Μόδα: Την ακολουθείτε;

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μόδα = συρμός! ;)
Έχω εντελώς δική μου άποψη από styling μαλλιών, καθημερινό ντύσιμο, μέχρι ....επίσημο ένδυμα!

.

Δηλαδής;;;Δεν μας λετε Δαίμονα για να μην σας κλέψουμε το στυλ;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Δηλαδής;;;Δεν μας λετε Δαίμονα για να μην σας κλέψουμε το στυλ;;; :P
Καθόρισε μου πρώτα το επίπεδο φόβου που σε διακατέχει.....και βλέπουμε! :lol:_:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καθόρισε μου πρώτα το επίπεδο φόβου που σε διακατέχει.....και βλέπουμε! :lol:_:lol:

Εμένα δεν με διακατέχει φίλτατε...εσάς διακατέχει και δεν σας επιτρέπει να μας....πείτε! :P [:hehe:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Πέτσινα με πρόκες που αναδύονται απειλητικά από τα μανίκια και τους ώμους (έχεις δει το ghost rider?) και κούρεμα αλα taxi driver.....(ντε Νίρο)
:whip:​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πέτσινα με πρόκες που αναδύονται απειλητικά από τα μανίκια και τους ώμους (έχεις δει το ghost rider?) και κούρεμα αλα taxi driver.....(ντε Νίρο)

:whip:​

Θέλεις να μου πεις οτι είσαι ένας συνδυασμός

αυτού...


και αυτού...


και δεν σε έχω πετύχει ακόμα στον δρομο να σε χαιρετήσω;;; :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πέτσινα με πρόκες που αναδύονται απειλητικά από τα μανίκια και τους ώμους (έχεις δει το ghost rider?) και κούρεμα αλα taxi driver.....(ντε Νίρο)
:whip:​

Ατσα, ο παππους...:devil:

[FONT=&quot] [/FONT]


:P
[FONT=&quot][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Άστα να πάνε Νεραϊδούλα, ότι προλάβουμε φέτος.....

Μάρω, έτσι ντύνομαι όταν χρησιμοποιώ ΜΜΜ για να μη με πλησιάζουν πολύ! Όταν κυκλοφορώ σαν ....άνθρωπος προσαρμόζω ανάλογα και την εξωτερική μου εμφάνιση, κουκλί μου! Πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς ααααααν με πετύχεις, θα χαιρετηθούμε σίγουρα! ;)

Κι επειδή κάτι πρέπει να γράψουμε επί της ουσίας, τα χρώματα που προτιμώ είναι το μαύρο, αν και τελικά δεν είναι χρώμα, ως γνωστόν, διότι είναι απουσία (χρωματική) μα συγχρόνως παρουσία (στην χρωματική κλίμακα) και υποδηλώνει το στίγμα και το μυστήριο, (θα φρικάρει η Νεράϊδα) :P
Μαύρο λοιπόν γιατί με εκφράζει, ξεθωριασμένο saddlebrown επειδή μου ...πάει (έτσι λένε οι ειδικές) και παραλλαγές του γκρι, από dark μέχρι lightslate, λόγω της επίδρασης που έχει σε αυτούς που πρέπει να με...εμπιστευτούν! :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
(έτσι λένε οι ειδικές)
"Μα το δαίμονα", τα λεφτά και ο βήχας δεν κρύβονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"Μα το δαίμονα", τα λεφτά και ο βήχας δεν κρύβονται.

Κι ο ερωτας (για το μαυρο χρωμα βεβαιως βεβαιως :whistle:), ενιοτε!:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κι ο ερωτας (για το μαυρο χρωμα βεβαιως βεβαιως :whistle:), ενιοτε!:P
Νερ, στριμώξαμε το δαιμόνιο στη γωνία και δεν είπαμε τίποτα για το στιλ μας… it's not fair. Έτσι λοιπόν, θα πω για το δικό μου στιλ.
Χμ… μου αρέσει το μαύρο, γιατί μου πάει (λένε οι ειδικοί στο δρόμο) :lol:



Όχι, δεν λένε, αλλά ήθελα να πειράξω τον σοβαρό κύριο από κει…:kissing:

Φοράω οτιδήποτε μου αρέσει. Παρακολουθώ τη μόδα, μου αρέσει να φοράω κάτι καινούριο αν, εννοείται, μου πάει, αλλά σταθερά ξαναγυρίζω σε all time classic κομμάτια. (το μαύρο βραδινό φόρεμα, το κοστούμι, τις γόβες, τα nautical look, τα rock τζιν και μπότες).

[FONT=&quot]Δεν ψάχνω να διαφέρω ντε και καλά, αλλά πάντα συμβαίνει. Η απλότητα είναι κάτι το διαφορετικό στις ημέρες μας. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καταρχην νομιζω πως ολοι λιγο πολυ ακολουθαμε την μοδα θελωντας και μη

Προσωπικα σιχαινομαι τα ατομα που ακολουθανε την μοδα πιστα κτλ.Ειναι για μπατσες.Κατι σκατοτρεντακια με γυαλια πιο μεγαλα απο το κεφαλι τους,με κατι κορδονια πρασινα κτλ.Ελεος

Επισης σιχαινομε τις μαρκες κτλ.Φολα-μια ζωη λαικες και κινεζικα.Στα Ζαρα τωρα μπλουζακι κοντομανικο κιτρινο με μια σταμπα μπροστα 40 ευρω.Δηλαδη τι παραπανω εχει αυτο απο κατι αλλα μπλουζακια?Και δεν εννοω για ποιοτητα.Το λεω γιατι αυτο το μπλουζακι θεωρειτε στην μοδα και καλα.Τ-σιρτ με σταμπα.Κλαιν μαιν.

Προσωπικα ακολουθω ενα στυλ που με εκφραζει.Οχι επειδη πρεπει αλλα επειδη νιωθω ανετα ετσι.Το ξερω οτι με πηγαινουν τα πουκαμισα,τα ροκ παντελονια και το λιγο street ντυσιμο αλλα εγω προτιμω το hip-hop στυλ.Μπλουζες με κουκουλα,ζακετες,φουτερ,παπουτσια φαρδια και γενικα το hooligan ντυσιμο

Για το αν ειναι στην μοδα η οχι ουτε που με ενδιαφερει,ουτε που το ψαχνω

Υ.Σ.Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.Φοραω τα ρουχα μου μεχρι να μου χαλασουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Στα Ζαρα τωρα μπλουζακι κοντομανικο κιτρινο με μια σταμπα μπροστα 40 ευρω.

Σε άλλα μαγαζιά βρίσκεις και με 12 €. Και με στάμπα παρακαλώ και χωρίς να είναι κινέζικα.8)


Υ.Σ.Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.Φοραω τα ρουχα μου μεχρι να μου χαλασουν

Κοίτα, καλό είναι να ακολουθείς το προσωπικό σου στυλ χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη μόδα, αλλά απ την άλλη δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Δημιουργείς στους άλλους αρνητική εικόνα για τον εαυτό σου διότι δείχνεις ότι δε σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Δημιουργείς στους άλλους αρνητική εικόνα για τον εαυτό σου διότι δείχνεις ότι δε σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου.

Ει, εγώ το κάνω αυτό :redface:
Όσα ρούχα και να έχω, τελικά καταλήγω σε 3-4 αγαπημένα που τα φοράω συνέχεια μέχρι να τρυπήσουν :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Κοίτα, καλό είναι να ακολουθείς το προσωπικό σου στυλ χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη μόδα, αλλά απ την άλλη δεν είναι ωραίο να έχεις όλες κι όλες 3-4 μπλούζες που να τις φοράς εναλλάξ μέχρι να τρυπήσουν.
Δημιουργείς στους άλλους αρνητική εικόνα για τον εαυτό σου διότι δείχνεις ότι δε σε ενδιαφέρει η εμφάνισή σου.

Οχι το κανω εγω αυτο αλλα....

Γιατι με την εμφανιση σου να δημιουργεις στον αλλον αρνητικη εικονα???Η εμφανιση και τα ρουχα ειναι που θα κρινουν ενα ατομο?Τι στερεοτυπα βλακωδες ειναι αυτα???

Δεν ξερω για εσας αλλα εγω τον αλλον δεν προκειτε να τον κρινω για το παραμικρο στον χαρακτηρα οσον αφορα τα ρουχα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η εμφανιση και τα ρουχα ειναι που θα κρινουν ενα ατομο?

Δεν θα κρίνουν την ποιότητα του και την εσωτερική του αξία αλλά την αισθητική του που είναι βέβαια υποκειμενική. Κάποιοι θα αποδεχθούν την αισθητική σου, άλλοι όχι. Η αισθητική όμως πολλές φορές δείχνει το μέσα μας ή την εκάστοτε φάση ζωής που βρισκόμαστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Καταρχην νομιζω πως ολοι λιγο πολυ ακολουθαμε την μοδα θελωντας και μη

όχι όλοι , παρακαλώ
υπάρχουμε και μερικοί που μας ακολουθεί η μόδα 8)

αλλά ποτέ δεν μας βρίσκει και τελικά μένουμε τσακωμένοι :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Οοοοοτι κι αν αγοράσω, θα φορέσω αυτό που είναι πιό άνετο για μένα. Και ναι, εγώ δε βάζω εναλλάξ 3-4 μπλούζες, αλλά ακόμα λιγότερες :P Παρ'όλα αυτά είναι πάντα καθαρές και περιποιημένες :D
Η μόδα ώρες ώρες μ εκνευρίζει, διότι πώς να το κάνουμε, δεν ταιριάζουν σε όλους όλα τα ρούχα. Προτιμώ λοιπόν να φορέσω κάτι που να μου ταιριάζει παρά κάτι που να είναι στη μόδα και να με κάνει να φαίνομαι ο,τι νά'ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε με ενοχλει καθολου, οταν καποιος ακολουθει βημα προς βημα τη μοδα, αρκει να μπορει να υποστηριξει ο,τι φοραει και να μην τον "φορανε"...
Το καλυτερο εβερ που μπορει καποιος να κανει, ειναι να προσαρμοζει τις νεες τασεις, προτασεις στο προσωπικο του στυλ, γουστο κ.λ.π., διοτι (ως γνωστον) δεν πανε ολα σε ολους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
εγω τον αλλον δεν προκειτε να τον κρινω για το παραμικρο στον χαρακτηρα οσον αφορα τα ρουχα του.

Ασυναίσθητα κατά κάποιο τρόπο το κάνεις όμως :

Και φυσικα δεν παω να αγοραζω ρουχα σαν χαζογκομενακι καθε τρεις και λιγο.

Δηλαδή όποιου του περισσεύουν κάποια λεφτά και θέλει να τα χαλάει αγοράζοντας ρούχα είναι "χαζογκομενακι";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ποτε δεν αγοραζω κατι αν δεν μου αρεσει,απλα και μονο επειδη ειναι στη μοδα! Αλλα γενικα μου αρεσει το ωραιο ντυσιμο,ο σωστος συνδυασμος των χρωματων γιατι μου φτιαχνει την ψυχολογια και τη διαθεση!!:)
Το ντυσιμο για μενα ειναι ενας τροπος εξωτερικευσης της προσωπικοτητας του καθενος και δειχνει πολλα!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top