Μουσική και χαρακτήρας

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Πιστεύετε πως τα ακούσματα ενός ατόμου έχουν άμεση σχέση με τον χαρακτήρα του και την συμπεριφορά του?
Προσωπικά, επειδή γενικώς ακούω metal πολλοί μου λένε ότι θα μεγαλώσω και θα αλλάξω κλπ..
Πιστεύω αν κάποιος ακούει τα τραγούδια που όλοι ακούμε στο ραδιόφωνο, τραγούδια καψούρας κ.α θέλουν απλώς να ξεχάσουν τα προβλήματα τους και όχι να μάθουν κάτι απο την μουσική. Εγώ με αυτό που ακούω θέλω να προβήματίζομαι και να μου δίνει τροφή για σκέψη και όχι να αναμασώ το πόσο πολύ μου αρέσει μια κοπέλα πχ.. Εσάς ποια η γνώμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Σίγουρα! Η μουσικη που ακούω ''αντιπροσωπεύει'' ουσιαστικά το χαρακτήρα μου και το ίδιο έχω παρατηρήσει και στους γύρω μου... ο χαρακτήρας τους ταιριάζει πολυ με τη μουσική που ακουνε.

Τώρα σχετικά με το άλλο που είπες [Πιστεύω........ γνώμη σας]:
Τα περισσότερα τραγουδια που υπάρχουν αφορουν των έρωτα... άρα είναι πολυ πιο εύκολο και συνηθισμένο να ακους τραγούδια και να σκεφτεσαι το ποσο πολυ σου αρέσει μια κοπέλα πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πιστεύω ότι δεν είναι κριτήριο χαρακτήρα οι μουσικές επιλογές του καθενός.
Υπάρχουν στιγμές που έχω τα κέφια μου και θέλω να ακούσω κάτι ανεβαστικό (από νταχτιρντι μέχρι hip hop), υπάρχουν στιγμές που θέλω να κλάψω τον χαμένο μου έρωτα και θα ακούσω καψουροτράγουδα και υπάρχουν φορές που θα ακούσω rock ή έντεχνο γιατί θέλω να απολαύσω μουσική, στίχο κ.λ.π. Οπότε, τι συμπέρασμα μπορεί κάποιος να βγάλει για μένα? Ότι είμαι τρεις λαλούν και δυο χορεύουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
H μουσική δίνει κάποια στοιχεία για τον χαρακτήρα χωρίς να τον αντικατοπτρίζει απόλυτα.Υπάρχουν άνθρωποι που ακούν διάφορα είδη μουσικής(όπως εγώ) ανάλογα με την κάθε στιγμή κι άλλοι πάλι που προτιμούν κάποιο συγκεκριμένο είδος και το υιοθετούν και στην ζωή τους (πχ.με τα ρούχα τους).
Η αλήθεια είναι πως η μουσική(όταν έχει και λόγο ύπαρξης κι όχι μόνο εμπορικό σκοπό) είναι ένα απο τα ωραιότερα κι αβίαστα μέσα έκφρασης.
Προβληματισμούς κι αγανάκτηση αν θες μπορούν να εκφράσουν όλα τα είδη μουσικής(τονίζω όχι εμπορικά κομμάτια).
Δεν θα ξεχάσω πριν 2 χρόνια ήμουν στη Δραπετσώνα σε συναυλία των magic de spell κι έκανε την έναρξη ένα άγνωστο hip-hop συγκρότημα κι ο τραγουδιστής του προλογώντας τους είπε:"λέμε το ίδιο πράγμα με άλλον τρόπο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billpapad

Νεοφερμένος

Ο billpapad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Συμφωνώ με τις δυο κοπέλες παραπάνω.Η μουσική που ακούς δίνει ελάχιστα στοιχεία για το χαρακτήρα σου.Το ίδιο και η μορφή σου.
Εχω φίλους φανατικούς μεταλλάδες που είναι παιδιά πολύ ήρεμα και μάλιστα ένας παίζει και ντραμς και όσο σιγά μιλάει τόσο δυνατά βαράει τις μπαγκέτεςι.'Η έχω δεί άτομα που ακούνε ροκ με πολύ επαναστατικό στίχο (π.χ Rage Against The Machine,Clash,Sex Pistols,Who) αλλά παρ'όλα αυτά είναι οι ίδιοι πιο συμβατικοί από τον οποιονδήποτε.Στα αυτιά τους παιζει 24 ώρες τη μερα το My Generation και από την αλλη κανουν συνεχεια ο,τι τους λέει ο μπαμπάκας τους.
Έχετε δεί τη ''Σιωπή των Αμνών";;Του Χάνιμπαλ Λεκτερ του άρεσε να σκοτώνει ακούγωντας Μπαχ και Μπετόβεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
yeap, συμφωνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Έχετε δεί τη ''Σιωπή των Αμνών";;Του Χάνιμπαλ Λεκτερ του άρεσε να σκοτώνει ακούγωντας Μπαχ και Μπετόβεν...
Εκεί επίτηδες υπήρχε η συκεκριμένη μουσική για να δείξει οτι, επειδή ήταν μέσα στην παλάβρα ο τύπος (vkey αν δέν είναι ο σωστός τεχνικός όρος διόρθωσέ με) δεν αισθανόταν τίποτα σκοτώνοντας τον κόσμο και η ψυχική του κατάσταση αντικατοπτριζόταν απο τη μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν εχουμε ολοι τον ιδιο χαρακτιρα επειδη ακουμε καπια μουσικη. Απλα εχουμε συνιθος πολα κοινα περα απο την μουσικη. Πχ εχουμε πανω κατω το ιδιο ντυσιμο, ιδιο στυλ στο μαλι κ.α. Βεβαια το καθε στυλ εχει και τα υποστυλ του. Πχ στην ροκ υπαρχουν οι Harleyακιαδες με την μπυροκοιλια, το μακρι μαλι (ή την καραφλα) το μαντιλι στο κεφαλιτην πανφαρδη μαυρη μπλουζα, το δερματινο μπουφαν το τζιν και δεν συμαζευετε. Την στιγμη που υπαρχουν και η ροκαδες στο στυλ των scorpions ή σαν τα παιδια των λουλουδιων κτλ. Απλα οι μουσικη μας κανει να εχουμε αρκετα κοινα περα απο μουσικη, και συχνα τυχενει να εχουμε ιδιο χαρακτιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ούτε εγώ πιστεύω πως ο χαρακτήρας μας φαίνεται απο την μουσική που ακούμε.
Γιατί μπορεί στην εφηβεία μας οι περισσότεροι να ακούγαμε ένα είδος μουσικής αλλά μεγαλώνοντας βλέπω και απο τα λεγόμενα εδω μεσα οτι ανάλογα την ψυχολογική κατάσταση που βρισκόμαστε ακούμε και την ανάλογη μουσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gademis:
Εκεί επίτηδες υπήρχε η συκεκριμένη μουσική για να δείξει οτι, επειδή ήταν μέσα στην παλάβρα ο τύπος (vkey αν δέν είναι ο σωστός τεχνικός όρος διόρθωσέ με) δεν αισθανόταν τίποτα σκοτώνοντας τον κόσμο και η ψυχική του κατάσταση αντικατοπτριζόταν απο τη μουσική.


χαχαχαχα...παλάβρα; Μ'άρεσε ο όρος....Όντως στη Σιωπή των Αμνών ο τύπος ήταν απλά ένας ψυχασθενής που δεν είχε συναίσθηση τι έκανε...η αίσθηση του ήταν απλά ότι έτρωγε...πως εμείς τρώμε το κοτοπουλάκι μας χαλαράααααααα...έτσι κι αυτός έτρωγε χαλαρά...ε...ξέρετε 8)


Στο θέμα μας, δεν πιστεύω ότι η μουσική διαμορφώνει τον χαρακτήρα μας αλλά ο χαρακτήρας μας διαλέγει την μουσική που θα ακούσουμε...Για να εξηγήσω τι θέλω να πώ...ο Ιφριτάκος λέει: Εγώ με αυτό που ακούω θέλω να προβήματίζομαι και να μου δίνει τροφή για σκέψη, το οποίο είναι στοιχείο του χαρακτήρα του....άρα ψάχνει τέτοιο είδος μουσικής...Επίσης, οι περισσότεροι λέμε ότι ακούμε την τάδε μουσική με την τάδε συγκεκριμένη διάθεση...Άρα παίζει κι αυτό ρόλο....Οπότε νομίζω ότι επιλέγουμε την μουσική ανάλογα με τον χαρακτήρα μας και την ψυχική διάθεση...Και δεν μας διαλέγει....

Πάντως μεγαλώνοντας το εύρος της μουσικής που ακούω έχει επεκταθεί τελείως! Και είμαι ανοιχτή στα πάντα και ακούω σχεδόν τα πάντα! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Να προσθέσω στα όσα είπατε ότι η μουσική είναι απλά μια επιλογή και όπως όλες οι επιλογές φανερώνουν ένα μέρος του χαρακτήρα μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Να προσθέσω στα όσα είπατε ότι η μουσική είναι απλά μια επιλογή και όπως όλες οι επιλογές φανερώνουν ένα μέρος του χαρακτήρα μας :)
Νομίζω ότι αυτό είναι και όλο το ζουμί. Η επιλογή της μουσικής σίγουρα φανερώνει ένα κομμάτι του χαρακτήρα των ανθρώπων που ακούνε μουσική συνειδητά. Όχι δηλ. μόνο σαν απάντηση σε κάποιο ψυχολογικό ή συναισθηματικό πρόβλημα αλλά θεωρώντας την σαν τέχνη. Τότε, ναι, φανερώνει πολλά για το χαρακτήρα του ανθρώπου, αλλιώς είναι απλά μια αντίδραση και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ]ifrit[:
Να προσθέσω στα όσα είπατε ότι η μουσική είναι απλά μια επιλογή και όπως όλες οι επιλογές φανερώνουν ένα μέρος του χαρακτήρα μας :)
Για μενα φανερωνει ενα μεγαλο μερος του χαρακτηρα ενος ατομου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psixotis

Νεοφερμένος

Ο Psixotis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Η μουσική προφανώς επηρεάζει ως ενα βαθμο την προσωπικότητα του ατομου, ωστόσο πιστευω οτι οι πραξεις των ανθρωπων δε πρεπει να κρυβονται πισω απο τη δικαιολογια της παρορμησης μεσω της μουσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

High_Voltage

Νεοφερμένος

Η High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Στο θέμα μας, δεν πιστεύω ότι η μουσική διαμορφώνει τον χαρακτήρα μας αλλά ο χαρακτήρας μας διαλέγει την μουσική που θα ακούσουμε...Για να εξηγήσω τι θέλω να πώ...ο Ιφριτάκος λέει: Εγώ με αυτό που ακούω θέλω να προβήματίζομαι και να μου δίνει τροφή για σκέψη, το οποίο είναι στοιχείο του χαρακτήρα του....άρα ψάχνει τέτοιο είδος μουσικής...Επίσης, οι περισσότεροι λέμε ότι ακούμε την τάδε μουσική με την τάδε συγκεκριμένη διάθεση...Άρα παίζει κι αυτό ρόλο....Οπότε νομίζω ότι επιλέγουμε την μουσική ανάλογα με τον χαρακτήρα μας και την ψυχική διάθεση...Και δεν μας διαλέγει....

Θα συμφωνήσω εδω μαζί σου... Γι αυτο το λογο επέλεξα κι εγώ να ακουω τη μουσική που προτιμώ. Δεν λέω ακουω σχεδον τα πάντα τωρα που εχω μεγαλωσει κι εγώ αλλά το metal είναι αυτο που... τιθασεύει τα πάθη μου... Είμαι λίγο νευρόσπαστο άτομο, με αποθέματα ενέργειας που αν βγουν στην επιφάνεια εκρυγνυμαι :lol: ... Με το metal εκτονώνω σταδιακα αυτα τα συναισθήματα κι ετσι γινομαι εεεεεενα γλυκήτατο συμπαθέστατο κοριτσάκι! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μάλλον επειδή έγραφα με unicode εμφανίστηκα αλλαμπουρνέζικα αυτά που έγραψα. Τεσπα... Ήθελα να πω ότι η μουσική όπως είπε και η προλαλήσσασα είναι επίσης ένας τρόπος ξεσπάσματος (είτε λόγω χαράς είτε λόγω λύπη). Εφόσον τα συναισθήματα εκτονόνονται εκεί στον "έξω" κόσμο δεν παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο. Το ρόλο της η μουσική θα τον παίξει όταν ο "ακροατής" προσαρμόζεται στην κουλτούρα που συνδέεται με την εκάστοτε μουσική. Από αυτήν την άποψη η μουσική ασκεί επιρροή στον χαρακτήρα, όχι άμεσα, αλλά μέσω της κουλτούρας, και αυτή η επιρροή εξαρτάται από το πόσο το άτομο απορροφά τα χαρακτηριστικά αυτής της κουλτούρας. Μην ξεχνάμε επίσης ότι η μουσική είναι τέχνη οπότε μπορεί να γίνει αυτοσκοπός η ίδια η ακρόασή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Tι θέλει να πει ο ποιητής;;;:hmm::hmm::hmm::hmm::P:P:P


edit:Τα αλαμπουρνέζικα που φαινόντουσαν στο μήνυμα του Rattle έλεγα, αλλά τα διόρθωσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Εξαρταται απο το ατομο παντα και κατα ποσο νιωθει δεμενος με αυτην την μουσικη και το ολο στυλ της.

Προσωπικα αρχισα να ακουω metal σε μικρη ηλικια (6η δημοτικου) χωρις να ακουγα νωριτερα κανενα ειδος μουσικης και γενικα μουσικη (η μονη μουσικη που ακουγα ηταν απο τα βιντεοπαιχνιδια που επαιζα).

Με την πρωτη μου επαφη ερωτευτηκα αυτο το ειδος καθως μου προσφερει τα παντα σε ολο το φασμα των αισθηματικων και συναισθηματικων μου φασεων.
Αυτο και μονο για μενα ηταν αρκετο για να με κανει να ειμαι απολυτα αφοσιωμενος με αυτην την μουσικη χωρις καμια παυση τα τελευταια 13 χρονια.

Ειναι σαν να εχεις την τελεια κοπελα και την εχεις βαρεθει,ειναι σαν ειδος αχαριστιας και παραλληλα σημαινει οτι αυτη η μουσικη (ή η κοπελα) δεν εκανε εξαρχης για σενα.

Καθολη την εξελιξη της εφηβειας μου,ειχα υιοθετησει το αναλογο ντυσιμο και εμφανιση γενικοτερα ,με μπλουζες, μαυρα ρουχα, μποτες και μακρι μαλλι.


Μετα απο χρονια (ειχα 3 χρονια μακρι μαλλι) απο μονος μου και χωρις κανενος την παροτρυνση,εκοψα το μαλλι μου και το επανεφερα οπως το ειχα παλιοτερα.

Μετα απο κει κ περα καθως μεγαλωνα και με βαση τις διαφορετικες συνθηκες που ειχα σε καθε ηλικια,δεν επαψα ποτε να ακουω με το ιδιο παθος και ιδια αγαπη κατι αναλογο.

Επισης μην παραλειψω οτι δεν σημαινει οτι επειδη ειμαστε μειονοτητα ειμαστε και αδικημενοι..αντιθετως θα ελεγα.Οι κοπελες που ακουν την αναλογη μουσικη συνηθως παραειναι καλες και υπαρχουν στο βιογραφικο μας πολλες ομορφες στιγμες με τετοιες δεσποινιδες.

Απο την αλλη πλευρα,εκεινο που σε ανησυχει περισσοτερο,δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα λογω εμφανισεως μου ή της διαφορετικης μου νοοτροπιας με το αλλο φυλο,που ποτε δεν ειχα με αντρες,και ολα βαιναν καλως χωρις να αντιμετωπισω ουδεποτε κανενα ειδους κομπλεξ ή ρατσισμου.

Ειδικα ακομα σε μια μικρη κοινωνια που μεγαλωσα και διαφοροποιειται πολυ περισσοτερο απο μεγαλουπολεις,οπου η αναλογια των μουσικοφιλων ειναι πολυ μεγαλυτερη.

Αυτα απο την δικια μου εμπειρια και πρεπει να σου αναφερω οτι ολα υποκειμενικα ειναι,θα υπαρξει και για σενα καποια που θα σε εκτιμησει απολυτα για ακριβως αυτο που εισαι και οπως εισαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affectuoso31

Νεοφερμένος

Η Affectuoso31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Η μουσική σου είναι ο καθρέφτης της ψυχής σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Η μουσική σου είναι ο καθρέφτης της ψυχής σου...

Αυτο λενε και για τα ματια... Αρα μουσικη = ματια? I don't get it:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top