Με ποιά κριτήρια επιλέγετε κάποιον/α για φίλο/η;

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ο Πυθαγόρας στο Ομακοείον του επέλεγε να βάζει να συγκατοικούν μαθητές του με διαφορετικό χαρακτήρα, ώστε να διδαχτεί ο ένας από τον τρόπο σκέψης του άλλου.

Ακόμα και στην επιλογή φίλου παίζει ρόλο η λεγόμενη "χημεία". Επιλέγετε για φίλο ή τη φίλη κάποιον/α που έχει τις ίδιες προτιμήσεις και απόψεις με εσάς, ή κάποιον που διαφέρει στον τρόπο ζωής και σκέψης?
Προτιμάτε ο φίλος σας:
- να έχει "το πάνω χέρι" στη σχέση σας
- να τον πατρονάρετε
- να τον θαυμάζετε
- να τον χειραγωγείτε
- να υπάρχει ισορροπία ανάμεσά σας....

Μπορεί τα κριτήρια επιλογής να μην είναι πάντα συνειδητά, μαρτυρούν όμως πολλά για το ποιοί είμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Επιλέγω φίλους και φίλες ανάλογα με το πως νιωθω όταν είμαστε μαζί.
Δηλαδη θέλω να περνάει η ώρα χωρίς να το καταλάβω, να μην βαριέμαι, να μην προσπαθώ να συνεχίσω τη συζήτηση, να γίνονται μόνα τους όλα αυτά. Να υπάρχει χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Επιλέγω φίλους και φίλες ανάλογα με το πως νιωθω όταν είμαστε μαζί.
Δηλαδη θέλω να περνάει η ώρα χωρίς να το καταλάβω, να μην βαριέμαι, να μην προσπαθώ να συνεχίσω τη συζήτηση, να γίνονται μόνα τους όλα αυτά. Να υπάρχει χημεία.

Τώρα εμένα αυτό γιατί μου θυμίζει κριτήρια επιλογής κινηματογραφικής ταινίας...:)
Εντάξει, καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις, αλλά πρέπει να υπάρχει κάτι περισσότερο, συμφωνείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι φυσικά πρέπει να υπάρχει κάτι περισσότερο.
Δεν πρόκειται για αγορά ρούχου.
Απλά το τελικό που με ενδιαφέρει πολύ, είναι η χημεία, το να μην χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια να διατηρηθεί η φιλία.

Δεν σου χει συμβεί να γνωρίσεις έναν άνθρωπο και αυτομάτως να ταιριάξεις? Ε αυτό.

Κατά τα λοιπά, πρέπει οποιοσδήποτε να είναι ειλικρινής, να έχουμε κάποια κοινά ενδιαφέροντα, ή μερικές φορές να είναι και ένας τελειώς διαφορετικός άνθρωπος από τον οποίο να μπορέσω να μάθω κάτι, και σίγουρα ένας άνθρωπος που να θαυμάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ναι, μου έχει τύχει να γνωρίσω κάποιον και να ταιριάξουμε αμέσως. Δε θεωρώ όμως πως αυτό αρκεί για τη συνέχεια. Δεν πιστεύω στην κεραυνοβόλο φιλία...:)

Κατά τα λοιπά, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες (άξιζε που σου τα έβγαλα με το τσιγκέλι, λολ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ο Πυθαγόρας στο Ομακοείον του επέλεγε να βάζει να συγκατοικούν μαθητές του με διαφορετικό χαρακτήρα, ώστε να διδαχτεί ο ένας από τον τρόπο σκέψης του άλλου.

Ακόμα και στην επιλογή φίλου παίζει ρόλο η λεγόμενη "χημεία". Επιλέγετε για φίλο ή τη φίλη κάποιον/α που έχει τις ίδιες προτιμήσεις και απόψεις με εσάς, ή κάποιον που διαφέρει στον τρόπο ζωής και σκέψης?
Προτιμάτε ο φίλος σας:
- να έχει "το πάνω χέρι" στη σχέση σας
- να τον πατρονάρετε
- να τον θαυμάζετε
- να τον χειραγωγείτε
- να υπάρχει ισορροπία ανάμεσά σας....

Μπορεί τα κριτήρια επιλογής να μην είναι πάντα συνειδητά, μαρτυρούν όμως πολλά για το ποιοί είμαστε...

για φιλίες μιλάς ; ή για ερωτικές σχέσεις ; γιατί αυτές οι λέξεις που αναφέρεις, όπως "το πάνω χέρι", πατρονάρισμα, χειραγώγηση κλπ, ταιριάζουν στις ερωτικές σχέσεις που ως γνωστόν συνήθως είναι ανομολόγητη συνεκμετάλλευση, σε σύγκριση με τις ανιδιοτελείς, 100% πνευματικές, 100% ψυχικές και υψηλές σχέσεις που ονομάζονται φιλίες.
Οι Πυθαγόρειοι είπαν πολύ σοφά πράγματα και τους αγαπάω, αλλά ο τρόπος της ζωής τους με τα σημερινά δεδομένα θα θεωρείτο διαταραχή προσωπικότητας ή ψύχωση. 'Οταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στον τρόπο σκέψης μεταξύ δυο ανθρώπων αυτό είναι πολύ καλό για ένα σχολείο, για ένα κοινοβούλιο, για μια ακαδημία ή για ένα φιλοσοφικό σωματείο, αλλά για συμβίωση και σχέση δέρμα με δέρμα είναι ολοκαύτωμα. Το ίδιο πιστεύω και για τις διαφορές στα ενδιαφέροντα και τα συμφέροντα. Αντίθετα, τις διαφορές στο χαρακτήρα, τις θεωρώ έναν καλό οιωνό για τη σχέση γιατί αλλησλοσυμπληρώνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι, μου έχει τύχει να γνωρίσω κάποιον και να ταιριάξουμε αμέσως. Δε θεωρώ όμως πως αυτό αρκεί για τη συνέχεια. Δεν πιστεύω στην κεραυνοβόλο φιλία...:)

Κατά τα λοιπά, συμφωνώ απόλυτα με όσα λες (άξιζε που σου τα έβγαλα με το τσιγκέλι, λολ)

Τα θεωρούσα αυτονόητα τα υπόλοιπα, τα τσιγκελοβγαλμένα :P
Γενικά είμαι πολύ πιο επιφυλακτική με τους νέους φίλους, σε σχέση με παλαιότερα.
Προφανώς κάηκα μερικές φορές, και έτσι άλλαξα.
Να είναι ο άλλος καλός άνθρωπος, αυτό έχει μεγάλη σημασία.

Εσύ με τι κριτήρια επιλέγεις τους φίλους σου?
Οι υπόλοιποι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εσύ με τι κριτήρια επιλέγεις τους φίλους σου?

Με αυτά που ανέφερες πιό πάνω (βαριέμαι να τα αντι-γράψω :P). Προσθέτω το ανοιχτό μυαλό και την ενσυναίσθηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
για φιλίες μιλάς ; ή για ερωτικές σχέσεις ; γιατί αυτές οι λέξεις που αναφέρεις, όπως "το πάνω χέρι", πατρονάρισμα, χειραγώγηση κλπ, ταιριάζουν στις ερωτικές σχέσεις που ως γνωστόν συνήθως είναι ανομολόγητη συνεκμετάλλευση, σε σύγκριση με τις ανιδιοτελείς, 100% πνευματικές, 100% ψυχικές και υψηλές σχέσεις που ονομάζονται φιλίες.
Οι Πυθαγόρειοι είπαν πολύ σοφά πράγματα και τους αγαπάω, αλλά ο τρόπος της ζωής τους με τα σημερινά δεδομένα θα θεωρείτο διαταραχή προσωπικότητας ή ψύχωση. 'Οταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στον τρόπο σκέψης μεταξύ δυο ανθρώπων αυτό είναι πολύ καλό για ένα σχολείο, για ένα κοινοβούλιο, για μια ακαδημία ή για ένα φιλοσοφικό σωματείο, αλλά για συμβίωση και σχέση δέρμα με δέρμα είναι ολοκαύτωμα. Το ίδιο πιστεύω και για τις διαφορές στα ενδιαφέροντα και τα συμφέροντα. Αντίθετα, τις διαφορές στο χαρακτήρα, τις θεωρώ έναν καλό οιωνό για τη σχέση γιατί αλλησλοσυμπληρώνονται.

Γιατί δεν έχεις δει φιλίες, στις οποίες ο ενας από τους δύο έχει το πάνω χέρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
εγώ επιλέγω με κριτήρια

- κοινά ενδιαφέροντα και κοινά συμφέροντα
- κοινό πολιτιστικό background και κοινωνική τάξη
- κοινές ιδέες/κοσμοθεωρία/βασικές απόψεις
- κοινή αντίληψη περί ηθικής
- άριστη επικοινωνία
- άμεση οικειότητα (είναι άνθρωποι που τους βλέπεις μια φορά και τους μιλάς λες και τους ξέρεις χρόνια και άλλοι που κολλάς, βαριέσαι ή δεν έχεις να πεις τίποτα).
- σεξουαλική χημεία
- και τέλος ασυμφωνία χαρακτήρων
(ποτέ δεν κατάλαβα γιατί η ασυμφωνία χαρακτήρων περιγράφει νομικά αιτία διαζυθγίου. Είναι αιτία συνύπαρξης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
για φιλίες μιλάς ; ή για ερωτικές σχέσεις ; γιατί αυτές οι λέξεις που αναφέρεις, όπως "το πάνω χέρι", πατρονάρισμα, χειραγώγηση κλπ, ταιριάζουν στις ερωτικές σχέσεις που ως γνωστόν συνήθως είναι ανομολόγητη συνεκμετάλλευση, σε σύγκριση με τις ανιδιοτελείς, 100% πνευματικές, 100% ψυχικές και υψηλές σχέσεις που ονομάζονται φιλίες.

Κι όμως, υπάρχουν πολλές ομοιότητες ανάμεσα σε μιά ερωτική σχέση και μιά φιλία από συναισθηματικής άποψης. Μπορούν και οι δύο να είναι ανιδιοτελείς όσο και ανταγωνιστικές, αλτρουιστικές όσο και κτητικές. Προφανώς συγκρίνεις μιά κακή ερωτική σχέση με μιά σωστή φιλική.

'Οταν υπάρχουν μεγάλες διαφορές στον τρόπο σκέψης μεταξύ δυο ανθρώπων αυτό είναι πολύ καλό για ένα σχολείο, για ένα κοινοβούλιο, για μια ακαδημία ή για ένα φιλοσοφικό σωματείο, αλλά για συμβίωση και σχέση δέρμα με δέρμα είναι ολοκαύτωμα. Το ίδιο πιστεύω και για τις διαφορές στα ενδιαφέροντα και τα συμφέροντα. Αντίθετα, τις διαφορές στο χαρακτήρα, τις θεωρώ έναν καλό οιωνό για τη σχέση γιατί αλλησλοσυμπληρώνονται.

Συμφωνώ. Απαιτείται να υπάρχουν κάποια κοινά σημεία στον τρόπο σκέψης δύο ανθρώπων για να είναι συμβατοί σε μιά φιλική σχέση. Διαφορετικά, απλά δε θα "κολλήσουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
2.Ειλικρινής
3.Εχέμυθος
4.Να ενδιαφέρεται για μένα
5.Να με στηρίζει
6.Να μην είναι κολλιτσίδα αλλά να είναι πάντα δίπλα μου όταν τον χρειάζομαι
Αλλα το ΘΕΜΕΛΙΩΔΕΣ...Να υπάρχει αναλογία ανάμεσα σε αυτά που μπορεί να δώσει και σε αυτά που δίνει!!
Έχω φίλο που δίνει ελάχιστα αλλά ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ και φίλους που δίνουν τα πάντα και το μπορούν!! Είχα και κάποιους που δεν έδιναν όσα μπορούσαν γιατί δεν ήταν ΔΙΚΟΙ μου πραγματικοί φίλοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Το κριτηριο για μενα ειναι η σχεση του με τα ζωα και τη φυση γενικοτερα.
Δεν παει να ειναι ο πιο γαματος ανθρωπος στον κοσμο.
Αν δε δειχνει το στοιχειωδη σεβασμο εχει φαει απο μενα ενα τεραστιο


Χ


και δε θελω να χω με τετοια ατομα περαιτερω σχεσεις γενικοτερα.

Τελος.
Κριτηριο αδιαπραγματευτο για μενα σε ολες τις διαπροσωπικες μου σχεσεις (φιλικες, επαγγελματικες, ερωτικες)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Είμαι αρκετά εκλεκτική και παράξενη,το να μπορεί κάποιος να με ανεχτεί και να με κατανοεί,κατατάσεται στα συν. Να έχει αγνή καρδιά, να μπορεί να κάνει τρέλες,να μην την ενδιαφέρει η γνώμη του κόσμου.Να συμβαδίζει το χιούμορ μας και να θέλει το καλύτερο για μένα,η ζήλεια και ο εγωισμός καταστρέφουν τις σχέσεις και δεν τα θέλω στην ζωή μου. Να υπάρχουν οι στοιχειώδεις ηθικές αξίες και υπερηφάνια.Να μπορεί να πει "συγνώμη", διότι η αλήθεια είναι ότι πολλοί έχουν ξεχάσει να υποχωρούν και να αποδέχονται τα λάθη τους. Εάν έχει σχέση, να μην με παραμελήσει.Να είναι ειλικρινής και ευθύς.Να βγάζει τον καλύτερο της εαυτό σε μένα και να προσπαθεί πάντα ναναι καλύτερη. Η λίστα συνεχίζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Eλπιζω αν λειπει κατι απ ολα αυτα τα κριτηρια που αναφερετε μερικοι,να συνεχιζει καποιος να ειναι φιλος σας.. ;p

Που οκ τα στανταρ κριτηρια μπορει να ειναι πολλα,αλλα εχω φιλους με τελειως διαφορετικο χαρακτηρα και κοσμοαντιληψη απο μενα οποτε για μενα περιοριζεται στο εξης: Επικοινωνια.
Και επειδη εχω βιωσει απορριψη απο 'φιλη',γιατι ''κατι'' δεν πληρουσα, ποτε δε θα ζητησω κατι στανταρ.
Μονο να εξελισσεται η σχεση,να γινεται βαθυτερη.Αυτο το καταλαβαινεις φυσικα με τον καιρο.
Και αυτο νομιζω οτι πρεπει να το επιδιωκουν και οι 2.Αλλιως το προβλημα θα ειναι οτι εισαι ενας γνωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Eλπιζω αν λειπει κατι απ ολα αυτα τα κριτηρια που αναφερετε μερικοι,να συνεχιζει καποιος να ειναι φιλος σας.. ;p

Που οκ τα στανταρ κριτηρια μπορει να ειναι πολλα,αλλα εχω φιλους με τελειως διαφορετικο χαρακτηρα και κοσμοαντιληψη απο μενα οποτε για μενα περιοριζεται στο εξης: Επικοινωνια.
Και επειδη εχω βιωσει απορριψη απο 'φιλη',γιατι ''κατι'' δεν πληρουσα, ποτε δε θα ζητησω κατι στανταρ.
Μονο να εξελισσεται η σχεση,να γινεται βαθυτερη.Αυτο το καταλαβαινεις φυσικα με τον καιρο.
Και αυτο νομιζω οτι πρεπει να το επιδιωκουν και οι 2.Αλλιως το προβλημα θα ειναι οτι εισαι ενας γνωστος.

Αυτο εννοουσα και εγω με την αναλογια!! Να υπαρχει επικοινωνια δηλαδη να καταλαβαινοσαστε!! Εχω εναν φιλο που μου βγαζει το λαδι αλλα μου πεταει μια χτες: Εισαι ενας απο τους καλυτερους μου φιλους και σε ξερω μονο 6 μηνες!! Και αυτο επειδη υπαρχει επικοινωνια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penni_k

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγω δεν εχω συγκεκριμενα κριτηρια. Βλεπω τη χημεια υπαρχει μεταξυ μας και με το χρονο αν εξελισσεται σε φιλια ή απλως ανηκει στην κατηγορια γνωστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το υφος και ο χαρακτηρας φτανει,,
το πώς ταιριαζει με τον δικο μου μετραει

μενω μακρια απο πονηρους ανθρωπους και κακοπροαιρετους..και ψυχρους,,που κρυβουν τα συναισθηματα τους
τους φοβαμαι
επισης ναρκισσους αλαζονικους,..μακρια..

κολλάω με συναισθηματικούς απλους φυσικους ανθρώπους,,ειτε δυναμικους είτε πιο τρυφερούς και σοφτ
και απαραιτητα να εχουν αισθηση του χιουμορ,,ειτε το κανουν ειτε οχι..

αν ο αλλος οτι λες το παιρνει στην κυριολεξια απλα θα τρελαθει με αυτα που αμολαω..:P

με πολυ ψυχρους υπολογιστες ανθρώπους δεν μπορω να επικοινωνησω καν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Να μπορεί να πει "συγνώμη", διότι η αλήθεια είναι ότι πολλοί έχουν ξεχάσει να υποχωρούν και να αποδέχονται τα λάθη τους.

Σωστό. Αρκεί η "συγνώμη" να είναι έμπρακτη, που σημαίνει όχι να παραδεχτεί λεκτικά το λάθος, αλλά και να επανορθώσει ή να μην το επαναλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Επιλέγω για φίλο ή φίλη μου κάποιον που διαφέρει στον τρόπο ζωής και σκέψης...Άλλωστε δεν βρίσκουμε ποτέ φίλους που έχουμε όλα τα γούστα μας κοινά:redface:
Προτιμώ ανάμεσα στον/-ην φίλο/-η μου να υπάρχει ισορροπία το θεωρώ αρκετά σημαντικό
αυτά:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top