Μαλλιά: Πρότυπα ομορφιάς για άνδρες και γυναίκες

Ποιο στυλ μαλλιών προτιμάτε σε άνδρες και γυναίκες;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
  • Άντρας με κοντό

    Ψήφοι: 11 55.0%
  • Άντρας με ενδιάμεσο

    Ψήφοι: 3 15.0%
  • Άντρας με μακρύ

    Ψήφοι: 2 10.0%
  • Άντρας καραφλός ή με ξυρισμένο κεφάλι

    Ψήφοι: 1 5.0%
  • Άντρας να 'ναι κι ό,τι να'ναι

    Ψήφοι: 3 15.0%
  • Γυναίκα με κοντό

    Ψήφοι: 2 10.0%
  • Γυναίκα με ενδιάμεσο

    Ψήφοι: 2 10.0%
  • Γυναίκα με μακρύ

    Ψήφοι: 8 40.0%
  • Γυναίκα καραφλή ή με ξυρισμένο κεφάλι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γυναίκα να 'ναι κι ό,τι να'ναι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Προτιμώ εξωγήινους, σκύλους, γαϊδούρια κτλ

    Ψήφοι: 3 15.0%

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Δεν έχω και πρόβλημα αλλά όσο να ναι με μερικούς μακρυμάλληδες κάτι παθαίνω...Ένας πρωην μου είχε μακρύ μαλλί με υπέροχες φυσικές μπούκλες. Σαν πρίγκιπας ήταν! Aααααχ! :inlove: ( Στο μαλλί πάει το ανθρωπάκι. :P)
αχ...εμένα είχε ίσιο, ολόισιο ξανθό μαλλί μέχρι τη μέση χαμηλά....:inlove: πολύ ωραίο ομολογουμένως...αν και είχε κ τη ψαλίδα του...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Βασικά στον κάθε άνθρωπο πάει κάτι διαφορετικό ότι κ να πω τώρα υπάρχουν άνθρωποι που τους πάει το μακρύ άλλοι που τους πάει το κοντό.

Ποιο μικρή μου άρεσε ποιο πολύ ένας άντρας με μακρύ μαλλί τώρα όχι ποια τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kasmia

Νεοφερμένος

Η kasmia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
βασικά είναι το θέμα τι αρέσει στον καθένα... για αλλαγή καλό είναι ο άντρας να τα έχει πότε κοντά πότε μακριά!αρκεί να μην είναι άσπρα ή άλουστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αριελ

Νεοφερμένος

Η Αριελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια μου εμενα μου αρεσει το κοντο ενδιαμεσο στον αντρα γιατι δυσκολα θα βρεις εναν αντρα που εχει μακρυ μαλλι και ειναι ωραιο,και οχι λαδωμενο και απεριποιητο..
π.χ. Ο σογιερ απτο LOST εχει μακρυ θειικο μαλλι αλλα 850ανθρωπους να του το φτιαχνουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το ημίμακρο με δυσκολεύει.
Δεν αντέχω του Παπακαλιάτη, αλλά λατρεύω του McDreamy...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
αν και ψηφησα κοντο...
νομιζω οτι το μαλλι καθοριζεται απο το στιλ του καθε αντρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Κορίτσιαααα ετσι όπως έχουμε γίνει άντρας να ΄ναι κ όπως να 'ναι.... Εντάξει δν είπαμε κουτσός - κ με γυάλινο μάτι αλλα οκ... :hmm: ας έχει ότι μαλλί θέλει!! Αν κ το μακρύ δν το πάω.. το πολύ πολύ να τον κούρευα στον ύπνο!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το dye for: Blondes really do have more fun as study reveals women with lighter hair have more confidence

It has long been reckoned that blondes have more fun - but now they are thought to be more confident and amorous too.
Scientists claim their research shows that bleaching hair does wonders for a woman's self-image.

They feel more attractive, more likely to ask someone out on a date and become more adventurous in the bedroom.
This increased confidence does not just affect a woman's love life. They find it easier to summon the courage to approach their boss and ask for a pay rise after colouring their hair blonde.
Bottle blondes are also more likely to complain at unfair treatment and more inclined to put their foot down with friends and relatives, according to the study into the effects of hair dyeing on mood.The research could help explain the success and allure of stars from Marilyn Monroe and Lana Turner to Jessica Simpson and Kim Cattrall.

While lighter locks lifted mood the most, other changes of hair colour also gave women a boost. Mark Sergeant, who carried out the research at Nottingham Trent University, asked more than 200 women how they felt before and after dyeing their hair.

...
Brunettes are also more likely to marry a millionaire, with research showing that around two thirds of the world's richest men have a brown-haired partner.

The good news for redheads is that they apparently have the best sex lives.

A study of hundreds of German women found those with red hair had more partners and had sex more often.
Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Assyranta

Νεοφερμένος

Η Assyranta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χμμ, υποστηρίζω μακράν το κοντό έως πολύ κοντό μαλλί στους άντρες...
Νομίζω πως έτσι διακρίνονται πολύ καλύτερα τα χαρακτηριστικά τους... από τη στιγμή που δε μπορούν να μακιγιαριστούν για να τα τονίσουν!! Στην περίπτωση όμως του μακρυμάλλη άντρα, όταν το διατηρεί περιποιημένο και ΚΑΘΑΡΟ κυρίως και με την προϋπόθεση ότι του πάει πάντα, το αποτέλεσμα μπορεί να ξεπεράσει κάθε προσδοκία.. Βλέπε Oliver Martinez στο Unfaithfull με την Diane Lane...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κοντό αλλά όχι πολύ... Να μπορούν να μπλέκονται τα δάχτυλά μου μέσα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα ως τα 22-23 μου άρεσαν οι μαλλιάδες. Όχι τόσο οι καθαροί και περιποιημένοι αλλά οι τελείως hopeless.:PΆλλαξαν οι καιροί και μάλλον μεγάλωσα. Πια μου αρέσουν αυτοί με τα πολύ κοντά μαλλιά. Πολύ πολύ κοντά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

popitsa

Νεοφερμένος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κ εγω θυμαμαι ενα διαστημα στα 16-17 μου,μου αρεσαν πολυ οι μακρυμαλληδες αλλα πλεον εχω κανει στροφη 360 μοιρων:hmm: κ μου αρεσουν τα πολυ κοντα μαλλια γιατι δινουν αλλη γοητεια στον αντρα κ θα συμφωνησω πως τονιζονται τα χαρακτιριστικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επίσης, το ξυρισμένο κεφάλι δε με έχει τραβήξει ως τώρα... καταλαβαίνω μερικούς που το ξυρίζουν, αλλά αν δεν είναι προχωρημένη η τριχόπτωση (όχι ότι είναι απαραίτητο), προτιμώ να έχει ο άλλος καραφλίτσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

insomnia

Νεοφερμένος

Η insomnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.!!!!!
οντως..
μου εχει τυχει στην ταξη να εχουμε εναν καινουριο καθηγητη και να τα παρει με εναν μακρυμαλλη-συμμαθητη και του λεει''κοπελα μου τι μιλας ολη την ωρα?''
Λιωσαμε,,:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Τι προτιμούν οι άντρες ; Πιο είναι πιο sexy; Κοντά ή μακριά μαλλιά στις γυναίκες;

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 1 εως 35 προέρχονται από το θέμα "Ας μιλήσουμε για τρίχες!"
και τα μηνύματα 36 έως 58 προέρχονται από το θέμα "Γυναίκες με μακριά ή κοντά μαλλιά;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ανάλογα με το πρόσωπο, σε μερικές πηγαίνουν και τα δύο, σε άλλες όχι. Δεν τα έχω κόψει ποτέ πολύ κοντά, αλλά είμαι σίγουρη πως δεν θα μου πηγαίνουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
αναλογα τι ταιριαζει στην καθεμια. προσωπικα πιστευω οτι σε λιγες γυναικες πανε τα πολυ κοντα μαλλια, εγω παντως δεν θα τα εκοβα ποτε κοντα, τα μακρια με αρεσουν πιο πολυ γενικοτερα και εχεις πιο πολλες επιλογες στο πως να τα φτιαξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κάποιοι υποστηρίζουν ότι το μαλλί πάει με το στήθος.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ε? Πρώτη φορά το ακούω αυτό και μου φαίνεται τελείως λάθος. Δηλαδή αν έχει μια ένα κεφάλι σαν αβγό, θα πρέπει να τα κόψει κοντά για να ταιριάζουν με τα βυζιά της? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top