Μάτιασμα

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Σε όλα αυτά τα παιχνίδια που παίξαμε ήταν σε ένα καινούριο λούνα πάρκ, που είναι ασφαλέστατα πώς χτύπησα εγώ σε όλα αυτά βγάλτε εσείς τα συμπεράσματα:hmm:
τα τσούξαμε, τα τσούξαμε?:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
τα τσούξαμε, τα τσούξαμε?:P:P:P

Καθόλου σε παιδότοπο συναντηθήκαμε και μόνο νερό είπιαμε:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.




Κάποια στιγμή μετά από απανωτά κακά άρχισα να πιστεύω στο μάτι. Στο μάτιασμα. Όχι στις δυσάρεστες, σπάνιες κατά τα λοιπά, συμπτώσεις (π.χ. μόλις με είδε σκόνταψα) που μόνοι μας αποδίδουμε μεταξύ σοβαρού και αστείου σε γρουσουζιά αυτού που για χίλιους άλλους λόγους θέλουμε να κρατήσουμε μακριά μας. Ούτε σε κάτι συνδεδεμένο με μαύρη γάτα το ξημέρωμα ή άλλο άσχημο εκ φύσεως κακόμοιρο πετ ή παπά με ράσα τα χαράματα.



Το μάτιασμα σαν κάτι πολύ πιο μελετημένα βορβορώδες και επικίνδυνο που έχει να κάνει με εκτροχιασμένη λειτουργία ψιλοαπαγορευμένων περιοχών του εγκεφάλου είτε μετά από πολλή εξάσκηση, είτε μετά από εκτεταμένο χανιμπαλισμό, είτε επειδή γεννήθηκε κανείς εν δυνάμει 666. Κάποιοι έχουν την εξαιρετική δυνατότητα να ματιάζουν. Μπου.



Πίστεψα πως έχω στη ζωή μου ένα τέτοιο «ματιάρη» και έψαχνα να τον βρώ. Είχα μέχρι πριν λίγες μέρες αποκάμει δοκιμάζοντας διάφορες κούρες ματιάσματος πιστεύοντας πως βρίσκομαι υπό την επίδραση εκτοξευμένης αρνητικής ενέργειας από ένα άτομο κακό. Στην αρχή με σκόρδα, ξόρκια, πέταλα. Στη συνέχεια με εγκεφαλικές – ψυχολογικές κούρες, όπως ανάπτυξη κυμμάτων αντίπαλης θετικής ενέργειας που θα εξολοθρεύσει την αρνητική ενέργεια του ματιάρη, απομαγνητισμό αρνητικής ενέργειας δια της μεθόδου «ελαφρά πηδηματάκια με συγχρονισμένες κραυγές α-α-α-α-α-α», εκγύμναση εγκεφαλικών μυών με τη μέθοδο «μόνιμο χαμόγελο», αλλά δεν υπήρχε οποιοδήποτε αποτέλεσμα.



Σκέφτηκα ακόμα και να τους περάσω όλους από ένα τεστ, μου έβαλε κάποιες ιδέες το παιχνίδι του μέλλοντος, όπως φέρεται να είναι το λεγόμενο «mindball», σκέφτηκα ακόμα να αφαιρώ έναν έναν από τη ζωή μου μέχρι να βγεί και το κρυφό απόστημα που λειτουργεί σαν ματιάρης, σκέφτηκα τότε και άλλα πολλά, αλλά όλα αυτά μάλλον είναι χρονοβόρα και άσκοπα, δεν έβαλα τίποτα σε λειτουργία.



Ξαφνικά ο «ματιάρης» αποκαλύφθηκε μόνος του. Ήμουν εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αληθεια εχετε δει/ακουσει/διαβασει για πειραματα πανω στο ματιασμα ; (ή αλλιως evil eye). Αν ναι θα ηταν πολυ ενδιαφερον να δουμε μερικα. (μη σας πω να κανουμε κιολας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αληθεια εχετε δει/ακουσει/διαβασει για πειραματα πανω στο ματιασμα ; (ή αλλιως evil eye). Αν ναι θα ηταν πολυ ενδιαφερον να δουμε μερικα. (μη σας πω να κανουμε κιολας).

:confused:

να κάνουμε...;
τι να κάνουμε;!

πείραμα για να δούμε αν θα ματιάσουμε κάποιονα αν αρχίσουμε όλοι μαζί να... εχμ, πώς ματιάζουμε κάποιονα; :redface::redface:


----------------------------------------

πς. μήπως να βάλουμε και κανένα εικονικό σκόρδο στον στεκούλη; ποτέ δεν ξέρεις :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τέλος, θα ήθελα αν κάποιος έχει καλή σχέση με τη χημεία, να μας εξηγήσει το φαινόμενο με το λάδι και το νερό και γιατί το πρώτο κάποιες φορές σκορπίζει ενώ άλλες όχι.;)

Γι' αυτό έχει βρει κανείς απάντηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ναι πιστεύω στο μάτι :P Δεν ξέρω πως αλλά η γιαγιά μου με ξεματιάζει συνεχώς (λέει κατι σαν προσευχές δεν ξέρω, καίει κάτι φύλλα) πως μου βρίσκει συνέχεια μάτι δεν ξέρω όποτε νιώθω ζαλισμένη πάω και μου λέει ότι έχω.... Μου έχει κάνει και ξεμάτιασμα από το τηλέφωνο! Πρέπει να της μάθω να κάνει και από το ίντερνετ :) :hmm::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το ματιασμα ισχυει..αλλα οχι παντα και σε καθε περιπτωση..οπως αμα απλα ποναει η κοιλια μας πχ..
αλλα η επιρροη ενος δυνατου μυαλου μεσω των ματιων πανω μας,,ναι..
υπαρχει..

η ενεργεια και δυναμη του μυαλου,,προς καλο ή κακο,,ειναι γνωστη αιωνες τωρα,,και την μελετανε ακομα και μυστικες υπηρεσιες και ο στρατος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε ξερω ρε Αγγελε. Αν ηταν ετσι θα σε ειχαν ματιασει πολλοι απο εδω να μην τους στελνεις για χαπακια πιεσης ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πιστεύω στην ευεργετική και κακοποιό ενέργεια και στην μετάδωσή της, και στην ολόψυχη ευχή και στην κατάρα. 'Εχω καταραστεί δυο φορές στην ζωή μου ανθρώπους και έπιασε δυστυχώς και τις δυο φορές. Σοβαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δε ξερω ρε Αγγελε. Αν ηταν ετσι θα σε ειχαν ματιασει πολλοι απο εδω να μην τους στελνεις για χαπακια πιεσης ! :P
δεν με χουν δει..πως θα με ματιασουν?

Πιστεύω στην ευεργετική και κακοποιό ενέργεια και στην μετάδωσή της, και στην ολόψυχη ευχή και στην κατάρα. 'Εχω καταραστεί δυο φορές στην ζωή μου ανθρώπους και έπιασε δυστυχώς και τις δυο φορές. Σοβαρά.
εισαι καλο παιδι εσυ ομως..
ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε βλεπουν με το μυαλο ! Με το 3ο ματι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Κατα καποιο τροπο πιστευω στο ματι...

Η αληθεια ειναι πως θεωρω πως ειναι ψυχολογικο και πως ακριβως αυτη η πιστη μας το επαληθευει σαν φαινομενο...

Αλλα και δεν μπορω να αποκλεισω να μπορουμε να επηρρεαζουμε καποιον μεσω της εντονης σκεψης μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ντίνος53303

Νεοφερμένος

Ο Ντίνος53303 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κι εγώ με την σειρά μου πιστεύω στο μάτι, και ματιάζομαι πολύ εεύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω δε ματιαζω,,και δε ματιαζομαι,,νομιζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δε πιστευω.... Πολυ απλα γιατι η γιαγια μου με παιρνει τηλεφωνο ακυρες στιγμες να μου πει πως ειμαι ματιασμενηενω εγω ειμαι μες στην τρελη χαρα :P Tα θεωρω λιγο προκατειλημενα αυτα τα πραγματα...αν και μπορω να πω πως ειμαι περιεργη να μαθω τι λενε οταν ξεματιαζουνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πιστευεις σε αυτο?
ναι...
ειναι θεμα χαρακτηρα ανθρωπων,,και καταστασεων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
ναι...
ειναι θεμα χαρακτηρα ανθρωπων,,και καταστασεων..

Και τωρα μου χαλας την θεωρια μου... Πιστευα οτι συνηθως αντιλαμβανεσαι το ματιασμα μονο οταν το πιστευεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και τωρα μου χαλας την θεωρια μου... Πιστευα οτι συνηθως αντιλαμβανεσαι το ματιασμα μονο οταν το πιστευεις...
οχι, απαραιτητα..

αναγνωριζεις οτι υπαρχει η δυναμη,,αλλα μπορει να αντεχεις σε αυτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top