Μάρκα ζυμαρικών

Ποια είναι η καλύτερη μάρκα ζυμαρικών.
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Melisa

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Primo Gusto

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ήλιος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Stella

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ζωγράφος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ετικέτα ΑΒ Βασιλοπουλος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,284 μηνύματα.
Ποια μάρκα ζυμαρικών χρησιμοποιείτε στο μαγείρεμα παιδιά;; Ρωτάω καθώς εδώ και χρόνια παίρναμε Barilla όμως τελευταία τα έχουν χαλάσει και δεν μου αρέσουν πλέον. Μετά πήρα να δοκιμάσω τα Melissa όμως ούτε αυτά μου έκαναν καλή εντύπωση καθώς μου φάνηκαν άνοστα.

Για πείτε ιδέες παιδιά. Περιμένω συμβουλές από τις μαγείρισσες του Forum.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,852 μηνύματα.
Μαράτα :P

Αν και πολλές φορές αγοράζω και σάλτσες Barilla οι οποίες κάνουν τρομερή μακαρονάδα (pesto rosso ή pesto calabrese).

Screenshot 2024-01-28 at 17-21-04 pesto rosso barilla - Αναζήτηση Google.png

Screenshot 2024-01-28 at 17-20-39 calabrese barilla - Αναζήτηση Google.png
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
"Ακακιε...τα μακαρόνια να , ναι Misko.."

Αγοραζω όμως και Βαrilla γιατί έχουν κάποια σχεδια που δεν τα έχουν οι άλλες μάρκες. Επίσης κριθαράκι αγοράζω Melissa.

Έχω να σας πω βέβαια ότι όσο ζούσε ο πατέρας μου και η μητέρα μου δεν αγόραζα τιποτα τα έφτιαχναν εκείνοι με φρέσκο γάλα και αυγά....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,852 μηνύματα.
Έχω να σας πω βέβαια ότι όσο ζούσε ο πατέρας μου και η μητέρα μου δεν αγόραζα τιποτα τα έφτιαχναν εκείνοι με φρέσκο γάλα και αυγά....
Είχε κάνει απόπειρα η θεία μου στο χωριό να φτιάξει χυλοπίτες.
Δεν τις πολυπετύχαινε, έβγαινε ένα νιανιά πράγμα μετά το μαγείρεμα.
Αλλά όπως και να 'χει, οι χυλοπίτες του χωριού (έστω από μικρή επιχείρηση που τις φτιάχνει), είναι φοβερές!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,284 μηνύματα.
"Ακακιε...τα μακαρόνια να , ναι Misko.."

Αγοραζω όμως και Βαrrila γιατί έχουν κάποια σχεδια που δεν τα έχουν οι άλλες μάρκες. Επίσης κριθαράκι αγοράζω Melissa.

Έχω να σας πω βέβαια ότι όσο ζούσε ο πατέρας μου και η μητέρα μου δεν αγόραζα τιποτα τα έφτιαχναν εκείνοι με φρέσκο γάλα και αυγά....

Τα Misko αξίζουν σαν γεύση;;
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,284 μηνύματα.
Μια χαρά είναι.. Ιδίως σπαγγέτι γιουβετσακι στο φούρνο ! Τέλεια..

Παίζει ρόλο και πως θα τα μαγειρέψεις..Μην περιμένεις από μόνα τους τα ζυμαρικά να σου δώσουν γεύση.

Συνήθως φτιάχνω Amatriciana όπου βάζω φρέσκο κρεμμύδι, φρέσκια σάλτσα ντομάτας, bacon, πιπέρι, τυρι και βασιλικό. Απλά τα Barilla τα χάλασαν τελευταία και δεν μου αρέσουν όπως παλιά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Μόνο Μίσκο παίρνω για το μαγειρεμα, αν και δεν ξερω πως μπορει να "χαλάσει" ενα μακαρονι απο τη μάνα του. Μακαρονι ειναι, δυο συστατικά, τι να σου χαλάσει; Σαν τι άλλη γεύση να σου βγάλει;
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Συνήθως φτιάχνω Amatriciana όπου βάζω φρέσκο κρεμμύδι, φρέσκια σάλτσα ντομάτας, bacon, πιπέρι, τυρι και βασιλικό. Απλά τα Barilla τα χάλασαν τελευταία και δεν μου αρέσουν όπως παλιά.
Το να έχει χαλάσει το ζυμαρικό λίγο δύσκολο. Κάποιες φορές απλά εσύ δεν είσαι στην κατάλληλη ψυχική κατάσταση να απολαύσεις το φαγητό σου η και να το μαγειρέψεις σωστά. Αν είσαι ,down και το φαγητό που φτιαχνεις την ίδια γεύση έχει 😂
 

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει άπειρες μάρκες ανά τα χρόνια, αλλά σαν τα Barilla τίποτα.. Δε λασπώνουν κι επίσης έχουν Νο.7, το οποίο για εμένα είναι το ιδανικό πάχος.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Barilla αλλά και τα no name μια χαρά τα τρώω αν δεν είναι ολικής.
Δεν έχεις δίκιο, είναι πολύ ωραία τα ολικής αν τα φτιάξεις στο τιγανη με φρέσκια 🍅, και βασιλικό! Αν τα βρασεις όπως τα κανονικά μακαρόνια δεν γίνονται νόστιμα. Αν τα Μαγειρεψεις μαζί με τη σάλτσα δεν καταλαβαίνεις ότι είναι ολικής.
 

Wanda

Νεοφερμένος

Η Wanda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Δεν έχεις δίκιο, είναι πολύ ωραία τα ολικής αν τα φτιάξεις στο τιγανη με φρέσκια 🍅, και βασιλικό! Αν τα βρασεις όπως τα κανονικά μακαρόνια δεν γίνονται νόστιμα. Αν τα Μαγειρεψεις μαζί με τη σάλτσα δεν καταλαβαίνεις ότι είναι ολικής.
Δε νιώθεις ότι έχουν μια διαφορετική, πιο βαριά, γεύση? Τρώγονται, αλλά θέλουν να τα συνηθίσεις πιστεύω.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Δε νιώθεις ότι έχουν μια διαφορετική, πιο βαριά, γεύση? Τρώγονται, αλλά θέλουν να τα συνηθίσεις πιστεύω.
Οχι, καθόλου! Όπου μπορώ και αν ταιριάζει.. χρησιμοποιώ ολικής. Αν φτιάξω μακαρόνια για μένα, είναι σίγουρα ολικής! Τα ζυμαρικά γενικά πρέπει να τα αποφεύγω, δεν είναι για την ηλικία μου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top