Με ποιον από τους δύο γονείς σας μπορείτε να συνεννοηθείτε καλύτερα;

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
@ yiannis & giostau

η μητερα μου δεν ειχε και ακομη δλδ δεν εχει καλες σχεσεις με τους γονεις της, επικοινωνια 0, ξυλο, αυστηροτητα κτλ...ακομη και τωρα που ειναι 48 χρονων γυναικα δεν καπνιζει μπροστα στον πατερα της...πολυ κουλες καταστασεις, ομως εκεινη ακριβως επειδη το περασε ολο αυτο και το ξερει δεν το επανελαβε μαζι μας, εκανε το αντιθετο με τα παιδια της και αυτο πιστευω οτι γινετε οταν φτανεις σε μια φαση και εχεις την δυνατοτητα να κρινεις με ψυχραιμια τους γονεις σου να απορυψεις αυτο που εκεινοι εκαναν και να εφαρμοσεις αυτο που εσυ διαλεγεις για τα παιδια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Εγώ τα πηγαίνω πολύ καλά με τη μάνα μου, και λιγότερο καλά με το πατέρα μου. Αλλά ένα πράγμα έχω να πω... δε με ξέρουνε καθόλου καλά, [το πολύ 15% :confused: ]. Δε συζητάω τίποτα μαζί τους σε ότι αφορά το προσωπικό τομέα, και όταν με ρωτάνε, το αποφεύγω επιθετικά.
Ποιο αυστηρή είναι η μάνα μου.
Απο την άλλη, έχω μια αδελφή [19 χρονών] , η οποία, συζητάει με τη μάνα μου τα προσωσπικά της... ενώ ο αδελφός μου [14 χρονών], πιστεύω ότι μιλάει με τους γονείς μου [αν και είναι πολύ μικρός, κάτι λίγα τα λέει]. Με την αδελφή μου τα πάω καλά ενώ με τον αδελφό μου χάλια...
Αλλά εμένα δε με νοιάζει που δε τους λέω τίποτα [και δικαιολογημένα], καθώς έχω το κεφάλι μου ήσυχο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
με κανέναν από τους δυο. Περνάνε φάσεις που ο ένας είναι πιο συζητίσμος, δείνχνει μεγαλύτερη κατανόηση από τον άλλον. Δεν ξέρω γιατί αλλάζουν τόσο. Όπως φυσάει ο άνεμος είναι. Τουλάχιστον έχω την αδέρφη μου και κάνουμε πλάτες ο ένας στο άλλον και βοηθάμε την κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Με την μητέρα μου τα πάμε πολύ καλά, εκτός από μικροτσακωμούς που έχουμε. Ο μπαμπάς μου είναι λίγο στον κόσμο του και ο αδερφός μου αν και με αγαπάει μου βγάζει το λάδι με τις ιδιοτροπίεσ του!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Μεγάλωσα με τη μητέρα μου και παρόλο που επέλεξε να γίνει ανύπαντρη μητέρα σε μια εποχή που οι κοινωνικές συνθήκες ήταν πολύ πιο αυστηρές και ήταν πολύ "προχωρημένο" αυτό που έκανε για την εποχή της , βλέπω ότι πλέον δεν είναι το ίδιο ανοιχτόμυαλη ,κάτι που με κάνει να φοβάμαι ότι αθέλητα όταν φτάσω στην ηληκία της κι εγώ κάπως έτσι θα γίνω ό,τι κι αν λέω τώρα,μήπως τελικά αυτή είναι η φυσική ροή των πραγμάτων...

Πάντως εδώ και 3 χρόνια που μένω μόνη μου τα πάμε περίφημα , εκτός από κάτι τηλεφωνήματα μέσα στην άγρια νύχτα που με ρωτάνε "πότε θα γίνει γιαγιά ":rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
τωρα που πεθανε ο πατερας μου μενω με την μανα μου
( εσεις με πιον λετε να συννενοουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συλληπητήρια για τους γονείς σου... :( :'(

Άσχετο, αλλά για να βάλεις emoticon δεν είναι ο,τι καλύτερο να τα σέρνεις απο κάτω γιατι στα mail ειδοποίησης εμφανίζονται σαν links για την εκάστοτε εικόνα. Υπάρχουν πολύ περισσότερα αν κάνεις κλικ στο μενου με το
δίπλα σε αυτό με το ψαλίδι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Με τη μητέρα μου και πραγματικά δεν ξέρω το γιατί:| :) ...Με τον πατέρα μου μοιάζουμε περισσότερο αλλά τέλος πάντων.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
ο πατερας μου δε μου μιλαει επιδη πρωχθες που ζςγραφιζα στο δωματιο μου τον εδιωξα...αλλα κατα τα αλλα εχω πολυ καλεσ σχεσεισ και με τους δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και σου κρατάει κακία ακόμη για κάτι τέτοιο ; Λογικά πάλι σε ελάχιστο καιρό θα είστε όπως πρίν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila

Νεοφερμένος

Η lila αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μία φορά που είχαμε τσακωθεί χοντρά δεν μου μίλαγε για πάνω από 1 μήνα...
Τι να κάνω.. ελπίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Εγώ ζω με τη μάνα μου αλλά με κανέναν δεν μπορώ να συννενοηθώ και οι δύο μου σπαν τα νεύρα γι' αυτό θέλω να πάω σε ένα βουνό ... Γιατί είμαι ο χουλκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δυστυχώς τον μπαμπάκα μου τον έχω χάσει... :(
Πέραν του οτι τον λάτρευα, ήταν και αυτός που με καταλάβαινε και με κάλυπτε σε όλα...
Τώρα μένω με την μαμά μου και πλέον, μετά από πολύ κόπο, τον πρώτο λόγο τον έχω εγώ στο σπίτι..
Νομίζω οτι τα πάμε αρκετά καλά..
Η αδερφή μου έχει παντρυτεί, αλλά πρέπει να πω οτι όταν ζούσαμε όλοι μαζί ήταν πάντα στο πλάι μου και με βοηθούσε σε όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
:/:

εγώ με τη μαμάμ περισσότερο, ο μπαμπάς είναι... περίπτωση :|.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billpapad

Νεοφερμένος

Ο billpapad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Κι εγώ με τη μανα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Με το μπαμπά μου εγώ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
εγω μαλλον τα παω μια χαρα και με τους δυο. ειναι που ειναι ανοιχτα μυαλα και γελαμε πολυ μεσα στο σπιτι, οποτε δεν υπαρχει πολυς τσακωμος.
αλλωστε, τα τεσσερα αδερφια μου τρωνε οσο βρισιμο υπαρχει κι εμενα με εχουν σαν την Αγια Πρωτοτοκη , Ογδοο, Ενατο Και Εβδομηκοστο θαυμα του κοσμου!!!
μεχρι και για τα αισθηματικα μου ξερουν (περιληπτικα ομως...:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Οτι με απασχολει και οτι θελησω πάντα στην μανα μου θα παω.Απο τον πατερα μου δεν περιμενω να με κατανοησει αφου ειναι αυτο που λεμε κλειστο μυαλό...
Φοβαται τις αλλαγες και ποτε γενικως δεν καθεται να δει ενα θεμα απο ολες τις οπτικες γωνίες.Ενω η μάνα μου ξέρει να με κατατοπησει σωστα και καθεται να ακουσει την αποψη μου πανω σε οποιοδηποτε θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Τα πάω το ίδιο καλά και με τους δύο γονείς μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Γενικα τα πάω καλα και με τους δυο....βεβαια ο καθενας εχει τις ώρες του.... ο καθενας ειναι καλύτερος σε διαφορετικά πραγματα.....

ο πατερας μου ειναι ανθρωπος γενικά δυνατός και μπορείς να στηριχτείς πάνω του αλλα δεν ειναι ο καλύτερος για συζήτηση ωστε να σε συμβουλεψει σε προσωπικά θεματα αφου μπορεί να γίνει εκνευριστικά απολυτος ορισμενες φορες:|

Η μάνα μου απο την αλλη ειναι πιο συζητησιμη οποτε θα ακουσει πιο ευκολα εστω και αν διαφωνει αυτο που θέλεις να πεις αλλα υπερβολικά αγχώδης

Γενικα γελαμε και με τους δύο.....απλα υπαρχουν στιγμες που δεν παλευεται η κατασταση:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top