Μόδα: Την ακολουθείτε;

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δεν την ακολουθώ.
Δηλαδή δε μ'αρέσει να την ακολουθώ.Βγαίνουν συνεχώς κάτι ηλίθια πράγματα που δε πρεσβεύουν το στυλ μου.:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν ακολουθώ τη μόδα.
Αυτή ακολουθεί εμένα. :eek:

follow. follow back.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ακολουθώ τη μόδα σε ότι μου αρέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelic

Νεοφερμένος

Η Angelic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κάθε σαιζόν παίρνω ιδέες από τα μαγαζιά και τα περιοδικά και τα προσαρμόζω στο στάνταρντ στυλ μου...άλλωστε πιστεύω πως το στυλ του καθενός είναι διαχρονικό...Δεν μου ταιριάζει τη μια να εμφανίζομαι ως ροκ πριγκίπισσα και την άλλη με ταγιεράκια, άναλογα με το τι επιτάσσει η μόδα τη συγκεκριμένη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ακολουθείτε τις τελευταίες τάσεις?
ναι οσο μπορω,αλλα τρεχουν πολυ και δε προλαβαινω.

υγ.πλακα κανω..:P

υγ2.δε κανω πλακα:worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καθόλου. Πάω στα μαγαζιά, αν δω κάτι και μου αρέσει και μου πάει, το αγοράζω.
Αν η νέα τάση της μόδας είναι ένα χρώμα που δεν μου πηγαίνει, δεν το αγοράζω καθόλου.
Καλύτερα ντεμοντέ, παρά πρόβατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καλύτερα ντεμοντέ, παρά πρόβατο.
στην εικονα παντως φερνεις λιγο σε προβατο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Από κοντά μοιάζω με ελαφάκι.. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Όχι δεν την ακολουθώ γιατί η μόδα είναι κάτι που μεταβάλλεται διαρκώς και για να είσαι συνέχεια up to date με όλα τα trends 1ον) θα πρέπει να έχεις ντουλάπα ίση με ένα κάστρο στην Σκωτία και 2ον) το ετήσιο budget του Donald Trump
Οπότε, screw it. Αν μου αρέσει και μου πηγαίνει θα το πάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Συνήθως ακούω σχόλια του τύπου "Πώς είσαι έτσι..." :(
Λογικά δεν την ακολουθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Συνήθως ακούω σχόλια του τύπου "Πώς είσαι έτσι..." :(
Λογικά δεν την ακολουθώ.

Ενώ αυτές που την ακολουθούνε,τι να δεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πολύ χολή πετάτε για τη "μόδα". :confused:
Για μένα όποια γυναίκα έχει καθρέφτη σπίτι της και όταν ντυθεί κοιτιέται, ακολουθεί ή θέλει να ακολουθεί τη μόδα. Άλλωστε αυτό που είναι πάντα στη μόδα και είναι κοινά αποδεκτό είναι το καλόγουστο. Άλλωστε όλες τις τάσεις ίσως να της ακολουθεί μόνο η Wintour. Ακόμη και τα μοντέλα που ζούνε από/για αυτή τη βιομηχανία, έχουν το δικό τους στυλ και προσαρμόζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Άλλωστε αυτό που είναι πάντα στη μόδα και είναι κοινά αποδεκτό είναι το καλόγουστο.






...μια πανδαισία υψηλής αισθητικής και καλού γούστου, που λεγεται καρντάσιαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Οποιος δεν φοραει μπλουζα πλεκτη απο αυτες που εφτιαχναν οι γιαγιαδες μας,τις κακασχημες αλλα πολυ βολικες και ζεστες και οποιος δεν φοραει καλτσες πλεκτες παλι απο την γιαγια μας με πολυ ζεστη και πολυ κακογουστια,τοτε ακολουθει καποια μοδα θελει δεν θελει.

Η μοδα εκφραζεται συνηθως απο τα ρουχα. Η λειτουργικοτητα των ρουχων ειναι να μας ζεστενουν και να κρυβουμε τα προσοντα μας (κακως για μενα αυτο αλλα τεσπα :p ). Οποτε αν θες να λες οτι δεν ακολουθεις την μοδα, τολμα να φορεσεις κατι τετοια τραγικα ρουχα απο αποψης γουστου, αλλα τερμα πρακτικα για τον σκοπο που ισχυρειζεσαι οτι τα φορας (λεμε τωρα).

Ξερω οτι μοδες ειναι ολα μλκιες, κατασκευασματα της κοινωνιας κτλ, μπορω να ζησω μια χαρα φορωντας τα ρουχα που προανεφερα παραπανω,αλλα δεν το κανω γιατι δεν θα ειμαι αποδεκτος απο την κοινωνια. Το να μην ειμαι αποδεκτος απο την κοινωνια, χεστηκα και η βαρκα εγυρε, αλλα θα κλεισουν επαγγελματικες πορτες, οποτε λεω δεν γαμιεται? Τι εχω να χασω? Ας φορεσω μερικα ρουχαλακια για αυτους τους παπαρες που τα υπολογιζουν. (με την προυποθεση οτι εχεις την ανεση για κατι τετοιο,αλλιως ουτε καν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Όχι.
Δημιουργώ δική μου ,ανεπανάληπτη μόντα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
δεν το προσπαθω,αλλά δεν μπορω να πηγαινω στου διαολου τη μανα να αγοραζω ρουχα.......ότι μου παει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Ποιος μας αναγκάζει αλήθεια να ακολουθούμε τη μόδα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ποιος μας αναγκάζει αλήθεια να ακολουθούμε τη μόδα?:hmm:

Στην ουσία, κανείς. Νομίζω ο εγκέφαλος το κάνει υποσυνείδητα, να μιμείται τους άλλους. Μπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matasiros

Νεοφερμένος

Η matasiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ουτε καν ομως. καταρχας γιατι και αθλιο να ειναι αυτο που ειναι στη μοδα, θα το φορεσουν και θα πιστεψουν στην τελικη οτι τους αρεσει (γκουυχου),
μετα αλλαζει συνεχεια οποτε πρεπει ειτε να εισαι πολυ καμμενος, ειτε να εχεις στο πορτοφολι σου τα κερατα σου, ειτε να θες να χρεωκοπησεις για να εισαι παντα "in" (βτω αυτη η λεξη πολυ μαλακια:P) και στην τελικη δεν θελω να μοιαζω με τους αλλους επδ με το επιβαλλει η "αποδεκτη" κοινωνια, θελω να με αρεσει το στυλ μου και να μην ειναι "ξενο" πανω μου.
και νταξει και μενα με την δινουν τα τυπακια που επδ δεν ακολουθουν την μαζα το παιρνουν πανω τους και λενε "ειμαι διαφορετικος, γαμαω και ετσι" αλλα απο το να χεζεις αυτο που πραγματικα ειναι του γουστου σου για κατι που σε λανσαρουν για μοδα και "ωραιο" -λες και το ωραιο δεν ειναι περισσοτερο υποκειμενικο>.< - εε ας πουμε ακομη και αυτο ειναι κομματακι level up.

*βτω το χειροτερο ειναι κατι κοριτσακια που την ακολουθουν φορανε τα ιδια και μετα οταν το παρατηρουν τα παιρνουν και λενε "με αντεεεγραψε"
ναιι φφιλε γιατι μονο εσυ εχεις προσβαση σε τηλεοραση,ιντερνετ και bershka ας πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top