Μπορεί να ζούμε σε ένα matrix; Για ποιόν λόγο;

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Η κατάργηση των φυλών; Αυτοί είναι οι επικίνδυνοι, όχι οι επιπεδιστες.
Eδω τα ειπες ολα.ΟΚ πες οτι εισαι ρατσιστης και πιστευεις σε πασης φυσεως ρατιστικη θεωρια..και ασε τα ψοφια.
:whatever:
ΑΠΛΟΙΚΗ ΠΙΣΤΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ; ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕς; ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ!
Δηλαδη μην μας το κρυβεις και μην μας το μπουρδουκλωνεις να το χαψουμε.Πες απο την αρχη οτι εισαι της συνομωσιολογιας του οχλου που ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ... και ασε τα αλλα.

Οταν καταργητε τους επιστημονες που ειναι ΕΙΔΙΚΟΙ πανω στην επιστημη τους και βαφτιζετε ειδικους την κουτση μαρια..θα πω ξεκαθαρα ΖΗΤΩ Η ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...αλλα δεν θα το βαφτιζεις αλλιως.Μην τρελαθουμε δηλαδη.
Να εχετε τα κοτσια να λετε τι ειστε και τι ακριβως πιστευετε και να μην το μπουρδουκλωνετε και ναπροσπαθησετε να το βαφτισετε κατι αλλο.
Μπαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Eδω τα ειπες ολα.ΟΚ πες οτι εισαι ρατσιστης και πιστευεις σε πασης φυσεως ρατιστικη θεωρια..και ασε τα ψοφια.

Όχι! Δεν είμαι ρατσιστής, δεν το κατάλαβες καλά γιατί προφανώς το αγνοείς. Αυτό που σου λέω είναι ότι πχ οι μαύροι δεν είναι άλλη φυλή με κριτήριο την επιστήμη της βιολογίας, ισα-ισα που τις έχουν καταργήσει οι βιολογοι. Βασικά ποτέ δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, ήταν μια επιστημονική μπούρδα του παλιού καιρού που όμως την πίστευαν όλοι, ίσως και σήμερα ακόμα.

ΑΠΛΟΙΚΗ ΠΙΣΤΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ; ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕς; ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΗΛΑΔΗ!
Δηλαδη μην μας το κρυβεις και μην μας το μπουρδουκλωνεις να το χαψουμε.Πες απο την αρχη οτι εισαι της συνομωσιολογιας του οχλου που ΚΑΤΑΡΓΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ... και ασε τα αλλα.

Απλοϊκή πίστη είναι όσα λες περί επίπεδης γης, Ανουνάκι κλπ η αλλοιως Λιακοπουλιστικα. Το συμπέρασμα κατάργησης της επιστήμης είναι καθαρά δικό σου, εγώ σου επισημαίνω και τις μπούρδες της, εσύ όμως εδώ είσαι έτοιμη να κάνεις το αντίθετο από αυτό που με κατηγορείς και είναι ακριβώς το ίδιο, δηλαδή να την ιεροποιήσεις.

Οταν καταργητε τους επιστημονες που ειναι ΕΙΔΙΚΟΙ πανω στην επιστημη τους και βαφτιζετε ειδικους την κουτση μαρια..θα πω ξεκαθαρα ΖΗΤΩ Η ΣΥΝΟΜΩΣΙΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...αλλα δεν θα το βαφτιζεις αλλιως.Μην τρελαθουμε δηλαδη.
Να εχετε τα κοτσια να λετε τι ειστε και τι ακριβως πιστευετε και να μην το μπουρδουκλωνετε και ναπροσπαθησετε να το βαφτισετε κατι αλλο.
Μπαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.

Οι ειδικοί είναι σύμβουλοι και όχι καθοδηγητές, μηπως εσύ τα μπερδεύεις εδώ; Δηλαδή αν οι οικονομολόγοι υποστήριζαν μια πολύ μεγάλυτερη λιτότητα τον καιρό των μνημονίων που θα μας έκανε πραγματικά να λιμοκτονουμε, θα το δεχόμασταν επειδή είναι και καλά ειδικοι; Τι είναι αυτά που λες;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Το συμπέρασμα κατάργησης της επιστήμης είναι καθαρά δικό σου, εγώ σου επισημαίνω και τις μπούρδες της
Και παλι τα ειπες ολα.
Λες οτι η επιστημη λεει μπουρδες.Η επιστημη εκ των πραγματων δεν λεει μπουρδες.Μπορει να σφαλλει..μπορει να μην εχιε βρει ακομα κατι..αλλα μπουρδες ποτε δεν λεει.Σε αντιθεση με εσενα και τους ομοιους σου.

Ελα γεια και πολυ ασχοληθηκα.Εσυ νομιζεις οτι μιλας σε ηλιθιους.Καθρεφτακι αγαπουλα. :hug:

Μπερδευεις αλλα αντι αλλων.ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΑΝΑΕΙΠΑ.ΟΛΑ ΑΧΤΑΡΜΑΣ ΕΝΑ ΠΡΑΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.Βαζεις μεσα τους οικονομολογους των πολυεθνικων και των κυβερνησεων που εχουν λογους που λενε κατι...μαζι με τους επιστημονες της φυσικης.
Καποιοι κυβερνητοικοι ή μη οικονομολογοι λενε κατι που δεν μου αρεσει// = ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
Νήπιο;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ..ΤΥΦΛΟΣΟΥΡΤΗΣ.Αν δεν μπορεις να ξεχωρισεις τα συμφεροντα με την πραγματικη επιστημη εχεις μεγαααααααααααλο θεμα.Τεραστιο θα ελεγα.
Γκετ α λαιφ..διοτι μαλλον κατι παει λαθος αγαπουλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,013 μηνύματα.
Η Γη αποκόπηκε από τον Τίαματ, γι αυτο αμα σκάψουμε αρκετα βαθιά βρίσκουμε αρχαία artifacts παλιότερα των 4,5 δις ετων.


Επίσης υπάρχει τρύπα στην Ανταρκτική και κατοικουν οι εξωγηινοι εκεί.

Με Hanebu και Σβάστικες.

1708714180555.png
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Και παλι τα ειπες ολα.
Λες οτι η επιστημη λεει μπουρδες
Ελα γεια και πολυ ασχοληθηκα.Εσυ νομιζεις οτι μιλς σε ηλιθιους.Καθρεφτακι αγαπουλα.

Καθρεφτάκι, άμα δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, αν και είχα και έχω όλη την καλή θέληση, σου έδωσα πολλά παραδείγματα και πληροφορίες που δείχνει από μόνο του πόσο παρακολουθώ τα τεκταινόμενα, ωστόσο εγώ από εσένα δεν πήρα τίποτα. Αν θέλει ας μιλήσει και κάνας άλλος Χριστιανός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Καθρεφτάκι, άμα δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε, αν και είχα και έχω όλη την καλή θέληση, σου έδωσα πολλά παραδείγματα και πληροφορίες που δείχνει από μόνο του πόσο παρακολουθώ τα τεκταινόμενα, ωστόσο εγώ από εσένα δεν πήρα τίποτα. Αν θέλει ας μιλήσει και κάνας άλλος Χριστιανός.
Μπουρμπουτσαλα εδωσες αγαπουλα ..αλλα ευτυχως καρφωθηκες.Ελα γεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν θέλει ας μιλήσει και κάνας άλλος Χριστιανός.
Ωραια..αποκλειασαμε ηδη τις αλλες θρησκειες....αααααααχαχχα..μα ποσο πολυ καρφωνεσαι!
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Μπουρμπουτσαλα εδωσες αγαπουλα ..αλλα ευτυχως καρφωθηκες.Ελα γεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ωραια..αποκλειασαμε ηδη τις αλλες θρησκειες....αααααααχαχχα..μα ποσο πολυ καρφωνεσαι!

Ναι! Το βρήκες Μπράβο! Πήγαινε να χαρείς τώρα...τα Gif που είναι σε αυτό το φόρουμ;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Φυσικά και το δέχομαι, είπα ότι δεν το δέχομαι πουθενά; Εσύ μου αρχησες τις επιθέσεις.
Κια βεβαια ειπες.Οταν λες για τις μπουρδες της επιστημης.
Τι θα γίνει με όλους αυτούς που εκτέθηκαν το 50, το 60 κλπ στο DTT? Που όλοι τότε οι επιστήμονες το υποστήριζαν ως το πιο αβλαβές χημικό που υπάρχει και ψεκαζε ο κοσμος μέχρι και τα παιδιά τους; ή επίσης η πίστη στην φρενολογια; Ο βιταλισμος; Η οργόνη του Ράιχ; ή τι επιπτώσεις έχει το 92% χαμηλής ποιοτητας έρευνα στην βιολογία όπως αποκάλυψε ο δικός μας ο Ιωαννίδης; Η κατάργηση των φυλών; Αυτοί είναι οι επικίνδυνοι, όχι οι επιπεδιστες.
Καταάβαινεις οτι ολα αυτα ειναι ενας αχταρμας ναι;Δηλαδη πιο αχταρμας εισαι λουζερ/
Το συμπέρασμα κατάργησης της επιστήμης είναι καθαρά δικό σου, εγώ σου επισημαίνω και τις μπούρδες της,
ΟΙ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ.
Η επιστημη ΠΟΤΕ δενε χει μπουρδες.
Μπορει να εχιε αστοχιες..θεωριες...επισημανσεις..υποθεσεις..λαθη..αλλα μπουρδες ποτε δενε χει.
ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ συν ΤΑ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΣ..δειχνουν τον αχταρμα που μας παρουσιαζεις.
Μπλεκεις οικονομολογους στον καιρο της κρισης..με την επιστημη ΣΥΝΟΛΙΚΑ.
ΟΚ.σορυ..καιρο για χασιμο και για μαλακιες δεν εχω λεμε.Τρολαρε αλλου.
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
ΟΚ.σορυ..καιρο για χασιμο και για μαλακιες δεν εχω λεμε.Τρολαρε αλλου.
Συμφωνώ! Αν θες να προτείνεις ένα επιστημονικο θέμα στο οποίο πιστεύεις ότι οι απόψεις μου μπορεί να είναι σκοτεινές, μπορείς να το κάνεις από το να μην μιλαμε γενικά και αόριστα. Εσύ έχεις κολλήσει σε μια λέξη και την έχεις κάνει πιπίλα, ο,τι πιστεύεις ότι δείχνει αυτή η λέξη για την σχέση μου με την επιστήμη, άλλο τόσο δείχνει και τη σχέση την δική σου με την επιστήμη με την εμμονικη σου επιμονή σε αυτήν αδιαφιροντας για όλα τα άλλα ενδιαφέροντα θέματα που έχω φέρει στο νήμα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
429684016_247565288427436_625859673384086240_n.jpg
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,268 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε με γεγονότα που έχουμε βιώσει και που θα αποτελούσαν glitches στο υποτιθέμενο matrix.

Η πιο πρόσφατη εμπειρία που είχα είναι πως περπατούσα με έναν φίλο μου και ενω δεν μιλούσαμε για κάποια ώρα σκοντάφτουμε και οι δύο ακριβώς ταυτόχρονα σε ενα σημείο του δρόμου που δεν είχε κανένα απολύτως εξόγκωμα ή πέτρα ή οτιδήποτε ήταν εντελώς φλατ και αμέσως μετά κάναμε την ίδια απροσδιόριστη και αυθόρμητη κίνηση με χέρια και πόδια και που δεν αποτελούν νορμάλ αντίδραση όταν σκοντάφτεις και σηκώνεσαι ξέρω γω. Ήταν απίθανο να συγχρονιστούν όλα αυτά τα τυχαία μαζί.

Καλά θα πάει αυτό. :P
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε με γεγονότα που έχουμε βιώσει και που θα αποτελούσαν glitches στο υποτιθέμενο matrix.

Η πιο πρόσφατη εμπειρία που είχα είναι πως περπατούσα με έναν φίλο μου και ενω δεν μιλούσαμε για κάποια ώρα σκοντάφτουμε και οι δύο ακριβώς ταυτόχρονα σε ενα σημείο του δρόμου που δεν είχε κανένα απολύτως εξόγκωμα ή πέτρα ή οτιδήποτε ήταν εντελώς φλατ και αμέσως μετά κάναμε την ίδια απροσδιόριστη και αυθόρμητη κίνηση με χέρια και πόδια και που δεν αποτελούν νορμάλ αντίδραση όταν σκοντάφτεις και σηκώνεσαι ξέρω γω. Ήταν απίθανο να συγχρονιστούν όλα αυτά τα τυχαία μαζί.

Καλά θα πάει αυτό. :P
μου φαίνεται πολύ out of character οταν μιλάς για παραφυσικά :bleh:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,268 μηνύματα.

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Και ο Μάνος Δανέζης πιστεύει στη θεωρία του Matrix. Ετσι για παράδειγμα.
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Τι είδους matrix εννοεί δηλαδή?
Τάδε έφη ο Δανεζης
"Ο,τι αντιλαμβάνονται οι αισθήσεις μας αποτελεί ένα Matrix μηδέ εξαιρουμένης της ανθρώπινης ύπαρξης. Το Σύμπαν των μετρήσεων και των παρατηρήσεών μας είναι μια απλή και στρεβλή απεικόνιση πάνω σε έναν ευκλείδειο τρισδιάστατο και Νευτώνειο παραμορφωτικό καθρέφτη που η Θεωρία της Σχετικότητας ονομάζει χώρο Μινκόφσκι. Το Σύμπαν και ο Άνθρωπος είναι κάτι πολύ μεγαλύτερο και περισσότερο από αυτό που αντιλαμβάνονται οι ατελείς αισθήσεις μας».
 

ROM32

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ROM32 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Τι είδους matrix εννοεί δηλαδή?

Αυτό που σου λέει η Γλαύκη. Αλλά με ένα απλό παράδειγμα θα στο πω τώρα να το κατανοήσεις. Βλέπεις ένα κοκκινο χαλί, μάντεψε! Στην πραγματικότητα δεν είναι, είναι όλα τα άλλα χρώματα εκτός από κόκκινο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top