Νέο καπάκι αναψυκτικών.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δοκιμάσατε να πιείτε Coca-cola με το νέο της καπάκι; Είναι αυτό που (υποτίθεται ότι) δεν χωρίζει από το μπουκάλι για οικολογικούς (υποτίθεται)λόγους. Αν δεν βγει, ενοχλεί τη μύτη και χύνεται αναψυκτικό. Αν το βγάλετε (με δύναμη), θα γρατζουνιστείτε. Ποτέ δεν ανοίγουν σωστά, και όταν τελικά το ανοίγεις, σου κόβει τα χέρια κάθε φορά που ανοίγεις ή κλείνεις ξανά το μπουκάλι καθώς η πρόσδεση είναι πολύ αιχμηρή / μυτερή. Πώς θα γίνει να ξαναγυρίσουμε στα παλιά καπάκια ή να βρεθεί άλλη λύση; Ποια είναι η γνώμη σας;

1683229492538.png
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Το είδα - δυστυχώς- κι εγώ και μου κακοφάνηκε επίσης. Ας έσπαγε τουλάχιστον εύκολα ο σύνδεσμος.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Δεν πίνω coca cola αλλά πραγματικά έλεος με όλες αυτές τις οικολογικές ανοησίες. Μια τα καλαμάκια που πλέον είναι ό,τι χειρότερο και μια τα καπάκια. Να δω τι άλλες ανοησίες θα βγουν. Υποτίθεται με την πρόοδο τα πράγματα διευκολύνονται για τον άνθρωπο.....
 

Guest 302501

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πίνω coca cola αλλά πραγματικά έλεος με όλες αυτές τις οικολογικές ανοησίες. Μια τα καλαμάκια που πλέον είναι ό,τι χειρότερο και μια τα καπάκια. Να δω τι άλλες ανοησίες θα βγουν. Υποτίθεται με την πρόοδο τα πράγματα διευκολύνονται για τον άνθρωπο.....

Αυτά τα χάρτινα καλαμάκια, που λιώνουν και τσακίζουν μέσα σε τρία δευτερόλεπτα είναι ένας εφιάλτης.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αυτά τα χάρτινα καλαμάκια, που λιώνουν και τσακίζουν μέσα σε τρία δευτερόλεπτα είναι ένας εφιάλτης.
Υπάρχουν και τα μεταλλικά, όμως με αυτά κινδυνεύετε να συλληφθείτε για οπλοφορία. Λέγονται και καλαμάκια για βαμπίρ.
«Καλαμάκι για βαμπίρ»: Πού εντοπίστηκε-Συνελήφθη 26χρονος - GRTimes.gr

1683231517690.png
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δεν πίνω coca cola αλλά πραγματικά έλεος με όλες αυτές τις οικολογικές ανοησίες. Μια τα καλαμάκια που πλέον είναι ό,τι χειρότερο και μια τα καπάκια. Να δω τι άλλες ανοησίες θα βγουν. Υποτίθεται με την πρόοδο τα πράγματα διευκολύνονται για τον άνθρωπο.....

Τα rapid τεστ με το τσουβάλι τα μοίραζαν που ήταν σε πλαστικό, αλλά τα καλαμάκια μας πείραξαν.
Αν δεν βγει, ενοχλεί τη μύτη και χύνεται αναψυκτικό. Αν το βγάλετε (με δύναμη), θα γρατζουνιστείτε. Ποτέ δεν ανοίγουν σωστά, και όταν τελικά το ανοίγεις, σου κόβει τα χέρια κάθε φορά που ανοίγεις ή κλείνεις ξανά το μπουκάλι καθώς η πρόσδεση είναι πολύ αιχμηρή / μυτερή. Πώς θα γίνει να ξαναγυρίσουμε στα παλιά καπάκια ή να βρεθεί άλλη λύση; Ποια είναι η γνώμη σας;

Το επαθα με ένα χυμό που αγόρασα. Νόμιζα οτι είχε κλείσει καλά αλλά μαντέψτε. Εγινε το ψυγείο χάλια σε εκείνο το ράφι που το είχα οριζόντια.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Τα χάρτινα καλαμάκια είναι μια άψογη γυμναστική για τα δάχτυλα ειδικά αν πάρει κανείς Espressone Praline από τα Κόφι Άηλαντ που σφίγγει σαν μπετό μετά από λίγη ώρα.

Πας να ανακατέψεις το τσιμέντο και έχει λιώσει το καλαμάκι, λες δε βαριέσαι θα το πιώ έτσι, φρρρ φρρρ ρουφάς κι έχει κατακάτσει το σιρόπι, φρρρ φρρρ μέχρι να σου βγει απ τα ρουθούνια, λες ενα ασταδιάλα και το πετας όλο μαζί στα σκουπίδια.

Η νεα αλλαγη της κοακόλα θα μου σπάσει τα νεύρα γιατί έχω ψυχαναγκασμούλη να ξηλώνω τα δαχτυλίδια από τα καπάκια, αλλά ευτυχώς υπάρχει και η Pepsi Lemon Twist.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Αυτά τα χάρτινα καλαμάκια, που λιώνουν και τσακίζουν μέσα σε τρία δευτερόλεπτα είναι ένας εφιάλτης.
Ακριβώς ... Πραγματικά εφιάλτης.


Τα rapid τεστ με το τσουβάλι τα μοίραζαν που ήταν σε πλαστικό, αλλά τα καλαμάκια μας πείραξαν.
Η υποκρισία όλων είναι τεράστια. Λες και με κάτι τέτοια θα σωθεί ο πλανήτης. Δεν βλέπουν τι ζημιά προκαλούν οι βιομηχανίες... Σε λίγο θα μας πουν να μην κλάνουμε κιόλας.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Η υποκρισία όλων είναι τεράστια. Λες και με κάτι τέτοια θα σωθεί ο πλανήτης. Δεν βλέπουν τι ζημιά προκαλούν οι βιομηχανίες... Σε λίγο θα μας πουν να μην κλάνουμε κιόλας.
Η οικολογία και γενικά η πρασινοποίηση των πάντων έχει πάρα πολλά λεφτά σαν μάσα.

Και φυσικά τα επιχειρήματα τους περί σωσίματος του πλανήτη, καταρρίπτονται αβάδιστα:


 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
First World Problems Ugh GIF by Studios 2016
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,841 μηνύματα.
Η οικολογία και γενικά η πρασινοποίηση των πάντων έχει πάρα πολλά λεφτά σαν μάσα.

Και φυσικά τα επιχειρήματα τους περί σωσίματος του πλανήτη, καταρρίπτονται αβάδιστα:


Καλά η όλη φάση της πράσινης οικονομίας είναι μια νέα τεράστια μπίζνα για τους ολιγάρχες. Απάτη για τους ευκολόπιστους.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
Έχουμε εκλογές σε λίγες μέρες, ο Κούλης έχει καταλύσει το Σύνταγμα βγάζοντας ο,τι κόμμα είναι λίγο δεξιότερό του, έχουν ξεχαστεί τα Τέμπη, οι υποκλοπές, ο Μίχος, ο Λιγνάδης και όλα τα υπέροχα της όμορφης κυβέρνησής μας, ας ασχοληθούμε λίγο με τα οικολογικά καπάκια που δεν ανοίγουν 🤡
Να ανοιχτεί θέμα διαμαρτυρίας και για την κόκα κόλα βανίλια που τη σταμάτησαν πριν χρόνια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δοκιμάσατε να πιείτε Coca-cola με το νέο της καπάκι; Είναι αυτό που (υποτίθεται ότι) δεν χωρίζει από το μπουκάλι για οικολογικούς (υποτίθεται)λόγους. Αν δεν βγει, ενοχλεί τη μύτη και χύνεται αναψυκτικό. Αν το βγάλετε (με δύναμη), θα γρατζουνιστείτε. Ποτέ δεν ανοίγουν σωστά, και όταν τελικά το ανοίγεις, σου κόβει τα χέρια κάθε φορά που ανοίγεις ή κλείνεις ξανά το μπουκάλι καθώς η πρόσδεση είναι πολύ αιχμηρή / μυτερή. Πώς θα γίνει να ξαναγυρίσουμε στα παλιά καπάκια ή να βρεθεί άλλη λύση; Ποια είναι η γνώμη σας;

1111.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έχουμε εκλογές σε λίγες μέρες, ο Κούλης έχει καταλύσει το Σύνταγμα βγάζοντας ο,τι κόμμα είναι λίγο δεξιότερό του, έχουν ξεχαστεί τα Τέμπη, οι υποκλοπές, ο Μίχος, ο Λιγνάδης και όλα τα υπέροχα της όμορφης κυβέρνησής μας, ας ασχοληθούμε λίγο με τα οικολογικά καπάκια που δεν ανοίγουν 🤡
Δεν δέχομαι τη "λογική", ότι πρέπει να ασχολούμαστε μόνο με τα "σοβαρά". Δεν είμαστε Ακαδημία, φόρουμ είμαστε και μπορούμε να συζητάμε και για τα "μικρά" της καθημερινότητάς μας.

1683276272466.png
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,597 μηνύματα.
Δεν πίνω κόκα κόλα. Πρώτη φορά το βλέπω. Έχω σκίσει πολλές φορές τα χέρια μου με καπάκια που δεν άνοιγαν σωστά.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελικά δεν είναι μόνο η Coca-cola. Γάλατα και χυμοί κάνουν το ίδιο. Θα ακολουθήσουν και τα νερά. Τελικά το να πίνεις κάτι από το μπουκάλι θα είναι μαρτύριο;

1683282686044.png
1683282728279.png
1683282813110.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Άνοιξα μία coca cola να πιω και θυμήθηκα ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτό το θρεντ. Θεωρώ ότι αυτοί που γκρινιάζουν είναι λίγο έως και πολύ υπερβολικοί. Εγώ απλά γυρνάω στο πλάι το καπάκι για να μην ενοχλεί τη μυτούλα μου, λέμε τώρα, και πίνω μια χαρά :P
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Το είδα - δυστυχώς- κι εγώ και μου κακοφάνηκε επίσης. Ας έσπαγε τουλάχιστον εΣύκολα ο σύνδεσμος.
Σπάει πολύ εύκολα εάν στρίψεις το καπάκι 2-3 φορές γύρω από το σύνδεσμο. Τουλάχιστον έτσι έσπασαν σε 2 γνωστές μάρκες χυμών, στην κόκα κόλα δεν το έχω δοκιμάσει.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Άνοιξα μία coca cola να πιω και θυμήθηκα ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτό το θρεντ. Θεωρώ ότι αυτοί που γκρινιάζουν είναι λίγο έως και πολύ υπερβολικοί. Εγώ απλά γυρνάω στο πλάι το καπάκι για να μην ενοχλεί τη μυτούλα μου, λέμε τώρα, και πίνω μια χαρά :P
Κι εγώ το ίδιο πίστευα για όσους παραπονιούνται για τα χάρτινα καλαμάκια ώσπου είδα αυτό :
IMG_20230511_231255.jpg


Αν πράγματι υπήρχε βελτίωση πιστεύω κανένας λογικός άνθρωπος δε θα γκρινιάζε. Τώρα όμως , δε γίνεται που δεν γίνεται τίποτα , γιατί να μας δυσκολεύουν , αντί να κάνουν κάτι πιο ουσιαστικό; Μήπως γιατί δεν τους συμφέρει ; Η παραγωγή κινητών τηλεφωνων επιβαρύνει πόλυ περισσότερο το περιβάλλον αλλά δεν βλέπουμε κανέναν περιορισμό εκεί , αντιθέτως κάθε τρεις και λίγο βγαίνουν νέα μοντέλα με ελάχιστες και ασήμαντες διάφορες.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Είχα πετύχει όλα τα μπουκαλία με αυτό το στυλ καπακίου σ' ένα ταξίδι πέρσι, μπας και είναι καμία ευρωπαϊκή οδηγία τελικά; :hmm:

Αν εξαιρέσουμε το "μαζεύουμε καπάκια για αμαξίδια" (που για να 'μαι ειλικρινής τόσα χρόνια ακόμα δεν έχω ψάξει πως ακριβώς δουλεύει), δεν βρίσκω κάτι το τρομερό.
Βάζεις λίγο δάχτυλο να το κάνεις σαπέρα και πινς.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Πέρα από τα καπάκια των αναψυκτικών, αυτή η αηδία έχει αρχίσει και επεκτείνεται και στα μπουκάλια των εμφιαλωμένων νερών, όπως το "Κορπή".
Έλεος κάπου με τις υπερβολές!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top