Μοναξιά

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ειναι μονομερης :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ναι, δεν ρωτάω πολλά. :spasiklas: Είπα και γω μήπως τον έστειλες σε καμιά λίμνη και σκέφτηκα ο άνθρωπος,πώς θα μπορούσε να πάει.:morning1:
Παλιά, μια σούζα και απο την πάνω μεριά του Νιαγάρα.
Σήμερα όμως...:upside::upside::upside:
 

Johnman97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johnman97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εβανεσενς, το θεμα δεν ειναι να γνωρισω νεο κοσμο. Οπως εγραψα εχω παρεες και γνωριζω κατα καιρους νεα ατομα αλλα δε ξερω γιατι δεν εχει κατσει κατι. Το βλεπω και απο την παρεα μου οτι απορριπτει πολυ ευκολα ατομα που ενδιαφερονται. Οπως κι εγω. Απορριπτω κοπελες που ενδιαφερονται γιατι δεν ειναι αυτο που ψαχνω. Μαλλον οι παρεες μου κι εγω οπως και πολλοι συνομηλικοι που μιλαω, βαζουμε υψηλα στανταρτς και στο τελος μενουμε μονοι μας. Καλα μη φανταστειτε οτι ειμαστε τιποτα ψωνια και εχουμε πολυ υψηλα στανταρτς αλλα υπαρχει πολλη σαπιλα εκει εξω. Και εννοω απο θεμα χαρακτηρα. Εμφανιση κοιταω σε λογικα πλαισια, δε περιμενω να ερθει η τελεια γκομεναρα αλλα μην ειναι και κανενα τερας.
Εδω εμεις που τα εχουμε σε νορμαλ επιπεδα δε βρισκουμε, αν τα ανεβασεις κιολας τη κατσαμε..... Γενικα η ολη κατασταση με το covid δε βοηθαει οποτε τωρα μονο απο κανα comment section σε ποστς, ινστα καθως και dating apps, obviously :morning1::playboy:. Σοβαρα τωρα, μπορεις να το συζητησεις με τη παρεα σου μηπως καταληξετε σε καποιο κοινο λογο για το ΓΙΑΤΙ μπορει να συμβαινει κατι τετοιο. Και γενικα να εχεις υπομονη. Δεν ερχεται απο μονο του οπως ειπαν και αρκετοι "συσχολιαστες" απο πανω.:galliko:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το σημαντικοτερο λάθος των νέων είναι ότι είναι περισσοτερο αναποφάσιστοι από ότι πρεπει. Το βρίσκω υπερβολή να μείνει κάποιος μόνος του πανω απο 2 βαριά χρόνια. Σημαίνει ότι έχει και αλλα θέματα τα οποία πρεπει να συζητήσει με έναν ειδικό.
Θέματα έχει επίσης και όποιος είναι με την ίδια γκόμενα για πάνω από 2 χρόνια και στην ίδια δουλειά για πάνω από δύο χρόνια. Τι; Όχι;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδω εμεις που τα εχουμε σε νορμαλ επιπεδα δε βρισκουμε, αν τα ανεβασεις κιολας τη κατσαμε..... Γενικα η ολη κατασταση με το covid δε βοηθαει οποτε τωρα μονο απο κανα comment section σε ποστς, ινστα καθως και dating apps, obviously :morning1::playboy:. Σοβαρα τωρα, μπορεις να το συζητησεις με τη παρεα σου μηπως καταληξετε σε καποιο κοινο λογο για το ΓΙΑΤΙ μπορει να συμβαινει κατι τετοιο. Και γενικα να εχεις υπομονη. Δεν ερχεται απο μονο του οπως ειπαν και αρκετοι "συσχολιαστες" απο πανω.:galliko:
Βασικα αυτος 5 χρονια λεει οτι το παλευει, οποτε το covid δεν ειναι το προβλημα. Να πω την αληθεια πιστευω οτι η πανδημια εχει επηρεασει την ευρεση συντροφου οχι επειδη δεν μπορεις να συναντησεις κοσμο σε μπαρακια, αλλα επειδη αρκετοι εχουν σαλταρει απο τον εγκλεισμο και τις απαγορευσεις. Πχ εγω απορριπτω αρνητικους τυπους. Ισως να απερριψα περισσοτερους απο οτι θα απερριπτα πριν την πανδημια γιατι σιγουρα πιστευω αρκετος κοσμος τα εχει βαψει μαυρα.
 

κουρασμενος

Νεοφερμένος

Ο κουρασμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Το θεμα το εθεσα και σαν γενικο προβλημα. Με φιλους, γνωστους κλπ που μιλαω οι περισσοτεροι εχουν το ιδιο θεμα. Απογοητευτηκα και τωρα τελευταια γιατι νιωθω οτι 5 χρονια τωρα δεν εχω καμια εμπειρια επι του θεματος σχεση. Καλα δε με πηραν και τα χρονια αλλα μου κανει εντυπωση πως πολλα νεα παιδια ειναι μονα τους και παραπονιουνται. Ο κοβιντ κυριως με εκανε να το σκεφτομαι πιο εντονα. Πριν δε το σκεφτομουν καν γιατι ειμαι ευχαριστημενος με τη ζωη μου.

Προσωπικα δινω ευκαιριες, δεν απορριπτω κατευθειαν. Αλλα δεν εκατσε κατι αυτα τα χρονια που να με ενθουσιασει. Ισως επειδη κανω παρεα με ατομα κοντα στα 30, και με φλερταραν κυριως μεγαλυτερες απο εμενα, ισως να μη βλεπω ερωτικα μεγαλυτερες κοπελες. Δυστυχως κοντα στην ηλικια μου δε γνωριζω συχνα κοσμο. Επειδη αυτα τα 5 χρονια εχω βγει ραντεβου και με μικροτερες κοπελες δηλαδη 18-19, λογω ενος χομπυ που κανω, καταλαβα οτι ταιριαζω με μικροτερες ηλικιες ερωτικα. Αλλα στο χομπυ που κανω, δεν εχω παρεες για να γνωριζω συνεχεια νεες κοπελες σε αυτες τις ηλικιες. Δηλαδη κανουμε παρεα στα πλαισια του χομπυ. Αλλα μου κανει εντυπωση πως περασαν 5 χρονια ετσι.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Το θεμα το εθεσα και σαν γενικο προβλημα. Με φιλους, γνωστους κλπ που μιλαω οι περισσοτεροι εχουν το ιδιο θεμα. Απογοητευτηκα και τωρα τελευταια γιατι νιωθω οτι 5 χρονια τωρα δεν εχω καμια εμπειρια επι του θεματος σχεση. Καλα δε με πηραν και τα χρονια αλλα μου κανει εντυπωση πως πολλα νεα παιδια ειναι μονα τους και παραπονιουνται. Ο κοβιντ κυριως με εκανε να το σκεφτομαι πιο εντονα. Πριν δε το σκεφτομουν καν γιατι ειμαι ευχαριστημενος με τη ζωη μου.

Προσωπικα δινω ευκαιριες, δεν απορριπτω κατευθειαν. Αλλα δεν εκατσε κατι αυτα τα χρονια που να με ενθουσιασει. Ισως επειδη κανω παρεα με ατομα κοντα στα 30, και με φλερταραν κυριως μεγαλυτερες απο εμενα, ισως να μη βλεπω ερωτικα μεγαλυτερες κοπελες. Δυστυχως κοντα στην ηλικια μου δε γνωριζω συχνα κοσμο. Επειδη αυτα τα 5 χρονια εχω βγει ραντεβου και με μικροτερες κοπελες δηλαδη 18-19, λογω ενος χομπυ που κανω, καταλαβα οτι ταιριαζω με μικροτερες ηλικιες ερωτικα. Αλλα στο χομπυ που κανω, δεν εχω παρεες για να γνωριζω συνεχεια νεες κοπελες σε αυτες τις ηλικιες. Δηλαδη κανουμε παρεα στα πλαισια του χομπυ. Αλλα μου κανει εντυπωση πως περασαν 5 χρονια ετσι.
Τα χρόνια περνάνε σαν βροχή,άσε.Κι εγώ δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι σε ένα χρόνο τελειώνω τη σχολή.Απίστευτα πράγματα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,054 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις! Το θεμα το εθεσα και σαν γενικο προβλημα. Με φιλους, γνωστους κλπ που μιλαω οι περισσοτεροι εχουν το ιδιο θεμα. Απογοητευτηκα και τωρα τελευταια γιατι νιωθω οτι 5 χρονια τωρα δεν εχω καμια εμπειρια επι του θεματος σχεση. Καλα δε με πηραν και τα χρονια αλλα μου κανει εντυπωση πως πολλα νεα παιδια ειναι μονα τους και παραπονιουνται. Ο κοβιντ κυριως με εκανε να το σκεφτομαι πιο εντονα. Πριν δε το σκεφτομουν καν γιατι ειμαι ευχαριστημενος με τη ζωη μου.

Προσωπικα δινω ευκαιριες, δεν απορριπτω κατευθειαν. Αλλα δεν εκατσε κατι αυτα τα χρονια που να με ενθουσιασει. Ισως επειδη κανω παρεα με ατομα κοντα στα 30, και με φλερταραν κυριως μεγαλυτερες απο εμενα, ισως να μη βλεπω ερωτικα μεγαλυτερες κοπελες. Δυστυχως κοντα στην ηλικια μου δε γνωριζω συχνα κοσμο. Επειδη αυτα τα 5 χρονια εχω βγει ραντεβου και με μικροτερες κοπελες δηλαδη 18-19, λογω ενος χομπυ που κανω, καταλαβα οτι ταιριαζω με μικροτερες ηλικιες ερωτικα. Αλλα στο χομπυ που κανω, δεν εχω παρεες για να γνωριζω συνεχεια νεες κοπελες σε αυτες τις ηλικιες. Δηλαδη κανουμε παρεα στα πλαισια του χομπυ. Αλλα μου κανει εντυπωση πως περασαν 5 χρονια ετσι.
Μια λες ότι δεν σε ενθουσιάζουν, μια ότι έχουν σάπιο χαρακτήρα, τώρα λες ότι φταίει η ηλικία , ότι τις απορρίπτεις γιατί δεν είναι αυτό που ψάχνεις, ότι δίνεις ευκαιρίες και δεν τις απορρίπτεις :jumpy:

Εν τέλει τι γίνεται ; κάποιες μεγαλύτερες σε φλερτάρουν αλλά δεν σε ελκύουν και κάνεις τι ; τις γνωρίζεις μήπως και νιώσεις έλξη ; και οι επαφές και τα περιστασιακά που αναφέρεις στις διακοπές και στα κλαμπ είναι με μικρότερες ; και αυτές από τα χόμπι οι μικρές γιατί δεν επιδίωξες περισσότερη παρέα ; και αυτές στα ραντεβού οι 18άρες τι απέγιναν ; :hmm:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μια λες ότι δεν σε ενθουσιάζουν, μια ότι έχουν σάπιο χαρακτήρα, τώρα λες ότι φταίει η ηλικία , ότι τις απορρίπτεις γιατί δεν είναι αυτό που ψάχνεις, ότι δίνεις ευκαιρίες και δεν τις απορρίπτεις :jumpy:

Εν τέλει τι γίνεται ; κάποιες μεγαλύτερες σε φλερτάρουν αλλά δεν σε ελκύουν και κάνεις τι ; τις γνωρίζεις μήπως και νιώσεις έλξη ; και οι επαφές και τα περιστασιακά που αναφέρεις στις διακοπές και στα κλαμπ είναι με μικρότερες ; και αυτές από τα χόμπι οι μικρές γιατί δεν επιδίωξες περισσότερη παρέα ; και αυτές στα ραντεβού οι 18άρες τι απέγιναν ; :hmm:
Γνωμη μου έτσι? Απλα αναρωτιέμαι οπως αναρωτιεσαι κι εσυ. Ολα αυτα τα 5 χρόνια δεν βρήκε εστω μια κοπελα να κανει μια σχεση? Να προσπαθήσει τουλαχιστον και οπου του βγει?
Απιστευτο δεν μου φαινεται κυριως αν καταλαβω οτι ειχε εστιασει μονο στο φλερταρισμα /παιχνιδι και επιβεβαιωνόταν απο αυτο χωρις να έχει διαθεση και θεληση να προχωρησει το οτιδηποτε. Ειναι η μια ερμηνεια αυτη του που πηγαν ολα αυτα τα χρονια.
Η αλλη ερμηνεια ειναι οτι αφοσιωθηκε ισως στις σπουδες του υπερμετρα, ξέρω παιδια που το εκαναν και απλά αφησαν λιγο πισω την προσωπικη ζωη τους εστιαζοντας στις σπουδες ή στο μεταπτυχιακο για παραδειγμα.
Παντως απο την εμπειρία μου μπορω να πω οτι αν καποιος εχει συνηθισει στις σχεσεις αυτες θα επιδιώκει, αυτες θα ψαχνει και αντιστοιχα όποιος έχει συνηθισει στις ξεπετες , αυτες θα αναζητα και τελος οποιος εχει επιλεξει την ασφάλεια της μοναξιας του, ε θα είναι λιγο αρνητικος με την εννοια που να ψαχνω τωρα και να χαλιεμαι με την καθεμια κλπ ειμαι καλυτερα μονος μου.
Και ετσι περνανε τα 5 χρονια και δεν το καταλαβαινεις οτι εισαι τερμα μονος ισως επειδη απασχολεισαι με παρεες με σπουδες και οταν οι φιλοι ενας ενας φτιαχνουν τις ζωες τους και φευγουν τοτε μενεις πραγματικά να αναρωτιεσαι μα που πηγαν?
Ζουσα αλλου ανθρωπου τη ζωη?
Μα φυσικα και οχι.
Εσυ ησουν. Η δικη σου ζωη.
Απλα ειναι οι επιλογες μας και οι πράξεις μας και τα λαθη μας ολα αυτα που μας φτανουν καπου σε ενα α σημειο για παραδειγμα.

Μπορει να αλλαξει ο φιλος μας εδώ αν εστιασει και ψαχνει αυτο που θελει. Ολα είναι χημεία και αλληλεπίδραση βεβαιως.
Πιστευω να βρει την ακρη.
 

κουρασμενος

Νεοφερμένος

Ο κουρασμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μια λες ότι δεν σε ενθουσιάζουν, μια ότι έχουν σάπιο χαρακτήρα, τώρα λες ότι φταίει η ηλικία , ότι τις απορρίπτεις γιατί δεν είναι αυτό που ψάχνεις, ότι δίνεις ευκαιρίες και δεν τις απορρίπτεις :jumpy:

Εν τέλει τι γίνεται ; κάποιες μεγαλύτερες σε φλερτάρουν αλλά δεν σε ελκύουν και κάνεις τι ; τις γνωρίζεις μήπως και νιώσεις έλξη ; και οι επαφές και τα περιστασιακά που αναφέρεις στις διακοπές και στα κλαμπ είναι με μικρότερες ; και αυτές από τα χόμπι οι μικρές γιατί δεν επιδίωξες περισσότερη παρέα ; και αυτές στα ραντεβού οι 18άρες τι απέγιναν ; :hmm:
Που το βρισκεις το παραλογο; Ευκαιριες εδωσα σε μεγαλυτερες αλλα ηταν οτι να ναι. Ειτε ψαχνονταν για κατι περιστασιακο ειτε ηθελαν σχεση αλλα τους επεφτα μικρος και σκεφτονταν τι θα πει ο μπαμπας και η μαμα, ελεος. Αλλα οντως δεν ηταν και κοπελες που ελεγα ουαου θελω οπωσδηποτε να κανω σχεση.

Οσο για τις μικρες. Απλα δεν εκατσε. Δηλαδη ολες οσες βγηκα ραντεβου και καναμε κατι, δε ψαχνονταν για σχεση γιατι δεν ηθελαν να δεσμευτουν απο τοσο μικρες, ηθελαν να κανουν τη ζωη τους και σεβαστο. Μη φανταστεις οτι ηταν και πολλες αλλα στο χομπυ, επειδη ολοι εχουν τις παρεες τους δεν ψαχνονται. Δηλαδη, οι περισσοτεροι πανε καθαρα για το χομπυ και λογικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωμη μου έτσι? Απλα αναρωτιέμαι οπως αναρωτιεσαι κι εσυ. Ολα αυτα τα 5 χρόνια δεν βρήκε εστω μια κοπελα να κανει μια σχεση? Να προσπαθήσει τουλαχιστον και οπου του βγει?
Απιστευτο δεν μου φαινεται κυριως αν καταλαβω οτι ειχε εστιασει μονο στο φλερταρισμα /παιχνιδι και επιβεβαιωνόταν απο αυτο χωρις να έχει διαθεση και θεληση να προχωρησει το οτιδηποτε. Ειναι η μια ερμηνεια αυτη του που πηγαν ολα αυτα τα χρονια.
Η αλλη ερμηνεια ειναι οτι αφοσιωθηκε ισως στις σπουδες του υπερμετρα, ξέρω παιδια που το εκαναν και απλά αφησαν λιγο πισω την προσωπικη ζωη τους εστιαζοντας στις σπουδες ή στο μεταπτυχιακο για παραδειγμα.
Παντως απο την εμπειρία μου μπορω να πω οτι αν καποιος εχει συνηθισει στις σχεσεις αυτες θα επιδιώκει, αυτες θα ψαχνει και αντιστοιχα όποιος έχει συνηθισει στις ξεπετες , αυτες θα αναζητα και τελος οποιος εχει επιλεξει την ασφάλεια της μοναξιας του, ε θα είναι λιγο αρνητικος με την εννοια που να ψαχνω τωρα και να χαλιεμαι με την καθεμια κλπ ειμαι καλυτερα μονος μου.
Και ετσι περνανε τα 5 χρονια και δεν το καταλαβαινεις οτι εισαι τερμα μονος ισως επειδη απασχολεισαι με παρεες με σπουδες και οταν οι φιλοι ενας ενας φτιαχνουν τις ζωες τους και φευγουν τοτε μενεις πραγματικά να αναρωτιεσαι μα που πηγαν?
Ζουσα αλλου ανθρωπου τη ζωη?
Μα φυσικα και οχι.
Εσυ ησουν. Η δικη σου ζωη.
Απλα ειναι οι επιλογες μας και οι πράξεις μας και τα λαθη μας ολα αυτα που μας φτανουν καπου σε ενα α σημειο για παραδειγμα.

Μπορει να αλλαξει ο φιλος μας εδώ αν εστιασει και ψαχνει αυτο που θελει. Ολα είναι χημεία και αλληλεπίδραση βεβαιως.
Πιστευω να βρει την ακρη.
Ισως φταιει το οτι απορροφηθηκα στη δουλεια. Για αυτο το λογο εχω μεινει και λιγο πισω στη σχολη. Αλλα δε γινοταν αλλιως. Προσωπικο χρονο ειχα περιορισμενο και προτιμουσα να αραξω σπιτι με την παρεα μου παρα να βγω. Καλα εννοειται οτι εβγαινα κιολας αλλα σε κλαμπ κλπ που πηγαινα ολες ψαχνονταν για κατι περιστασιακο. Ισως επαναπαυθηκα κιολας στη μοναξια μου, αφου εβρισκα κατι περιστασιακο γιατι να ειμαι σε σχεση;

Οσο για την επιβεβαιωση που λες οντως το εκανα παλια. Δηλαδη δεν ηθελα κατι απο την κοπελα, απλα ζητουσα επιβεβαιωση και εφευγα. Το εχω κοψει ομως.

Ομως το τελευταιο διαστημα εχω κατασταλλαξει οτι θελω σχεση. Αυτο μου λειπει απο τη ζωη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Που το βρισκεις το παραλογο; Ευκαιριες εδωσα σε μεγαλυτερες αλλα ηταν οτι να ναι. Ειτε ψαχνονταν για κατι περιστασιακο ειτε ηθελαν σχεση αλλα τους επεφτα μικρος και σκεφτονταν τι θα πει ο μπαμπας και η μαμα, ελεος. Αλλα οντως δεν ηταν και κοπελες που ελεγα ουαου θελω οπωσδηποτε να κανω σχεση.

Οσο για τις μικρες. Απλα δεν εκατσε. Δηλαδη ολες οσες βγηκα ραντεβου και καναμε κατι, δε ψαχνονταν για σχεση γιατι δεν ηθελαν να δεσμευτουν απο τοσο μικρες, ηθελαν να κανουν τη ζωη τους και σεβαστο. Μη φανταστεις οτι ηταν και πολλες αλλα στο χομπυ, επειδη ολοι εχουν τις παρεες τους δεν ψαχνονται. Δηλαδη, οι περισσοτεροι πανε καθαρα για το χομπυ και λογικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ισως φταιει το οτι απορροφηθηκα στη δουλεια. Για αυτο το λογο εχω μεινει και λιγο πισω στη σχολη. Αλλα δε γινοταν αλλιως. Προσωπικο χρονο ειχα περιορισμενο και προτιμουσα να αραξω σπιτι με την παρεα μου παρα να βγω. Καλα εννοειται οτι εβγαινα κιολας αλλα σε κλαμπ κλπ που πηγαινα ολες ψαχνονταν για κατι περιστασιακο. Ισως επαναπαυθηκα κιολας στη μοναξια μου, αφου εβρισκα κατι περιστασιακο γιατι να ειμαι σε σχεση;

Οσο για την επιβεβαιωση που λες οντως το εκανα παλια. Δηλαδη δεν ηθελα κατι απο την κοπελα, απλα ζητουσα επιβεβαιωση και εφευγα. Το εχω κοψει ομως.

Ομως το τελευταιο διαστημα εχω κατασταλλαξει οτι θελω σχεση. Αυτο μου λειπει απο τη ζωη μου.
Ωραια👍😊απλα κανεις γνωριμιες και ψαχνεις, ξερεις υπάρχουν κοπελες που θέλουν οπως το λες κι εσύ, μια απλη σχεση και οτι βγει. Σιγουρα ολα αυτα θελουν χρονο, να γνωρισεις να βγεις με την αλλη να τη μαθεις.
Επόμενο. Τιποτα δεν ερχεται ετοιμο.
Επισης μπορείς να ψαχνεις μεσα απο κοινες παρεες πχ καποια φιλη φιλης για παραδειγμα που μπορει να σου κάνει κλικ.
Ξερω η εποχη γενικα που ζουμε ειναι αποτρεπτική για σχεσεις και γαμους/ανεργια κλπ ολα αυτα που ζουμε γυρω μας.
Ομως μη χανεις τη θεληση σου.
Πιστευω και το πιστευω δυνατα αυτο, ενας που ψαχνει βρισκει. Και που τολμα επισης.
Οποτε ψαχνεις βλεπεις αναζητας μπορει να αποτυχεις ναι αλλα θα ψαξεις και κατι θα βρεθει.
Υπάρχουν μια χαρα κοπελες που θελουν σχεση και περα απο αυτο ειναι να σου κανει το κλικ η αλλη. Να ταυτιστείς μαζι της. Να πεις δοκιμαζω και οπου μας βγαλει.
Ψαχνεις και σε αλλα ποστα θελω να πω γενικα. Μην εστιαζεις σε μια ορισμενη κατηγορια μονο πχ ηλικιας ή ορισμενο επάγγελμα. Διεύρυνε την αναζητηση σου, και κατι θα βρεθει.
Να μη σταματας να ψαχνεις αυτη ειναι η συμβουλή μου. Εντάξει τώρα εχουμε κοβιντ αλλα μπορεις και τωρα.
Εκει που βγαινεις και συχναζεις να πιάσεις γνωριμιες. Ειπαμε τα πάντα ξεκινάνε απο τον πιο απλο λογο.

Να είσαι καλα και να περνάς όμορφα! 👍😊
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ομως το τελευταιο διαστημα εχω κατασταλλαξει οτι θελω σχεση. Αυτο μου λειπει απο τη ζωη μου.

Αυτό είναι λάθος σκεπτικό, όμως, γιατί η πρώτη κοπέλα που θα βρεθεί και θα είναι ένα κλικ "καλύτερη" (για σένα) από τις άλλες, θα αρχίσεις να εθελοτυφλείς και να παραβλέπεις τα στραβά της για να μπεις σε σχέση μαζί της. Σε όλους μας τα σκάει η μοναξιά ώρες ώρες, αλλά το "θέλω σχέση" εμένα μου κάνει λίγο προβληματικό, εκτός κι αν εννοείς ότι απλά αισθάνεσαι πιο ώριμος και πιο έτοιμος για να μπεις σε σχέση.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,054 μηνύματα.
Που το βρισκεις το παραλογο; Ευκαιριες εδωσα σε μεγαλυτερες αλλα ηταν οτι να ναι. Ειτε ψαχνονταν για κατι περιστασιακο ειτε ηθελαν σχεση αλλα τους επεφτα μικρος και σκεφτονταν τι θα πει ο μπαμπας και η μαμα, ελεος. Αλλα οντως δεν ηταν και κοπελες που ελεγα ουαου θελω οπωσδηποτε να κανω σχεση.

Οσο για τις μικρες. Απλα δεν εκατσε. Δηλαδη ολες οσες βγηκα ραντεβου και καναμε κατι, δε ψαχνονταν για σχεση γιατι δεν ηθελαν να δεσμευτουν απο τοσο μικρες, ηθελαν να κανουν τη ζωη τους και σεβαστο. Μη φανταστεις οτι ηταν και πολλες αλλα στο χομπυ, επειδη ολοι εχουν τις παρεες τους δεν ψαχνονται. Δηλαδη, οι περισσοτεροι πανε καθαρα για το χομπυ και λογικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ισως φταιει το οτι απορροφηθηκα στη δουλεια. Για αυτο το λογο εχω μεινει και λιγο πισω στη σχολη. Αλλα δε γινοταν αλλιως. Προσωπικο χρονο ειχα περιορισμενο και προτιμουσα να αραξω σπιτι με την παρεα μου παρα να βγω. Καλα εννοειται οτι εβγαινα κιολας αλλα σε κλαμπ κλπ που πηγαινα ολες ψαχνονταν για κατι περιστασιακο. Ισως επαναπαυθηκα κιολας στη μοναξια μου, αφου εβρισκα κατι περιστασιακο γιατι να ειμαι σε σχεση;

Οσο για την επιβεβαιωση που λες οντως το εκανα παλια. Δηλαδη δεν ηθελα κατι απο την κοπελα, απλα ζητουσα επιβεβαιωση και εφευγα. Το εχω κοψει ομως.

Ομως το τελευταιο διαστημα εχω κατασταλλαξει οτι θελω σχεση. Αυτο μου λειπει απο τη ζωη μου.
Επειδή τη μια λες ότι δεν ήθελαν σχέση και την άλλη ότι δεν σου έκαναν κλικ, η αυτές δεν ήθελαν ή εσύ. Δεν ξέρω αν υποσυνείδητα τις κάνεις κρεμαστάρια με κάποιο τρόπο , για να αποφύγεις τις χυλόπιτες και τότε όταν το ζούσες ήσουν απόμακρος με αυτές .Ίσως θες να πεις ότι δεν σου έκαναν κλικ , δεν το κυνηγούσες , άρα και η γνωριμία δεν προχωρούσε ανεξαρτήτως τι ήθελαν αυτές , αν εσύ ήσουν απόμακρος λόγω έλλειψης έλξης θα ήταν και αυτές . Και αυτές που αναφέρεις μπορεί να ήταν στη ίδια κατάσταση μαζί σου , ας πούμε ''ότι προκύψει'' και όχι ορκισμένες εργένισσες και να έλεγαν τώρα τα ίδια με εσένα , εκτός αν σου έλεγαν ''καλημέρα, θέλω κάτι περιστασιακό'' . Μη αφήσεις πάντως αυτή τη κατάσταση και μπεις στην άλλη τύπου ''είμαι 24 θέλω σχέση γιατί έχουν όλοι και έτσι πρέπει ''
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Που το βρισκεις το παραλογο; Ευκαιριες εδωσα σε μεγαλυτερες αλλα ηταν οτι να ναι. Ειτε ψαχνονταν για κατι περιστασιακο ειτε ηθελαν σχεση αλλα τους επεφτα μικρος και σκεφτονταν τι θα πει ο μπαμπας και η μαμα, ελεος. Αλλα οντως δεν ηταν και κοπελες που ελεγα ουαου θελω οπωσδηποτε να κανω σχεση.

Οσο για τις μικρες. Απλα δεν εκατσε. Δηλαδη ολες οσες βγηκα ραντεβου και καναμε κατι, δε ψαχνονταν για σχεση γιατι δεν ηθελαν να δεσμευτουν απο τοσο μικρες, ηθελαν να κανουν τη ζωη τους και σεβαστο. Μη φανταστεις οτι ηταν και πολλες αλλα στο χομπυ, επειδη ολοι εχουν τις παρεες τους δεν ψαχνονται. Δηλαδη, οι περισσοτεροι πανε καθαρα για το χομπυ και λογικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ισως φταιει το οτι απορροφηθηκα στη δουλεια. Για αυτο το λογο εχω μεινει και λιγο πισω στη σχολη. Αλλα δε γινοταν αλλιως. Προσωπικο χρονο ειχα περιορισμενο και προτιμουσα να αραξω σπιτι με την παρεα μου παρα να βγω. Καλα εννοειται οτι εβγαινα κιολας αλλα σε κλαμπ κλπ που πηγαινα ολες ψαχνονταν για κατι περιστασιακο. Ισως επαναπαυθηκα κιολας στη μοναξια μου, αφου εβρισκα κατι περιστασιακο γιατι να ειμαι σε σχεση;

Οσο για την επιβεβαιωση που λες οντως το εκανα παλια. Δηλαδη δεν ηθελα κατι απο την κοπελα, απλα ζητουσα επιβεβαιωση και εφευγα. Το εχω κοψει ομως.

Ομως το τελευταιο διαστημα εχω κατασταλλαξει οτι θελω σχεση. Αυτο μου λειπει απο τη ζωη μου.
@Aura το ανελυσε τι ακριβως συνεβη αν το ειδες
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,054 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τα είδα αλλά άρες μάρες κουκουνάρες είναι στα μάτια μου.
σωστα αλλα ο ιδιος πιστευω ξερει καλυτερα και ισως να καταλαβε και ολο αυτο το "μπερδεμενο" στο οποιο εχει πεσει.Σαν ενα φαυλο κυκλο
 

κουρασμενος

Νεοφερμένος

Ο κουρασμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Τα είδα αλλά άρες μάρες κουκουνάρες είναι στα μάτια μου.
Χωρις παρεξηγηση αλλα δε με ενδιαφερει πως ειναι στα ματια σου. Και γενικα, δεν εγραψα αυτο το θεμα για να με κρινει καποιος. Ξερω πολυ καλα ποιος ειμαι και τι θελω. Το θεμα μου ειναι τι κανω για να το πετυχω απο εδω και περα. Ειναι ευκολο να ασκουμε κριτικη αλλα εγραψα ενα συγκεκριμενο προβλημα και περιμενω μια συγκεκριμενη απαντηση απο οποιον θελει πραγματικα να βοηθησει, σχολια του τυπου ''ειμαι 24 και θελω σχεση γιατι ολοι εχουν'' ειναι τελειως αυθαιρετα συμπερασματα γιατι δεν ανεφερα κατι τετοιο. Δε το λεω για να θιχτεις αλλα ζητησα κατι συγκεκριμενο και αυτα που λες πανε τη συζητηση τελειως αλλου, χωρις νοημα, δε το εκανες μονο εσυ ειδα και καναδυο αλλα τετοια σχολια. Παρολα αυτα ευχαριστω που ανταποκριθηκες στο προβλημα μου.

Ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να απαντησουν σοβαρα, και ιδιαιτερα τη γιωτα και την εβανεσενς που καταλαβαν ακριβως τη φαση που περναω. Οσοι εγραψαν μονο και μονο για να με μειωσουν η να υπονοησουν εμμεσα οτι εγω ειμαι το προβλημα, καλη καρδια.

Το θεμα μπορει να κλεισει εδω.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ευχαριστω οσους μπηκαν στον κοπο να απαντησουν σοβαρα, και ιδιαιτερα τη γιωτα και την εβανεσενς που καταλαβαν ακριβως τη φαση που περναω. Οσοι εγραψαν μονο και μονο για να με μειωσουν η να υπονοησουν εμμεσα οτι εγω ειμαι το προβλημα, καλη καρδια.

"Ευχαριστώ όσους είπαν ότι ήθελα να ακούσω, καλή καρδία"
 

κουρασμενος

Νεοφερμένος

Ο κουρασμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
"Ευχαριστώ όσους είπαν ότι ήθελα να ακούσω, καλή καρδία"
Επειδη περιμενα ενα τετοιο παιδικο σχολιο, ανεφερα οτι η γιωτα και η εβανεσενς καταλαβαν ακριβως τι μου συμβαινει και βοηθησαν πραγματικα. Μερικα σχολια ηταν τελειως ατοπα και εκτος απο αυτο που ρωτουσα οποτε δε χρειαζεται να συνεχισει η συζητηση. Πηρα τις απαντησεις μου και καταλαβα τι κανω λαθος.

Καλη συνεχεια
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

κουρασμενος

Νεοφερμένος

Ο κουρασμενος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ότι δεν συμφωνεί μαζί μου είναι παιδικό σχόλιο. Γιατί άλλη όρεξη και δουλειά δεν έχουμε να "μειώνουμε" αγνώστους σε ένα forum. Καλή συνέχεια και καλή τύχη.
Όπως είπα και πιο πάνω πήρα τις απαντήσεις μου οπότε δεν έχουν νόημα τα τελευταία σχόλια σου.

Δε θα μπω καν στη διαδικασία να μαλώνω με αγνώστους. Δεν έχεις όρεξη να μειώνεις αγνώστους σε ένα φόρουμ οπότε δε χρειάζεται να ασχοληθείς άλλο.

Βάζω μια τελεία εδώ
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top