Μόνιμο πρόβλημα η πρώην

Kali26

Νεοφερμένος

Η Kali26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα σας.
Ειχα και πολλα χρονια το ίδιο προβλημα στις σχεσεις μου.. μια μονιμη κατασταση να προσπαθω να ελεγξω τα παντα..Πλεον στα 26 μου εχω καταλάβει πως κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο , ειναι ομως εκεινες οι στιγμες που δεν μπορω να το περιορίσω.
Λοιπον..έχω μια σχέση εδω και 3 χρονια.Πριν απο εμένα το αγορι μου ηταμ με μια κοπελα για αρκετα χρονια επισης..4 για την ακρίβειά. Ηταν ομως ενα μονιμο προβλημα η πρωην του για εμενα...γιατι εχει επαφες μαζι της,και την βλεπει κτλ. Απο την αρχη τησ σχεσεις μας προσπαθησε να μ δωσει να καταλαβω πως πλεον εχουν πολυ καλες φιλικες σχεσεις, στο δικο μου το μυαλο ομως δεν μπορει να ισχυει αυτό.Ειναι εν ας μονιμος τσακωμος για εμας, με εμενα να κανω σαν τρελη και με αυτον που πλεον δεν ασχολειται με το ποσο ασχημα με κανει να νιωθω με το να εχει επαφες μαζι της γιατι εχει κουραστει.Και δεν ξερω τι να κανω..ξερω πως με αγαπαει αλλα μου την δινει που απλα δεν την κανει περα..τι να κανω?>πωσ να το διαχειριστω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
το ήξερες από την αρχή ότι διατηρούσαν σχέσεις, καλώς ή κακώς. γιατί έμπλεξες μαζί του; εκτός αν περίμενες να αλλάξει κάτι ξαφνικά, πράγμα που θεωρώ ανούσια απαίτηση από τη στιγμή που ο άλλος έχει πάρει μια απόφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα σας.
Ειχα και πολλα χρονια το ίδιο προβλημα στις σχεσεις μου.. μια μονιμη κατασταση να προσπαθω να ελεγξω τα παντα..Πλεον στα 26 μου εχω καταλάβει πως κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο , ειναι ομως εκεινες οι στιγμες που δεν μπορω να το περιορίσω.
Λοιπον..έχω μια σχέση εδω και 3 χρονια.Πριν απο εμένα το αγορι μου ηταμ με μια κοπελα για αρκετα χρονια επισης..4 για την ακρίβειά. Ηταν ομως ενα μονιμο προβλημα η πρωην του για εμενα...γιατι εχει επαφες μαζι της,και την βλεπει κτλ. Απο την αρχη τησ σχεσεις μας προσπαθησε να μ δωσει να καταλαβω πως πλεον εχουν πολυ καλες φιλικες σχεσεις, στο δικο μου το μυαλο ομως δεν μπορει να ισχυει αυτό.Ειναι εν ας μονιμος τσακωμος για εμας, με εμενα να κανω σαν τρελη και με αυτον που πλεον δεν ασχολειται με το ποσο ασχημα με κανει να νιωθω με το να εχει επαφες μαζι της γιατι εχει κουραστει.Και δεν ξερω τι να κανω..ξερω πως με αγαπαει αλλα μου την δινει που απλα δεν την κανει περα..τι να κανω?>πωσ να το διαχειριστω?
το ζητημα ειναι αν εισαι η κυρια ροδα ή η ρεζερβα...Καλύτερα καντην απτην σχεση τουτη.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μπορεί να έχουν βάση οι ανησυχιες σου, αλλα μπορεί κι οχι.

Για να στε μαζί 3 χρόνια ή πόσο προφανώς τη βρισκει μαζι σου.

Επίσης είναι κι ειλικρινής μαζί σου.

Τι αλλο θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Και εγώ βάσει εμπειρίας θα σου έλεγα καν την.
Είχα κάποτε ένα αγορι που διατηρούσε φιλικές σχέσεις με την πρώην του. Σε σημείο πχ αν έδινε εξετάσεις αυτή να της έστελνε καλή επιτυχία και ότι θα σκίσει.Μιλουσαν μέρα παρά μέρα. Τι να κάνω έψαξα κινητό και είδα. Μετά τύχαινε να είμαστε σε κανα μαγαζί έξω να παίζει το τραγούδι τους και να μπυ λέει «Α αυτό το τραγούδι μου το έμαθε η τάδε». Εννοειται ότι μετά από τέτοια περιστατικά δεν το ξεπέρασα και όσο πιο πολλά μου ανέφερε τόσο εγώ ζήλευα. Εν τελει χωρίσαμε. Δεν ήταν για μένα αυτά. Τι να κάνω να το παίξω Σουηδέζα με το ζόρι; Neeeext.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φιλικές σχέσεις με πρώην ,όχι θα ξανασυναντηθούμε στην κόλαση μάλλον μια και καλή:hmm:

λέω κάντην κι εγώ btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,236 μηνύματα.
Και εγώ βάσει εμπειρίας θα σου έλεγα καν την.
Είχα κάποτε ένα αγορι που διατηρούσε φιλικές σχέσεις με την πρώην του. Σε σημείο πχ αν έδινε εξετάσεις αυτή να της έστελνε καλή επιτυχία και ότι θα σκίσει.Μιλουσαν μέρα παρά μέρα. Τι να κάνω έψαξα κινητό και είδα. Μετά τύχαινε να είμαστε σε κανα μαγαζί έξω να παίζει το τραγούδι τους και να μπυ λέει «Α αυτό το τραγούδι μου το έμαθε η τάδε». Εννοειται ότι μετά από τέτοια περιστατικά δεν το ξεπέρασα και όσο πιο πολλά μου ανέφερε τόσο εγώ ζήλευα. Εν τελει χωρίσαμε. Δεν ήταν για μένα αυτά. Τι να κάνω να το παίξω Σουηδέζα με το ζόρι; Neeeext.

Εδω ουσιαστικα μιλαμε να σβησεις το παρελθον,η διαφορετικα φευγεις.
Προσωπικα θα ελεγα οτι εαν δεν εχει αποδειξεις,η γενικα δεν εχει αντιληφθει οτι κατι δεν παει καλα δεν μπορει να εχει υποψιες και αρα να φυγει.Καλως η κακως ο αλλος εχει ενα παρελθον το οποιο θα αναφερει,ειναι φυσιολογικο,ηταν η ζωη του για καποια περιοδο.

Τωρα εαν παρουσιαζει εμμονη ο/η αλλ-ος/η με το "τοτε" και δεν εστιαζει να δημιουργησει νεες αναμνησεις στο "τωρα" ε σαφως και δεν υπαρχει λογος καποιος να μεινει για να ακουει ολη την ωρα : "Εγω οταν τα ειχα με τον/την ταδε καναμε και λεγαμε αυτο" :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ρε έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να είναι μια χαρά το παιδί με την κοπέλα, κι αυτή απλά να τρελαίνεται μόνο και μόνο επειδή η άλλη υπάρχει ως φίλη;

Δε λέω πως σίγουρα έτσι είναι, απλά δε δίνουμε και συμβουλές τύπου "καν την" για μια σχέση χρόνων έτσι ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ρε έχετε σκεφτεί το ενδεχόμενο να είναι μια χαρά το παιδί με την κοπέλα, κι αυτή απλά να τρελαίνεται μόνο και μόνο επειδή η άλλη υπάρχει ως φίλη;

Δε λέω πως σίγουρα έτσι είναι, απλά δε δίνουμε και συμβουλές τύπου "καν την" για μια σχέση χρόνων έτσι ευκολα.

και αυτο να συμβαινει, σημασία εχει πως το σκεφτεται και δεν περναει και τοσο καλα. τι να τα κανεις τα 3 χρονια σχεσης σε αυτη τη περιπτωση; πολλοι μενουν σε μακροχρονιες σχεσεις χωρις να ειναι ευτυχισμενοι για να μη "πεταξουν" τα χρονια που περασαν μαζι. κακως κατα τη γνωμη μου. δεν περνάς καλα; εφυγες. είτε είσαι 5 χρόνια με τον άλλον είτε 5 μηνες. σημασια εχει η ποιότητα της καθημερινότητας σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
.Ειναι εν ας μονιμος τσακωμος για εμας, με εμενα να κανω σαν τρελη και με αυτον που πλεον δεν ασχολειται με το ποσο ασχημα με κανει να νιωθω με το να εχει επαφες μαζι της γιατι εχει κουραστει.Και δεν ξερω τι να κανω..?

Επίσης, διαβάζοντας πάλι το μήνυμα σου βεβαιώθηκα να πω την αλήθεια.
Καν την. Όχι αύριο. Χθες.
Ο τύπος διάλεξε. Το βλέπω στις 5 τελευταίες γραμμές : Δεν ασχολείται με το ποσό άσχημα νιώθεις Εσυ γιατί έχει κουραστεί και συνεχίζει να μιλάει μαζί της.
Btw, η πρώην παίζει να έχει ανάψει φωτιά στο κέντρο του σαλονιού της και να χορεύει γύρω γύρω κραυγάζοντας πως σε κέρδισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Επίσης, διαβάζοντας πάλι το μήνυμα σου βεβαιώθηκα να πω την αλήθεια.
Καν την. Όχι αύριο. Χθες.
Ο τύπος διάλεξε. Το βλέπω στις 5 τελευταίες γραμμές : Δεν ασχολείται με το ποσό άσχημα νιώθεις Εσυ γιατί έχει κουραστεί και συνεχίζει να μιλάει μαζί της.
Btw, η πρώην παίζει να έχει ανάψει φωτιά στο κέντρο του σαλονιού της και να χορεύει γύρω γύρω κραυγάζοντας πως σε κέρδισε.
το γράφεις λές και έχεις βιώσει πολλές φορές την απόρριψη και ξέρεις ακριβώς την φάση πάντως:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
το γράφεις λές και έχεις βιώσει πολλές φορές την απόρριψη και ξέρεις ακριβώς την φάση πάντως:hmm:

Ήταν δυο και καλές.
Και δυστυχώς αν είναι και οι πρώτες που δεν έχεις την τόση εμπειρία να χειριστείς μερικά πράγματα όντως σου μένουν. Φθανεισ Στο τώρα και Λες «τώρα έπρεπε να τον γνώριζα τον μ@λ@κα να του δείξω εγώ».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ήταν δυο και καλές.
Και δυστυχώς αν είναι και οι πρώτες που δεν έχεις την τόση εμπειρία να χειριστείς μερικά πράγματα όντως σου μένουν. Φθανεισ Στο τώρα και Λες «τώρα έπρεπε να τον γνώριζα τον μ@λ@κα να του δείξω εγώ».

καταλαβαίνω, εντάξει προχώρησες όμως έτσι; another day, another dollar
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kali26

Νεοφερμένος

Η Kali26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Το ηξερα ναι.Απλα ολη η γκρινια κτλ ξεκινησαν οταν εκανε το λαθος να μου πει ψεματα πως δεν την ειχε δει με την δικαιολογια πως φοβοταν την αντιδραση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Το ηξερα ναι.Απλα ολη η γκρινια κτλ ξεκινησαν οταν εκανε το λαθος να μου πει ψεματα πως δεν την ειχε δει με την δικαιολογια πως φοβοταν την αντιδραση μου.
ως γυναίκα θα έπρεπε να είσαι ήδη lie detector για να μην σε κάνει ότι θέλει ο κάθε τυχαίος πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kali26

Νεοφερμένος

Η Kali26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν ηταν ο καθε τυχαιος δεν θα ασχολιομουν.Οταν ειχε γινει το περιστατικο με το ψεμα το καταλαβα κατευθειαν.Αλλα νομιζω πως το προβλημα μου δεν ειναι ο φοβος του να μην κανει κατι μαζι της..Αν οντως ηθελε θα ηταν μαζι της.Αλλα το οτι ισως εκεινη νιωθει κατι για εκεινον και με πιανει ο εγωισμος μου ως γυναικα.Αυτο δεν μπορω να διαχειριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τι σε νοιάζει τι θέλει κάποιος τρίτος;

Βρείτε τα ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ σας πρώτα.

Πάντως αν είναι φιλη του μπορείτε να τη βλεπετε μαζι. Λεω εγω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι πως αν ηταν ο καθε τυχαιος δεν θα ασχολιομουν.Οταν ειχε γινει το περιστατικο με το ψεμα το καταλαβα κατευθειαν.Αλλα νομιζω πως το προβλημα μου δεν ειναι ο φοβος του να μην κανει κατι μαζι της..Αν οντως ηθελε θα ηταν μαζι της.Αλλα το οτι ισως εκεινη νιωθει κατι για εκεινον και με πιανει ο εγωισμος μου ως γυναικα.Αυτο δεν μπορω να διαχειριστώ
γενικά δεν μπορείς να το διαχειριστείς. αν είχες χειριστεί το θέμα σωστά, με ανοχή χωρίς τσακωμούς κ ζήλιες, δεν θα σου είχε πει ψέματα και δεν θα ειχε κ κανένα λόγο να σε απατήσει. τώρα τι έχει? μια γκόμενα που του δίνει ζήλια, γκρίνια, τσακωμούς. οι περισσότεροι άνθρωποι δεν θα σε απατήσουν αν δεν τους δώσεις λόγο να το κάνουν, αν είσαι εντάξει μαζί τους κ έχετε μια καλή σχέση με κατανόηση, ανοχή. βασικά αν το είχες χειριστεί σωστά, μπορεί κ να μην είχε λόγο να την ξαναδει.
ΟΜΩΣ το έχω ξαναπεί εδώ. οι σχέσεις χρόνων κάποιες φορές καταλήγουν σε φιλίες. όταν αρχίζεις κ βγαίνεις με κάποιον τύπο που πριν ήταν με κάποια άλλη χρόνια, δεν μπορείς να απαιτήσεις να γίνει διαγραφή. μπορουσες όμως να φερθείς ώριμα, να ζητούσες να τη γνωρίσεις σαν να ήταν κάθε φίλος.(όχι για να της κάνεις επίδειξη, αλλά για να δει ο δικός σου ότι είσαι κουλ) μόνο η δική σου συμπεριφορά μπορεί να τον στείλει σε εκείνη. γιατί εκείνος διάλεξε εσένα. αν ήθελε να έχει σχέση μαζί της, θα ήταν μαζί της. αλλά είχαν λόγο που χωρίσαν. είχες ήδη κερδίσει κ δεν το εκμεταλλεύτηκες σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αλλα το οτι ισως εκεινη νιωθει κατι για εκεινον και με πιανει ο εγωισμος μου ως γυναικα.Αυτο δεν μπορω να διαχειριστώ

Τότε κλείδωσε τον σε ένα κλουβί και δίνε του κανναβούρι πρωί μεσημέρι και βράδυ.

Ξερεις δεν είναι μόνο η πρώην. Ενδεχομένως να έχει έναν ευρύτερο κοινωνικό κύκλο που να έχει και γυναίκες, μπορεί να του την πέσει καμία στη δουλειά, καμία ξαδέρφη, αδερφή φίλου του η καμία γειτόνισσα. Αν για κάθε θυληκο που τον πλησιάζει Εσυ σκέφτεσαι μην τυχόν και του την πέσουν τότε θα τρελαθείς. Θα χάσεις τον εαυτό σου και το μυαλό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλησπερα σας.
Ειχα και πολλα χρονια το ίδιο προβλημα στις σχεσεις μου.. μια μονιμη κατασταση να προσπαθω να ελεγξω τα παντα..Πλεον στα 26 μου εχω καταλάβει πως κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο , ειναι ομως εκεινες οι στιγμες που δεν μπορω να το περιορίσω.
Λοιπον..έχω μια σχέση εδω και 3 χρονια.Πριν απο εμένα το αγορι μου ηταμ με μια κοπελα για αρκετα χρονια επισης..4 για την ακρίβειά. Ηταν ομως ενα μονιμο προβλημα η πρωην του για εμενα...γιατι εχει επαφες μαζι της,και την βλεπει κτλ. Απο την αρχη τησ σχεσεις μας προσπαθησε να μ δωσει να καταλαβω πως πλεον εχουν πολυ καλες φιλικες σχεσεις, στο δικο μου το μυαλο ομως δεν μπορει να ισχυει αυτό.Ειναι εν ας μονιμος τσακωμος για εμας, με εμενα να κανω σαν τρελη και με αυτον που πλεον δεν ασχολειται με το ποσο ασχημα με κανει να νιωθω με το να εχει επαφες μαζι της γιατι εχει κουραστει.Και δεν ξερω τι να κανω..ξερω πως με αγαπαει αλλα μου την δινει που απλα δεν την κανει περα..τι να κανω?>πωσ να το διαχειριστω?

Απ οτι βλέπω έχεις φτάσει σε μια κατάσταση που πλέον δεν μπορείς να διαχειριστείς ούτε εγώ θα μπορούσα αν ήμουν στη θέση σου.Το αγόρι σου εφόσον αποφάσισε να προχωρήσει την ζωή του με σένα θα έπρεπε να σε σεβαστεί και να μην σου δημιουργεί επιπλέον ανασφάλεια.Δείχνει για κάποιο λόγο να μην μπορεί να απομακρυνθεί ούτε για λίγο απο αυτην την κοπέλα.Γνώμη μου κακώς το ξεκίνησες δεν υπάρχει φιλία μεταξύ πρώην ούτε νύν που δεν θα ζηλεύει κάτι τέτοιο.Και γω είχα μακροχρόνιες σχέσεις που αγάπησα αλλά δεν ενόχλησα ποτέ την ζωή τους ούτε επέτρεψα να ξαναμπούν στην δίκη μου για το καλό όλων.Βάλτον στον πάγο μέχρι να θέσει πρωτεραιότητες στην ζωή του και εδώ η πρωτεραιότητα εισαι εσύ γιατί εσύ είσαι το μέλλον του αν έχετε όντως σοβαρή σχέση ενώ η άλλη είναι παρελθόν εκτός και αν αυτός αποφασίσει διαφορετικά, που δεν είναι και απίθανο έτσι όπως τα λες.Όπως και να χει εισαι νέο κορίτσι ακόμα οτι και να γίνει μην το βάζεις κάτω η ζωή δεν σταματά σε μια αποτυχημένη σχέση αντίθετα αν το αφήσεις να διαιωνίζεται θα χαλάσεις την δική σου ψυχική υγεία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top