Μιλάτε με αγνώστους;

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,288 μηνύματα.
Το να δείξεις αυτό που αισθάνεσαι ειναι ο πιο αποτελεσματικός τρόπος.
Είμαι πάρα πολύ άμεσος και ευθύς άνθρωπος, όχι απλά θα σου πω καλή συνέχεια αλλά θα σου πω στα ίσα δεν ενδιαφέρομαι για κουβέντα.
Παρόλα αυτά ορισμένοι επιμένουν και ναι σε άλλη περίπτωση θα είχα φύγει (όπως έχω κάνει) αλλά στο αεροπλάνο be my guest.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,848 μηνύματα.

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,603 μηνύματα.
Αυτοί που έχουν τεράστια διάθεση για ψιλό κουβέντα είναι οι ηλικιωμένοι. Εντάξει στην αρχή είμαι ευγενική, αν επιμένουν και συνεχίζουν ενοχλητικά.. Τους απαντώ μια δυο φορές μονολεκτικά, φανερά αδιάφορα και συνεχίζω να ακούω μουσική και να κοιτάω άλλου. Κάποια στιγμή σταματούν.

Μια φορά δρομολόγιο ΚΤΕΛ Αθήνα Θεσσαλονίκη κόντεψα να υιοθετήσω ένα γλυκύτατο μαυρακι κοριτσάκι. Επί 6 ώρες παράτησε τη μάνα του και κόλλησε πάνω μου. Αγκαλιές, φιλιά, τραγούδια, δημιουργική απασχόληση. Δε με άφησε λεπτό.

Τα πιο ωραία τυχαία άτομα έχω γνωρίσει σε εκείνα τα βραδυνα κουπέ τρένων Αθήνα Θεσσαλονίκη. Απίστευτες εμπειρίες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,905 μηνύματα.
εξαρτάται τι άγνωστος είναι.. αν είναι άντρας και μου κολλάει, όχι, δεν μιλάω. Αν είναι κάποιο παιδάκι ή κάποιο κορίτσι της ηλικίας μου, ναι, θα μιλήσω..

Θυμάμαι στην διαδρομή Σύνταγμα - ζωγράφου, πιάσαμε κουβέντα για το θέατρο με ένα κορίτσι που δεν το ήξερα καν, σπούδαζε ψυχολογία και επί 40 λεπτά περίπου είπαμε πολλά (εκτός από τα ονόματα μας, τόσο πολύ μας συνεπήρε🥺)
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,508 μηνύματα.
Μόνο στην δουλειά μου
έξω απο αυτήν οχι. Δεν μου αρέσει και το δείχνω όχι μόνο στους άγνωστους αλλά και σε γνωστούς.
Ισως αν με ρώταγαν πριν χρόνια η απάντηση να ήταν αλλη (ίσως).
Τώρα το 90% των ανθρώπων είναι καρμπόν! Με κουράζει αυτό .
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Αν κόψω φυσιολογικά vibes και η συζήτηση είναι ενδιαφέρουσα δεν έχω θέμα. Αν όχι, τότε το κόβω.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Μου είχε πιάσει τη κουβέντα κάποτε μια γριά στο λεωφορείο. Μεταξύ άλλων μου είπε όταν έρθει η ώρα μου να κοιτάξω να φύγω γρήγορα για να μην ταλαιπωρησω τον εαυτό μου και τους άλλους. :look::look:
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Αν κόψω φυσιολογικά vibes και η συζήτηση είναι ενδιαφέρουσα δεν έχω θέμα. Αν όχι, τότε το κόβω.
Ποιος εσύ? Που σου γράφουμε τρεις λέξεις και απαντάς με 3 παραγράφους? Σε είχα για πιο επικοινωνιακό τύπο στα τετ α τετ.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Μου είχε πιάσει τη κουβέντα κάποτε μια γριά στο λεωφορείο. Μεταξύ άλλων μου είπε όταν έρθει η ώρα μου να κοιτάξω να φύγω γρήγορα για να μην ταλαιπωρησω τον εαυτό μου και τους άλλους. :look:
Μου θύμησες μια φορά όταν γυρνούσα απο την δουλειά με το μετρό που διάβαζα ένα βιβλίο. Σε μια φάση κάθεται μια τύπισσα δίπλα μου, γύρω στα 40 ; Μπορεί 45 ; Κάπου εκεί τέλος πάντων. Μου κάνει : "Γιατί διαβάζεις ; Χρωστάς μαθήματα ;". Της λεω : "Δεν είναι ανάγκη ο κόσμος να χρωστάει μαθήματα για να διαβάζει ένα βιβλίο, κάποιοι το κάνουν και απο ευχαρίστηση και όχι υποχρέωση". Σιωπά για λίγο...μετά απο 10 λεπτά έρχεται αυτό που σχεδόν περίμενα : "Ο Θεός...αυτός έφτιαξε τον κόσμο, να διαβάζεις Αγία Γραφή, άσε εκεί τώρα τα υπόλοιπα, δεν θα έχουν σημασία στον άλλο κόσμο".

Εγώ τώρα να έχω αρχίσει να φορτώνω εν τω μεταξύ γιατί επέμενε μόνη της:hehe: , αλλά λεω ας το μην κάνουμε e-steki συζήτηση μέσα στο μετρό. Της απαντάω :

"Δεν μου αρέσει, ας διαβάζει ο καθένας οτι τον ευχαριστεί, πιστεύω είναι το καλύτερο για όλους".
Ποιος εσύ? Που σου γράφουμε τρεις λέξεις και απαντάς με 3 παραγράφους? Σε είχα για πιο επικοινωνιακό τύπο στα τετ α τετ.
Κοίτα, εξαρτάται τι σου βγάζει και ο άλλος.
Όταν ήμουν πρώτο έτος ας πούμε είχε τύχει το λεωφορείο έξω απο την σχολή να μην περνάει και ήταν και μια κοπέλα εκεί. Μην τα πολυλογώ, μέσα σε μια ώρα που περιμέναμε μιλάγαμε λες και γνωριζόμασταν μια ζωή και κρατήσαμε και επαφή :laugh:. Κατά τα άλλα είμαι πιο επιφυλακτικός πλέον διότι πολλοί γίνονται κολλιτσίδες μετά, εαν και πλέον ομολογώ οτι και εγώ έχω γίνει λίγο πιο ζόρικος στις συζητήσεις και βαριέμαι τον άλλο εύκολα.

Το σίγουρο είναι πάντως οτι αρκετός κόσμος είναι ανοιχτός για συζητήσεις, οι περισσότεροι όμως είναι ντροπαλοί. Οι άντρες με τους άντρες είναι πιο ανοιχτοί, όπως και οι γυναίκες μεταξύ τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,059 μηνύματα.
Είμαι περίεργο στυλάκι.

Νόμιζα οτι δεν μου αρεσε να μιλάω με αγνώστους, ούτε καν με γνωστούς. Το θεωρούσα και υπο καποιες συνθηκες το θεωρω ακόμα διατάραξη της εσωτερικής μου ηρεμίας. Κάνω πολύ καλή παρέα με τον εαυτό μου και δεν νιωθω ποτέ μόνος παρά σε συγκεκριμένες περιόδους που θα αποζητήσω όντως τη συντροφιά (πχ αυτον τον καιρό θέλω να βρεθω με φίλους, να κανω σχέση, να με επισκεφτουν οι γονείς μου κλπ)

Μπορει δηλαδη να ειμαι ενα εξάμηνο off και μετα επι 1 μηνα να ειμαι πολύ κοινωνικός, στην ψιλικατζού, στον γείτονα που δεν εχουμε συστηθει να τον ανοίξω εγω και να γινουμε φίλοι, στην κοπελίτσα στο λεωφορείο να φλερτάρω ή απλά να κάνουμε πλάκα.

Είναι πόσο φορτισμένη ειναι η μπαταρία μου και τι ζηταω εκεινη την περίοδο. Πίστευα πως ήμουν introvert και έχω πολλα τετοια traits, σε επίπεδο lone wolf αλλά δεν πιστευω οτι πάντα ειναι πραγματικά καλό.

Παλιά ντρεπόμουν αρκετά, ύστερα ήθελα απλά να με αφηνουν στην ησυχία μου, είμαι πολύ ήρεμος γενικά και μαζεμένος έξω, αλλά αν ξεκουμπώσω γίνομαι το γέλιο της παρέας, θα με δεις στο κέντρο πολύ συντομα να κανω χοντρό χαβαλέ, απο την άκρη που βρισκόμουν ήσυχος.

Έχω ένα ξεκάθαρα υπο-ανεπτυγμένο χαρακτηριστικο, δεν το κανω συχνα και με εχω χαντακώσει, αλλα όταν το κάνω ειναι αψογη η εκτέλεση: Σε άγνωστες παρέες πάντα θα βρω τον τρόπο να κανω blend in.

Μάλιστα δε κάποιες φορές αν ανοιξω εγω αγνώστους και ξεκινησω cold approach και πάει καλά, γυρίζω σπίτι ανανεωμένος.

Τραβα βγαλε νόημα απ ολα αυτά. Ενα κουβάρι.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,848 μηνύματα.
μην περνάει και ήταν και μια κοπέλα εκεί. Μην τα πολυλογώ, μέσα σε μια ώρα που περιμέναμε μιλάγαμε λες και γνωριζόμασταν μια ζωή και κρατήσαμε και επαφή :laugh:
Δεν θέλω να σε πληγωσω αλλά να ξες τουλάχιστον στη πρώτη φάση αν δεν ήσουν ομορφουλης για εκείνην πολύ πιθανόν να μη σε έδινε σημασία, ασχέτως της φιλίας σας. Γίνεται και υποσυνείδητα μερικές φορές. Και τα αγορακια το κάνουν αυτό.

Αυτή είναι μια αλήθεια που δυστυχώς ισχύει πάρα πολλές φορές, για να μην είμαι απόλυτη 😅

Το έχω παρατηρήσει και είναι λίγο κακό εν μέρει
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μόνο και μόνο που γράφουμε στο e-steki δεν πιάνει για "Μιλάτε σε αγνώστους";
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
t1233.gif


΄Αμα λάχει, μπορώ πανεύκολα να πιάσω κουβέντα με ανθρώπους παντελώς άγνωστους σε μένα πριν. Δημιουργείται μια τύπου οικειότητα μεταξύ μας αλλά μέχρι εκεί.
Δεν θα επιδιώξω περαιτέρω επαφές σε μελλοντικό χρόνο (παρεκτός αν υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον).

Με λίγα λόγια, είμαι μια εξωστρεφής ακοινώνητη. :)
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,746 μηνύματα.
Εγώ πάντως δε μιλάω με κανέναν και όλα καλά :laugh:. Σπάνια θα πιάσω κουβέντα, και μόνο σε κανένα ΚΤΕΛ όταν περιμένω (με έχει σώσει από το να κάνω χαζομάρα και να μπω σε λάθος λεωφορείο, οπότε το κάνω άφοβα πλέον).
Και από την άλλη δε με πιάνουν κουβέντα σχεδόν ποτέ, είμαι αντιπαθητική μάλλον, τι να πω :lol:.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,975 μηνύματα.
είμαι πολύ τυπικός και λιγομίλητος με αγνώστους και γενικά όταν δεν υπάρχουν κατάλληλες συνθήκες ώστε να γίνει μια σοβαρή κουβέντα: να κάτσουμε να πιούμε ένα καφέ, ένα κρασί.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Επειδή χρησιμοποιώ χρονια τα μέσα της Αθήνας και παρατηρω τον κόσμο: δεν ξέρω νομίζω πρέπει να είσαι πρωτάρης ή παρλιακός για να πιάσεις κουβέντα στα ΜΜΜ. Τον κόσμο τον νοιάζει να φτάσει στον προορισμό του αμιλητα και ήρεμα, οχι να κοινωνικοποιηθεί στα μέσα.
 

Wonderful

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,621 μηνύματα.
Επειδή χρησιμοποιώ χρονια τα μέσα της Αθήνας και παρατηρω τον κόσμο: δεν ξέρω νομίζω πρέπει να είσαι πρωτάρης ή παρλιακός για να πιάσεις κουβέντα στα ΜΜΜ. Τον κόσμο τον νοιάζει να φτάσει στον προορισμό του αμιλητα και ήρεμα, οχι να κοινωνικοποιηθεί στα μέσα.
Εσύ είσαι γεννημένος αφεντικό , λογικό είναι να μην μιλάς και να μη σου μιλάει κανένας😛
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top