Με προβληματίζει το γεγονός ότι τον ενδιαφέρει μόνο το σεξ. Τι μπορώ να κάνω;

Kali Kali

Νεοφερμένος

Η Kali Kali αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχω βρεθεί σε σε μια κατάσταση που δεν ξέρω τι να κάνω.....
Είχα μια διαδικτυακή γνωριμία με κάποιον περίπου ένα μήνα τώρα ανταλλάξαμε κάποιες αναγνωριστικές φωτογραφίες στην αρχή όλα καλά άρεσε ο ένας στον άλλο...μιλήσαμε αρκετά αλλά από ένα σημείο και μετά η επικοινωνία έγινε πιο προσωπικήε δική του πρωτοβουλία...
και
Ανταλλάξαμε και κάποιες λίγο πιο τολμηρές φωτογραφίες ...
Κάποια στιγμή μιλήσαμε στο τηλέφωνο και μου είπε ότι θα ήθελε να ξέρω ότι δεν τον ενδιαφέρει κάποια σοβαρή σχέση μόνο σεξ! και ότι λόγω της απόστασης δεν θα μπορούσε να εξελιχθεί κάτι σοβαρό μεταξύ μας ότι του αρέσω θα ήθελε να βρεθούμε από κοντά ... αλλά δεν θα του είναι εύκολο να παίρνει άδειες συχνά Κτλ(εντάξει αυτό το καταλαβαίνω και εγώ η απόσταση είναι αρκετή)του το είπα και εγώ η αλήθεια...ότι πέρα από 1-2 φορές το μήνα και αυτό ανάλογα το μήνα! για 2-3 μέρες δεν θα μπορώ να βρισκόμαστε περισσότερο...
Αλλά παρόλα αυτά εξέφρασε την επιθυμία να συνεχίσουν να μιλάμε.
Γιατί τον ρώτησα...
Και τι θέλεις να σταματήσουμε να μιλάμε..
Και μου απάντησε όχι και να σταματήσουμε... λέει... ότι δεν θα ήθελε να σταματήσουμε να μιλάμε αλλά να το πάμε χαλαρά.
Και όταν καταφέρνουμε να βρισκόμαστε από κοντά να τα λέμε...

Αυτό έγινε πριν δύο μέρες...

δεν έχουμε καμία επικοινωνία αυτές τις δύο.μερες μέχρι και σήμερα αναρωτιέμαι τι να κάνω ?
Να του ξανά στείλω?
Τι να του πω?
Από την μια θέλω να μην διακοπεί η επικοινωνία ...μου αρέσει σαν άνδρας... αλλά από την άλλη να μην θεωρηθεί ότι τον κυνηγάω!!
Ασε που
Αν του ξανά στείλω είναι νομίζω σαν να το αποδέχομαι όλο αυτό... Εσείς τι λέτε?
Μετά από αυτή την συζήτηση βέβαια έκανε και σύνδεση στο Viber μαζί μου... έστειλε και κάτι χαζσ αυτοκόλλητα αρκουδάκια,λουλουδάκι,καρδούλες ... πιστεύω ότι δεν θέλει να ξεκόψει τελείως..!!??
Δεν ξέρω ?
Μου αρέσει σαν άνδρας αλλά δεν μου αρέσει το σκεπτικό που θέλει να βασιστεί η σχέση ...
Πία σχέση ... τέλος πάντων αυτή η επικοινωνία...
Τι να κάνω? Πως να αντιδράσω ?
Υπάρχει λύση???

Σκέφτομαι να του το πω ότι δεν μου αρέσει αυτό το σκεπτικό?
Η να μην κάνω τίποτα να δω αυτός που θα το πάει??
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Θέλεις να σου μιλήσω σα φιλαράκι;

Τον πούτσο του να ρίχνει κι όλα καλά.

Σώσε την αξιοπρέπειά σου αν θες κάτι παραπάνω, γιατί δεν θα το πάρεις.

Αν παρόλαυτά η παρούσα κατάσταση σε βολεύει, ελεύθερα, ζήσε το και σας εύχομαι καλή απόλαυση.


Με κάθε σεβασμό.
 

Guest 920123

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν το προχωρήσεις ή όχι εξαρτάται σε αυτή την φάση της ζωής σου τι θέλεις .

Εδώ έχεις έκτος των άλλων και ένα βασικό μειονέκτημα ,την απόσταση .
Αν είσαι χαλαρή να ξεκινήσεις μια σχέση με αυτά τα δεδομένα που έχεις και είσαι διατεθειμένη να την ζήσεις και όπου βγει καντω .
Αν πάλι είσαι σε φάση που ψάχνεις κάτι μόνιμο και σταθερό, δεν νομίζω ότι πληρεί τις κατάλληλες προϋποθέσεις όλο αυτό.
Βέβαια ποτέ δεν είσαι σίγουρη πως θα εξελιχθεί κάτι τέτοιο.....
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,749 μηνύματα.
Με κάλυψε απόλυτα ο φίλος Valder.
Φαίνεται ότι εσένα δεν σου αρέσει η φάση της σεξουαλικής σχέσης. Άρα τώρα δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσει κάτι τέτοιο. Είναι μια χαμένη υπόθεση και να λες πάλι καλά που τουλάχιστον αυτός ήταν όντως άντρας με παντελόνια και είπε ξεκάθαρα το τι θέλει χωρίς να είναι σαν κάποιους άλλους "άνδρες" που το παίζουν σύζυγοι και μόλις ρίχνουν στο κρεβάτι το επόμενο πρωί γίνανε καπνός. Νομίζω ότι πράγματι σε σεβάστηκε με αυτά που είπε και εγώ του λέω μπράβο. Αφού εσύ δεν ενδιαφέρεσαι για μια τέτοια "σχέση" το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι απλά να το κόψεις.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
1) Ποτε μα ποτε φωτογραφίες σε αγνωστο.

2) Δεν εχετε βρεθεί καν απο κοντα κι αγχώνεσαι οτι εσυ θες σχέση κι αυτο μονο σεξ.

Οκ το καταλαβαίνω ο άνθρωπος ξεκαθάρισε τα θελω του αλλα πραγματικά το να σου αρέσει η επικοινωνία μεσω ιντερνετ ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ.

Για μενα να προτείνεις να βρεθείτε απο κοντά.
Στη βράση κολλάει το σίδερο.

Αν ειναι να προβληματιστείς, προβληματισου για άνθρωπο που εχετε βρεθεί απο κοντά τουλάχιστον.

Τώρα ολο αυτο που γίνεται για μενα ειναι ανυπόστατο.

Μιλας με καποιον μεσω ίντερνετ, δεν έχετε κάνει καν σεξ , και εσυ αγχώνεσαι οτι θες κάτι παραπάνω απο αυτόν .
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
1) Ποτε μα ποτε φωτογραφίες σε αγνωστο.

2) Δεν εχετε βρεθεί καν απο κοντα κι αγχώνεσαι οτι εσυ θες σχέση κι αυτο μονο σεξ.

Οκ το καταλαβαίνω ο άνθρωπος ξεκαθάρισε τα θελω του αλλα πραγματικά το να σου αρέσει η επικοινωνία μεσω ιντερνετ ΔΕ ΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ.

Για μενα να προτείνεις να βρεθείτε απο κοντά.
Στη βράση κολλάει το σίδερο.

Αν ειναι να προβληματιστείς, προβληματισου για άνθρωπο που εχετε βρεθεί απο κοντά τουλάχιστον.

Τώρα ολο αυτο που γίνεται για μενα ειναι ανυπόστατο.

Μιλας με καποιον μεσω ίντερνετ, δεν έχετε κάνει καν σεξ , και εσυ αγχώνεσαι οτι θες κάτι παραπάνω απο αυτόν .
Συμφωνώ ότι αγχώνεται για μια κατάσταση ανυπόστατη. Ίσως να αγχώνεται επειδή ψάχνει σχέση γενικότερα όμως και τώρα "κόλλησε" με κάποιον που δεν θέλει να της το προσφέρει αυτό. Θα μας το επιβεβαιώσει και η ίδια βέβαια (αν θέλει) αλλά κάτι τέτοιο υποψιάζομαι.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
To χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να συμφωνήσεις σε κάτι που δεν θέλεις ελπίζοντας με τον καιρό να αρχίσει να θέλει κι αυτός παραπάνω πράγματα.
Ο τύπος είναι ξεκάθαρος, αν θέλεις το ίδιο, καλώς, αν όχι, υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές, ξεκόλλα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,735 μηνύματα.
Στάνταρ εχει σταθερη σχέση και ψάχνει και κάτι παράλληλο.

Εισαι 36 ετών και δεν μπορεις να ξεχωρισεις ουτε τα βασικα;

πιστευεις τωρα εσυ οτι αυτος και καλα αν ήθελε δεν θα έβρισκε χρονο ή οτι ειναι εργασιομανης. χα χα

Οποτε τι μένει... το χρονο του να τον τρώει αλλού... σε άλλη δηλαδή. Και σε κανα ρεπο θα βάζει και σένα.

Εντάξει αν παιζεις και εσυ το ιδιο ή δεν σε νοιάζει , δεν υπάρχει προβλημα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, από τη στιγμή που επιθυμείτε διαφορετικά πράγματα θα ήταν λάθος να υποχωρήσει ο ένας στα θέλω του άλλου χωρίς να αισθάνεται καλά με όλο αυτό. Όπως εσύ δεν μπορείς να νιώσεις καλυμμένη μόνο με σαρκική επαφή, έτσι κι εκείνος δεν μπορεί να μπει σε μια σχέση με το ζόρι.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Νομίζω ότι από τη μεριά του υπήρξε αρκετά ξεκάθαρος και υπό την έννοια αυτή, του αξίζουν συγχαρητήρια. Θα μπορούσε να σε παραμύθιαζε για να σε ρίξει στο κρεββάτι, αντ' αυτού σου ξεκαθάρισε τι θέλει και τι ψάχνει. Οπότε από εκεί και πέρα είναι στο δικό σου χέρι αν θα αποδεχθείς κάτι τέτοιο, αν το θες ή αν σε βολεύει.
Αν δε σ' αρέσει όμως, μια τέτοια "ρύθμιση", θεωρώ ότι θα πρέπει να είσαι ξεκάθαρη μαζί του και να μην προσπαθήσεις να τον αλλάξεις. Σε τέτοιου είδους γνωριμίες μέσω διαδικτύου, καλό είναι από την αρχή να ξεκαθαρίζουν αμφότεροι τι ψάχνουν και τι επιθυμούν, ακριβώς για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις αργότερα.

1) Ποτε μα ποτε φωτογραφίες σε αγνωστο.

Γιατί όχι; Κατανοώ τους όποιους κινδύνους αλλά η μη αποστολή φωτογραφιών, είναι σα να παίρνεις γουρούνι στο σακί. Η εξωτερική εμφάνιση είναι ο βασικός παράγοντας από τον οποίο θα σε κρίνει κάποιος όταν σε πρωτογνωρίσει μέσω διαδικτύου καθώς για ευνόητους λόγους, δεν είναι δυνατόν να σε κρίνει από τον εσωτερικό σου κόσμο μέσα από μια σύντομη συνομιλία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top