντα η καλύτερή μου φίλη", "Ακόμα και αν αλλάξουμε σχολείο δε θα χαθούμε" και άλλα τέτοια που φυσικά δεν τηρήσαμε ποτέ εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις).

Πάντως τώρα δε νομίζω ότι φτιάχνουν τόσο πολλά όσο εμείς τότε. Αν κρίνω από την ξαδερφή μου που τώρα πηγαίνει Α Λυκείου, 1-2 είχανε λέει στο δημοτικό και μετά δεν κάνανε άλλα. Κρίμα γιατί ήταν τόσο όμορφα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
αχ τι μου θύμησες τώρα Ρηνούλα μου ...
Εγώ έκανα τρία λευκώματα που ακόμη έχω και πολύ συχνά τα ανοίγω και τα βλέπω...
Ένα στο δημοτικό, πολύ αθώο, ένα στο γυμνάσιο και ένα στο λύκειο...
αυτά που είχα στο γυμνάσιο και στο λύκειο είναι τέλεια μου αρέσουν που μου έγραφαν οι συμμαθητές/τριες αναμνήσεις από αυτά που είχαμε περάσει μέσα στη τάξη, κατά τη διάρκεια των μαθημάτων, στις εκδρομές τις αμέτρητες πλάκες που κάναμε στους καθηγητές. Βέβαια έγραφα σε όλους τους συμμαθητές μου και φίλους από το σχολείο.
Άχ τι ωραίοι καιροί ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Μακρινα πραγματα και δεν τα παω καλα με τις αναμνησεις απο καπιες εποχες... Θυμαμε οτι ειχε ενα η αδερφη μου, και οποτε εφερνε καπιο καπιας φιλης της που την ηξερα αρκετα εγραφα και εγω, αλλα δεν θυμαμε τιποτα για ερωτισεις και τετια... κατι αυτοκολητα και κατι ποιηματακια θυμαμε εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είχα κάποτε ένα λεύκωμα στο Γυμνάσιο... και φυσικά κάπου στο τέλος υπήρχε η ερώτηση
"ποια είναι η γνώμη σου για μένα"


δεν θα ξεχάσω ποτέ μα ποτέ στη ζωή μου, την απάντηση ενός συμμαθητή μου που είχα παρερμηνεύσει κι έκλαιγα για ώρες

"είσαι ένας κλόουν που μας χαρίζει στιγμές"

και κλάααααααααααααααμα εγώ

δε θυμάμαι τίποτε άλλο εκτός από αυτή τη φάση....
θυμάμαι βέβαια ότι είχα λεύκωμα, ότι έγραφα σε λευκώματα αλλά μέχρι εκεί... τπτ άλλο

δυστυχώς είχα μια τάση να μην κρατάω ενθύμια... τα πέταγα όλα όταν θύμωνα με κάτι :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
δυστυχώς είχα μια τάση να μην κρατάω ενθύμια... τα πέταγα όλα όταν θύμωνα με κάτι :/:

Πω πω... Τι θυμήθηκα!

Είχα τσακωθεί με μια φίλη μου, και απ'τα νεύρα μου έφαγα τη σελίδα της απ' το λεύκωμά μου:confused::P

Τη μάσησα και την κατάπια κανονικά:P
Δημοτικό τώρα, μικρό ήταν το φύλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω φυλαγμένα πολλά λευκώματα από το σχολείο, αν και του Δημοτικού τα έχω χάσει. Έχω Γυμνασίου (σχολικά και για την καλοκαιρινή μου παρέα) και Λυκείου. 1 από τα καλύτερα είναι 1 ''αφιερωσολόγιο'' που δεν είχε ερωτήσεις, αλλά ο κάθε φίλος έγραφε πράγματα για μένα, αφιέρωνε, κολλούσε αυτοκόλλητα, πολύ ωραίο.:P

Δεν τα διαβάζω πολύ συχνά, αλλά όταν τα βρω σε εκκαθάριση θα τα ξεφυλλίσω, θα γελάσω και θα συγκινηθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πωπω θυμάμαι κι εγώ στο Δημοτικό κάτι λευκώματα που φτιάχναμε με χαζές ερωτήσεις του στυλ "Τι σημαίνει για σένα φιλία" και "Τι σημαίνει έρωτας" και γράφαμε όλοι κάτι βαθυστόχαστα κειμενάκια περί φιλίας και περι έρωτος- τότε τα πιστεύαμε, μετά δεν ξέρω τι έγινε... Μάλλον άλλαξαν τα πράγματα, αλλάξαμε κι εμείς... Πλέον δε μου λένε κάτι τα λευκώματα, γιατί οι πραγματικοί μου φίλοι, αυτοί με τους οποίους έχω ακόμα επαφές, μου το δείχνουν καθημερινά τι σημαίνει γι' αυτούς φιλία... Όσο για το τι σημαίνει έρωτας, ακόμα μαθαίνουμε... Όλοι μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ναι, υπήρχαν κάποιες στάνταρ απαντήσεις στα sos. Κι αυτό έκρυβε υποκρισία. Ήταν όμως και κάποιες αληθινές γνώμες που μετράνε. Τα Λευκώματα ούτε σ' εμένα λένε κάτι για τους πραγματικούς μου φίλους, ούτε για τους έρωτες.[ Άλλωστε στο "τι εστί έρως;" απαντούσα βιωματικά και μονολεκτικά: Κώστας ή Δημήτρης κ.τ.λ. Για την φιλία: Είτε έγραφα ονόματα πάλι, είτε κανένα ρητό. Και συναγωνισμός υπήρχε, ποιος θα γράψει το πιο εντυπωσιακό]. Ως αποθήκες αναμνήσεων όμως είναι ανεκτίμητα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigeneia

Νεοφερμένος

Η ifigeneia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πω πω...γλυκόπικρες αναμνήσεις...
Εγώ όταν τα ανοίγω από καμιά φορά με πιάνει μια νοσταλγία...
Είχα και εγώ ένα με αφιερώσεις, στο τελευταίο πρόσωπο που το έδωσα ήταν "ο πρώτος μου έρωτας", δεν το πήρα ποτέ πίσω..το έδωσε σε κάποιον να μου το δώσει (αυτός είχε μετακομίσει και δεν τον ξαναείδα από τότε) και κάπου χάθηκε...θα ήθελα πολύ, ακόμα και μετά από τόσα χρόνια να διαβάσω τι είχε γράψει...Δεν θα μάθω ποτέ όμως!
Όποτε το σκέφτομαι πάντως στεναχωριέμαι που χάθηκε. Με τους περισσότερους από τους παιδικούς μου φίλους δεν μένουμε κοντά και έχουμε χαθεί, είναι όμως φίλοι ζωής και υπήρχαν τόσες "αναμνήσεις" μέσα σ' αυτό το τετράδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Τι ωραίες αναμνήσεις...! Χρόνια αθώα και ανέμελα! Πόσο όμορφα και αισιόδοξα βλέπαμε τον κόσμο τότε! Τουλάχιστον αυτό φαινόταν μέσα από τις απαντήσεις που δίναμε για τον έρωτα, για τη φιλία, για το μέλλον... Έχω συμπληρώσει αρκετά λευκώματα συμμαθητριών μου και είχα φτιάξει κι εγώ αλλά δυστυχώς δεν τα έχω κρατήσει. Τα παιδιά φτιάχνουν και σήμερα λευκώματα αλλά όχι τόσο φανατικά όσο στην εποχή μου. Το πνεύμα πάντως παραμένει το ίδιο. Οι ίδιες ερωτήσεις πάνω κάτω, αισιόδοξες και χαριτωμένες απαντήσεις, ειλικρίνια και αθωότητα! Πολύ το χάρηκα όταν μια μαθήτριά μου μου ζήτησε να συμπληρώσω το λεύκωμά της... Έγινα για λίγο κι εγώ μικρό παιδάκι ξανά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πωπω, φλασιά...
Τα λάτρευα, ήταν "τιμή" να σου δώσουν να γράψεις οι πιο επιλεκτικοί και ήταν μεγάλη η αγωνία κάθε φορά που απαντούσαν στο δικό σου...
Όπως είπε η Michelle, το φόρουμ του δημοτικού. :)

εγώ βέβαια είχα κάνει μόνο μία φορά.
Ο λόγος ήταν ότι μου την έπεσε ένα αγοράκι, που εγώ με τίποτα δεν ήθελα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roza6658

Νεοφερμένος

Η roza6658 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Φανταστικές αναμνησεις απ αυτο.......
βαζαμε πολλές ωραίες ερωτήσεις για να το κανουμε οσο πιο πλουσιο και ωραιο γινόταν...
οσοι ηθελαν έβαζαν αυτοκόλλητα κι αλλοι απαντουσαν στις ερωτήσεις με ποιηματα για παραδειγμα, στην ερωτηση "τι ειναι Λευκωμα" έλεγαν:

Λίγα λόγια αγάπης
Εχουν γραφτεί εδω...
Υποσχέσεις.
Καποτε θα τ ανοιξεις
Ωχ! προσεξε!
Μην δακρύσεις...
Αυτα είναι αναμνήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Εμένα τα παιδιά στο σχολείο δεν μ' έκαναν παρέα, εκτός αν ήθελαν να μ κάνουν πλάκα :(
Δεν μου έδωσαν ποτέ λεύκωμα να γράψω, ούτε φωτογραφία μαζί τους έχω.
Με στεναχώρησαν πολύ. :/:





Καλά έκανα και έκοψα το σωληνάκι των φρένων του σχολικού. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stratos7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εμένα τα παιδιά στο σχολείο δεν μ' έκαναν παρέα, εκτός αν ήθελαν να μ κάνουν πλάκα :(
Δεν μου έδωσαν ποτέ λεύκωμα να γράψω, ούτε φωτογραφία μαζί τους έχω.
Με στεναχώρησαν πολύ. :/:





Καλά έκανα και έκοψα το σωληνάκι των φρένων του σχολικού. :mad:



:clapping::clapping::thumbup::thumbup::clapup:

(Ελπίζω να κάνεις πλάκα...:worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Ανάμνηση.... προσπαθώ να βρω το δικό μου αυτό το καιρό και δεν μπορώ να το βρώ...
Που σκατά το έχω βάλει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Μου άρεσαν τα Λευκώματα, αλλά θυμάμαι μια φορά που το έγραφα εν ώρα μαθήματος στο γυμνάσιο, ήταν μια αυστηρή καθηγήτρια φιλόλογος και με έβγαλε έξω με απουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouela

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μανουελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
εύτιαχνα σχεδόν σ όλες τις τάξεις λευκώματα και τρελαινόμουν να τα συμπληρώνω. έχω κρατήσει μερικά και τα διαβάζω κατά καιρούς. είναι πολύ όμορφα να έχουμε τέτοιες αναμνήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top