Μαρία η Άσχημη vs. Γιάννης ο Όμορφος

Τι σας αρέσει ποιο πολύ?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Συγνώμη άλλα δεν μπορώ να νοιωθώ την έσθηση ότι ειμαι κατώτερη επιδή μου αρέσουν τα απλά καθημερινά πράγματα:(
Ουπς.......
Πουθενά εγώ δεν μίλησα για κανένα επίπεδο, απλά μου ήρθε κάπως αυτό που είπες για την τσόντα, κράταγα την κοιλιά μου από τα γέλια.....
Και ο ΑΡΚΑΣ είναι ότι καλύτερο για να χαλαρώσει κανείς..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μέχρι εκεί που γράφεις για τον Μαμαλάκη συμφωνώ, αλλά τι ποσοστό καταλαμβάνουν αυτές οι σειρές στο σύνολο του προγράμματος;

Πάρα πολύ μικρό 2,3 % άσε που προβάλονται μετά τις 11 το βράδυ δεν προσπαθώ να σου παρουσιάσω την τηλεόραση ποιοτική απλά να σου αποδείξω ότι την ποιότητα της τηλεόρασης την καθορίζουν οι τηλεθεατές και αν έχεις πραγματικά όρεξη υπάρχουν και ποιοτικές παραγωγές.

Και πως να δεις μια ταινία ή υπερπαραγωγή όταν ευτελίζεται σε διαλείματα διαφημίσεων;

Αυτό έχει μειωθεί πια, το maximun των διαφημίσεων που επιτρέπονται ανα ώρα είναι 12 λεπτά. Το χάλι του star που έριχνε 1,30 ώρα διαφημίσεων σε 1,30 ώρα ταινία έχει σταματήσει. Άσε που για κάθε υπέρβαση διαφημιστικού χρόνου το Ε.Σ.Ρ (Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης) ρίχνει πρόστιμο!

-Πόσες ειδήσεις βλέπεις καθημερινά σε ένα δελτίο ειδήσεων; Ελάχιστες. Το δελτίο αναλώνετε σε διαξιφισμούς και αντιπαραθέσεις.

Αφού αυτό πουλάει αυτό πουλάνε για αυτό σου είπα ότι θέλουν ζαπινγκ τα δελτία να πιάσεις μόνο της ουσιά χωρίς τα παράθυρα και τις ερασιτεχνικές αναλύσεις.

Και επιτέλους εγώ θέλω από τον δημοσιογράφο να μου μεταφέρει την είδηση. Μέχρι εκεί. Ουτε να κρίνει, ούτε να σχολιάσει, ούτε να μου πει τη γνώμη του, δεν την χρειάζομαι.
Μην κοιτάς εσύ πως αξιολογείς τις ειδήσεις αλλα κατάλαβε ότι είναι ένα μαζικό μέσο το οποίο δεν έχει εμάς σαν βασικό ποσοστό τηλεθέασης αλλα γυναίκες 40+ και ηλικιομένους πιός νομίζεις ότι διαμορφώνει την τηλεθέαση απο τις 10 το πρωί μέχρι τις 7 το απόγευμα.;)

Και ούτε με ενδιαφέρει αν τα κανάλια είναι επιχειρήσεις, αν δεν τους βγαίνει αυτό που κάνουν, ας κάνουν κάτι άλλο, φυσικά και ακολουθούν μια συγκεκριμένη γραμμή, άλλωστε αυτός είναι και ο λόγος που εγώ στέκομαι απέναντί τους.
Τους βγαίνει και τους παραβγαίνει πίστεψε με και δις βγάζουν και τρελά νούμερα χτυπάνε! Ο κάθε μέτοχος βάζει την δική του εμπορική πολιτική ανάλογα με τις επιχειρήσεις και τα ενδιαφέροντα ανεξάρτητα το μέσο! Εδώ και η κρατική την γραμμή της εκάστοτε κυβέρνησης ακολουθεί.

-Φυσικά και φταίει και ο τηλεθεατής, αλλά τι άλλες επιλογές έχει; οι καναλάρχες έχουν τη δυνατότητα να κάνουν ειδήσεις πραγματικές και όχι τύπου Star ή παραθυροειδήσεις όμως είναι βολικό να κοιμήζεις έτσι τα πλήθη.
Τα πάντα στηρίζονται στον τηλεθεατή και αυτός διαμορφώνει το τι βλέπει ας έκλειναν όλοι τις τηλεοράσεις 8 με 9 το βράδυ και θα σου έλεγα αν κάν υπήρχαν ειδήσεις, αυτή είναι η δύναμη του τηλεθεατή, αλλα γουστάρουν παράθυρο και γουστάρουν καβγάδες και βαρύγδουπους τίτλους όσο γουστάρουν να βλέπουν την Μαρία την άσχημη!


-Δεν στέκομαι στην είδηση σαν γεγονός, και ούτε και έω οτι το cnn, bbc, και άλλα in.gr έχουν σωστές ειδήσεις, άλλωστε εσύ θα το κρίνεις αν συμφωνείς ή όχι.
Σωστό αλλα σου θυμίζω ότι τα ίδια άτομα που έχουν το in για παράδειγμα έχουν και τα άλλα μέσα.
π.χ αν δεις κάτω κάτω τι γράφει στο in.gr θα δεις ότι ανοίκει στον Δ.Ο.Λ όπως και το Βήμα, τα Νεα ο Αγγελιοφόρος ποσοστό του Τηλέτυπου (Mega Channel) και αμέτρητα περιοδικά και ραδιοφωνικοί σταθμοί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ουπς.......
Πουθενά εγώ δεν μίλησα για κανένα επίπεδο, απλά μου ήρθε κάπως αυτό που είπες για την τσόντα, κράταγα την κοιλιά μου από τα γέλια.....
Και ο ΑΡΚΑΣ είναι ότι καλύτερο για να χαλαρώσει κανείς..........
κι ένα ουζάκι στη θάλασσα χαλαρώνει,κι ένας καλός φίλος....υπάρχουν τόσα χαλαρωτικά μακρυά από tv kai pc......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
στην ελλάδα αυτό είναι το επίπεδο της πλειοψηφίας...πουλάνε οτι τραβιέται.....και που να δεις αμερικάνικη τηλεόραση.θα τραβάς τα μαλλιά σου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα βρε Γιάννη, με τα περισσότερα από αυτά που λες έρχεσαι στα λόγια μου.
Αν και δεν νομίζω οτι την ποιότητα την καθορίζουν οι τηλεθεατές, οι περισσότεροι βλέπουν παθητικά κάποιο κανάλι χωρίς να έχουν το δικαίωμα της απόλυτης επιλογής. Σε κάνει το χαζοκούτι να κολάς μπροστά του, χωρίς να μπορείς να σκεφτείς πραγματικά αν σε ικανοποιεί αυτό που βλέπεις ή όχι.
Οσο γι αυτό που λες να κλείσουν τις τηλεοράσεις, ε αυτό λέω κι έγω, αλλά όσο απογοητευμένος κι αν είναι κανείς δεν το κάνει.
Ετσι οι καναλάρχες πιστεύουν οτι αυτό που βλέπουμε μας αρέσει, τους συμφέρει άλλωστε.
Τα πρόστιμα από το ΕΣΡ, είναι μικρότερα από τα κέρδη των διαφημίσεων.
Τέλος επαναλαμβάνω οτι δεν με νοιάζει που το Μέγκα και το ιν.gr εχουν τον ίδιο ιδιοκτήτη, δεν είναι εκεί το πρόβλημα αλλά αν θέλεις κάνε αυτό που θα σου πω για να καταλάβεις τι εννοώ.
Ρίξε μια ματιά τώρα ή κάποια άλλη στιγμή στοι in.gr, και μετά δες και το δελτίο του Μέγκα.
Σε ποια περίπτωση θα νιώσεις περισσότερο ενημερωμένος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μα βρε Γιάννη, με τα περισσότερα από αυτά που λες έρχεσαι στα λόγια μου.
Αν και δεν νομίζω οτι την ποιότητα την καθορίζουν οι τηλεθεατές, οι περισσότεροι βλέπουν παθητικά κάποιο κανάλι χωρίς να έχουν το δικαίωμα της απόλυτης επιλογής.
Τότε εσύ γιατί δεν βλέπεις την Μαρία την άσχημη και κάνεις κάτι άλλο,? αν κάποιος βλέπει μια εκπομπή γιατί του την σερβίρουν και όχι γιατί θέλει να την δει είναι πρόβατο.

Σε κάνει το χαζοκούτι να κολάς μπροστά του, χωρίς να μπορείς να σκεφτείς πραγματικά αν σε ικανοποιεί αυτό που βλέπεις ή όχι.

έλα βρε pirate δεν είμαστε ρομπότ θα έχει λάμψη ή καμια σαπουνόπερα και θα κάτσω να το δώ μόνο και μόνο γιατί είναι στο γυαλί ?

Οσο γι αυτό που λες να κλείσουν τις τηλεοράσεις, ε αυτό λέω κι έγω, αλλά όσο απογοητευμένος κι αν είναι κανείς δεν το κάνει.
Γιατί δεν είναι απογοητευμένος αλλα γουστάρει και να τα βλέπει και να γκρινιάζει για αυτά!
Ετσι οι καναλάρχες πιστεύουν οτι αυτό που βλέπουμε μας αρέσει, τους συμφέρει άλλωστε.
Μα υπάρχουν μετρήσεις και όχι μόνο μετρήσεις αλλα και έμπρακτες αποδείξεις, διαφημιστικό που παίζει π.χ στην Μαρία την άσχημη την επόμενη μέρα το έχει δεί όλη η Ελλάδα! και η εταιρεία έχει βγάλει τα λεφτά της
Τα πρόστιμα από το ΕΣΡ, είναι μικρότερα από τα κέρδη των διαφημίσεων.
Τα πρόστιμα ξεκινάνε απο 30.000 € και τα πιο συνηθησμένα είναι 50 ή 100.000 ευρώ παρότι ο τζίρος μπορεί να είναι μεγάλος ένα τέτοιο πρόστιμο δεν είναι και μικρό για ένα κανάλι.

Τέλος επαναλαμβάνω οτι δεν με νοιάζει που το Μέγκα και το ιν.gr εχουν τον ίδιο ιδιοκτήτη, δεν είναι εκεί το πρόβλημα αλλά αν θέλεις κάνε αυτό που θα σου πω για να καταλάβεις τι εννοώ.
Ρίξε μια ματιά τώρα ή κάποια άλλη στιγμή στοι in.gr, και μετά δες και το δελτίο του Μέγκα.
Σε ποια περίπτωση θα νιώσεις περισσότερο ενημερωμένος
Στην περίπτωση του Mega γιατί θα δω και εικόνα και δεν θα διαβάσω ένα ξερό κείμενο με 100% της άποψη του δημοσιογράφου.
Όταν για παρέδειγμα θα δεις τον δημοσιογράφο να λέει τα δικά του αλλα παράλληλα θα αξιοποιήσεις μόνο σου τις απόψεις που ακόγονται απο τους παρευρισκόμενους και θα δεις με τα μάτια σου τις εικόνες απο το συμβάν θα έχεις αξιολογήσει την είδηση.
Απο εκεί και πέρα τα περιτά στοιχεία της είδησης (παράθυρα) είναι στο χέρι σου αν τα ανεχτείς η όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
κι ένα ουζάκι στη θάλασσα χαλαρώνει,κι ένας καλός φίλος....υπάρχουν τόσα χαλαρωτικά μακρυά από tv kai pc......

Αυτό τα λέει όλα!!!
Μπράβο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Στην περίπτωση του Mega γιατί θα δω και εικόνα και δεν θα διαβάσω ένα ξερό κείμενο με 100% της άποψη του δημοσιογράφου.
Όταν για παρέδειγμα θα δεις τον δημοσιογράφο να λέει τα δικά του αλλα παράλληλα θα αξιοποιήσεις μόνο σου τις απόψεις που ακόγονται απο τους παρευρισκόμενους και θα δεις με τα μάτια σου τις εικόνες απο το συμβάν θα έχεις αξιολογήσει την είδηση.
Απο εκεί και πέρα τα περιτά στοιχεία της είδησης (παράθυρα) είναι στο χέρι σου αν τα ανεχτείς η όχι!
Μα το δελτίο θα σου παρουσιάσει 3 ή 4 ή 5 θέματα μόνο. Στην ιστοσελίδα θα βρείς όλη την ειδησιογραφεία της ημέρας, άλλωστε υπάρχουν και ειδήσεις χωρίς εικόνα. Και σε κάθε περίπτωση διαφωνώ κάθετα με το σχολιασμό και ανάλυση της είδησης από άσχετους. Θέλω μόνο την είδηση, τίποτα άλλο.

Αυτό τα λέει όλα!!!
Μπράβο!:)
Συμφωνώ, Γιάννη κλείσε κι έλα, το φαγητό κοντεύει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αυτό τα λέει όλα!!!
Μπράβο!:)
να σαι καλά.απλά έχω βαρεθεί να προσπαθώ να εξηγώ γιατί αυτό γιατί εκείνο...είναι τόσοι πολλοί οι παράμετροι για να εξηγήσεις κάτι εξολοκλήρου που χάνεις τα λογικά σου και το χρόνο σου.πολύ φαιά ουσία και αποτέλεσμα μηδέν....άρα δεν εξηγώ τίποτα....το ένστικτο είναι αλάνθαστο και έχεις και άμεσες απαντήσεις..αρκεί να το εμπιστευτείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Μα το δελτίο θα σου παρουσιάσει 3 ή 4 ή 5 θέματα μόνο. Στην ιστοσελίδα θα βρείς όλη την ειδησιογραφεία της ημέρας, άλλωστε υπάρχουν και ειδήσεις χωρίς εικόνα. Και σε κάθε περίπτωση διαφωνώ κάθετα με το σχολιασμό και ανάλυση της είδησης από άσχετους. Θέλω μόνο την είδηση, τίποτα άλλο.


Συμφωνώ, Γιάννη κλείσε κι έλα, το φαγητό κοντεύει......

Κοίτα εγώ όταν βλέπω ειδήσεις προσπαθώ να δω την ίδια είδηση απο όλους τους σταθμούς για να κρατήσω απο τον κάθε ένα τα καλά στοιχεία, τώρα όταν σχολιάζει την είδηση κάποιος σωστός δημοσιογράφος όπως δανέζης, τσίμας κτλ σίγουρα μου αρέσει να ακούω την άποψη του αλλα όχι και να την δέσω.
Τώρα ο κάθε δημοσιογράφος που θα προσπαθήσει να σου "αναλύσει" την είδηση ή δημοσιογράφοι που ξέρουν τα πάντα για τα πάντα (στυλ Τράγκας, χαρδαβέλλας γνώστης αεροπορικών ατυχημάτων μέχρι βιοχημίας) δεν θα κάτσω καν να ασχοληθώ με το τι λένε.
Αν θες ειδήσεις πάντως (τηλεοπτικές) ΝΕΤ αλλιώς εφημερίδα την επόμενη, η ανάλυση που κάνουν κάποιες φορές τα site είναι λίγο ελειπής, αλλα γούστα είναι αυτά!

όσο για το β μακάρι να μπορούσα το να χαζέυεις την θάλασσα είναι ένα θέαμα που αξίζει πιο πολύ απο όλα τα κανάλια και τις εφημερίδες μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το μονο θεμα ειναι οτι για να πας μια βολτα, για ενα ουζακι,σε μια παραλια, ακομα και μια βολτα χρειαζεται πολυ περισσοτερες προυποθεσεις για να γινει, απ' οτι το να μεινεις μεσα στο σπιτι και να δεις λιγο τηλεοραση.
Προσωπικα την τηλεοραση ΔΕΝ την καταδικαζω.Καταδικαζω την πλειοψηφια των προγαμματων, αλλα οχι την τηλεοραση σαν μεσο ενημερωσης (οσο εχει μεινει) και ψυχαγωγιας, ειναι και συντροφια σε πολλες περιπτωσεις, ειναι και μεσο να σου παρει το μυαλο απο την καθημερινοτητα για λιγο κτλ κτλ κτλ.;)

Το κακο με την Ελληνικη τηλεοραση δεν ειναι τοσο οι σαβουροεκπομπες.Ειναι οτι υπαρχουν κυριως τετοιες εκπομπες.
Εαν δηλαδη στο ημερησιο προγραμμα ήταν μοιρασμενος ο χρονος και υπηρχε ποικιλια στο τι να παρακολουθησει ο θεατης, δεν θα γινοταν θεμα.Γιατι αλλο στο τοξο της ημερησιας εκπομπης ενος καναλιου να υπαρχει μια "α" ποικιλια στην θεματολογια των προβαλλομενων εκπομπων, και αλλο στο να παιζεις αναμεσα σε "Πρωιναδικο-ειδησεις-κουτσομπολιο εκπομπη-σηριαλ-ριαλιτυ-ειδησεις-σηριαλ-ταινια....":(

Για τις ειδησεις, εχοντας δει τις Ιταλικες ειδησεις και βλεποντας αυτες ακομα, συμφνωνω με τον Ανδρεα.
Εδω σε δελτιο ειδησεων 20 λεπτων σου λενε τα παντα και στην Ελλαδα θελουν 1 ωρα και 30 λεπτα για να σου πουν τα μισα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ζωή χωρίς θάλασσα είναι αγγινάρες δίχως κρεμυδάκι....τρώγονται μεν αλλά κάτι τους λείπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τα καλά πράγματα θέλουν και τον κόπο τους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο απλο hippi.
Εαν εγω για τον οποιδηποτε λογο δεν μπορω να παω πουθενα ειτε γιατι ειμαι αρρωστος ειτε γιατι εχω κατακοιτο ατομο στο σπιτι, τι σημαινει αυτο;
Και ναι εχω κρατησει την γιαγια μου με τον αδερφο μου οταν ηταν απο χειμιοθεραπεια.
Τι θα ελεγα;Γονεις μην δουλευετεμ κρατηστε την να παω να πιω ουζακι στην παραλια;:(
Δυσκολο ετσι;
Και τα παραδειγματα ειναι πολλα.
Το νοημα των παραπανω που εγραψα για την τηλεοραση ειναι αλλου, και οχι στην θαλασσα παντως.:):P
(Tην οποια λατρευω....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Μα το δελτίο θα σου παρουσιάσει 3 ή 4 ή 5 θέματα μόνο. Στην ιστοσελίδα θα βρείς όλη την ειδησιογραφεία της ημέρας, άλλωστε υπάρχουν και ειδήσεις χωρίς εικόνα. Και σε κάθε περίπτωση διαφωνώ κάθετα με το σχολιασμό και ανάλυση της είδησης από άσχετους. Θέλω μόνο την είδηση, τίποτα άλλο.


Συμφωνώ, Γιάννη κλείσε κι έλα, το φαγητό κοντεύει......
επιχείρησε την επόμενη στις αγγινάρες να βάλεις και κατσικάκι....λουκούμι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο απλο hippi.
Εαν εγω για τον οποιδηποτε λογο δεν μπορω να παω πουθενα ειτε γιατι ειμαι αρρωστος ειτε γιατι εχω κατακοιτο ατομο στο σπιτι, τι σημαινει αυτο;
Και ναι εχω κρατησει την γιαγια μου με τον αδερφο μου οταν ηταν απο χειμιοθεραπεια.
Τι θα ελεγα;Γονεις μην δουλευετεμ κρατηστε την να παω να πιω ουζακι στην παραλια;:(
Δυσκολο ετσι;
Και τα παραδειγματα ειναι πολλα.
Το νοημα των παραπανω που εγραψα για την τηλεοραση ειναι αλλου, και οχι στην θαλασσα παντως.:):P
(Tην οποια λατρευω....)

άσε μας ρε μάριε!



(Είπα να βάλω μια τεκμηριωμένη απάντηση!:P )


πέρα απο την πλάκα σε κάποια σημεία συμφωνώ και με τους δύο, αν έχεις επιλογή να είσαι έξω ναι να είσαι, αν δεν γίνετε όμως μπορείς να βρείς κάτι να δεις στην τηλεόραση που θα σε κάνει να ξεχαστείς η και να περάσεις καλά για λίγο!
Όλα χρειάζονται, άλλωστε αν είναι συνέχειά έξω χάνει και το νόημα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παραυτα, ειστε ολοι εκτος θεματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hippi

Νεοφερμένος

Η hippi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν ειναι τοσο απλο hippi.
Εαν εγω για τον οποιδηποτε λογο δεν μπορω να παω πουθενα ειτε γιατι ειμαι αρρωστος ειτε γιατι εχω κατακοιτο ατομο στο σπιτι, τι σημαινει αυτο;
Και ναι εχω κρατησει την γιαγια μου με τον αδερφο μου οταν ηταν απο χειμιοθεραπεια.
Τι θα ελεγα;Γονεις μην δουλευετεμ κρατηστε την να παω να πιω ουζακι στην παραλια;:(
Δυσκολο ετσι;
Και τα παραδειγματα ειναι πολλα.
Το νοημα των παραπανω που εγραψα για την τηλεοραση ειναι αλλου, και οχι στην θαλασσα παντως.:):P
(Tην οποια λατρευω....)
καλέ μου όλοι έχουμε αγκάθια στη ζωή μας.η τηλεόραση είναι παρέα αλλά αυτή είναι.την ποιότητα θα την βρεις αλλου....σε επιλεκτικά πράγματα όχι στην πληθώρα.κι ένας καλός φίλος κι ένας καλός σύντροφος δεν έρχεται στο σπίτι,πρέπει να τον αναζητήσεις....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αυτό με το κατσίκι με ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παραυτα, ειστε ολοι εκτος θεματος.

Ελα βρε...οχι πολυ...τρεις τεσσερις σελιδες...μονο.:redface: :P
Κατι θα γινει με αυτο, εχεις δικιο!;)
Ξερεις τα γνωστα...μαζωμα και αλλου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top