Μη επιθυμία για σεξ ή φόβος;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Φυσιολογικό μου φαίνεται... εδώ δυο τρεις βδομάδες μπορεί να χω να κανω σεχ με τον άντρα μου και κάπως μου φαίνεται δεν πετυχαινει όπως θα θελα, αλλά με τη δευτερη παει σφαίρα
Θέλει προπόνηση και ζέσταμα το πραγμα
Και ειδικά μετά από τόσα χρόνια
Μα γιατι τόσα χρόνια χωρίς ;;;
Θέλω να πω δε γνώρισες κανέναν όλα αυτά τα χρόνια; γιατί;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πάει το ζουζουνΑκι;; ω τι κρίμα
Ίσα που εκτέθηκαμε δηλαδη :pardon:
Αλήθεια θέλει τόσο πολύ προπόνηση να κάνει σεξ κάποιος πια;
Από ποια ηλικία αρχίζει αυτή η δυσκολία γιατί εγώ και χρόνια να χω να κάνω μια χαρά λειτουργώ. Δεν έχω πρόβλημα κανένα. (Ειμαι των σχέσεων κλπ και δεν κάνω ποτέ one night stand)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είναι φυσιολογικό και τι δεν είναι και προσωπικά αποφεύγω τέτοιους χαρακτηρισμούς. Εγώ δεν θα μπώ στην διαδικασία να ντροπιάσω τον άλλο για τις προτιμήσεις του, γιατί απλά δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος, lol. Πάντως γνρωρίζω ασεξουαλ άτομα που μια χαρά ζουν χωρίς το σεχ και με πετυχημένες σχέσεις κιόλας, τα οποία είτε δεν το αποζητούν καθόλου, είτε το απολαμβάνουν υπό συνθήκες. Ούτε στο δικό μου μυαλουδάκι χωράει αλλά δεν σημαίνει ότι είναι αφύσικο...

Εχω έναν φίλο που είναι έτσι. Αμα τη βρίσκετε έτσι κ σας βολευει δεν υπάρχει θέμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Δεν ανήκω εγώ στην παραπάνω κατηγορία, αλλά δεν θα πεθάνω κιόλας αν κάποι@ δεν μου κάτσει... Στο κάτω κάτω, ξέρω να περνάω καλά και solo, χεχ.

Χαχα δεν διαφωνώ φίλε μου ωραία τα λες... Απλά να ξέρεις καλή και η μλκια αλλά με το σεξ γνωρίζεις κόσμο 😆
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Δεν είναι το αισθησιακό κομμάτι του σεξ όσο ότι με τον αυνανισμό είσαι μόνος. Η όλη διαδικασία του σεξ είναι ότι επικοινωνείς με κάποιον πριν και μετά το σεξ. Οι άνθρωποι είναι κοινωνικά όντα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Nαι γιατί η σεξουαλική ψυχαγωγία αποτελεί ταμπού στην σύγχρονη Ελλάδα της υποκρισίας. Αποτελεί περισσότερο διαδικασία "άντε να γίνει και ότι γίνει" για ανούσιους λόγους π.χ. απόδειξη ανδρίλας, η κοπέλα να "δέσει" σαν σιρόπι σε γαλακτομπούρεκο, να πει το σόι ότι ο Μάκης είναι τάο και δέρνω και όχι κουνουπίδι βραστό, να πει η αγία Ελληνίδα μάνα της επαρχίας ότι η κόρη της δεν βγήκε λεσβία και άλλα συμπλέγματα σκοταδισμού και όχι σαν μια όμορφη διαδικασία όπου οι δυο άνθρωποι μπορούν να γνωρίσουν περισσότερο τον εαυτό τους. Περισσότερο δίνεται έμφαση στο τι θα πει ο περίγυρος ακόμη και για το σεξ σαν να είναι παρόντες στο κρεβάτι. Έτσι οι περισσότεροι καταλήγουν ασεξουαλικοί ή αδρανείς με έμφαση στο χειρολεβιέ.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Αλήθεια θέλει τόσο πολύ προπόνηση να κάνει σεξ κάποιος πια;
Από ποια ηλικία αρχίζει αυτή η δυσκολία γιατί εγώ και χρόνια να χω να κάνω μια χαρά λειτουργώ. Δεν έχω πρόβλημα κανένα. (Ειμαι των σχέσεων κλπ και δεν κάνω ποτέ one night stand)
Τι να σου πω
Εγώ που ημανε συνηθισμένη και τακτική σε αυτά, θέλω προπονηση πλεον. 😂😂
Υπάρχει κάτι σα μετρό συγκρισης πλεον 😂😂
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Ναι ειδικά όταν αρχίζουν και τα βογγητά είναι κάτι σαν το τρέξιμο με το λαχάνιασμα. :tongue:
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ναι ειδικά όταν αρχίζουν και τα βογγητά είναι κάτι σαν το τρέξιμο με το λαχάνιασμα. :tongue:

Τι να σου πω
Εγώ που ημανε συνηθισμένη και τακτική σε αυτά, θέλω προπονηση πλεον. 😂😂
Υπάρχει κάτι σα μετρό συγκρισης πλεον 😂😂
Πέφτουν οι αντοχές από ότι κατάλαβα δηλαδη αν εχεις καιρο να κανεις!
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Πέφτουν οι αντοχές από ότι κατάλαβα δηλαδη αν εχεις καιρο να κανεις!
Εννοείται! Ίδια αντοχή στα 20 ίδια στα 25 και ίδια στα 35; ποσο μάλλον όταν η καθημερινότητά σου είναι γεμάτη υποχρεώσεις και κούραση; θέλει κυνήγι το σεξ από ένα σημείο κι έπειτα και προπονηση. Δεν σου έρχεται αβίαστα όποτε θες και όταν το θες. Εκτός αν εισαι εργενης ξέρω γω
Εγώ πάντως έχω φτάσει σε σημείο με τον άντρα μου να δίνουμε ραντεβού για το βράδυ. Να καταστρώνουμε σχέδια πώς θα τα Κοιμήσουμε νωρίτερα για να μείνουμε λίγο μόνοι και μερικές φορές δεν βγαίνει μπορεί να καταλήξει ένας να ροχαλίζει κι άλλος να περιμένει ή το αντίθετο. Αλλά η πρόθεση και διάθεση έχουν σημασία :D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Εγω τα 35 βασικά τα θεωρω σημείο σταθμό καλύτερα και απο τα 20-22 - 25.

Ειδικα απο 28 και μετά. Βεβαια οπως ειπες δεν ειμαι πνιγμένος στις υποχρεώσεις με παιδιά και γάμους. Προχθές μου τη βίδωσε στις 12 τα μεσάνυχτα και πηγα για ποτό. Αυτο αν ειχες οικογενεια ειναι αδύνατον.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Και εγω διαβασα καπου πως στα 33 το σωμα μας εχει την μέγιστη αντοχη και δεν κατανοώ πως ολοι αρχιζουν το "ΜΕΤΑ ΤΑ 30 που όρεξη........, μετα τα 30 αν πιεις εισαι χαλια την αλλη μερα".
Εγω για την ωρα στα ιδια ειμαι με τα 20 και τα 19!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Και εγω διαβασα καπου πως στα 33 το σωμα μας εχει την μέγιστη αντοχη και δεν κατανοώ πως ολοι αρχιζουν το "ΜΕΤΑ ΤΑ 30 που όρεξη........, μετα τα 30 αν πιεις εισαι χαλια την αλλη μερα".
Εγω για την ωρα στα ιδια ειμαι με τα 20 και τα 19!

Το καλυτερο σέξ της ζωης μου προς το παρόν το εκανα απο τα 28 και μετά και ειδικα 32-35 μεχρι σημερα.... εισαι πιο απελευθερωμενος και το απολαμβανεις καλυτερα δεν εχεις κομπλεξ κ ανασφάλειες.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείται! Ίδια αντοχή στα 20 ίδια στα 25 και ίδια στα 35; ποσο μάλλον όταν η καθημερινότητά σου είναι γεμάτη υποχρεώσεις και κούραση; θέλει κυνήγι το σεξ από ένα σημείο κι έπειτα και προπονηση. Δεν σου έρχεται αβίαστα όποτε θες και όταν το θες. Εκτός αν εισαι εργενης ξέρω γω
Εγώ πάντως έχω φτάσει σε σημείο με τον άντρα μου να δίνουμε ραντεβού για το βράδυ. Να καταστρώνουμε σχέδια πώς θα τα Κοιμήσουμε νωρίτερα για να μείνουμε λίγο μόνοι και μερικές φορές δεν βγαίνει μπορεί να καταλήξει ένας να ροχαλίζει κι άλλος να περιμένει ή το αντίθετο. Αλλά η πρόθεση και διάθεση έχουν σημασία :D
Η αντοχη μπορει να αλλαζει αλλα ταυτοχρονα αλλαζει και η ποιοτητα οποτε δεν ειναι άμεσα συγκρίσιμο κατι τετοιο ;) :bleh:
 

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Δεν είναι το αισθησιακό κομμάτι του σεξ όσο ότι με τον αυνανισμό είσαι μόνος. Η όλη διαδικασία του σεξ είναι ότι επικοινωνείς με κάποιον πριν και μετά το σεξ. Οι άνθρωποι είναι κοινωνικά όντα.
Επικοινωνείς;;;
Πω... Πρέπει να είμαι φουλ αντικοινωνική τελικη!!!
Για να ξεδινω εγώ το έχω ....
Για εκτόνωση!
Δεν έχω όρεξη να πιάνω ούτε κουβέντες ούτε τίποτα!!
Με φέρνει σε τρομερή αμηχανία όταν ο άλλος κάτι λέει. Άσε που δεν τον ακούω εκείνη τη στιγμή.. έχω άλλου το μυαλό μου!!🤪
Σαν τα ζώα ρε παιδί μου...

Άσχετο.. αλλά αφού η θεματοθετρια έχει μεγαλώσει 7 χρόνια από την τελευταία φορά.. πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει εκεί κάτω..
Άλλο η δεκαετία των 20, άλλο των 30, άλλο των 40
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοείται! Ίδια αντοχή στα 20 ίδια στα 25 και ίδια στα 35; ποσο μάλλον όταν η καθημερινότητά σου είναι γεμάτη υποχρεώσεις και κούραση; θέλει κυνήγι το σεξ από ένα σημείο κι έπειτα και προπονηση. Δεν σου έρχεται αβίαστα όποτε θες και όταν το θες. Εκτός αν εισαι εργενης ξέρω γω
Εγώ πάντως έχω φτάσει σε σημείο με τον άντρα μου να δίνουμε ραντεβού για το βράδυ. Να καταστρώνουμε σχέδια πώς θα τα Κοιμήσουμε νωρίτερα για να μείνουμε λίγο μόνοι και μερικές φορές δεν βγαίνει μπορεί να καταλήξει ένας να ροχαλίζει κι άλλος να περιμένει ή το αντίθετο. Αλλά η πρόθεση και διάθεση έχουν σημασία :D
Υπάρχει και το άλλο.... Το πνεύμα θέλει... Το κορμί να ζητάει (ένα σημείο του τουλάχιστον😅) αλλά η κούραση να σε κυριεύει και απλά να θέλεις να ξεραθεί στον ύπνο!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Ε όσο και κουρασμένος να είσαι, ένα για το καλό εοιβαλλεται! Βασικά αν εισαι κουρασμένος σε ξεκουράζει.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Επικοινωνείς;;;
Πω... Πρέπει να είμαι φουλ αντικοινωνική τελικη!!!
Για να ξεδινω εγώ το έχω ....
Για εκτόνωση!
Δεν έχω όρεξη να πιάνω ούτε κουβέντες ούτε τίποτα!!
Με φέρνει σε τρομερή αμηχανία όταν ο άλλος κάτι λέει. Άσε που δεν τον ακούω εκείνη τη στιγμή.. έχω άλλου το μυαλό μου!!🤪
Σαν τα ζώα ρε παιδί μου...

Άσχετο.. αλλά αφού η θεματοθετρια έχει μεγαλώσει 7 χρόνια από την τελευταία φορά.. πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει εκεί κάτω..
Άλλο η δεκαετία των 20, άλλο των 30, άλλο των 40
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Υπάρχει και το άλλο.... Το πνεύμα θέλει... Το κορμί να ζητάει (ένα σημείο του τουλάχιστον😅) αλλά η κούραση να σε κυριεύει και απλά να θέλεις να ξεραθεί στον ύπνο!!
Τι να εχει αλλαξει βρε παιδια στο μ@@@νι συγνωμη κιολας !
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Ε όσο και κουρασμένος να είσαι, ένα για το καλό εοιβαλλεται! Βασικά αν εισαι κουρασμένος σε ξεκουράζει.
Οχι devil μου αν έχεις να σηκωθείς το πρωί η μέσα στη νυχτα η αν έχεις ψοφίσει από τις δουλειές και την κουραση των παιδιων. Μιλα για τον εαυτο σου που χεις τη δουλειά σου μόνο και είσαι για την παρτη σου :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι να εχει αλλαξει βρε παιδια στο μ@@@νι συγνωμη κιολας !
Εννοεί στο κομμάτι της διάθεσης.
Δηλαδή από ένα σημείο και μετά παυει να γίνεται επικοινωνία γίνεται σωματικό. Φωνάζει το σωμα αλλά όρεξη μηδεν απο γλυκανάλατα. Εμένα μου χει τυχει πολλες φορες να θέλω μόνο να ξεδωσω και καληνυχτα. No problem, problem solved.

Κοίτα, μιλάτε σε μωρομανες να υπενθυμίσω. Και είστε αδέσμευτοι η παντρεμενοι με μεγάλα πλεον παιδια. Οι μεν δεν έχετε ιδέα, οι δε, έχετε απλώς ξεχάσει :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Εγω όταν επέστρεφα απο βάρδια οταν έκανα 24ωρες και το βράδυ κοιμομουν 2-3 ώρες.... το πρωί έκανα σέξ με την τοτε κοπέλα μου και μετά έπεφτα για ύπνο χαρούμενος μαζί της. :D Δεν της έλεγα ποτέ ειμαι κουρασμένος , γυριζα σπίτι και την έψαχνα να της ορμήξω σαν Πάνθηρας.

Επισης μη νομιζετε οτι κουράζεστε και περισσοτερο επειδη πάτε τα παιδια σε φροντιστήρια και στο πάρκο. Εγω αυτη τη περιοδο κανω σκληρές προπονησεις στο γυμναστηριο και ψοφάω πραγματικά... συνηθως σηκωνω 80-120 κιλά αναλογα την άσκηση. Η ορεξη μου παραμένει αμείωτη καθημερινά.

Και επειδη λές ειμαστε αδέσμευτοι , προσωπικά ακομη και οταν δεν έχω σταθερή σχέση κάνω σέξ 2-3 φορές την εβδομάδα. Δεν ειναι δύσκολο, το δυσκολο ειναι να κανεις μια σοβαρή σχέση. Αληθεια ενας παντρεμενος εχει αυτη τη συχνοτητα ; :P

αυτη την ανοησια να μένεις χωρις σέξ επειδη δεν έχεις σχέση δεν προκειται να τη ξανακάνω ποτέ την εκανα στα 20'ς δεν λεει τίποτα ! Ουτε και ενδιαφέρει καμια... δεν σε περιμένει σαν τον άγγελο με τον κρίνο. Και οποια έχει προβλημα με το παρελθόν μας οκ ας βρει κανενα της εκκλησιας.

Αλλα εντάξει μωρε τι να πει ο Ντεβιλ... ειναι γυναικάς και γράφει πολλά.... δεν φαινεται να ειναι σοβαρός... ψάχνεται ψαχνεται ειναι γυναικάς.

Κατι κερδιζεις κάτι χάνεις σε αυτη τη ζωή. Γιατι ο γυναικας που λές εσυ τωρα μπορει να μην αφηνε την γυναικα του παραπονεμένη για τα επομενα 10-20 χρονια ποσα θα ηταν μαζί και παραπάνω.

Ειναι και θέμα χαρακτήρα εκτος απο ζωή... οταν εισαι ολη μερα στο καναπέ και βουλιάζεις με τα πατατάκια και το κινητο μη περιμενεις ο οργανισμος να ειναι σε αναβολισμό.

Εγω γυρνάω απο το γυμναστήριο και λυσάω. Πλάκα μου κανεις τωρα... ποια κούραση νέα παιδιά ειμαστε ακόμη. Τις προαλλες ενιωθα οτι θα μεινω απο τη κουραση παρολαυτα μετά το σέξ χαλαρωσα και ενιωθα σαν πουλάκι. Δεν ειπα πάω να πεσω για υπνο... ξενερωτος ειμαι ; !

Νταξει τωρα αν κάποιος δε καταλαβαινει αυτα που γραφω προφανως έχουμε αλλες αντιληψεις κ δεν χρειάζεται να παρεξηγηθει ουτε να τσακωθούμε. Δεν υπάρχει πιο ωραιο πράγμα στο κοσμο απο το σέξ κ τον έρωτα.

Αυτη ειναι η δικη μου κοσμο θεωρία. Πειτε οτι θέλετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Τι να εχει αλλαξει βρε παιδια στο μ@@@νι συγνωμη κιολας !
Όχι μην το λες....μεγαλώνει το σώμα... Αλλάζουν κάποια πραγματακια.
Γι'αυτό και λένε να πάει σε γυναικολόγο..
Να δει... Το μέσα της!!!
(Στα λέω επιστημονικά για να τα καταλάβεις😂)

@Devil μπα... Όταν υπάρχει κούραση κατεβαίνουν τα ρολά!!!

@ζουζουνακι Δεν ξέρω εάν θα ξαναμπείς στο φόρουμ... Εάν το διαβάσεις κάποια στιγμή πάντως ... Βάλε λιπαντικό
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Παιδιά εγω δεν επιμένω... έτσι ειναι αν έτσι νομίζετε !

Ειπαμε εγω ειμαι γυναικάς , δεν ειμαι άνθρωπος να με παιρνεις στα σοβαρά κάποια σοβαρή !

Για αυτο και κατσε να δεις πως το ειπαν... πέφτω σε ακατάλληλες περιπτώσεις :D

Σε μια συζητηση ακούς και τον αλλον τι έχει να σου πει και το δοκιμάζεις. Κάποιοι παραπονιούνται για κακη διάθεση και χαμηλη λίμπιντο εν παιρνουν όμως το κώλο τους απο το καναπέ να γυμναστούν λίγο, βαριούνται.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top