Νέο σύστημα Reactions

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι ανοησίες πολιτικής ορθότητας είναι αυτές ρε Scandal, θέλω να κάνω like και dislike σε ένα μήνυμα,όχι καρδούλες και confused,δεν είναι το ίδιο πράγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinantia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εκτός από την σύγχυση που προκαλεί το νέο σύστημα αντίδρασης, είναι και καλός ρουφιάνος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
H Stitchpunk νιώθει λίγο confused στην τοποθεσία e-steki..

Λοιπόν, έχουμε κ λέμε, δεν είναι κ άσχημο το νεο σύστημα, στο μόνο π διαφωνώ είναι ότι κανείς μας δεν ένιωθε confused όταν κάναμε downvote σε κάποιο ποστ! Κ νομίζω πως το confused δεν θα το χρησιμοποιήσω στο μέλλον αντι του downvote, αλλά νταξ, μας δίνονται άλλες επιλογές, θα τα δούμε στην πράξη.
Όπως κ να 'χει, σε ευχαριστούμε Πέτρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τεραστία αποτύχια το τελευταίο update θαρρώ,όπως τόνισαν και οι προηγούμενοι αλλά και εγώ το confused είναι άσχετο με το dislike ομοίως και η καρδούλα με το thumbs up.Επίσης,είναι ενοχλητικό να έρχονται ειδοποιήσεις για την κάθε "αντίδραση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Τεραστία αποτύχια το τελευταίο update θαρρώ,όπως τόνισαν και οι προηγούμενοι αλλά και εγώ το confused είναι άσχετο με το dislike ομοίως και η καρδούλα με το thumbs up.Επίσης,είναι ενοχλητικό να έρχονται ειδοποιήσεις για την κάθε "αντίδραση".

Γούστα είναι αυτά. Τις ειδοποιήσεις μπορείς να τις απενεργοποιήσεις όπως έγραψε ο Πέτρος εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τεραστία αποτύχια το τελευταίο update θαρρώ,όπως τόνισαν και οι προηγούμενοι αλλά και εγώ το confused είναι άσχετο με το dislike ομοίως και η καρδούλα με το thumbs up.Επίσης,είναι ενοχλητικό να έρχονται ειδοποιήσεις για την κάθε "αντίδραση".

https://www.e-steki.gr/notifications.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:santa: Tα reaction αυτά (like, confused, haha, sad, wow) είναι ψιλοstandard και υπάρχουν στη πλειοψηφία των forum. To confused είναι αυτό που ταιριάζει παραπάνω στο dislike σε σύγκριση με τα υπόλοiπα.

Εγώ θα προτιμούσα να χρησιμοποιηθούν αυτά του mesenger αλλά και το υφισταμένο είναι καλύτερο από το παλαιολιθικό like/dislike
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγαπητέ Πέτρο σε εκτιμώ πολύ ως mod η όποιος είναι ο τίτλος σου στο στέκι,παρέλαβες ένα ερημομένο site και προσέλκυσες πάλι κόσμο και αυτό προσωπικά το θαυμάζω.Παρόλα αυτά όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι σκεφτόσουν σε αυτό το update,από που το εμπνεύστηκες όλα αυτό,είμαι σίγουρος ότι κανένα άλλο φόρουμ δεν έχει τέτοιες αντιδράσεις

Γούστα είναι αυτά. Τις ειδοποιήσεις μπορείς να τις απενεργοποιήσεις όπως έγραψε ο Πέτρος εδώ.


Δεν είναι καθόλου γούστα "αυτά",γράφεις κάτι φερειπείν που διαφωνώ κάθετα,αυτό δεν σημαίνει οτι είμαι "μπερδεμένος",είναι απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Τεραστία αποτύχια το τελευταίο update θαρρώ,όπως τόνισαν και οι προηγούμενοι αλλά και εγώ το confused είναι άσχετο με το dislike ομοίως και η καρδούλα με το thumbs up.Επίσης,είναι ενοχλητικό να έρχονται ειδοποιήσεις για την κάθε "αντίδραση".

Εδώ μπορείς να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις:
https://www.e-steki.gr/notifications.php
Εγώ δεν θα προέτρεχα με χαρακτηρισμούς για "τεράστια αποτυχία". Σίγουρα έχει περιθώριο για διορθώσεις, μόλις μπήκε το σύστημα. Τουλάχιστον να αναγνωρίζουμε ότι ο Πέτρος έκανε πολύ κόπο.

Πέτρο επιτρέπεται να προτείνω μια αλλαγή? Δεν ξέρω βέβαια κ κατά πόσο θα ήταν εύκολο, αλλά αν αντί του confused και του wow (που προσωπικά δεν καταλαβαίνω αν έχει θετικό ή αρνητικό νόημα) να υπήρχε το agreed κ κάτι αμιγώς αρνητικό όπως πχ το angry. Το agreed το λέω γιατί θεωρώ πως η καρδιά θα μπορούσε απλά να σημαίνει "αγάπη στο ποστ" οπότε με ένα agreed θα διαχώριζες τα like. Επίσης το θενξ θα μπορούσε να είναι κ winner.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου γούστα "αυτά",γράφεις κάτι φερειπείν που διαφωνώ κάθετα,αυτό δεν σημαίνει οτι είμαι "μπερδεμένος",είναι απλό.

Ωραία αν διαφωνείς κάθετα μπορείς να εκφράσεις τη διαφωνία σου σε κάποιο ποστ. Η αρνητική ψήφος δεν προσφέρει κάτι στη συζήτηση και δημιουργεί άσχημα συναισθήματα. Αυτή ήταν η λογική της αλλαγής του reaction system.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Ωραία αν διαφωνείς κάθετα μπορείς να εκφράσεις τη διαφωνία σου σε κάποιο ποστ. Η αρνητική ψήφος δεν προσφέρει κάτι στη συζήτηση και δημιουργεί άσχημα συναισθήματα. Αυτή ήταν η λογική της αλλαγής του reaction system.


Το ειχα γράψει εγω αυτο πριν 2-3 μηνες στο θρέντ με τις αλλαγες συγκεκριμενα οτι οι αρνητικές ψηφοι ουσιαστικα ευνοουν την διχονοια! Δεν ξερω αμα επηρέασε και το δικο μου ποστ τοτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Παιδιά η μορφή του συστήματος (κι άρα και η απουσία του καθαρού dislike) καθορίστηκε μετά από συζήτηση με την ΟΔ και ψηφοφορίες - δημοσκοπήσεις που έγιναν. Δεν είναι 100% δική μου πρωτοβουλία. Εμείς πάντως κρατάμε τις σκέψεις σας σχετικά με το dislike.

Όσον αφορά τους πιο ενημερωμένους και ψαγμένους, το σύστημα - η μορφή του είναι ίδια με του insomnia.gr (το default του Invission Power Board) και η ιδέα για το wow προέρχεται (και βούτηξα και το εικονίδιο) από το thelab.gr :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ειχα γράψει εγω αυτο πριν 2-3 μηνες στο θρέντ με τις αλλαγες συγκεκριμενα οτι οι αρνητικές ψηφοι ουσιαστικα ευνοουν την διχονοια!

Εντάξει,λίγο υπερβολικό μου φαίνεται.Δεν νομίζω να παρεξηγείται κανείς επειδή έφαγε downvote..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Παιδιά η μορφή του συστήματος (κι άρα και η απουσία του καθαρού dislike) καθορίστηκε μετά από συζήτηση με την ΟΔ και ψηφοφορίες - δημοσκοπήσεις που έγιναν. Δεν είναι 100% δική μου πρωτοβουλία. Εμείς πάντως κρατάμε τις σκέψεις σας σχετικά με το dislike.

Όσον αφορά τους πιο ενημερωμένους και ψαγμένους, το σύστημα - η μορφή του είναι ίδια με του insomnia.gr (το default του Invission Power Board) και η ιδέα για το wow προέρχεται (και βούτηξα και το εικονίδιο) από το thelab.gr :P


Ναι βεβαια η ΟΔ παιρνει τις αποφάσεις αλλα μετά και απο εισηγηση των μελών. Για παράδειγμα αμα δεν λέγαμε για το συστημα ψηφοφοριας οτι δημιουργει έριδες ειχατε σκοπο να το αλλαξετε; άμεσα;


Psysiognomist εμενα μου τη σπάει να βλέπω αρνητικές ψηφους απο άτομα που δεν μπαινουν καν στο κοπο να γράψουν την αντιθετη άποψη τους. Δεν μ αρεσει καθολου.


Προσωπικά χαιρετιζω την αλλαγή αυτη. Πιστευω ειναι πολυ καλυτερα απο οτι πριν. Το αρνητικο δεν εχει κανενα νοημα. Οποιος θέλει οπως έγραψε και η Χιμελα να μπει να εκφράσει τη διαφωνια του. Τι ηταν αυτο έριχνες μια αρνητική και δεν εμφανιζοσουν πουθενα (κρυβοσουν μαζι με τους υπολοιπους) χαιρομαι που άλλαξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Και εμένα μου αρέσει το νέο σύστημα αξιολόγησης, είμαι ενθουσιασμένη :clapping: !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Θέλουμε ένα reaction που να υποδεικνύει στον άλλον ότι λέει μαλακίες ξεκάθαρα. Κατά τα άλλα, πολύ καλό update.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Θέλουμε ένα reaction που να υποδεικνύει στον άλλον ότι λέει μαλακίες ξεκάθαρα. Κατά τα άλλα, πολύ καλό update.
Μπορείς να του γράψεις με επιχειρήματα γιατί πιστεύεις ότι λέει μαλακίες και να το τεκμηριώσεις. Ένα σκέτο -1 δεν προσφέρει τίποτα στη συζήτηση αλλά και δεν φανερώνει και τίποτα για το τι πιστεύεις εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μπορείς να του γράψεις με επιχειρήματα γιατί πιστεύεις ότι λέει μαλακίες και να το τεκμηριώσεις. Ένα σκέτο -1 δεν προσφέρει τίποτα στη συζήτηση αλλά και δεν φανερώνει και τίποτα για το τι πιστεύεις εσύ.

Αντί για confused (ταραγμένος) γιατί δε βάλατε angry σαν το facebook ξέρω εγώ ή τεσπα αυτά του φβ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Αντί για confused (ταραγμένος) γιατί δε βάλατε angry σαν το facebook ξέρω εγώ ή τεσπα αυτά του φβ;
Γιατί το confused προωθεί τη συζήτηση. Αν το δει κάποιος θα μπει να γράψει μια επεξήγηση ώστε να γίνει πιο κατανοητός. Ας μην ξεχνάμε ότι στο φόρουμ σκοπός είναι να γίνεται συζήτηση με επιχειρήματα. Δεν είναι φβ που ένα like φτάνει για να δείξεις ότι ενδιαφέρθηκες για τη δημοσίευση κάποιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Θα του κάνουνε του άλλου 10 dislike κ θα νομίζει ότι μας μπέρδεψε..

Himela μου, αν σκοπός είναι να μην αντιδράμε με εικονίδιο αλλά να μπαίνουμε στη συζήτηση, τότε το να μας παρέχετε ακόμη περισσότερες επιλογές από πριν, δεν νομίζω ότι θα φέρει αυτό το αποτέλεσμα.
Αν θέλετε να μην αξιολογούμε, αλλά να απαντάμε, τότε το λογικό θα ήταν να μην υπάρχει καθόλου σύστημα αξιολόγησης. Αυτή τη στιγμή έχουμε ένα σύστημα το οποίο αν κ δίνει περισσότερες επιλογές, εν τούτοις οι επιλογές αυτές αντικατοπτρίζουν πολύ λιγότερο την πραγματικότητα (και οι θετικές και οι αρνητικές) απ'ότι το like/dislike.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top