Μaster Chef

Ποιος θέλετε να είναι ο Master chef;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 57)
  • Γιάννης Αποστολάκης

    Ψήφοι: 5 8.8%
  • Ιερεμίας Αμβροσιάδης

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Μαργαρίτα Βεϊσάκη

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Δέσποινα Κανδιλογιαννάκη

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Μιχάλης Καλαβρυνός

    Ψήφοι: 10 17.5%
  • Γιάννης Μάργαρης

    Ψήφοι: 2 3.5%
  • Αρετή Μουλακάκη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άντζελα Παπαβασιλείου

    Ψήφοι: 3 5.3%
  • Άκης Πετρετζίκης

    Ψήφοι: 31 54.4%
  • Αντώνης Ταμπακάκος

    Ψήφοι: 1 1.8%

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
EDIT: Αισχρη η Μανωλιδου. Καθε φορα που μιλαει κλεινω τον ηχο. Κυριολεκτικα. Δεν αντεχω αυτο το ψευτικο υφος, αυτο το "γατουλιστικο" "αχ τελειο αυτο που εφτιαξες", το ποσο γελοιωδως αυταρεσκα λεει το "Μασσσστερ Σεφφφ", ακομα και τις γκριματσες και το στησιμο των ποδιων της. Γκρρρρρρ (ωραια γυναικα παντως)

αν δεν είχες γράψει αυτο το τελευταίο θα σου εβαζα θετική ψήφο..:P:P[/QUOTE]

:P

Ηθελα να δειξω οτι παροτι την κραζω δεν ειμαι κομπλεξικος, αναγνωριζω οτι εχει και ενα θετικο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ρε παιδιά, μόνο εγώ την συμπαθώ; :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μαλλον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τέλος και το μάστερ σεφ. Τώρα δε θα έχει τίποτα καλό να βλέπω το βράδυ :( whatever. Αρχικά να πω ότι οποίος και από τους 2 να κέρδιζε θα το άξιζε. Ο μιχάλης γιατί εξελίχτηκε αρκετά 3μήνες τώρα και ο άκης γιατί πολύ απλά το ΈΧΕΙ. Τώρα τα στημένα και οι μαλακίες μού ακούγονται σαν απόψεις της θείας μου το μεσημέρι. Και στη τελική οι κριτές δε ξεραν καν ποιο είναι το πιάτο του καθενός στο τέλος οπότε τι σόι στημένο είναι; Οκ μερικοί δε τον πατε τον Άκη και είσασταν με το μέρος του Μιχάλη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο Άκης δε το άξιζε. Το άξιζε και το πάρα άξιζε και μπράβο του, φτάνει πια με το ξεζούμισμα. (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Τέλος και το μάστερ σεφ. Τώρα δε θα έχει τίποτα καλό να βλέπω το βράδυ :( whatever. Αρχικά να πω ότι οποίος και από τους 2 να κέρδιζε θα το άξιζε. Ο μιχάλης γιατί εξελίχτηκε αρκετά 3μήνες τώρα και ο άκης γιατί πολύ απλά το ΈΧΕΙ. Τώρα τα στημένα και οι μαλακίες μού ακούγονται σαν απόψεις της θείας μου το μεσημέρι. Και στη τελική οι κριτές δε ξεραν καν ποιο είναι το πιάτο του καθενός στο τέλος οπότε τι σόι στημένο είναι; Οκ μερικοί δε τον πατε τον Άκη και είσασταν με το μέρος του Μιχάλη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο Άκης δε το άξιζε. Το άξιζε και το πάρα άξιζε και μπράβο του, φτάνει πια με το ξεζούμισμα. (:

Όντως,ο Άκης το έχει και το άξιζε.Ο Μιχάλης,όμως,πιστεύω ότι το είχε λίγο περισσότερο.Αυτό το λέω,γιατί τα σχόλια των κριτών,τον τελευταίο καιρό,ήταν πολύ καλά όσον αφορά τα πιάτα του Μιχάλη.Εγώ,ανάμεσα σ'αυτούς τους τρεις,έδινα περισσότερο βάση στα λόγια του Λαζάρου.Αυτός έλεγε τα καλύτερα λόγια για το Μιχάλη και αν πιστεύει ότι είναι τόσο καλός μάγειρας,εγώ τον εμπιστεύομαι.:)



EDIT:Κυκλοφορούν διάφορα άρθρα στο ίντερνετ,που γράφουν ότι οι Άκης,Γιάννης Μάργαρης και Μιχάλης είναι επαγγελματίες chef και όχι ερασιτέχνες.Ελπίζω να μην ισχύουν αυτές οι φήμες.Πάντως,εγώ τώρα που το είδα,ψιλοξενέρωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Τέλος και το μάστερ σεφ. Τώρα δε θα έχει τίποτα καλό να βλέπω το βράδυ :( whatever. Αρχικά να πω ότι οποίος και από τους 2 να κέρδιζε θα το άξιζε. Ο μιχάλης γιατί εξελίχτηκε αρκετά 3μήνες τώρα και ο άκης γιατί πολύ απλά το ΈΧΕΙ. Τώρα τα στημένα και οι μαλακίες μού ακούγονται σαν απόψεις της θείας μου το μεσημέρι. Και στη τελική οι κριτές δε ξεραν καν ποιο είναι το πιάτο του καθενός στο τέλος οπότε τι σόι στημένο είναι; Οκ μερικοί δε τον πατε τον Άκη και είσασταν με το μέρος του Μιχάλη αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ο Άκης δε το άξιζε. Το άξιζε και το πάρα άξιζε και μπράβο του, φτάνει πια με το ξεζούμισμα. (:
Εγώ πάντως συμφωνώ μαζί σου!!!!!! Ά Κ Η Σ !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Όντως,ο Άκης το έχει και το άξιζε.Ο Μιχάλης,όμως,πιστεύω ότι το είχε λίγο περισσότερο.Αυτό το λέω,γιατί τα σχόλια των κριτών,τον τελευταίο καιρό,ήταν πολύ καλά όσον αφορά τα πιάτα του Μιχάλη.Εγώ,ανάμεσα σ'αυτούς τους τρεις,έδινα περισσότερο βάση στα λόγια του Λαζάρου.Αυτός έλεγε τα καλύτερα λόγια για το Μιχάλη και αν πιστεύει ότι είναι τόσο καλός μάγειρας,εγώ τον εμπιστεύομαι.:)



EDIT:Κυκλοφορούν διάφορα άρθρα στο ίντερνετ,που γράφουν ότι οι Άκης,Γιάννης Μάργαρης και Μιχάλης είναι επαγγελματίες chef και όχι ερασιτέχνες.Ελπίζω να μην ισχύουν αυτές οι φήμες.Πάντως,εγώ τώρα που το είδα,ψιλοξενέρωσα.

Ειναι αληθινες...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
και τώρα που τελείωσε;;;;;
- θα μείνουμε με το εκβιαστικό δίλημμα "ο Θεός που κηδεύεται είναι ο Χριστός ή ο Άδωνης"?
(ξέρω ότι δεν κηδεύεται κανείς, αλλά έχει πλάκα ο μη ενσαρκωμένος λόγος που συνδέει
τα ασύνδετα με μια πέτρα ή μια χειρονομία, πχ λίγο Σεφέρη με λίγο Μανωλίδου)

- θα τρώμε το ίδιο καθόλου τα λαχανάκια βρυξελλών, τα νιόκι, τα χτένια, αρνί καρέ,
τιραμισού με φυστίκι, τσορίθο κι αυγό ποσέ.

- θα επαληθεύεται ο Οδυσσέας Ελύτης (αλεπουδέλης ή αλεπού γιατί το προτιμώ)
στο ότι αν αποσυνδέσεις την Ελλάδα, στο τέλος θα δεις να σου απομένουν μια ελιά,
ένα αμπέλι κι ένα καράβι.
Που σημαίνει: με άλλα τόσα την ξαναφτιάχνεις.
Άρα για επαναδόμηση/επανασύνδεση με την παράδοση,
όλα τα άλλα είναι περιττά (εκτός από ακριβά και εξεζητημένα).

- θα πάω κι εγώ στη πλατεία βικτωρίας, στη γνωστή αλυσίδα των μελλοντικών σεφ
(θεε μου λες και βγαίνουν αυριανοί φαρμακοτρίφτες, φτάνει τα τάλεντ σεφ, γίναμε κουρούμπελα!)
να ζυμώνω γλυκά και να μαθαίνω τη μαγειρική γιατί με τόση πλύση εγκεφάλου,
με τόση ανεργία και με τόση πείνα, τουλάχιστον θα παίρνω ό,τι περισσεύει για το σπίτι,
καμιά γλυκοπατάτα, κανένα καροτάκι, καμιά παπαρδέλα (και λίγα τσαλακωμένα αλευρόφυλλα
στη κωλότσεπη, χιχι).

- επιστροφή στις τσόντες του πορνχαμπ και του εξβιντεο. :redface:

άντε και μαστερ σεφ # 7 (να φάει και το Ρόκυ) :mad::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη προσωπικά από τον Άκη, το παιδι έχει ήθος και άξιζει να είναι ο master chef. To παιδί χώρισε τα λεφτά στην μέση έχει πραγματικό ήθος.

Μπράβο και πάλι Άκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
To παιδί χώρισε τα λεφτά στην μέση έχει πραγματικό ήθος.
ή τυψεις..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Ότι και να είναι έδωσε τα μισά λεφτά (δεν είναι τόσο ψώνιο που νόμιζα). Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και να γράψω ένα ποστ.

Υποστηρίζω τον Άκη γιατί έχει ήθος, δεν είναι ψώνιο και δε τον νοιάζουν τα λεφτά αλλά να μάθει.
:(
άρχισε την μαγειρική πριν 2,5 χρόνια και για να φτάσει στο επίπεδο που είναι προσπάθησε πάρα πολύ


_____________-
ο κύριος Λαζάρου θα πάρει στην δουλειά του τον Μάργαρη και την Δέσποινα
ο Μιχάλης θέλει να κάνει κάτι δικό του
ο Άκης θέλει να αρχίσει τα ταξίδια και να μάθει πολλές κουζίνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Ότι και να είναι έδωσε τα μισά λεφτά (δεν είναι τόσο ψώνιο που νόμιζα). Μακάρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω και να γράψω ένα ποστ.

άρχισε την μαγειρική πριν 2,5 χρόνια και για να φτάσει στο επίπεδο που είναι προσπάθησε πάρα πολύ


_____________-
ο κύριος Λαζάρου θα πάρει στην δουλειά του τον Μάργαρη και την Δέσποινα
ο Μιχάλης θέλει να κάνει κάτι δικό του
ο Άκης θέλει να αρχίσει τα ταξίδια και να μάθει πολλές κουζίνες.

Παρόλ' αυτά,δεν του αξίζει ο τίτλος.Ούτε στο Μιχάλη αξίζει.Ο διαγωνισμός αφορούσε ερασιτέχνες μάγειρες.Κανονικά,τον τίτλο τον δικαιούται ο Αποστολάκης(αν είναι κι αυτός ερασιτέχνης.):hmm:

EDIT:Ο Άκης,δηλωσε πως το πτυχίο το πήρε πριν ένα χρόνο(τον προηγούμενο Δεκέμβριο).Επίσης,αναφέρει ότι ο Μιχάλης είχε περισσότερη προϋπηρεσία από τον ίδιο.Αν,όντως,ισχύουν αυτά που δήλωσε,τότε αλλάζουν πολλά πράγματα.

Πηγή: https://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=1&artid=1308534&catID=16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Όλοι τους έχουν βγάλει σχολή μαγειρική. Μόνο η Αρετή δεν έχει βγάλει από τους τελευταίους. Η κυρία Μαργαρίτα διατηρεί μαγαζί στην Κρήτη (σίγουρα δε την λες ερασιτέχνη).

Oι κανόνες των ξένων master chef είναι ξεκάθαροι (gossip-tv.gr).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
αρχισαν τα οργανα με τις βαθμολογιες..... :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Βγήκε επίσημη ανακοίνωση από το MEGA...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 797 μηνύματα.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ή εστω να το ποσταρεις εδω...
ο,τι σε βολευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν το είδα κάπου στο διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ξενερα που βγηκε ο ακης. δεν το εβλεπα συστηματικα αλλα μου φαινοτανε λιγακι φλωρος, χαζουλης τσπ.

λολ αναθεωρω. τωρα που διαβασα τα παρακατω ειδα οτι μοιρασε τα λεφτα?
οκ δεν εχω αποψη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πάντως καλά έκανε που τα μοίρασε τα λεφτά.
Δεν είχαν πει ότι θα πήγαιναν και ταξίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top