Μιλάτε με αγνώστους;

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ανέκαθεν μιλούσα με αγνώστους. Δε φοβάμαι ιδιαίτερα να ανοίξω συζήτηση. Βέβαια, θέτω και τα ανάλογα όρια. Δε λέω τα οικογενειακά μου προβλήματα σε έναν εντελώς άγνωστο, πχ:P

Γενικά, είμαι πολύ ανοιχτός. Δε φοβάμαι κάτι. Μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ανέκαθεν μιλούσα με αγνώστους. Δε φοβάμαι ιδιαίτερα να ανοίξω συζήτηση. Βέβαια, θέτω και τα ανάλογα όρια. Δε λέω τα οικογενειακά μου προβλήματα σε έναν εντελώς άγνωστο, πχ:P

Γενικά, είμαι πολύ ανοιχτός. Δε φοβάμαι κάτι. Μπορώ να προστατεύσω τον εαυτό μου:happy:

Συμφωνώ. :yes: Κι εγώ το ίδιο. Απλά δεν λέω προσωπικά στοιχεία αλλά γενικά μου αρέσει να μιλάω με αγνώστους- με πολύ επιφύλαξη πάντα!. Δεν είναι κακό αν υπάρχουν όρια και σεβασμός στον άλλον...!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν μιλάω ποτέ πρώτη σε αγνώστους. Είμαι αρκετά αντικοινωνική.Και δεν το κάνω από φόβο αλλά τι να πω με έναν άγνωστο? Φυσικά αν κάποιος μου μιλήσει, θα απαντήσω αλλά πάντοτε τυπικά.

Έχω την εντύπωση ότι όλα τα άτομα που έχω συναστραφεί πολύ πήραν την πρωτοβουλία να μου μιλήσουν. Δεν μπορώ να θυμηθώ εμένα να κάνει κάτι τέτοιο. Βέβαια, με όσους γνωρίζω γίνομαι πολύ κοινωνική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

padrino

Νεοφερμένος

Η padrino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών, επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
προσπαθώ να το κάνω. Βασικά προσπαθώ να μην το χάσω...Η κοινωνία μας είναι όλο και πιο απρόσωπη και φοβόμαστε, ντρεπόμαστε και δεν επικοινωνούμε πια σχεδόν με κανέναν. Εγώ το βλέπω σε εμένα και στο πως αλλάζω. Τώρα πια προσπαθώ συνειδητά να κοινωνικοποιούμαι πάλι περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Η μαμά μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω με αγνώστους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Με αγνώστους μιλάω,με τους γνωστούς υπάρχει ένα θεματάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ναι μιλαω γιατι ολοι στην αρχη αγνωστοι ειναι αλλα με τον καιρο γινονται γνωστοι! Βεβαια την πρωτη φορα ειμαι λιγο συγκρατιμενη δεν μιλαω πολυ αλλα ενα γεια τι κανεις το λεω! Βεβαια αν καποιος απο την πρωτη φορα με ρωτησει τι νεα; η απαντηση που θα παρει θα ειναι: Γιατι ηξερες και τα παλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Χθες μιλούσα με μία παντελώς άγνωστη που συνάντησα στο δρόμο για τα σκυλάκια μας. Τουλάχιστον ένα 20λεπτο.

Γενικά δεν έχω πρόβλημα να μιλάω με κόσμο. Μου αρέσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Μια φορά πήγα το μηχανάκι για την καθιερωμένη συντήρησή του (service) κι ο μάστορας μου είπε να περάσω να την πάρω σε μιάμιση - δυο ώρες γιατί προηγούνταν ένα άλλο. Χωρίς να έχω να κάνω κάτι μετά, πήρα μια εφημερίδα από ένα περίπτερο κι έκατσα σε ένα κοντινό παρκάκι. Δεν άργησε να έρθει ένας άγνωστος συμπαθέστατος παππούς.
Πέρασε ένα πεντάλεπτο σιωπής, με εμένα να διαβάζω την εφημερίδα κι αυτόν να χαζεύει ουρανό, περαστικούς και περιστέρια. Ώσπου γυρνά σ' εμένα και μου λέει "ρε παλικάρι, μήπως λέει τίποτα για τις συντάξεις μας στην εφημερίδα;", "αν είστε παλαίμαχος της ΑΕΚ, του Παναθηναϊκού ή άλλης ομάδας" δείχνοντάς του το εξώφυλλο για να καταλάβει ότι είναι αθλητική. Γέλασε σύντομα σχολιάζοντας "όχι ότι θα έλεγε τίποτα αν ήταν πολιτική". Κάπως έτσι, ξεκίνησε μία ευχάριστη κουβέντα μιάμιση ώρας, για τις εμπειρίες του κ. Αχιλλέα, τις περιπέτειές του και τις δικές μου που ήταν συγκριτικά πολύ λιγότερες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η μαμά μου μου έχει απαγορεύσει να μιλάω με αγνώστους.
Τι:eek: καιμε αυτους που κανεις παρεα πως τους γνωρισες; κι αυτοι αγνωστοι ηταν καποτε!
όχι δεν μιλάω με αγνώστους. Σπάνια γνωρίζω καινούρια άτομα.

Μα γιατι:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μιλάω με αγνώστους και για αυτό ξέρω τη περιπτερού, το χασάπη,όλους τους γείτονες γενικά μου αρέσει ρε παιδί μου να έχω έτσι άτομα στην καθημερινότητα που δεν ξέρουν τα προσωπικά μου, γιατί με τέτοια άτομα κάνεις τελείως διαφορετικές συζητήσεις, αλλά πιο πολύ μιλάω με τον εαυτό μου έξω :redface:
Μια φόρα μάλιστα το έκανα και δυνατά χωρίς να το πάρω χαμπάρι:
-Τι τρέχεις ρε μαλάκ* αφού δε πρόκειται να το προλάβεις (ενώ έτρεχα για το λεωφορείο)
-Τι να κάνω να πάρω τη Μαρία ή την Αναστασία να περάσει η ώρα; Άσε δεν παίρνω καμία, καλά είμαι και έτσι (όταν περίμενα με επόμενο
-Πω ρε γαμώτο δεν έχω χαρτάκια πως θα κάνω τσιγάρο τώρα, ΈΧΕΙ ΚΑΝΕΊΣ ΧΑΡΤΆΚΙΑΑΑΑΑ;
Έ όταν φώναξα στους τριγύρω για χαρτάκια κατάλαβα ότι με κοιτάνε περίεργα και πως τόση ώρα μιλούσα μόνη μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Keep on!

Βέβαια, πρέπει να ξέρουμε να καταλαβαίνουμε και τον επιτήδειο ξένο που θέλει να αποκτήσει οικειότητα για να μας βλάψει. Υπάρχει κι αυτή η πλευρά, η οποία δεν είναι καθόλου ρόδινη και εμπειρικά θα μας αφήσει άσχημα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psychologist

Διάσημο μέλος

Ο Psychologist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Πολύ συχνά.

Είμαι και κομματάκι extrovert και ειδικά όταν βαριέμαι χώνω.Σημερινό παράδειγμα στεκόμουν έξω από το στάδιο και είχα σκυλοβαρεθεί,περνάει ένας τυπάς με εντυπωσιακό τατουαζ και του κάνω σχολιάκι από το πουθενά για το τατουάζ και πιάσαμε 5 λεπτά κουβέντα.

Έχω προσέξει ότι σε στιγμές που βαριέμαι αφάνταστα παίζει να προκαλέσω διάλογο με τον πρώτο που θα βρώ μπροστά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Έχω προσέξει ότι σε στιγμές που βαριέμαι αφάνταστα παίζει να προκαλέσω διάλογο με τον πρώτο που θα βρώ μπροστά μου.

Αα,και εγω μια απο τα ιδια! Ειδικα αμα εχω ορεξη,μπορω να μιλησω και στους παντες γυρω μου.Τι σε στασεις λεωφορειων κτελ τρενων κλπ,τι με ανθρωπους μπροστα και πισω στην ουρα.Το ειχα κανει κανα δυο φορες τυχαια στην αρχη και το θεωρησα ως ενα μεσο να ξεπερασω την αντικοινωνικοτητα μου.Βεβαια τετοια παρλα που με πιανει μερικες φορες εχω φτασει στο αλλο ακρο πιστευω,αλλα τι να κανεις.Να περναει η ωρα μας μωρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsoglanos

Νεοφερμένος

Ο tsoglanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εγώ αποφεύγω να μιλάω σε γνωστούς. Βαρετό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εγώ αποφεύγω να μιλάω σε γνωστούς. Βαρετό...
Και βαρετό και ανούσιο και χάσιμο χρόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snookeraas

Νεοφερμένος

Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα ηθελα να την παω την κουβεντα λιγο παραπερα επειδη βλεπω προθυμια γενικοτερα.Γιατι κι εγο γουσταρω να μιλαω και να γνωριζο ατομα ετσι και κσερω οτι το κανουν κι αλλοι πολλοι......
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα ηθελα να την παω την κουβεντα λιγο παραπερα επειδη βλεπω προθυμια γενικοτερα.Γιατι κι εγο γουσταρω να μιλαω και να γνωριζο ατομα ετσι και κσερω οτι το κανουν κι αλλοι πολλοι......
Αν ειχατε την δυνατοτητα να βγειτε με ατομα που δεν γνωριζετε για καφε ,ενα σαββατο απογευμα πχ που δεν θα ειχατε κατει να κανετε και βαριεστε τρελα, ξεροντας οτι αυτη η βολτα θα ηταν safe κατα ενα πολυ μεγαλο ποσοστο θα το κανατε?

Αν ξερω καποιον 1 και 2 χρονια, εχουμε καλη επικοινωνια γιατι οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snookeraas

Νεοφερμένος

Ο snookeraas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αν ξερω καποιον 1 και 2 χρονια, εχουμε καλη επικοινωνια γιατι οχι;

εγω μιλαω για καποιον που δεν γνωριζεις καθολου......Που πιθανως δεν εχεις μιλισει ποτε...Γι αυτο τονισα και τις "safe" συνθικες της βολτας......Αν περιμενεις να ωγεις με καποιον που τον ξερεις 2 χρονια δεν εχει νοημα για την ερωτηση που εκανα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
εγω μιλαω για καποιον που δεν γνωριζεις καθολου......Που πιθανως δεν εχεις μιλισει ποτε...Γι αυτο τονισα και τις "safe" συνθικες της βολτας......Αν περιμενεις να ωγεις με καποιον που τον ξερεις 2 χρονια δεν εχει νοημα για την ερωτηση που εκανα...:)

Μπορει δεν ξερω... Ισως τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top